Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zinuska
3. sep 2009

baby,vidim,ze nemozte najst pracu.. tak si zriadme spolu nejaku skolku,kde budu vyhradne dvojky 😀 😉

kili a ty mas malych uz v skolke?? 😕

rosarita20
3. sep 2009

Zinu,
ved ja som si toho vedoma, ze nepovedia vsetko 😀 😀 Este ze mame take ukecane deti a tie sa vsetkym "pochvalia"...
Dufam, ze sa rychlo aklimatizuju.. pred chvilkou som prisla z nakupu, obchod mam po ceste popri skolke, tak som len tak obdalec poza auta "spionovala" co porabaju, cestou do obchodu jazdili na autockach a z obchodu sa hrali na pieskovisku...
Zinuska a ta skolka co pises vyzera paraadne, len je urcite aj riadne "mastna"... ☹
No idem narobit cuketovych placiek... 😉

lumah
3. sep 2009

ahojte, som tu len na skok, lebo varím.
zinuska ja im dávam len vodu, skúsila som aj čajík, aj minerálku - Lucku, ale najradšej majú čistú vodu. Tú nám aj dokina odporučila. Na mliečko sme používali Detskú korytnicu, tá je podľa mňa lepšia ako Lucka-skúste prevariť Lucku a Koryxtnicu tú bledoružovú-po Lucke zostal na hrnci nános biely a po korytnici absolútne nič!
Od roka už aj na mliečko obyčajnú vodu používam a nepreváram. Len zohrejem.
katullka chodievame aj doobeda, ale nie vždy.
Utekám variť. Paaa 😀

vavi
3. sep 2009

Ahojte baby,ja som tu prvykrat,celkom sa mi to paci,ako si navzajom radite,ja mam tiez dvoch stvormesacnych krpcov,babu aj chalana,teraz spinkaju tak mam trocha cas aj na pisanie...S tou dojc.vodou mam aj ja podobne skusenosti,Lucka je aj zbytocne draha,pouzivame Drobceka,celkom sa osvedcil,prajem vam vsetkym pekny den!!! 😉

kili
3. sep 2009

zinu, nie, ale moja mama sa o nich bude starať. ale nechcela som na full time, len na nejaké 2-3 dni vtýždni

grmitko
autor
3. sep 2009

ja viem ze placu len chvilu, ako zajdem uz je dobre, takze ja nie som z toho zronena, len mi je to tak luto ked ho vidim plakat, ale rychlo zavriem dvere a prcham prec 😀 😀

viva vitaj medzi nami 🙂 drobceka sme aj my pouzivali, je lepsi ako lucka 😉

nana77
3. sep 2009

ahojte!
tak skolkari uz maju prvy den za sebou..! boze baby, ja si vobec neviem predstavit, ze moji mali pojdu do skolky a pritom som si vedoma toho, ze to pride tak rychlo, ze sa ani nenazdam...

zinuska, tak to je ale sila, fakt. chudatko maxik, pre neho to musi byt obzvlast zle, ked vsetci jeho kamarati su uz v inej triede a on zostal v malackej... ja neviem, ved to na dieta moze aj dost zle zaposobit na psychiku, nie? si moze mysliet, ze to ma za trest alebo tak... 😕 dufam, ze sa vam to podari nejako vybavit a ak nie, ze muz ti schvali tu sukromnu skolku, lebo podla popisu to vyzera fakt dobre 🙂

kocky, ja som malym uz davno prestala prevarat vodu, tiez im davam vodu z vodovodu a tiez ju len zohrievam. a to od nejakeho 10-11 mesiaca a su ok. ved vraj v ba je najlepsia voda...

vavi, vitaj medzi nami!!!! 🙂 ty mas takych malych pampusikov este... jaaaj, ako to bolo davno 🙂 . dufam, ze prides aj castejsie, radi si zaspominame na miminkovske casy pri tebe 😉

vavi
3. sep 2009

Vdaka baby za prijatie,noooo,to je fakt,ze ja riesim zatial len kakanie a cikanie,ale co sa tyka starsej,ja som mala take skusenosti,ze ked mala dva a pol roka,nebola na skolku este pripravena,tak som sa vratila naspet na matersku a o pol roka skolku znasala super 🙂 no a pri nasich dvojkach uz obavy nemam vobec,ved budu na vsetko dvaja 😉 takze nana,ziadne strachy... 😀

grmitko
autor
3. sep 2009

nani aj mne sa to zdalo ze to bude trvat kym pojdu do skolky a ajhla, uz je to tu, ten cas neskutocne leti 🙂

astora
3. sep 2009

grmi dakujem za foto 🙂
nanuš uživaj si mrnuskov lebo tak rychlo to letí

grmitko
autor
3. sep 2009

astora to je este nic 🙂 este sa ti snazim poslat, ale nejako to zlyhava este mam fotiek tak na dva mailiky pre teba 🙂

ak mate niektora nahodou fotky mojich deti tak poslite 😉

astora
3. sep 2009

grmi poslem 🙂

lumah
3. sep 2009

vavi aj ja ťa vítam 😀 , nanuska píšeš, ako keby tí tvoji mali už aspoň 10 rokov a hen.. ešte ani z plienok nevyliezli. 😀 😝
Ozaj ked už o tých plienkach píšem, kedy ste začali dávať krrpcov na nočníky? Ja som začala teraz, keď dovŕšili 13 mesiacov a musím priznať, že sa nám začalo asi po týždni celkom dariť, teda tým som chcela povedať, že tam už obsedia 😀 . Ráno keď vypijú mliečko ich tam posadím a vždy tam niečo spravia, okrem cikania a kakania tam nezabudol Filipko pridať ešte dudku a hračku rovno do toho všetkého čo tam nakládol. 😝
Cez deň tiež skúšam, keď sa vyspinkajú, ale nie vždy sa nám zadarí. A u Dada som si všimla, že tam sedí, pokiaĺ sa nevyciká, potom už chce vstať, dovtedy vydrží sedieť.
Jasné že ešte nevedia presne, na čo ten nočník slúži, ale bola som milo prekvapená a samozrejme ich chválim o dušu, keď sa im zadarí. 🙂
nanuska presne ako píšeš s tou vodou, naši ju tiež dobre znášajú,vraj aj tá naša je dobrá, aj mne chutí. 🙂

margaretka11
3. sep 2009

Ahojte maminy 🙂

Vavi, vitaj medzi nami 😵

Mamuľky, potrebujem radu ako soľ. Začínam byť totiž parádne zúfalá a neviem ako z toho von. Minulý týždeň, presnejšie vo štvrtok som vám tu písala o našej h...o story, dobre sme sa na nej pobavili, že? Bohužiaľ, odvtedy náš Simonko nekakal a ja tu už plačem lebo neviem, čo sa stalo. Najprv som to brala tak, že keď teraz Simonko trošku menej papá, tak asi nemá takú potrebu kakať. Lenže ako išli dni, tak som už mu dala hrozno, zakysanku, fazuľnicu, tuniaka v oleji a nič. Náš Simonko už týždeň nekakal. Dávam mu aj probiotiká, včera sme boli u doktorky a dala nám nejaký sirup Duphalac, ten by vraj mohol pomôcť, ale zatiaľ nič. Simonko sa momentálne nesťažuje, má mäkké bruško, ale ja si myslím, že je to už dlho, čo nekakal. Teda nenapadlo by mi, že budem v tomto veku riešiť takéto problémy lebo ako bábätká nemali zápchu ani raz.. 😢 😢 😢

womenne
3. sep 2009

mar skus dat espumisal to sme mali my ked mali len par mesiacov nemohli sa vykakat,poomto okakali aj gauč a moju mamu 😀
A možeš vyskušat aktiviu napoj každy den nam to pomohlo zase minule leto,ak si pametaš som tu pisala že Sebko sa nemože vykakat skoro Tyžden nekakal....odvtedy ju pju často...

Vitam novu maminku..idem dočitat

margaretka11
3. sep 2009

wom, ďakujem za radu, aktivia už kúpená a aj aplikovaná 😀

to by jeden nepovedal, že raz sa dožijem dňa, keď budem vďačná za h...o

jankabambulka
3. sep 2009

mar- hovorí sa , že na lačno džús ale to mlatí pri dospelákoch a pýtala som sa miminky a ona hovorí, aby si mu kúpila sušené slivky - to robí divi a pri dospelákoch aj zapiť teplým - to teplo tu srajdu ešte viac pohne

jankabambulka
3. sep 2009

to už nekadíš ale čúraš

margaretka11
3. sep 2009

Jani, nemala som doma po ruke sušené slivky a tak som chcela dať Simčovi kompót, ale absolútne odmietol 😝 . Takú dobrotu, to dieťa nevie, o čo prichádza 😉 . Ale sušené slivky si určite zaobstarám tiež 😉 . Ďakujem za radu 😵

margaretka11
3. sep 2009

kakáááááál 😀 😀 😀

ja mám už dávno podozrenie, že moje deti chodia na net šmírovať, čo tu píšem 😠 😀

kiwuska
3. sep 2009

ahojte, je mi luto, ze som nemohla ist na stretnutie. fotky su krasne, tolko dvojmaminiek spolu a deticiek este viac. 🙂
my sa pomaly dostavame z opacnej chroby ako simonko. baby ja som schudla snad dalsie tri kila. deti boli vcera zas u nasich a to mi mamina volala poobede, ze janko ma 38.3 teplotu. ale zostali tam ved byvame blizko seba. nastastie, klop klop mu to preslo. uz sme doma vsetci a dufam ze uz bude len dobre.

astora
3. sep 2009

marg mi mame tiez kakaci problem Adik mi nechce chodit kakat tiez som zufala vidim ze tancuje a kruti sa a nejde kakat ani za ten svet musim zavolat Dr co to ma znamenat prinajhorsom nejake prehanadlo ja uz neviem ci ho to boli alebo aky ma problem 😒

aneti78
3. sep 2009

zinus, nasi chodia do statom dotovanej skolky a som fakt spokojna, z toho, co si vymenovala ty o tej sukromnej maju moznost absolvovat aj nasi v statnej, asi len okrem toho pribijania klincov 😀 aj ked aj to mozno ano, no az ked budu starsi. este maju /okrem tej tanecnej, na ktoru uz chodili, flauty a angliny/ ako kruzok turisticky kruzok, no to az neskor. a bazen maju priamo tam aj saunu, minuly rok chodili do bazena, mali povolene nafukovacie rukavniky, kolesa a pod. a tento rok to uz spoja so saunovanim. akurat co mi minuly rok vadilo, ze nie je oplotena 😕 😠 ,ale vraj sa na tom pracuje....a este ze male deti nemali mat kefky na zuby a zuby si neumyvali, tento rok uz by si mali umyvat, ale zatial nekazali nic kupit. inak nekupujeme nic, len nejake hyg.potreby dvakrat v roku a mesacne triedny fond po tri eura na mesiac na jedneho, cize financne je to super. ucitelky - super pristup, strasne vela sa naucili, strasne vela vykresov doniesli z celeho roka a vselijake techniky, krasne besiedky mali...no proste ja som spokojna
chcem len povedat, ze su aj statne skolky, ktore sa snazia ist s dobou, skus pohladat, mozno najdes lepsiu a nemusis cvakat tolko ako v sukromnej. drzim palce 😉

katullka
3. sep 2009

Sasi, mozes prosim Ta poslat aj mne fotecky, aj ja Ti poslem zopar. Dik 😉

jankabambulka
3. sep 2009

mar- supeeeerrr.možno by som mu robla na rańajky zo dva dni rýžové vložky napučané v mliečku /ja dávam do toho medu trošička, roztlačený banán alebo tie slivky. my máme teraz troška opačný problém, chodíme aj 4x za deň ale to asi tie blbé zúbky. ale teraz sme sa bavili vonku s jednou maminkou/nie o tebe, aby si si nemyslela ale hovorím , že malý miško chodí akosi často a ona hovorí, že má opačný probl. a ona hovorila, že malému dáva , aby kadil do týchto rýžových vločiek nastrúhané jabĺčko.. no to som ja ešte neskúšala

zabka0609
3. sep 2009

Ahojte babulky

kocky,ak vase deti maju zapchu alebo problem s kakanim tak mam na to riesenie.aj my sme s tym mali problem a ani dr nam nevedela poradit len nam dala ten duphalac.kupte si v obchode fenykel cely a anyz cely,maju to pri koreniach v kazdych potravinach. do 1 litra vriacej vody dajte 1 lyzicku fenyklu a 1 anyzu a trosku povarte a do druheho hrnca si dajte varit 3/4 litra vody a 2 lyzicky ovsenych vlociek a to rozvarte.vsetko scedte a zlejte dokopy a ocukrujte podla vlastnej chuti a dajte detom pit ako cajik.zarucene to pomaha a ked mate naponahlo tak ja len si uvarim obycajny fenyklovy caj ten porciovany a dam asi tak pol litra vody lyzicku vlociek,ktore rozvarim scedim a dam to do flasiek pol na pol a je to.inak my sme s tym mali velke problemy.moje kocky kakali v hroznych bolestiach.neprajem to nikomu zazit no hrozne ale odkedy robim ten odvar tak je po problemoch.a inak davajte ovsene vlocky do jogurtov do polievok do omacok do vsetkeho co varite napr jednu lyzicu ovsenych vlociek to ani nespoznate,ze tam su a pri tom to pomoze kazdemu sa vykakat.

vavi vitaj medzi nami.

grmitko
autor
3. sep 2009

katulka, uz by si to mala mat 😉 🙂

grmitko
autor
3. sep 2009

Kati prislo mi upozorenenie ze mas overquota ☹ ked tak mi ipni inu adresu kam by som ti to mohla poslat 🙂

zabka0609
3. sep 2009

kocky idem ja spat tak dobru a pokojnu nocku vsetkym papa

grmitko
autor
3. sep 2009

aj tebe zabka, ja tiez pojdem len co poposielam vsetkym fotky 😀 😀 😀