Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
16. jún 2009

ahojte
tak sme z oslavy doma 🙂 bolo celkom fajn, posedeli sme, pojedli, popili dajaku mineralku 😀

nasi este tiez nevedia R povedat, inak rozpravaju vela, vedia povedat vsetko, JA pouzivaju od asi 1,5 roka, ale Domko ma dni ked strasne susle, ale on to robi vedome, poviem mu, aby pekne rozpraval a susle este viac, tak neviem ci to riesit alebo nie, ale dokina vravela, ze rozpravaju pekne, tak hadam je to ok, inak rozpravaju ozaj pekne, teda podla mna 🙂

ja sa k tej strasnej tragediii ani nevyjadrujem, je mi vzdy strasne do placu ked na to pomyslim ☹ ☹ je to strasne a take veci by sa ozaj nemali stavat ☹

jankabambulka
16. jún 2009

wome- ak ti môžem poradiť tak mi napr. robíme kôprovku aj tak že v nedeľu uvarím hovädzí vývar a z toho mäska /jasna aby bolo čisté/ dám do omáčky čo urobím. inak ja robím kôprovku aj tak že keď dám smotanu a mám kyslú smotanu tak dám 2polievkové lyžice a je to také jemnejšie a chutnejšie. alebo urobím vývar a druhé napr. čo ja viem kurča s ryžou a to mäsko vyberiem s polievky a ak ostáva aj polievka a na 3 deň , kto by ju už jedol, však?? tak urobím zápražku a zalejem ju vývarom a ostatným magľajzom . inak takto robm aj žvachovú alebo kelovú omajdu... 😉

jankabambulka
16. jún 2009

keby nebola aspoň raz za týžddeň omajda - tak to je ako za trest pre chlapa aj borku 😀

womenne
16. jún 2009

Saši hellou 🙂 no jasne baby si to vždy odensu však?ja som tiež už len šoferka 😝

idem si uložit deturence naznašali si všetke auta do posteli 😝

ozaj koprova omačka zožala uspech neostala ani lyžička 😵 😵 😵

lalupa
16. jún 2009

mima, to ja som vlastne odsudzovala, lebo mam pocit, ze mam chlapov dost precitanych, o tom,ze otvoril okno brat, som nevedela, ale srdce mi tu stiska doteraz...a strasne s nimi sucitim

mate tu vsetky pravdu, az som stastna , ze preberame veci,ktore momentalne na materskej clovek za normalnych okolnosti nemusi registrovat a prehliada ich (vid otvorene okno,sietka,...)
samozrejme, deti potrebuju oboch rodicov, kazdy im dava lasku inak
ano helka, aj mne deti najviac padali, ked som bola v ich blizkosti...

ale toto ,co sa tu deje posledny tyzden je tragicke a stoji za to, aby sa clovek ponaucil a nic , absolutne nic nenechal na nahodu, su to len stotiny sekundy...a zivot bolavy bez duse
6 r decko je hlupe, bez zodpovednosti, rado stvara blbosti,ked je povzbudzovane mladsimi detmi

skor som vydzvihovala, ze radsej nervozne,ale predvidavo,
su veci, ktore neovplyvnime (nas osud, spravanie sa deti a vystrajanie v skole, ked nie su pod kontrolou,...),
zeny maju instinkt a citenie lepsie ako muzi, myslia dopredu,
ale nesuhlasim s prilisnym a chorym naviazanim na dieta a uzkostnym patologickym strachom
dieta sa musi otukat, ale nie doslova o 5 poschodovy beton 😔

ja sa ospravedlnujem,ak som sa niekoho dotkla, velmi na nich myslim a som z toho uplne mimo
kazdy si vychovava deti podla svojho, ale pokial je dieta odkazane na rodicov, tak treba byt v strehu viac nez dost...

mima595
16. jún 2009

Wom - tehu zatial zvladam v poho - teda vobec nemam pocit, že som tehu 😉 - až na brusko - co už je ako brušisko. Je však pravda, že mne sa absolutne nepodarilo zhodit brucho po dvojkach, normalne som mala brucho ako v 3. mesiaci, takže teraz, ked som v 5. - tak mam brucho ako v 8. mesiaci 😉

Lenže včera som spadla zo schodov, bola som na odberoch na endokrinologii, a potom som sa ponahlala domov, že som sa smykla na blbych starych kamennych schodoch, spadla som na kolena, a oškrela plece, ale aj tak odvčera stresujem, ci sa babu nieco nestalo ☹

aj mne sa zda, že teraz sa nejako pretrhlo vrece s nestastiami - vcera som citala, že rocne dieta sa oblialo horucou vodou z termosky, ked boli na chate v tatrach, dnes sa utopil 5-rocny chlapec ☹ ☹
ale ja som hlavne velmi citliva na zvalovanie viny - beriem to až priliš osobne - pretože v nasej vzdialenejsej rodine sa stalo jedno nestastie - mladsi brat "zastrelil" starsieho brata dedkovou starou puskou - jeden mal 6 a druhy 9 rokov - a teraz koho sudit ☹

grmitko
autor
16. jún 2009

ja tiez zastavam nazor, ze dieta ma byt samostatne a otukat sa, ale samozrejme ze vsetjko v zdravej miere 🙂

grmitko
autor
16. jún 2009

preboha mima, to je hrozne nestastie tiez a tam sa neda nikoho sudit ☹
radsej chod na uzv doktorovi aby si mala istotu, ze sa nic nestalo

lalupa
16. jún 2009

mima, drzim palce a verim,ze je vsetko oki

mima595
16. jún 2009

ano Grmi, vo stvrtok idem do poradne, a tak asi pojdem aj na UZV - len dufam, že to bude OK,

janettba
16. jún 2009

Ja sa musím priznať, že ja som na našich veľmi uprdnutá od najstaršieho po najmladšieho, ale ja sa veľmi o nich bojím, dnes je taká hnusná doba - Lukáš má 15r. a chce ísť s chalanmi do mesta "sadnúť si", svätosväte mi sľúbil, že bude piť iba kofolu - to mu verím, on by ma v tomto nesklamal, ale bojím sa, aby nenarazil na niekoho, komu sa napr. nebudú páčiť jeho vlasy alebo pod. - veď toľko sa už stalo takýchto nešťastí... No v piatok som povedala, že môže ísť, ale najneskôr o 20.30 hod musí byť doma - ja sa budem do tej doby klepať a asi mu budem furt vyvolávať, alebo čo 😅 a jeho spolužiakov mamy pustia normálne, že do 22 hod - no to som povedala, že v žiadnom prípade, že na také má ešte čas. A aj keď ide na kupko, tak sa doma trasiem a kúpanie napr. na Kuchajde pred sezonou, keď tam neboli plavčíci mal zakázané, koľko sa naprosíkal, no nedovolila som, pekne si počkal na sezonu a nič mu neušlo. Ono toto možno pramení z toho, že som ho fakticky vychovávala od 3 do 11 rokov sama, lebo som bola rozvedená a v tom čase som nemala partnera, takže sme všetko robili spolu, učili sme sa bicyklovať, chodili sme spolu na túry, učila som ho liezť po stromoch - proste snažila som sa mu nahradiť aj otca - možno som to nedokázala na 100%, ale viem, že som vychovala slušného, zodpovedného chalana, ja som tak super chalana v jeho veku ešte nestretla a aj napriek mojej úzkostlivosti je veľmi samostatný a zodpovedný, super sa učí mal samé 1, prijali ho na vysnívané gymnázium a ja som na neho veľmi pyšná. 😎

janettba
16. jún 2009

Mima - až teraz vidím, čo si písala - uf ja som tiež spadla zo schodov, na začiatku tehotenstva, tak som sa klepala od strachu, našťastie sa nič nestalo. Tie bábätká sú v rannom štádiu tehotenstva chránené, ja verím, že aj tvoj drobček bude v poriadku...

a to nešťastie čo sa stalo vo vašej rodine ☹ ☹ ☹ - nemám slov...

yasmina
16. jún 2009

kocky to su strasne smutne temy...co takto to odlahcit?

mima595
16. jún 2009

strasne ma ten pád mrzí, ani neviem ako, a už som letela zo schodov ☹ - preto som aj tak zareagovala na tu temu - zodpovednosť rodiča - ja som proste zodpovedna za to babo, co rastie vo mne a...... ☹
dnes som na tom už lepšie, myslim psychicky, včera som sa strasne bala, som chodila v kuse na WC a pozorovala som sa, kazde picnutie v brusku ma vylakalo....
ale dnes som si povedala, že ak by sa niečo stalo, tak by sa to nejako prejavilo, myslim bolesti, atd. tak som sa pozitivne naladila a povedala som si, že aj zbytočny stres mu može ubližit

mima595
16. jún 2009

Dobre odlahcime - ktora z nas je najlahsia??? 😉 - myslim ale kg, nie nejako inak 😀 😀
ja tipujem Womene -a vy?

yasmina
16. jún 2009

aj ja myslim ze wom 😉
mimi a kope uz?

grmitko
autor
16. jún 2009

inak ja som tiez spadla, ked som bola asi vo 4 mesiaci a tiez som sa velmi bala, ale vsetko bolo ok a bolo to na sestrinej svadbe a vsetci sa tomu rehotali, len sestra zostala stat zarazena, lebo vedela, ze som tehotna, ved ona bola tiez

helka1
16. jún 2009

Yasmi odlahci 😉 , pis o Amerike ...

mima595
16. jún 2009

nie, nekope, v piatok som mala pocit, že 1x citim tie motylie pohyby, ale odvtedy som ich nejako nepostrehla
ja už sa lucim, idem do hajan

grmitko
autor
16. jún 2009

ja tiez myslim ze wom je tu najlahsia 😀 😀 musia vaha 🙂

katullka
16. jún 2009

caute zienky,

mima, to odlahcenie Ti fakt vyslo 😀 Ja uz sa k tym tragediam ani nevyjadrujem 😔 . Inak ja uz sa velmi tesim, ked sa Ti narodi babatko a budes nam tu pisat zazitky s babatkom a o porode... 😅 . Uz sme tu fakt vsetci nejaki velkaci 🙂 .

Inak my ideme zajtra na ockovanie, tak som zvedava ako to zvladneme. Mame prist o 12.15h, to je cas, ked zrovna spime, no tak neviem, neviem. Ale Paulinka uz ma asi 2t sopliky, nic ine len jej tecie z nosika a tazko sa jej dycha. Vobec neviem, co to moze byt.
Baby a ja idem vo stvrtok na trhanie zubov, ale priserne sa bojim☹ ☹ ☹ . Deti sa budu varovat u svokrovcov, dufam, ze nebudu mat nejake teploty z toho ockovania.

katullka
16. jún 2009

dobru noc mima, dobre si oddychni, aj tak Ta obdivujem, ze este vladzes byt takto hore, ja som bola priserne unavena.. tak pa

Sasi, ako sa mate? Co robota?

yasmina
16. jún 2009

helka americania podrebuju na vsetko guideline 😉 a ak chces nieco mimi guideline tak su z toho mimo....jo 70% debilosi ale fakt 😀 a to este na nich pozeram velmi pekne....
prehanaju to s klimou vonku 30C a dnu vzdy 16C deticky bez ponoziek len v tielockach a pritom klima ide tak ze snezi...
a pochopit cernochov ked sa na nieco pytate no niekedy mi museli opakovat 2 x ...inac washington je krasne mesto a vobec som si nepripadala ako v usa ale ako v europe...ziadny mrakodrap ani jeden to je mesto ako Pariz len ma sirsie ulice a vacsie priestor nie je to tam tak natrieskane...
a co sa tyka H1N1 za cely cas 6 dni v USA v ani jednych spravach chripku nespomenuli to len tu robime take halooo

katullka
16. jún 2009

yas aj si si nieco nakupila?

yasmina
16. jún 2009

katulka ani sa nepytaj kupila...a strasne vela a ked sme to zratali az zle mi prislo a to som hovorila ze nic nepotrebujem 🙂

katullka
16. jún 2009

no ved potrebovat nemusis, ale ved do ameriky nechodis kazdy tyzden 😉

katullka
16. jún 2009

a s drobcami sa este chystate niekam na dovolenku?

grmitko
autor
16. jún 2009

no babule idem spinkat 🙂 zelam krasnu dobru noc vsetkym maminkam a ich detickam 🙂

yasmina
16. jún 2009

dobru nocku...
katullka do zahranicia po mińulorocnej Sicilii dakujem neprosim...
ale na Slovensku mame zabukovany apartman na 9 noci v Liptovskom Hradku Grand castle
http://www.grandcastle.sk/sk/uvod
tak uvidime ako to zvladneme...

helka1
16. jún 2009

Yasmi pocitam ze bude lepsie 😉 ved su drobci starsi 🙂 a Liptov ma vela moznosti na zabavu 😉