Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

vranka4
8. sep 2009

Ahojte 🙂 ,čo vy už chystáte oblečenie na zimu-bŕŕ 😀 ,však ešte príde leto! 😕 oteplí ešte na +30 do decembra,potom cez Vianoce sneh a od januára zase +30 😀 😀,ja zatiaľ len okukávam zimné veci-nemám rada zimu 😒
Helka,tá tvoja svokra 😕 😕,niežeby bola vďačná za taký darček,ale ešte šomrať bude 😀,ak chce ísť letecky-vranka priletí a odvezie je do teplých krajín 😀 😀

lenkamt
9. sep 2009

ahojte 🙂

Heli - 😠 🤐 nemám slov 😠

my sme mali minulú zimu aj overaly aj zimné bundy - lebo keď sme šli do tesca alebo ob.centra tak mi bolo jednoduchšie vyzliecť len tú bundu, aj na miernejšiu zimu stačili oteplené gaťuše a bunda, na sánkovanie a do tuhej zimy boli overaly. tento rok budú mať oteplovačky a bundy, ak zoženiem na mmb lacné overaly tak kúpim na sánkovanie. ak nie, tak po zašpinení súpravy budú doma 😅

Lalu - ak sa tu zjavíš - mám botasky 23 aj zimné čižmičky 23 😉

inak tie overaly červené č.80 predávam 😉

lenkamt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka72
9. sep 2009

lenka IP

womenne
9. sep 2009

Ahojte

Heli tvoja svokra už ničim neprekvapi však,a kedy to menite?začala už rekonštrukcia?Držim palce nech ste rychlo preč 😉

My mame na zimu bundu a otelovaky z minulej sezony,Saška ty tiež však?len treba rolaky a punčožky+ nejake zateplene rifle alebo nohavice.

Baby som tak naštvana nepochopim matku ktora da do školky kašlajuce dieta 🙄 ked som ho počula ako kašle no teda možem sa pripravit že maly budu chory lebo dnes rano mal Sebko trošku nadchu 🤐 🤐 🤐
pritom nam riaditelka razne hovorila že kašlajuce dieta nemame davat do kolky že mame mysliet na druhe deti.
Inak Sebko sa dnes kumne pritulil a hovorim pred dverami ja bojim ☹ ale akonahle sa otvorili dvere tak tam vbehol a čau mama 😀 uvidime ako bude dnes,aspon že im tam chutna papat.

grmitko
autor
9. sep 2009

ja potrebujem detom na zimu uz iba zateplene nohavice, supravy maju z minuleho roka, tie im budu este aj nabuduci rok 😀 😀 rolaky mam nejake z minuleho roka, ale to iba jedny, takze to budem musiet kupit, mikiny, tricka s dlhym som nakupila na jar vo vypredajoch a pancusky im vcera mamina kupila aj svetriky take krasne modre, akurat nohavice budem musiet poriesit nejake mencestraciky, lebo z minuleho roka su im vsetky kratke 🙂

astora
9. sep 2009

caute baby wom na kaslajuce deti si zvykni a tes sa ked nedonesu decka domov vsi a podobne svinstva ja som sa toho vzdy bala moje deti ked kychli sme museli ist k Dr a doniest papier ze su ok a ine decka 🤐 no comment a co sa vsi tyka toho som sa bala koly malej este sme ju strihali len dva krat v zivote dvojkam striham hlavy uplne nakratko aby to nahodou nedostali 😖

nikkimm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalupa
9. sep 2009

mime k vcerajsim meninkam vsetko naj!!!
aj martinkam dnes
😉

leni, posles mi link alebo foto na botky? tie overaliky bohuzial 😢 ,tesila som sa na ne,ale sme nejake velke, nosime 92

aji, podte zajtra na mestsku...vyhrievana vodicka 😝

lenkamt
9. sep 2009

všetko naj meninovým oslávencom - toto fakt nestíham sledovať 🤐

Lalu, keď sa k tomu dostanem pofotím a pošlem 😉

zinuska
9. sep 2009

caute baby.. tak uz mame anginu ☹ ☹ sak az 5 dni bol Maxo v skolke,no nie? 😠 😠 😠 cakam,ze o take tri dni to dostanu dvojky. maxo ma vysoke horucky, 39.5 a tak a vracia,ma zimnicu, no total off 😢 a zrovna tento vikend je u nas jarmok a tak sa tesil na kolotoce ☹ a my sme mali ist s muzom v sobotu vecer von,som sa tesila jak mala,to tak dlhom case sme mohli vypadnut a namiesto zabavy budeme lietat okolo chorych deti ☹ ☹ ☹ ja uz neviem co mam robit. ak to ma byt zasa tak ako minuly rok,ze viac je doma ako v skolke,tak neviem.

Inak dakujem velmi pekne za giftiky babam z fb!!!! ste mile,ze ste mi takto pomohli. 😵 😵 uz zacinam chapat o com to farmacenie je 😀 😀 zatial mam biofarmu,kde maju zvieratka volny vybeh 😀 no viem,ze si ich musim upratat,ale teraz nebude casu nato. takze este raz diiiiiik!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

grmitko
autor
9. sep 2009

ahojte,
tak my dnes v skolke vraj lepsie 🙂 🙂

zinus to ma velmi mrzi ☹ ☹ ☹

martinkam vsetko naj, menovite astore, ak je aj nejaka ina martinka tak samozrejme aj ostatnym 😀 😝

womenne
9. sep 2009

no Saška super 😵
my tiež uspech len maju nadchu Sebko riadnu 😔 predpokladam že z alergie lebo je vodnata takže som zvyšila dabku zirtecu a nasadila coryzaliu neviem či ich mam dat alebo nie zajtra,učitelka hovorila že možem,je sice pravda že alergicka nadcha je neškodna no neviem poradite?inak kašlajuce dieta šlo predčasne domov 🙄

grmitko
autor
9. sep 2009

Dani ak je to naozaj iba alergicka nadcha tak mozes dat podla mna 🙂

womenne
9. sep 2009

je lebo take mavali vždy na jesen,a nemaju ine priznakly uvidim aka bude noc ak bysa zhoršilo tak nedam to je jasne 😉 a to som bola na zajtra objednana ku kaderničke 😔

astora
9. sep 2009

Dakujem Saši 😎

grmitko
autor
9. sep 2009

Dani to tak byva, nieco si naplanujes a deti ti to prekazia 😀 😀 ja uz ani neplanujem radsej 😉 🙂

mima595
9. sep 2009

Ahojte- dik za blahoželania 🙂 🙂 - ale ja som mala včera taky "nafigu" den, že mi ani neprislo velmi, že mam meniny - ešte stastie, že sampanske sme si s MM dali v predvečer sviatku 😀 😀 - 😀 ja mam totiž 5.9. narodky a 8.9. meniny.
tak poporiadku - my sa už od dovolenky (t.j. od 10. augusta - trapime s kaslom u Matusa ☹ ☹ . Kedže sme boli hned vtedy na preventivke na 3 roky, tak ho lekarka prezrela s tym, že je to len letna viroza - co asi aj bola, lebo kaslal iba po zobudeni - rano a poobede. Lenže po tyzdni sa kasel nelepšil, bol castejsi, aj v noci, tak sme dostali ATB, do toho sme boli na svadbe, kde bola klima, a odtial sme boli vsetci taki nachcipani, že až.... no ani po ATB mu kasel neprestal, dostal sa až do zachvatoveho stadia - ked zacal plakat alebo sa hnevat na Basku, alebo sa nahanali, tak potom 10 min. kašel. Tak znova lekarka - poslala nas na ORL - tam vsetko OK, dokonca Matus musel byt sam na Rontgene, lebo ja som tehu - ale zvladol to bez slzy. Tak potom nam robila nasa lekarka krvne testy na vsetko možne - plucne chladymie, mononukleoza, nejake EVB ci co..... proste na vsetky netypicke, co sa prejavuje dlhodobym kaslom, poslala nas na imunologiu - tam jasne, že vsetky terminy do konca roka plne, tak za 16 EUR poplatok nas vezmu už 18.9. 😠 😠........
No a vcera sme boli na kontrole u lekarky, lebo ten kasel stale trva, tak nam dala Robitussin - inak všetko OK, ho pocuvala, pozrela do pusy, atd. klasika - Matus vyysmiaty ako leco - lebo ked už chodime k nasej lekarke, tak stale vravi - bude slanda, ideme k nasej doktorlke -to bolo o 10. hod. a o 13. hod. nemohol zaspat, len velky plac - tak MM hned utekal z roboty - a zapal stredneho ucha ☹.
Vraj je to normalna komplikacia a zatial u nas bez prepichovania, ale už som mala večer dost - a este mame rozbombardovany byt - lebo sme menili okna, murovali sme balkonovu stenu, malujeme - este nam treba kuchynu - proste hruza des ☹

grmitko
autor
9. sep 2009

mima dodatocne vsetko naj naj naj naj

mrzi ze mate s matuskom taketo problemy, chuda male, inak ja kaslem uz viac ako 15 rokov stale, a tiez nevedia ze preco to mam, tak to alergologicka uzavrela s tym, ze je to astma 🙂 🙂

mima595
9. sep 2009

Grmi - aj moj otec ma podobne problemy s kaslom - jeho proste vecer alebo v noci chyti zachavt kaslu a kasle vyse hodiny v kuse - ani dych nejako nemože chytit, proste hrozne - ona ma vsak polypy v nose, prave pred mesiacom bol ich znova operacne odstranit, tak dufal, že to prestane a nic a v pondelok mal taky zachvat, že museli utekat na pohotovost, lebo nemohol chytit dych - a tiež mu potvrdili za 1 den astmu!!!!!!!! 😖 , že sa nema cudovat, ked ma tie polypy - hlavne, že jeho obvodacka ho raz odbila ATB, raz mupredpisala nejake lieky, ale aby ho poslala na nejake kompletne vysetrenie... tak nic. Je pravda, že aj mojho oca dokopat k lekarke je vykon... ale žeby sa astma potvrdila za 1 den, to mi bolo nejako cudne ☹

Mne u Matusavychadza, že tym, že tak dlho kasle, už ma velmi podrazdenu sliznicu a staci mu maly podnet a rozkasle sa - kym sa hra sam, alebo pozera telku - je OK, ale akonahle sa zacnu salit s Baskou, hned zacne kaslat.
A dufam, že to ucho sme podchytili v zaciatku, lebo už sa nestazuje na to, že ho boli, a v pohode prespal celu noc.... inak aj lekarka sa cudovala, že ved ho videla pred 3 hodinami a bol v pohode, asi tie zapaly usiek maju take rychle prebehy, lenže my sme s tym nikdy nemali problem, až teraz...
A ty ako s robotou? Crta sa ti nieco???

grmitko
autor
9. sep 2009

mne vobec nic, stale posielam zivotopisy, cakam, dufam, verim, ale zatial vobec nic ☹ ☹

mne moja alergologicka spravila vsetky testy mozne aj nemozne, bola som aj CT, na spirometriu chodim ako na klavir a tak to stale uzatvara s tym, ze to bude astma, lebo nic ine to nie je 🙂 🙂 ja som uz za tie roky zvykla 😀 😀

winki.w
9. sep 2009

Maminky, nasi maju teraz 10mes. a cez den spavali v hojdacke a lehatku tak, ze som ich hojdala, kym nezaspinkali. ale je cas na postielku. mali ste podobny problem, kym ste deti naucili spat v postielke? cez nos spia s nami, to zatial menit nechcem, kojim a tak je to prakticke. vdaka za tipy 🙂

womenne
9. sep 2009

no Saška mala som sa poučit veru za ten čas.

mima dodatočne prajeme všetko naj naj naj k narodkam aj meninam.Teda nezavidim prerabanie bytu,tehu,+ dvojčata teda zvladaš to?nema ti kto zobrat deti?može mu vadit ten prach preto možno mava tie zachvaty.Sestrina dcera ked beha začne kašlat preto nesmie na tv tažke cviky ale oni maju tažke astmy tak preto im hrone pomahaju Tatry a more.

winky. nemali naši spali vždy vpostielkach,Sebastiana som iba niekedy uspala vo vajičku ale to bol malinky a preniesla do postielky.Skus ich len položit do postielky a nechat či nezaspia sami.my sme najskor tapkalipo zadočku,hladkali po ličku,potom som tam snimi len sedela a nakoniec sa naučili zaspavat sami.

babule ja som taka rada že už Sebko nema cumlik som myslela že sa toho nedočkame chodim ho obdivovat ked sinka a stale ho vychvalujem 😵 s Nikolaskom to bude tvrdy oriešok 😅

mima595
9. sep 2009

Wom - je možne, že ten prach mu nerobi dobre, ale my sme zacali prerabat minuly utorok - a to už mal prvé ATB vybrate a za sebou 2 tyzdne kasla - skor od tej prerabky sa to ustalilo na tej forme, co som popisala, že kasle po namahe, lebo dovtedy sme to ani nevedeli odsledovat, kedy a preco kasle - nejaka pravidelnost tam nebola.

Ta prerabka - my stale prerabame, ked som tehu 😀 😀 - 😀 to aby som ja mala vyhovorku 😀 😀 , aby si nemysleli, že som leniva - pri dvojkach sme burali jadro, a murovali ho plus nova kuchyna - ale to som bola vtedy u nasich, iba som videla fotky, ako vyzera byt bez jadra, byt s novym jadrom a nova kuchyna 🙂 🙂 .
A este ked som bola v porodnici pred porodom - som tam lezala 3 tyzdne - tak moj otec hovori primarovi, že nie že naplanuje cisarsky nabuduci tyzden, lebo on este nestihol mi prerobit byt 😀 😀

No a este nam chyba vymalovat kuchynu a balkon zvonka - dat polystyren a vsetky tie ptakoviny - ktorym ja nerozumiem a nechcem rozumiet 😀

winki - nasi už odmala spali 2 spanky v postielkach a 1 v kociku, ked sme v 8 mesiacoch prechadzali na 2 spanky, tak spali oba v postielkach - ale nasi boli na UM, takže aj v noci splai v postielkach, ine nepoznali

womenne
9. sep 2009

my amme nove autoooooooooooooooooo 😵 😵 😵 Citroen c4.je supeeeeeeer som si hned zajazdila a odteraz snivam o aute a taiko vie čo mi ma kupit na vianoce 😀 ,hm škoda že ho mame len na 2 tyždne tatikovy sa pokazilo Berlingo tak šlo doservisu a dostal nahradne al eje super.

ajka72
9. sep 2009

mima dodatočne všetko naj k meninkám aj narodkám takže taktiež panna 😀

lenkamt
9. sep 2009

ahojte 🙂

Mima - s malým mi je to ľúto, no a zíram že už 30tt 😕 to ako letí, normálne sa neviem dočkať že čo to bude 😅
dnes mi riaditeľka vo verčinej škole vravela že má známych a tí majú dvojročné dvojičky a žena znova tehu s dvojičkami 😅 no to by som asi nepredýchala 😒

Winki - my sme spávali cez deň v kočíku a okolo 9m som ich na obed dala do postieľky, naprv plakali ale zaspali, lenže prvý týždeň len 30min a podobne , potom si zvykli 😉

grmitko
autor
9. sep 2009

bry vecer 🙂

inak moja svokra ma dnes narodky 🙂 🙂 magicky datum 🙂 🙂

No Leni dvoje dvojicky po sebe by som asi ani ja nerozdychala, fuuu

winki, nasi do roka spavali vyhradne v kociku a za pochodu, takze my sme rok v podstate len chodili a chodili 😀 😀 😀 a potom som ich zacala davat spat do postele, lebo v postielke odmietali spat, tam spavali iba v noci, ale my nie sme zrovna dobry priklad 🙂 nasi mali brutalne koliky 4 mesiace, takez to vsetko suviselo s tym, vsetky tie navyky 😎

lenkamt
9. sep 2009

baby dnes sme so segrou namaľovili babám do izby macka pooh /v albume/ a tie len chodili a hladkali ho že macko PUK 😀 ja sa natom celý deň zabávam - toľko málo mi treba ku šťastiu 😀

grmitko
autor
9. sep 2009

videla som Leni, krasny macko PUK 😀 😀 😀 ja som detom nakreslila ceruzkou Iaceka, ale postavili sme pred neho skrinu, tak ho nieje vidno 🙂 🙂 🙂 nestihla som ho ani vymalovat 🙂