Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
6. jún 2009

Ahojte 🙂

Elenita všetko naj, naj, naj drobčekom k prvému rôčku, želám im hlavne zdravíčko a nech vám stále robia viac radosti ako starostí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Janett, aj ja mám už 4 nanič noc za sebou, Simonka je zrejme veľmi citlivá jednak na spln a jednak na zmeny počasia 😝 . Stále sa v noci budí s plačom, na striedačku pri drobcoch spíme raz ja a raz manžel. Ale manžel momentálne viac lebo Simonka má pred ním väčší rešpekt. Pri mne vymýšľa a narieka a chce raz to a potom zas ono 😔 . Normálne ma chytajú stavy, že som totálne neschopná...

margaretka11
6. jún 2009

A síce oneskorene, ale želám všetko naj Maximkom a Lenkám k meninkám 😵 😵 😵

jankabambulka
6. jún 2009

ahojte
janett- môj miško je presne ako píšeš, skrátka okolo 2 ale skor 3h vstane a domáha sa mlieka , a skúšala som čaj ale nepomohlo /keď som bola na štátnicach a tatik kraľoval s nimi tak jemu stačil čajík , čo je divné!!/ a celkovo ke´d tatik leží pri nich treda na mojej strane postele, ke´d už nevládzem, tak dá čajík a vstanú mu až o tej 5 h ako vstávajú na furt . čiže je to na draka ale aj sám Radko , teda chlap skonštatoval, že asi si pri mne dovoľuje... katke je to jedno, tá mliečko nemusí, nemá rada .tak tá v noci ak sa zobudí podudká čaj a spí /avšak len ak nejdu zúbky, vtedy sa prehadzuje ako vrtuľka-to miško keď idú zubky , tak je na rukách , spí medzi nami a čo ja viem ešte aké výhody má/. zásadne od asi 10m už v noci nekojím ,lebo to boli hore aj 3-4 aj 5-6x za noc a hlavne miško čo si chcel podudkať, tak to riešim tak že o 21-22 odstriekam a konečne to vydržío až do rána bez odsatia...
inak aj ja som 1 pôrod vytrpela a to mi nakoniec museli robiť sekciu lebo mi od vyčerpania začalo kolabovať srdiečko a Borku už tiež prestávali počuť.. hrôza pôrod - tiež som preto povedala už nikdy viac 😝
no a druhý bolo taký že som nevedela, že rodím , viaceré si pamôtáte, že sme spolu písali a išla som len sa ospršiť a zohriať papanie chlapovi už som sa vtedy ku vám nevrátila... 😀 😀 o 22:30 som prišla do nemocky nech mi dajú niečo na tvrdnutie bruška, pritom mi tvrdlo menej ako zvyčajne ale akosi to chalapa ťahalo do tej nemocky ... a 23.03 už boli na svete obaja... a to som ešte čakala na vybavenú primárku anestoziológie , lebo som mala strach , že ma dokaličia ako pri prvom pôrode/vtedy si mysleli , že som ochrnutá, týždeň som nechodila../

jankabambulka
6. jún 2009

elenitka

všetko najlepšie tvojím babuľkám
K narodeninám sa všeličo želá,
dobré, pekné, ba i veľa.
No ja Vám chcem zo srdca priať,
aby ste sa moholi vždy v živote smiať.
Zdravie, šťastie, lásku a usmiatu tvár,
to je ten najkrajší dar.

zabka0609
6. jún 2009

elenita tak srdecne gratulujem a zelam vsetko len to najlepsie a hlavne vela zdravicka. 🙂 🙂 🙂

margaretka11
6. jún 2009

Ja som cvok zábudlivý... Ešte som chcela privítať nové maminy medzi nami 😵

janettba
6. jún 2009

Margarétka - u nás si všetky noci "odserkám" ja, môj muž k drobcom nevstáva, lebo je v noci väčšinou v práci 😝 ... Ale ja som si už zvykla, v noci som v pohodičke, horšie sú tie rána, keď musím vstať. Chalani keď robia v noci čoro - moro, tak niekedy potiahnu aj do takej 8 hod, ale Simčo dokluše medzi 6-7 hod tak či tak a náš ranný rituál je kakauko do flaše, tak to musím pozbierať všetky sily spravím kakauko, zapnem nejaký detský program v tv a ešte trocha podriemem, kým sa krpci nezobudia. 😉

A u nás je to tak isto, keď prídem dať dudlík ja, tak Dominikovi to nestačí, ako ma zbadá, tak koniec - chce byť so mnou, takže kým je hore Lukino, tak chodí dávať dudle on, ale potom je to už do rána na mne, ale keď je rev, tak pomôže buď mlieko alebo kočík, takže obvykle končíme v kočíku, tam ho uhojdám a spí pri mne až do rána. S Martinkom až taký problém nie je, ten sa skôr zobudí na Dominika, alebo na rachot smetiarov - neviem pochopiť, prečo tie debilné smetiarske autá musia robiť rachot ráno o 6.15 😠 😠 😠 - to normálne ako sa začne ozývať z babysiterru, tak som hneď v pozore aj ja 😝 .

margaretka11
6. jún 2009

Janett, môj manžel tiež chodieva do nočnej, vtedy mám deti na povel fakt iba ja, ale inak mi to moje zlatíčko pomáha v noci lebo niekedy som už bezradná. Simonko ten spí ako zabitý, jeho vyruší so spánku asi len búrka, minule tu tak riadne švihali blesky a hromy tak bol Simonko veľmi nepokojný. Okná síce dobre tesnia ten hluk, ale cez žalúzie tie blesky presvitali a Simonko šalel. Ale inak spinká každú noc ako bábo. Lenže Simonka je živel cez deň aj v noci. Cez deň neposedí chvíľu na mieste a stále niečo vymýšľa, no a v noci hurtuje. Dnes o jednej v noci som jej vyrozprávala z pamäti celú Zlatú priadku, myslela som, že ju to uspí a houbeles, pekne na mne ležala, počúvala a keď som ju chcela uložiť tak zle nedobre 😢

janettba
6. jún 2009

Krpci mi už zaspali, ráno ako som nemohla oči otvoriť, som si hovorila, že poobede pospím s nimi, ale nejako mi ten útlm už prešiel. Určite zasa príde, ale to využijem moje mužstvo a ja sa bachnem do postele, dnes si to môžem dovoliť, všetci sú doma. 😉

Pozerali ste niekto v noci ten dokument Domov, čo avizovala Markíza, dali to pri príležitosti Dňa Zeme, ale teda neskutočne neskoro, Lukino ma aj zobudil, ale ja som do 5 minút zachrnela, takže som to nevidela, musím si to dakde pozháňať. Ale podľa mňa to kľudne mohli dať v hl. vysielacom čase, určite by si to pozrelo veľa ľudí.

margaretka11
6. jún 2009

Janett, ty si presne ako ja. Tiež som si vravela, že len čo malí zalomia tak pôjdem si podriemať aj ja a máš ho vidieť. Je priam ideálne počasie na spanie a mne sa už nechce 😀

ten dokument som nevidela 😒

nana77
6. jún 2009

ahojte!!!
Elenitka, Petulkovi 😵 a Lucinke 😵 aj my zelame vsetko najlepsie k prvemu rociku!!!!!! vela, vela, vela zdravia, stastia, lasky, radosti, pohody, smiechu, dobrodruzstiev!!!! aby mali stale usmev na tvari a maminke s ocinom nech robia len samu radost!!! a este super krasnu oslavu, nech vsetko dobre klapne a tesime sa na fotky!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lalupa
6. jún 2009

petovi a lucinke prajeme k ich prvym narodeninam vsetko zdravie, stastie a lasku na svete!!! a maminke vela energie a trpezlivosti so slnieckami 😵 😵 😵

diddi, dokonca bol aj nejaky film zhruba v marci, slo to neskoro vecer,ale bolo to presne o tom, fascinujuce 😕

nana77
6. jún 2009

janett, moji mali v noci mlieko uz nepiju... prestali s tym okolo 5. mesiaca... niekde som citala - uz viem, v takej knihe co mam - o matke a dietati - ze okolo polroka sa ma detom v noci postupne znizovat davka mlieka, az kym sa celkom nestopne, lebo vraj to uz nie je o hlade ale o zvyku. ale maminkam, co koja, to tak lahko asi nepojde. nasi boli a teda este aj su na nutrilone, takze sa dalo...

inak, dnes aj u nas bola desna noc... oliverko spal v pohode, ale ondrejko skoro kazdu pol hodinu sa budil s placom... sme k nemu vstavali fakt asi 12x... 😝 . mm nastastie v noci byva doma, takze vstava pekne aj on (dokonca niekedy som taka vynicena zo dna, ze vstane skor ako ja vobec zacujem, ze sa nieco deje... to som matka 😔 ). tak ale nenapadlo ma, ze to moze suvisiet s tym splnom...

maragaretka ahoooj!!! ty nas moc, moc, moc zanedbavas!!!! no, no, no 😉

margaretka11
6. jún 2009

Nana, ja sa posnažím, fakt sľubujem 😉

janettba
6. jún 2009

Nanuš - o tom splne som to ani ja netušila, ale upozornila ma na to kamoška a teda sledujem to už 3 mesiac a zisťujem, že súvislosť tam je, okolo toho splnu krpci spia hodne zle, teraz je spln v pondelok... 😝

A vidíš - skúsim im tie dávky mlieka znižovať, ja blbá - to ma nenapadlo 😀 - napíšem potom, ako sa nám darí...

nana77
6. jún 2009

ajka, aj ja mam na moj porod len tie najkrajsie spomienky!!! strasne som sa bala, ale nakoniec som bola stastna, ze som rodila prirodzene. u nas to zacalo okolo 18.00 tvrdnutim brucha -comu som nepripisovala nejaky vyznam, kedze som s tym mala problem cele tehu. to sme s mm boli este na nakupoch, na zmrzline...no lantafarili sme po vonku. prisli sme domov, ledva ma prezliekol do teplakov (to som uz pre brucho nebola schopna sa sama obliekat 😀 ), isla som na wc a na toaletaku trochu krvaveho... tak som volala mojmu dr a on, ze nech idem do nemocnice, aby ma skontrolovali a nech mu potom zavolam. tak ma mm opat pekne obliekol, isli sme do nemocnice, kabelu pre istotu so sebou. dr, co mal sluzbu ma pozrel, a hovori: pani, vy budete rodit, vy ste na 4 prsty otvorena...! skoro som omdlela. takze ma pekne zacali chystat, dostala som klystir (to bolo okolo 19.00), prisiel moj dr, ja som sa otvarala, ale nemala som kontrakcie, takze okolo 20.00 mi pichol nieco na vyvolanie kontrakcii do zily, prepichol oliverkovu plodovu vodu a zacalo to. mm so mnou chodil po chodbe, predychavali sme spolu kontrakcie, zapisovali sme ich a popri tom sme takahli za snurku takeho velkeho dreveneho bociana, ktory tam visel na chodbe, ze nech uz ku nam pride (niekolko tyzdnou pred nami ho tam za nohy tahala aj janette 😀 ). kontrakcie sa stupnovali, takze asi 4x ma dali na monitor, skontrolovali drobcov, potom opat chodit, fitlopta, sprcha... moj manzel bol stale so mnou, aspon som mala koho boxovat a stipat, ked dosla taka fasa silna kontrakcia 😀 . no a o 23.07 sa nam narodil oliverko (2900g a 48cm) a o 23.15 ondrejko (2500g a 48cm). ja som nemala epidural, rodila som uuuplne natur, tak ako janett, bolesti to boli velke (ale cakala, som, ze to bude este horsie, fakt sa to dalo vydrzat). ked sa narodil oliverko a pocula som ho plakat, bol to najkrajsi a najsilnejsi zazitok v mojom zivote. v tu ranu som bolest prestala vnimat a cele moje bytie sa sustredilo uz len na tie uzicky... mm ked ho zbadal, nevedel skyrt dojatie a len hovoril dookola: ja uz ho vidim, ja uz ho vidim!!! booooze, ten je krasny!!! maminka, uz si maminka!!! 😵 😵 😵 . potom o 7 minut sa narodil ondrejko, obaja chlapci mali apgar skore 10:10, obaja plakali co im pluca stacili a ja som bola taka stastna, ze som to dokazala. teda, ze sme to dokazali!!! no uzasne to bolo... este teraz mi idu zimomriavky, ked spominam. mne sa to tak pacilo, ze o mesiac som chcela ist znovu rodit, proste este to zazit. to ma moj dr aj s mm posielali na psychiatriu 😀 . jo a rodila som v 38tt. som sa tu rzkecala, to zas bude na pol strany.... tak sorry...!!! 😅 😅

janettba
6. jún 2009

Jani tvoj drahý bol podarený, ako komentoval, že malého už vidí... 😀 😀 😀 Ja som môj pôrod trocha skrátila, vidíš aj na bociana som zabudla 😀 . Ani to som nepísala, že som trávila na rizikovom oddelení na Antolskej pred pôrodom dva týždne a to boli fakt hrozné chvíle tam, keď si spomeniem na tie nemocničné postele a ako som sa obracala z jedného boku na druhý, baby na izbe sa na mne rehotali, lebo normálne mi to nešlo, to by som sa zrúbala z postele, tak som sa dala na štvornožky a tak som sa pretáčala, alebo som obehla posteľ a uložila som sa na druhej strane 😀 😀 😀. No nemohla som tam absolútne spať, každý deň som bulila za mojimi doma, lebo bývame naozaj iba pár metrov od Antolskej. A to sa mi podarilo lekára ukecať, keby som neukecávala, tak by som tam bola o nejaký ten týždeň skôr a smiala som sa, lebo na vizite bola moja diagnoza "gemini - MUDr. na dovolenke" . Môj doky mal práve v takú blbú dobu dovolenku a bol mimo, tak ma tam pre istotu pichol, aby sa niečo nestalo, aby sa o mňa postarali a aby drobcov sledovali, ale ja som nemala celé tehotko žiadne problémy, dokonca ani brucho mi netvrdlo, čo mi pri Simonkovi tvrdlo neskutočne, pri konci som sa trocha otvárala, ale to bolo úplne v pohode, ale doky tvrdil, že pri dvojkách je všetko rizikovejšie, veľmi bol opatrný. 🙂

elenita
6. jún 2009

Dakujeme za nadherne gratulacie, aj basnicku 😵

margaretka11
6. jún 2009

Nana, nestihla som ťa na fb lebo som mala na návšteve sestru 😉

elenita
6. jún 2009

Jej, Jani, az mi slzy vhrkli do oci, ked som si citala Tvoje spomienky na porod 😅 😵
Ja som mala velmi narychlo sekciu, lebo odisla plodova voda, ale tiez mam na to nadherne spomienky. Aj na cely cas straveny v nemocke 😵 Uz asi nikdy si tak neoddychnem 😀

ajka72
6. jún 2009

aj tebe nana ďakujem za krásny príbeh tvojho porodu bol taký napínavý, krásny so šťastným koncom až mi vyhrkli slzy, ja som rodila na cisarák lebo dievčatá neboli dobre otočené, v 38tt,avšak som netušila že vlastne po cisaráku budem 3 dni na infuziách, diete, ako po operácii,a mala som dosť veľké bolesti hneď po porode, keď sa mi začali nalievať prsníky tak som mala do rána zimnicu a bola som celá spotená, čo som vobec nevedela že može byť, myslela som že ide na mňa chrípka 🙂, a medzitým mi už nosili dievčatá
Elenita pripájam sa ku gratuláciam k prvému ročiku tvojich drobcov, užite si oslavy

kili
6. jún 2009

čaute baby, ja sa len idem pochváliť, čo som vymyslela. Som všetky veci, čo sa nedajú kam dať, zastlala medzi madrace a je pokooooj 😀 . Už je to pol dňa a furt poriadok (áno, pol dňa, keďže sme vstávali o 12tej 😅 ), tak sa moc teším a budem to takto robiť 😎

janettba
6. jún 2009

Kili dobrý nápad 🙂 . A môžeš mi prosím ťa vysvetliť, akým zázrakom vstávate o 12tej 😀 😀 😀 - to by museli ísť moje deti spať po pol noci, aby vydržali tak dlho spať a verím tomu, že aj tak by sa zobudili skôr... 😠 😀 A nezložila som ti poklonu k schudnutiu, tak ti ju skladám a tlieskam, ja by som toho potrebovala schudnúť oveľa viac a nejak sa mi nedarí a to som baby medzi vami taká ťažká váha... 😝.

My sme inak už iba na jednom spánku, občas sa vyskytne nejaká odchýlka, napr. dnes sa Martinko zobudil skôr, tak teraz si schrupol, ale po 10 min. ho budím. Mohla by som ho už dať spať na noc, ale toto sa nám už stalo a on sa po hodine zobudil svieži vysmiaty a potom bol 3 hodiny hore kým zaspal na nočný spánok, tak som to spravila takto, o chvíľu ho idem zobudiť a riadne ho vyničím vo vani 🙂 .

A dnes sú mimoriadne upišťaníííííí - aj vaši??? čím to je počasím alebo čo ???

majkaa
6. jún 2009

ahojte, prosim vas kolko malo vase babatka v 12tt?

margaretka11
6. jún 2009

Majkaa v tomto ti neporadím, ja som podobnými info nedisponovala. Mne doktor na sone poukazoval všetko možné a aj pekne povysvetľoval, ale váhy mi nehovoril. Bola som prekvapená, keď som zistila, že mnohým maminám doktori hovorili na sone, koľko ich bábätká vážia 😕 . Prvá váha, ktorú som sa dozvedela bola tá po ich narodení 😉

margaretka11
6. jún 2009

Janett, vzhľadom k tomu, že už prechádzame obdobím vzdoru tak naši sú upišťaní skoro nonstop. 😝

ifilipkova
6. jún 2009

ajka72, mám podobnou zkušenost s porodem, akorát že ty infuse byly od 5 do 9 dne, kdy už jsem kojila a neustále se potila a měla zimnici a do toho všude hadičky, bezva zážitky, ale je to pryč a děti jsou super, to je hlavní že?
nana, fakticky krásný příběh a měla jsi velké děti, to koukám, naše měli 2,3 kg zhruba v 37tt a to jsem si myslela jak jsou velcí 🙂
mějte se všechny krásně a užívejte prďolků...

margaretka11
6. jún 2009

ifilipkova naši sa narodili v 38 tt+4 a mali váhy 2650 a 3020 a tiež som mala dojem, že sú veľkí. Aj doktori mi to hovorili. Ale tento dojem mi zostal len dovtedy, kým sa tu na koníku neobjavila mamina, čo mala chlapcov vyše 3,5 kilových a oboch 😕 . To som si už povedala, že by som nechcela, moje bruško mi stačilo 😀

katullka
6. jún 2009

Caute baby,

Elenitka, Tvojim dvom pokladikom prajem z celeho srdca vsetko najlepsie, hlavne pevne zdravicko a vela vela lasky a Tebe vela energie!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

janett, my zarabame stale Samkovi v noci mlieko a to uz ma 17mes. 😕 , ja uz som ho skusala vselijako odnaucit, ale uz som to vzdala. Myslela som si tiez, ze je to zvyk, ale uz si to nemyslim, teda zvyk je ze zaspi s mliekom, ale nie to ze sa zobudi. Mava noci, ze spi do rana, inokedy je hore o 3h, niekedy az o4h, myslim, ze je to o zuboch, zobudi sa asi na bolest a upokoji ho jedine mlieko. Ked sme ho skusali odnaucat, tak sme sa vobec nevyspali, mesiac bol bez mlieka, ale opat sme mu ho zacali zarabat. On ked sa zobudil a nedostal mlieko, tak bol hore aj 2-3hodky a to bolo dost vycerpavajuce. Cez den vypije velmi malo mlieka, tak si hovorime, ze aspon v noci to dobehne. No co uz s nim. Nechame tomu volny priebeh a snad sa raz prestane budit 😅 .

nanus, dlhsie som nepisala, ale obcas som nakukla a aspon nieco som si o Vas precitala 😉 . Drobci mi robia velku radost, robia zo dna na den velke pokroky, najma v rozpravani 🙂 . No dnesny den nic moc, ochorela nam uz aj Pauli, aj manzel je chory, takze len sa tu kaslalo a plakalo ☹ . Samko bol dost upistany najma, ked mu nieco nedovolime dobre, ze sa o zem nehodi..ale to asi patri k veku a my to musime len vydrzat 😅 .
Paulinka plackala skoro cely den tiez, ale hlavne kvoli tej chorobe, zle sa jej dycha a bola dost nevyspata, v noci bola stale hore (inak spi vzdy do rana). A este aj to pocasie.. 😖

Ale som sa rozpisala, este keby som zacala o porode... 😝 😅

Idem teraz nakuknut na nove albumceky.

Kili a tych 10kg, no klobuk dolu, si sikulka, ja neviem dat 4kg dole 😅

margaretka11
6. jún 2009

no ja o svojom pôrode tiež nepíšem lebo by to bolo asi dlhé 😅

ale rada naň spomínam, aj keď to bol cisársky so spinálkou 😉