Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

adrolka
16. jún 2009

achjaj.
lalu, ako by si opisovala moje pocity... veru môžeme byť rady, že nám tu doma aspoň niekto vrieska a píli ušiiiii.

womenne
16. jún 2009

babule pametate čo som vam pisala minuly tyžden že Nikolasko bol jak čertik 2tyždne,pranie po zemi kdekolvek,hrozny plač ja na prašky,ale musim si zaklopkat od vikendu je to zase naš Nikolasko 😵
Vobec neviem čo mu bolo.možno to bude aj počasim tu je jeden den pekne na druhy den prši 🙄

tie babetka no strašne minuly tyžden ta neda teraz toto mne sa otom aj snivalo 😔
Ja si tiež ymslim že chlapy proste na to niesu čest vynimkam.Oni proste nedokažu predvodat my sa kvoli tomu často hadame,sa moj smeje že si anmyšlam ano ale kolko krat som tymto predišla uraz ako naposledy šli sme sa byciklovat a hovorim nech chyti Nika a ja Seba lebo ej tam velky prevys pod zastavkou proste by sa prevratil a on že načo bum tolko čo to dopovedal sa Niko začal prevracat ešte že stal blizko zachytil ho ale bradu oškretu 🙄 ja si ich preto radšej stražim sama 😒

lumah
16. jún 2009

womenne to máš pravdu s tým strážením, chlapi sa tak neboja ako my. 🙂
Jaaaj dobré ránko! 🙂

lumah
16. jún 2009

nanuska neviem čo je malému, ale nech sa rýchlo uzdraví. 😒
zinuska už sa *Vám to blíží!!! 😀 Ešte nestresuješ? 😉
grmitko veru treb dávať pozor, zle sa stane v momente. A vrátiť spať sas to už nedá-radšej ich treba strážiť.

lumah
16. jún 2009

boože baby teraz čítam čo píšete o tých dvojičkách v Nitre, to je hoznéééé!!! ☹ Ľutujem tých rodičov hlavne, otec určite bude hotový z toho, že ich neutrážil a mama ho bude za to nenávidieť.

womenne
16. jún 2009

bože tolko chyb ešte som nemala svoju davku kavy tak sorry 😀

lumah
16. jún 2009

womenne to poznám, ja som bola taká dopletená včera u masiara-našťastie mi predavačka rozumela🙂)). Ale neboj, dalo sa to čítať po tebe 🙂

janettba
16. jún 2009

ahojte babule,

Lumi - krásne fotečky v albume 😉

naši prdíci dnes tak super spali, v noci sa Domčo zobudil, ale dala som mu mliečko a bol pokoj a ráno vstávali až okolo 7,30 - čo je úplne výnimočné a ja čo by som sa za bežných okolností mohla super vyspať, som mala strašné kŕče v bruchu celú noc, takže som sa vôbec nevyspala... 😠

Nanuš - ako sa má Oliverko? my tiež mali nedávno tú 6 chorobu a ten výsyp zmizol do dvoch dní, lekárka hovorila, že sa môžem pripraviť, že to dostane Martinko, Simi už nie lebo to mal, ale Martinko je odolný nedostal to - on je zdravý ako repa - musím si zaklopať, ale on ešte ani horúčku nemal, žiadne atb od narodenia, u nás si to vždy zlízne Domčo.

Dnes máme poradňu a očkovanie, už som zvedavá, čo bude hovoriť na nášho medvedíka Dominika dokina, on je určite tažší od Martinka aj viac o 1,5 kg a pritom počas dňa jedia rovnako, dokonca v poslednej dobe sa mi zdá, že Dominik papá menej ako Martinko, len rozdiel je ten, že Dominik pije to mliečko v noci skoro každú noc a Martinko možno tak 2x týždenne.

womenne
16. jún 2009

lumi 😀 to aj ja poznam niekedy sa neviem vykoktat a poviem taku blbost až sa zasmejem,no materska demence umna je určite 😝
zvyčajne pridem do obchodu v panelaku a zabudnem čo som chcela to ma vie naštvat preto radšej chodim do velkych obchodoch kde kružim a spominam čo so chcela 🙄 aj tak vždy niečo zabudnem 🤐

lumah
16. jún 2009

janett ďakujemeee 🙂
Čo si jedla čerešne, keď máš kŕče?
Vy v noci ešte papáte? Aj naši sa v noci mrvia a dado mrkoce a cestuje ale nedávame im jesť. Vydržia do rána do šiestej.
Čo je to 6 choroba - to je po očkovaní? My ideme zajtra na očkovanie,mám z tohho des-hlavne z tej reakcie potom. 😒 Jeeej teraz čítam, že aj vy máte poradňu a očkovanie-presne ako my zajtra. 😝 Tiež som zvedavá na tie váhy, david vyzerá už ako mladší filipkov brat-to preto že v kuse skáče a chodí už a filipko len lozí a je hrozne lenivý. 😝
womenne keď sme boli tehu tak sme mali tehotenskú demenciu a teraz materskú. 😀 😀
Treba si napísať na papierik, ten to istí. Horšie by bolo, keby si zabudla aj čítať. 😝

lumah
16. jún 2009

janett aj u nás ten vačší papá menej, david ten može papať s každým a je ako trieska. 😀

zinuska
16. jún 2009

ahojte baby. dnes rano som sem chcela napisat,ako sa tesim na dovolenku,ze zacinam balit a robit si zoznam a tak a ako som si precitala to o tych dvojickam,tak ma to zabilo,normalne som nebola schopna napisat ani pismenko a stale to mam v hlave. Strasne mi je luto rodicov,to sa snad ani prezit neda 😢 co sa to deje na tomto svete??!! ☹ 😠 neviem kto riadi tento svet,ci uz je to Boh,Allah,mimozemstania,alebo akakolvek nadprirodzena sila,mam chut ist k nemu /k nim/ a dobre ich nakopat do zadku 😠 😠 je tolko vrahov,sexualnych maniakov a inych zloduchov,ktori si len tak spokojne chodia po svete a su ich aj plne veznice a ti tu budu obsmrdat do 80tky najmenej a taketo nevinne deticky takto nestastne a bezdovodne umieraju 😢 😢 ide ma rozhodit od jedu,ze je to takto...

nemalo by to byt takto.. 😢

lumah
16. jún 2009

janett som pozerala tvojich mládencov a dominik mi pripomína mojho filipka-je kludnejší a pohodlnejší a martinko davida-ten je živé striebro, može papať s každým a ešte aj v noci vyvádza. Je to tak?

womenne
16. jún 2009

zinu ved prave deti by nemali trpiet 😔 😔 😔

lumah
16. jún 2009

zinuska ahoj!
Ja som si čítala ten článok, čo tu niekto dal link a som to čítala nahlas mužovi a rozrevala som sa, keď tam bolo, že dievčatko sa snažilo vstať a chlapček sa nehýbal a muž mi kázal okamžite to zrušiť-tiež ma to velmi rozhodilo. ☹

zinuska
16. jún 2009

wom a preco to tak je????? 😒

nana77
16. jún 2009

ahojte!
kocky, o tej 6. chorobe som sa docitala tolko, ze vznika zvacsa po vykyve telesnej teploty. vacsinou nema nejaku pricinu, dieta nema sopliky, kasel..nic, co by nasvedcovalo nejakemu ochoreniu, len ma vysoke teploty. tie trvaju cca 3 dni a po ich ustupe sa dieta vysype spravidla na brusku, chrbatiku, v plienkovej oblasti... tento vysyp trva len niekolko hodin, max. 1-2 dni, ako pisala janett a znamena koniec 6. choroby. a este, ze niekedy zvykne tato choroba vzniknut aj pri prerezavani zubkov, ked je spojene s vysokymi teplotami. nastastie, oliverko je uz v poriadku, uz je to opat nas stary, dobry, vyskereny smejko 😵 . inak, dr ma ani neupozornila na to, ze by to mohol chytit aj ondrej, alebo ze by to bolo nakazlive... ondrejko je zatial ok, nema nic, ziadny prejav, tak snad to tak aj zostane. len ma tak napadlo, ze zinuska, preboha, dufam, ze ste v poriadku.... to som fakt netusila, ze moze byt prenosne... jezis, tak daj vediet, ci ste ok!!!

lumi, vy ste neboli nahodou v nedelu na keramickych trhoch???

lumah
16. jún 2009

je to všetko osud-ešte ked som o tomto nevedala, ráno sme jedli a muž sa pozeral na chlapcov a vraví-strašne by ma zaujímalo, čo z nich vyrastie-mi preletelo hlavou, že len nech sa im nič nestane, lebo by som to neprežila-v mojom veku sa bojím o tých krpcov viac ako ked som bola mladá šťanda. 😢

lumah
16. jún 2009

nanuska v nedelu nie, ale v piatok aj v sobotu áno. Ale v pk je tolko dvojičiek, čo ja poznám, tak asi 6 párov.
Teda zas viem niečo nové-že 6. choroba.. hmmmm.

lumah
16. jún 2009

nanus akí sú už veĺkí tvoji chlapci!!!!! A vlasatí! Stále ich vidím ako babatká malulinké v tom kočíku naq Antolskej. 😀 Neskutočnééé!!! 🙂 Že jeden ročik. Naši budu mať-teda aj zinuskyni samozrejme vo štvrtok 11, som zvedavá kedy začne chodiť filip, on sa dvihne, ked ho chytíš za ruky, ale sám nie, dokonca aj pekne kráča za ruky, ale neurologička nám zakázala mu pomáhať, že musí sám-lenivček. je uplne v poriadku, len sa mu nechce-radšej sa bude všade plaziť. David ten sa už aj pustí, ale ešte sa bojí sám spraviť krok, radšej sa všetkého pridržiava, alebo aspoň jedného prsta sa musí držať, keď kráča.
Jáááj ako je nám teraz dobre, babka ich vzala von, tato má dovču-ten tu vedla mna spí a ja by som mala ísť na poštu odniesť nejaké balíčky s predanými vecami a tak sa mi nechceeeee. 😖

lumah
16. jún 2009

Tuším si tu vediem monolog. 😝

lumah
16. jún 2009

Idem na tu poštu..vrrrrrrrrrrr sa mi nechceeeeeeeeeeee.

froschka
16. jún 2009

ahojte

tak uz aj sa som si precitala o tragedii a ja mozem len Bohu dakovat ze sa mi nic podobne nestalo lebo uz sme mali situaciu kedy boli deti na balkone dokomnca si pristavili sklapaciu stolicku!!!!sme len na 2hom poschodi ale pod nami maju sklenenu striesku tak nechcem vediet ako by to dopadlo...
bola to chyba nas oboch, ja som nesklopila stolicku a muz nebol schopny kupit a namontovat istice na balkon!!!!ja som este v ten den sla do baumaxu kupit take hlinikove zavity co byva napriklad na klietkach pre zajaciky....a aj som to sama navrtala lebo muz mi vynadal ze pokazim okna...mne to bolo jedno radsej kupim drahe okna lebo zivot sa kupit neda, cize sme sa riadne poucili
stalo sa to tak hlupo ze som sa spoliehala ze su zavrete dvere!!!!decka boli mudrejsie vyliezli na posuvaci stolik na koleckach a dovtedy kyvali kluckou kym neotvorili dvere....ja som nic nepocula nlebo som bola v kuchyni so zapnutym digestorom....a dosla som az ked kricali Bravooooooooooooo n bravoooooooooooo bravooooo !!!!a to bol taky hlas z dialky a mna hned skoro slahlo vedela som ze je zle!!!!a ten pohlad nikomu neprajem...az ked som mala decka dolu posadilo ma skoro som odpadla a rozplakala som sa...nebola som schopna dat im da zadok ale najradsej by som sa vyfackala sama vtedy.....cize je tazke sudit z nedbanlivosti....no uz mame zaistene balkony a nic sa dufam podobne nestane

lalupa
16. jún 2009

lumi, ja by som mojho znenavidela a nechala ho tak, nikdy by som nestravila,ze co sposobil...mozno by som ho aj domlatila v zufalstve, ale nic by to neriesilo...

wom si dobre napisala, muzi nevdeia predvidat akokolvek sa snazia, aj s mojim sa stale natahujeme, ja nakoniec z toho vyjdem ako nervacka a uzkostna...ale fakt staci sekunda nepozornosti, neda sa sledovat dvojmo, preto muzi ani nerodia, nech zarabaju love 😖

dnes su to zase moje zlate babiky

kati, je mozne ,ze sa boji, ale aj citi,ze nie som v pohode...cakam menzes uz 2tt, brucho zase jak balon, o nalade a hormonoch nevravim, tak je z toho asi paf...

ideme najprv do huberta a potom do titris odborar, lomnica sorea, berieme apt, pytala som si dobru cenu s polpenziou

aji, no jasne, ved ja viem vas termin, podla toho som sa zariadila ;)

zajtra ideme na Kravitza 😵

som zvedava, co my dnes budeme jest, asi len jogurty a pecivo...nakupila som dost 😀

lalupa
16. jún 2009

baby, dostali ste rodicovsku? mala prist vcera... 😕

froschka, to si krasne napisala fakt, ak sa nieco stane, len nasa vina, deti nepoznaju hranice, navyse sa na zakazanom dobre bavia...

toto su presne pripady, kde sme si s yasmi aj katulkou povedali,ze radsej nepojdeme ani na zachod,ani do sprchy, lebo jeden nikdy nevie... a je hlupost mysliet si,ze deti su samostatne a nic sa nemoze stat a treba ich na to trenovat...

lumi, nie nahodou 18.-eho??? wow, neuveritelne, ako to leti...tusim si tu budeme musiet pockat na nejake nove babatka 😵 😵 😵 ,lebo sme vsetci nejaki velki 😀

janettba
16. jún 2009

Lumi - u nás je to tak, že pohyblivejší a čipernejší je Martinko, on rád papá s nami a v poslednej dobe sa pekne rozpapkal, on ale v noci spinká pekne a cez deň je to pekný čertík a šibal, všetko zakázané je úžasné a ide sa smiechom rozpučiť, keď mu niečo zakazujem a s obľubou trieška Dominika po hlave a šticuje ho 😠 , motoricky je veľmi šikovný a zdatný, včera našiel techniku, ako vyliezť na konferenčný stolík, minule vliezol do jednokočíka a skoro sa s ním prevrátil - no oči musím mať všade, keď tu voľne pobieha. Dominik je taká malá buchtička, on je taký hĺbavejší a zozvážnejší, taký mamin tulinko, hračky si obzerá, na všetko príde, obľubuje také didaktické hry, vhadzovať kocky do žirafky, zapínať gombíčky, točiť kolečkami a pod. Bežné papanie mu už tak nechutí, ale je to nočný mliekofil 😀 , takže v noci tú jednu dávku dostane, znížila som mu to podľa rady Nany, teraz sme na 180ml, ale pôjdeme nižšie, možno sa od toho odnaučí. Som zvedavá, čo nám povie lekárka, ja som skúšala to mliečko zameniť za čajík, aby toľko nepriberal, ale nemala som úspech, kým nedostal mliečko plakal.

Lumi - čerešne som nejedla, tie som jedla minule možno aj kilo som zjedla a nebolo mi nič, včera som poobede jedla už iba zeleninu a mám pocit, že kaleráb mi nerobí dobre, nabudúce ho asi vynechám...

Nanuš - ako mal 6 chorobu Dominik, tak nám dokina povedala, že je to vírusového charakteru, tak neviem.

womenne
16. jún 2009

baby mam dotaz ja sa len učim robit omačky a dnes robim koprovu ale akosi mi nezustla po zapraške tak som dalaešte voda+ muka nevadi to ked su 2vkope?????

janettba
16. jún 2009

Lalupa - to si dobre napísala, ja často na wc-ko už ledva dobehnem a niekedy si už normálne sama smrdím, aká som spotená a teším sa, kedy ich dám konečne spať, aby som sa mohla ospršiť. Keď potrebujem niečo súrne, tak ich bachnem do ohrádky, nikdy ich nenechám bez dozoru. A môj chlap je niekedy zo mňa na prášky, aká som uzkostlivá čo sa detí týka, on pohodičkááááá veľká a to jeho však nehíkaj - nič sa nestalo, len sa buchol a malý na čele modrinu ako svet... 😠

womenne
16. jún 2009

lalu no podajme si ruky lebo aj ja som vždy len nervačka ktora vyvolava hadky nakoniec vždy dojde na moje slova proste moj manžel ma absolune nepočuva aj ked mam pravdu 🙄

janettba
16. jún 2009

😀 😀 😀 womenne, no keď si to tak už spravila, tak asi nevadí - veď ochutnaj, či je to dobré, ak hej tak to je o.k. ... 😀 😀 😀