Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

ivet77
25. jún 2009

ahojte - nana, drzim palce sestrena statniciach 😉

dracik - aj nasi spali tak 30 min doobeda a rovnako aj poobede 😒
No a ked nam prisiel golfovy kocik, odvtedy prestali spavat doobeda, lebo stale len kukali vo z kocika, velmi sa im to pacilo a teraz prideme domov a okolo 11,45 alebo najneskor 12:00 sami zaspia od unavy v postielkach. AKurat ze nasi spia len cca 30-45 min, a ked spia hodinku, to mam prazdniny 😀 (hoci to sa uz dlho nestalo) No a potom nespia az do vecera, hoci su uz trochu k veceru mrzutejsi, ale my ich ukladame po 19hod a to opat hned zaspia sami v postielkach.

ivet77
25. jún 2009

dracik a drzte sa dnes na ockovani, nech ste bez teplotky a mrzutosti 😉

a Jurko je sikovnicek, ked uz sam spravil krok 😉

felon
25. jún 2009

Ahojte!
dakkujeeeem za všetky odpovede!!!! Trochu som sa ukludnila. Vidím ,že je to o.k. a skoro každá mala podobné problémy. 😵
jarka- veru do prvého roka by nemali detičky papať solené. Len vo vodičke uvarenú zeleninku a rozmixovať,alebo odšťaviť v odšťavovači. Keď budem dávať príkrmy, vtedy im budem uvarenú zeleninku dávať len rozpučenú vidličkou. Mne zatiaľ pijú dobre ovocné šťavy, ale včera som dala šťavičku z mrkvičky -Filipkovi chutila ale Natálke nechutila. Veď som len na začiatku. Verím, že keď sú takí papkáči,že nebudem mať problém s jedením.
dráčik- ahoooj! Ty ,že zlá matka? Ty si perfektá matka. No to ti veru nezávidím, máš temperamentné detičky.Ale sú aj veľmi šikovné. Neviem či to aj ja nebudem mať také, lebo naše detičky sú tiež dosť hore, spinkajú len kde tu. Vždy mám jedného hore a druhý trošku spí. Potom sa vymenia. Tiež ich skúšam dávať doobeda do postielky pospinkať, ale už po pol hodine plačkajú a musíme isť do kočiarika . Takže neviem ako sa mi neskôr podarí dodržať niejaký ten režim. 😉 😉
martinka- ahojček! zajačik je veľmi zdravý, ak budem mať možnosť určite ho zaradím do našeho jedálníčka. 🙂 🙂

mauzos
25. jún 2009

ahojte 🙂

tak aj ja sa konecne presuvam z tehotnych dvojickarok medzi maminy dvojiciek 😉 Dufam, ze mozem 😝
A mam hned problem. Citala som ako ste tu radili Felon ohladom nocneho spanku. U nas je to opacne, chalani asi tyzden prespia celu noc, ako vecer okolo deviatej zalomia, tak sa zobudia az o siestej pol siedmej rano. Vobec sa nezobudia na hlad, je to normalne? Niektora ste tu pisali, ze az od 6 mesiacov babatka nie su v noci hladne, tak ma to trochu vystrasilo 😲 Tym padom sa mi aj znizilo denne krmenie na 4 davky, niekedy vynimocne 5. Inak pekne prospievaju, papat im chuti az velmi, na jednu davku stiahnu 210. Co si o tom myslite? Mam ich v noci budit a narusit im zabehnuty system?

katarinka123
25. jún 2009

mauzos to je superrrrrrrrrrrrrr
ja simyslim ze nie nechajich spat,keby boli hladne tak si vypitaju.aj v porodnici nam povedali ze ked spia mame ich nechat a

janocka
25. jún 2009

ahojte... mam pocit, ze nikto si prispevok z 12. 06. 2009 o 15:10h v teme
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
necital, tak vas chcem len informovat, ze aj ak budete mat za chvilu nad 10tis. prispevkov, nemusite si vytvarat novu temu.
dakujem

grmitko
autor
25. jún 2009

mauzos vitaj medzi nami,
to je super ze ti tak prespia, to ja som mohla iba snivat o niecom takom, rozhodne ich nebud, ak by boli hladni urcite by sa ozvali 🙂

mauzos
25. jún 2009

katarinka aj ja som si tak myslela, ze hlad by ich mal zobudit. Len som teraz po tej vasej diskusii ostala trochu v soku, vsetky sa stazujete na nocny spanok. Zeby nasi boli taki vynimocni? Ale este je to len tyzden, este sa radsej velmi nevytesujem. Inak ja nekojim, papame Nutrilon.

mauzos
25. jún 2009

grmitko dakujem 🙂

grmitko
autor
25. jún 2009

mauzos nadherne fotky 😵 😵

katarinka123
25. jún 2009

mauzos krasne foto
no to bud rada ze ty v noci spia nasi do roka boli x krta hore v noci a do polroka to bolo kazdu polhodku.aj marko ten prvy to bolo dieta o ktorom som ani nevedela.zato teraz je ako jeden zivel 😀

mauzos
25. jún 2009

jeeej vy mate obidve jednovajecnych chlapcekov, kraaasni su. Nemate problem rozoznat ich? Mne cele tehu nevedeli s urcitostou povedat, ci budu jedno alebo dvojvajecni. To bola moja nocna mora, aby neboli jednovajecni. Strasne sa mi to paci, ale bala som sa ze ich nerozlisim 😀 😀 😀

mauzos
25. jún 2009

a dakujeme za pochvaly 😵

grmitko
autor
25. jún 2009

nemame problem ich rozioznat, aspon ja teda nie 🙂 a neboj aj keby si mala jednovajecne, urcite ich rozoznas, ved mama si svoje deti pozna 😉

mauzos
25. jún 2009

nooo hovori sa to, ale moja kolegyna ma jednovajecnych chalanov, teraz uz dospelych a ona musela do pol roka stale jednemu viazat maslicku na rucicku, lebo ich nevedela rozoznat 😲 Oni su aj teraz uuuplne rovnaki, mozem ich vidiet aj kazdy den a aj tak nikdy nebudem vediet ktory je ktory 😝

grmitko
autor
25. jún 2009

🙂 ja co som zatial videla jednovajecne dvojicky, tak vzdy je tam nejaka drobnost, co ich odlisuje 🙂 ale tak to je uz skusene oko mamicky jednovajecnych dvojciat 😀 😀 😀

katarinka123
25. jún 2009

dakujem neboj to som si aj ja myslela ze ich nerozoznam,ale teraz su podla mna kazdy iny.ale druhy povedia ze su ako jeden

mauzos
25. jún 2009

grmitko takze tebe asi idu dobre tie hlavolamy, kde treba hladat odlisnosti v dvoch obrazkoch 😀
Predstavte si, ze aj nam sa stava ze si ludia myslia, ze su jednovajecni, ze su rovnaki a nevedia ich rozoznat. Ved aj starym rodicom to trvalo, doteraz na niektorych fotkach nevedia 😀 😀 pritom su uplne ini.

grmitko
autor
25. jún 2009

mauzos 😀 to sa stava, aj na nasich ludia vravia ze su ako jeden, ale pre mna je kazdy uplne iny 😝 🙂

grmitko
autor
25. jún 2009

moj muz sa ich pyta ze "ktory si"

mauzos
25. jún 2009

grmitko 😀 no ale ved tvoji aj su rovnaki. Nevola ich vajcaci ak v Panelaku?

grmitko
autor
25. jún 2009

ja viem ze nasi su "rovnaki" 🙂 ale on ich rozozna, ked velmi chce 😝 😝 ale jasne ze ich rozozna, len je lenivy sa pozriet lepsie 😀 😀
vajcaci ich volal moj tatinko 🙂 ale obcas im tak aj muz povie 🙂 😉 ale to este predtym ako panelak zacal 🙂

tatolu
25. jún 2009

Dracik, moje dvoky spávajú od 11.30 (teraz idem zmeniť na 12.00) asi do 15tej. Večer idú spať o 19tej a dnes napr. vstali o 9tej, ale bežne vstávajú o 7.30. Pravdaže v noci im dám ešte to mliečko 🤐
Tiež myslím, že by si mohla zrušiť doobedný spánok 😔

janettba
25. jún 2009

čaute babule,

Tatolu - naši spávajú skoro tak isto ako tvoji, lenže oni idú večer spinkať až okolo 21 hod a vstávajú medzi 6-7 hod, ten jeden denný spánok majú ako tvoji a v noci pýta mliečko väčšinou iba Dominik, Martinko iba občas.

Mauzos - máš krásnučkých drobčekov, keď prekne prospievajú, tak je to super a ty sa teš, že v noci spinkajú. My sme to mali tiež tak, že náš 3r. Simi, keď bol bábätko, tak spinkal ako dudek a tiež mal denne iba 4 dávky mlieka, no on nám neprospieval a chudol, takže my sme museli budiť na papanie na príkaz doktorky.

Nanuš - dúfam, že to segra v pohodičke zvládla. 😉

A my budeme mať už dnes auto a 7 miestne, teším sa, lebo sa bumeme môcť všetci odviezť naraz 😝 , takže niečo zlé bolo možno aj na niečo dobré, lebo inak by sme sa k väčšiemu autu asi tak ľahko nedokopali, teraz sme boli nútení.

tatolu
25. jún 2009

😉 Janettbe super
Ja som tiež už premýšľala o takom. Čo keď sa prišťastí ďalšie? 😝

adrolka
25. jún 2009

ahojte 😵
zdravím nové dvojmaminky 😉
moje od 5. mesiaca spávajú od 19,00 do tej 6,30- ako hodinky. chvalabohu, podotýkam 😀
a na jeden spánok som prešla aj ja pred ich 1.rokom, lebo už A nexcela spávať predobedom, tak som to zmenila z jedného dňa na druhý obom. spávajú hneď po obede 2-3h.
baby, nepočuli ste o tom, že by sa od budúceho januára mal zvyšovať rodičovský príspevok? alebo čo sa bude zvyšovať-ak vôbec niečo 😀 ?

u nás máme v KN hrozbu povodne, Dunaj praská vo švýkoch+ u nás sa doňho vlieva aj Váh, tak fasa... 🙄
no veru, janett, vy potrebujete minibus!!!

katarinka123
25. jún 2009

http://peniaze.pravda.sk/rodicovsky-prispevok-s...
adrolka tu je o tom prispevok tak sa na to mrkni 😀

nana77
25. jún 2009

ahojky!!!
mauzi, no vitaj!!!! tesim sa, ze si sa odhodlala a prisla si sem k nam! s tym spanim si myslim aj ja tak, ako kocky, ked prospievaju, netreba ich budit.

janett, supeeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fakt parada to auto!!!!!! tesim sa velmi!!!

kocky, dakujem za drzanie palcov mojej sestre - ma to uspesne za sebou!!!! hura!!!

deniska, ako ockovanie???

jejda, ale som sem nacapala vykricnikov! 😀

lalupa
25. jún 2009

caute kecalky 😉

to som chybala iba helke??? 😕 😔

nana77
25. jún 2009

lalupka!!!! vitaj doma!!! aj mne si chybala!! ako bolo? pocasie o nicom, vsak? 😒