Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lilinka76
11. okt 2009

... Jaaaaaaaaaaj, Zuzka, teraz som to pochopila, Tomi este nemal 2 roky, ked "sa mu zacalo darit"....

U nas zatial nula bodov, sem-tam vycikaju do nocnika, nekakaju tam a "baaaaaaaaaaak" hlasia az po nalozeni do plienky. Ako ich mam naucit, aby sa zacali pytat pred potrebou???

Lumi, ja som nasim detom v lete davala iba slipky a jeden z nich (kym som krmila druheho) nenapadne utieral mlacku pod stolom v kuchyni kuchynskou utierkou. Vobec mu nevadilo, ze ma mokre slipky a este chcel uhladit stopy, betarik...

dracik1
11. okt 2009

caute 🙂

zuzi, gratulujem/negratulujem k nocnikovaniu , je super, ze aspon Tomi sa vie vypytat, neboj, Luki sa urcite neda zahambit bratom....

ja mam z toho nocnikovania trosku hrozu, u nas si juro sice vytiahne nocnik, povie kaka, ja pozriem do plienky, v plienke nic, rychlo stiahnem gate a chcem posadit na nocnik a on nechce a pisti....normalne ma z neho strach 😔 , tak ked chodim na velky normalny zachod ja, necham si otvorene dvere a hovorim, co robim, strasne sa im to paci, aj si chcu na zachod sadnut a skanduju obaja kaka 😀 .....baby, je to dobry zaciatok ? alebo je to blbost a zbytocne co robim? ja sa citim niekedy divne medzi kamoskami, ze nasi skratka na nocniku vobec nesedia 😕

lalu, tie tvoje kecane, zachvilku ti fakt zacnu papulovat 😀

u nas sa tiez keca o 106, akurat im nic nerozumiem 😀 , niekedy mam pocit, ze mam v obyvacke mimozemstanov 😀

dracik1
11. okt 2009

lili 😀 😀 , ze uhladit stopy 😀

inak, su tie nase deti kraaaasne, vsak 😅 , ja by som ich furt len boskavala 😀

zuzka.25
11. okt 2009

lili, nieeee 🙂)) pred dvomi rokmi veku :DDD

lumi, ja som ho skusala nechat skoro cele leto bez plienky, nemu je to lautr jedno, proste sa pocika a teraz, ked je zima, tak nejak na to uz nemam chut :( myslela som, ze to odkuka od tomiho, ale prd 🙂

zuzka.25
11. okt 2009

lili, pozerám tvojich, rok a 7 mesiacov, no to u nás nehrozilo nejaké pýtanie sa, ani zahlásenie, že majú niečo v plienke.. to, že sa pokakal luky hlási asi tak posledný týždeň.. myslím, že tvoji sú ešte malí a treba ešte počkať 🙂
hehe, že uhladiť stopy, sa tu trhám 🙂 ale šikovníček šikovný

dracik, tak tvoji sú totálne maličkí na to podľa mňa, ešte si vôbec neuvedomujú a nespájajú, čo to je a keby aj, tak nie sú schopní ovládať zvierače vedome... od roka a pol najskôr je to vedomé a to je u málokoho takto skoro... podľa mňa nevadí, keď ich to pomaly učíš, resp. im ukazuješ, čo sa na wc robí, ale je to iba taká hra... určite ich nenúť, ono to ani nemá zmysel, akurát v nich vypestuješ averziu.. a čo ty máš kamošky, čo sú supermatky s deťmi odplienkovanými od pol roka?? bože, neznášam také názory, keď ti vnucujú, že si divná.. nedaj sa 😉
s kecanim, prvé slová boli mama, tata, baba, dede, ham... to uz okolo roka, ale potom viac začali rozprávať slovíčka od roka a pol a od roka a 3/4 vety.. teraz hovoria bravúrne, pomerne čisto, už aj dlhé vety, otázky... takže chvíľu si ešter počkáš...

dracik1
11. okt 2009

zuzi, malinko tlacia vsetci, mama, svokra, svagrina a aj moj muz by bol najradsej keby kakali na nocnik...akurat nastastie ten jediny vidi, ze to nie je take lahke 😀 , ja sa utesujem, ze zatial na to nemam cas ich davat na nocnik / chodime 2 x denne von a nemame vytah/...a ze zacnem v zime 😀, inak sa pri otazkach " a chodia na nocnik" sa citim jak krava..... 😲, ze nasi ani sadnut 😲

aj nasi vedia par slovicok, inak sama halaplatanina, snad im nezostane 😀, inak su to riadne potvory , lebo vedia vyliezt do jedalenskych stoliciek, tak som ich znizila, na ihrisku vedia vyliezt na smykacku a pustit sa a tiez na ihrisku vedia vyliezt na tu rebrinu az hore...jasne, ze im pri tom asistujem, lebo su este krpati, ale boze , strasne si trufaju, zasrani mali 😝

grmitko
autor
11. okt 2009

dracik vobec sa nestresuj kvoli nocniku, nasi do dvoch rokov nechceli nocnik ani vidiet, nieto si nan este sadnut, vsetko to pride same, takze klud a pohoda, este su mali a maju cas 😉 🙂

lalupa
11. okt 2009

to ,ze male nepapuluju, je super,ale rozmaznano mi niekedy odpovedaju,ze nieeeeeeeeeee 😀

dracik, blbe okolie, stresuje ta a deckam sa just nebude darit a chciet,navyse v 1,5 roku niekedy vznika averzia voci nocniku, tak ju radsej obidite

moje boli v pohode v lete s holou ritou, nieco sa podarilo, nieco nie,ked to bolo vonku, tak neva,ale zeby boli ako lilini,ze zahladit stopy??? wow, naopak, ake senzacne a ako sa pritom mama vie nazlostit 😀
najlepsie srandicky urobit aj styri mlacky vedla seba s odstupom par sekund,podla moznosti tekutin a mechura, normalne sutaz "cupni si a mlackuj" a potom hop vedla to iste 😀 😀 😀

mali sme uz aj obdobie,ked v pohode cely den setrenie plienok, samo,ze sem tam nehoda, ale posledne tyzdne nic extra, ved sa aj trochu ochladilo, plno programu a navstev...
je pravda,ze nocnik nam nevyhovuje, to skor uz zachod

dracik, ja som teoretizovala ako ty tusim mesiac? kazdu pipi som ich bravala so sebou ako do divadla, potom mi zatlieskali a ritualne spustanie splachovaca,ale to asi kazdy pozna 😀
aspon sa naucili povedat "papa piska prec"

nie ste niekto odbornik na zahrady? nemysli mi to uz par rokov a treba nieco robit,lebo susedia povyrubali stromy, teraz nemame nic, kazdy nam tu cumi, sukromie vyrubali so stromami, v lete sa obesime, lebo sa nikde neschovame ☹

uz asi spinkate, tak dlhu pokojnu nocku papa

katullka
11. okt 2009

lalu, co Ty tu v takej neskorej hodine? 😕

katullka
11. okt 2009

inak s tym kecanim je to ozaj velka zabava, no tie nadavky, co od nas pochytaju.. 😖 . Aj Paulinka dnes asi 100krat opakovala pako, minule Samko z nicoho nic povedal: "do riti". No clovek sa niekedy neovladne. Dnes muz nechcel dovolit Paulinke kusat kefku, lebo ona ju vie uplne rozkusat za dva dni, tak jej ju zobral a ona nahnevane zakricala: "daj to sem", no hruza. Inak u nas je teraz na vsetko odpoved: nieeeeeee! Vsetko, sa robi s jedom a vzdorom, na konci dna som tak som uz tak vynervacena. Dnes sme boli s muzom v Auparku, chcela som im nieco na oblecenie kupit, no stale sme sa len hadali, lebo oni boli stale nervozni, vyliezali z kocara..no neda sa nam s nimi nakupovat. Ale ked sa tie deti sibalsky usmeju a pridu sa pritulit, dat pusinku, tak sa na nich vobec neda hnevat... 😅
A nocnikovanie je u nas uplne o nicom, ale priznam sa, ze to nejako nesilim. Niekedy aj cely den nejdu na nocnik. Sami sa vobec nepytaju. Samko teraz zacal hlasit ked sa vykaka, ze kakal, ale do nocnika vobec nechcu kakat, ani nahodou. Paulinka sa do nocnika vycikala asi tak 3krat. Rozmyslam, ze kupim na zachod tu sedacku pre nich, ale ci sa zase nebudu byt, ze tam budu chciet obaja sediet? 😒
Lalu a co sa tyka darcekov, tak budem kupovat len velmi malo, mozno nejake tabule na kreslenie, ale mam pocit, ze nasich vobec nic nebavi, knizky vsetky znicili, potrhali a stale ich jedia, tak som povedala, ze kym nebudu mat viac rozumu, tak im knizky nebudem kupovat. Babiky Paulinku tiez nejak extra nebavia. A to si s kamoskou menime hracky, aby mali stale zmenu, ale tie "nove" ich bavia mozno v ten den, co ich dostanu a potom uz o ne ani nezakopnu. Mam pocit,ze maju toho vela, tak si tie hracky vobec nevazia. Takze na vianoce a hned za tym na narodky im kupim len po jednej hracke. Teraz ich tak najviac chytilo kreslenie, tak preto ma napadli tie tabule.

katullka
11. okt 2009

Inak vsetkym marodom prajem skore uzdravenie!

A este ste spominali vyrocie svadby, my mame 25.oktobra a chystame sa do divadla, prvy krat, co mame deti budeme travit vecer bez nich ale urcite stale o nich 😅 . Len neviem co mam MM kupit 😒 .

Baby, este mi prosim Vas poradte ako mam Paulinku oducit od toho, ze ked pije, tak ju musime drzat za rucicku, ona dnes celu cestu v aute plakala, ze chce rucicku 😢 . Pripada mi to uz horsie ako zavislost na dudli. Ona bez rucicky ani nezaspi, to mi az tak nevadi, ale teda v tom aute.. ☹

Zajtra jej idem dat nastrelit nausnicky, tak nam drzte palce, ja uz ich mam dlho kupene, len som mala z toho velky strach, dlho mi trvalo, kym som sa odhodlala.

Uz som tu popisala cely roman 😀 . Tak idem uz spat, dobru noc vsetkym pa pa.

mima595
12. okt 2009

ahojte - vidim, že riešite nocniky - ja som nasich posadila na nocnik 1x - ked mali 18 mesiacov - /to bol február/a aj to len Basku, Matus asi tak po mesiaci to odkukal od Basky, ale sadal si obleceny 🙂 🙂 - až potom postupne, postupne po pol roku - teda cez leto boli doma bez plienky, ale von som im plienku stale davala - a po lete - a to už mali 2 roky, chodili sami na nocnik /samozrejme s nehodami/. Im sa vsak velmi pacil aj zachod - a to hlavne u nasich, /tam je totiž synovec o 1 rok starsi od nasich/ tam museli vsetci 3 sediet na nocnikoch - sme museli behat po nocniky po celom dome 😀 😀 ako sibnute - alebo teda to WC - nastastie, nasi maju 2 WC, ale deti boli 3 - este stastie, že Baska vacsinou ustupila - tiež sme s detmi behali po celom dome - lebo jeden chcel raz curat hore, potom dole na prizemi 😀 proste humoreska.
Ale oni sa naucili vyliezat na WC sami - a aj bez redukcie - tkže toto bolo vcelku OK.
Takže dracik, podla mna, mate este kopec casu - zbytocne buds stresovat seba aj ich.
No a ja idem luxovat sedacku - brrrrrrrrrrrrrrrr, ale sa mi do toho straaaaaaaaaaaasne nechce

womenne
12. okt 2009

Ahojte

baby my tie podobne ako saška do 2 rokoch som ich dala občas ani som to neriešila ved načo ked aj tak enchapali a nepytali sa,potom behm 3 dni Sebastian sa naučil cez den bez a po tyždni aj v noci bez plienky.nakupla som im slipky a skrasnymi obrazkami a šloto.Pravdupovedat som ani nemala čas ich skor davat,a to vy iste tiež.

ja som tu dnes mala male miminko no krasnučke,baculate a vo štvrtok ho budem bavit u sa tešim 😵

ozaj vaše decka maju prišiplašte alebo daždniky????naši maju platenky ale ked prši tak im do tvare,tak asi kupime daždniky,lenže ako zase snimi pojdem ja?ako držat daždnik dokelu 🙄 si snad kupim tu šiltovku s daždničkom 😀 😀 😀

grmitko
autor
12. okt 2009

dani nasi maju prsiplaste a gumaky 🙂 🙂

lilinka76
12. okt 2009

Ahojte baby,

dracik, tak ja nastastie nemam vo svojom okoli takych mudrcov, co by ma deptali koli tomu, ze deti cikaju do plienky, u nas to ma skor opacnu tendeciu, kazdy hovori ze maju cas, len ja sa snazim urobit vsetko pre to, aby to bolo co najskor. Ale zase, nesilim to. Ked chcu, sadnu si, ked nie, odlozime.

Baby, kedy ste zacali oducat od cumlikov??? Nasi ich stale maju, sice iba na spanie, ale predsa. Jednemu asi teraz lezu von ocne zuby, ten dokaze dat dudku do pusy aj s tou karikou. Ja by som ich uz rada oducit, ale neviem ako, skusala som jednoducho ich nedat a oni nezaspali, kym som im ich nedala.

zefa
12. okt 2009

ahojte..no pršiplášte a gumáky máme aj my..ale tak ako napr.dnes nám boli na dve veci..potrebovala som súrne do obchodu(leje tu ako na úkol ☹ )kým som došla do obchodu boli sme len po kolená mokrý a cestou späť až na zadku..šuštiaky a pod nimi hrubé punčochy..všetko mokré..ale ked oni sa tak strašne tešili ked mohli v tých kalužiach skákať..no čo som mala robiť 😀 😝 a ako som sa snažila ich naháňať,tak mokrá aj ja..veľkú noc máme za sebou 😀 😀

womenne
12. okt 2009

no gumaky asi musim kupit aj ja,zajtra skorčim na nakup 😝

lili no ja som čakala do teraz a Niko ma už nejaky predkus či čo,proste ma otvorenu pusinku aj pri spani to od dodlika,zubarka ma pekne zdrbkala ale zase na pačn stranu uznala že dvaja su dvaja že je to naj.riešenie.Ono ten predkus nieje vidno ja to vobec nevidim ale ona ona,prdca len je zubarka.Takasi im ich už pomaly ber.
Ja pripisujem Nikovo nervačenie tomu že je bez nej,že sme mu ju nasilu zobrali lebo odvtedy je to naprašky pre mna ovšem 😝

dracik1
12. okt 2009

lili, to oducanie od cumlika caka aj nas, nasi maju tiez len na spinkanie, ked v noci vypadnu, nastastie ziadna panika 🙂 myslim, ze zuzka to ponala radikalne, zobrala cumle a hotovo, ja to asi tiez tak poriesim, alebo som niekde citala, ze akoze odkusol dudlik pes / odstrihnes dudle ked sa nebudu pozerat/ 😀

baby, kedy ste zacali s kravskym mliekom? moj Mm a mama nechapu, ze preco davam stale detom Sunar....ze podla nich mozem aj kravske, lebo nasi fakt plnohodnotne jedia vsetko od zeleniny a ovocia, masko, cestoviny, ryby...no zjedia vsetko a vela....takze razia teoriu, ze vitaminy v Sunare tak nepotrebuju....tak teraz neviem 😕 a babo rad

inak som pridala 2 nove fotky 🙂

grmitko
autor
12. okt 2009

dracik, nasi doteraz piju mlieko praskove, kravske maju íba v skolke, tam ho nepiju a do kase im ho davame, to vypiju, takze si myslim ze je to v pohode, ze im davas sunar 🙂

grmitko
autor
12. okt 2009

ale tak nasi zase jedia iba nieco a slabo, takze u nas je to opodstatnene 😀 😀

lalupa
12. okt 2009

ahojte

u nas je zavislost na dudu v poslednej dobe uplne najviac, katastrofa, nenavidim tie dudle,uz som aj strihala, aj dohovarala,ze budu bibi zubky, ze my s tatim nenosime, bla bla, zafungovalo na jeden den, potom prisiel soplik a polavila som... 1000x za den zaznie dudinkaaaaaaaaa, nastastie stacia az na spinkanie

katik, chcem vidiet nausnicky!!!

ja som nanic mama, z toho vreskotu,jacania,amoku a vzdoru som na nervy a nebudem sa cudovat,ked zacnem brat nejake prasky, strasne mi to berie energiu, neviem sa sustredit, ziapem naspat, este horsie, strasny kolotoc...dnes som povedala priserne veci o mladsej,ale jednoducho je neovladatelna, aspon ked spi , tak nejaci 😠 ,mama sa ponukla,ze ju vezme na par dni a druheho bobika si mozem uzit
ja ich neviem zvladat dve, malokedy mam obdobie,ze som trpezliva, mam vsetko nepodstatne na haku, plus tie moje hnusne dutiny mi dnes nedali zit a vcera uz bolo dobre ☹

klobuk dole pred grmi a spol, co nemaju na vyber a musia, a v pohode 😔

sunar budem davat,pokial ho budu chciet pit

ad hracky, tie tabule u nas ficia, no potrebovala by som dokupit hlavne pera 😀

poradte mi prosim, mladsia certica sa strasne zacala bat, tak jemne,ked sme vonku a strasne zabrese pes, sa zlakne a povie bojim, k veceru si spomenie na bubaka, tak zase bojim bojim bubak a dnes nevedela ani zaspat... ma tam segru, zapalene svetielko, premietacie svetielko a mna vkuse za dverami...ja som bola tiez strasny bojko,ale toto neviem,ako riesit... ☹

zuzka.25
12. okt 2009

ahojte

dudliky ... ano, my sme to fakt zobrali radikalne, proste sme vzali a hotovo.. precitala som vela diskusii, pacila sa mi jedna, kde bolo pisane, ze tri dni ak vydrzite, tak mate vyhrane a presne do bodky to tak bolo.. ale dracik, znovu upozornujem, odkedy dudle nemaju, cez obed nespia 🙂 tak neviem, co je lepsie 🙂

dracik, kravske mlieko do troch rokov im vôbec nebudem dávať..nevidím na to žiaden dôvod.. ja dávam bio mlieko od Babylove z DM drogerie, cenovo ty vychadza ako kravske plnotucne, s tym, že to nie je alergen a maju tam plne vyvazene vitaminy... dokial mi ho budu pit, tak ho budem davat, ale do tych troch rokov urcite...

lalu, NIE SI nanič mama!!!!!!!!!!! presne viem, čo teraz popisuješ, tie pocity, vreskoty, amoky, nervy... to je holt prve obdobie vzdoru.. vieš, koľkokrát som ja už v stave zrelom na psychiatriu??? ja vravím, začalo to cca v roku a pol a trvá doteraz... s menšou a väčšou intenzitou... a je mi jasné, prečo sa to deje.. oni skúšajú hranice, ja sa zas pokúšam o akú takú výchovu... a narážame na seba... tak vydrž, bude lepšie 🙂))
aj vam sa na tych tabulkach zničili pera? 🙂 nase maju hroty znicene, tak to strasne skripe.. bleee...
so strachom neporadim, asi len ju ubezpecovat, ze sa jej nic nemoze stat, ze maminka ju ochrani apod.

katullka
12. okt 2009

caute

dracik, chalani su podareni na fotkach 😅 1

lalu, ja mam doma uplne do bodky to iste, co pises, akurat u nas nie je kludnejsi ani jeden, vzdoruju bud na striedacku alebo najlepsie naraz, ja uz som taka vynervacena z nich a to mi s nimi vacsinou niekto pomaha, ale vela krat je to aj tak akoby som bola sama, lebo vacsinou musim vsetko riesit ja. Kazde rano si v duchu hovorim, ze budem trpezliva, no vydrzi to chvilu a hned po nich ziapem a takto to je cely den 😢 😢 😢
No u Teba je to znasobene este aj tym, ze si chora ☹ . Uz nech Ti tie hnusne choroby daju konecne pokoj!
Boli sme dnes dat tie nausnicky a moja laska to zvladla uplne uzasne, ked sme prisli, tak ta pani mi stale dohovarala, ze uz je velka, ze to nepojde a ona uplne krasne drzala jedno aj druhe usko, iba trosku zaplackala, no ja som si vydychla, ze to mame za sebou a ze ju to asi az tak nebolelo. Teraz ma iba take gulicky, tie jej nausnicky dostane asi po mesiaci a pol.

A este sa chcem pochvalit Samka, dnes sa zacal pytat na nocnik 😵 Ani neviem akym zazrakom, ale mal trosku cervenu ritku, tak som mu dala miesto plienky slipky a on zrazu, ze chce kakat a takto cely den, ked chcel cikat, tak povedal, ze: "kakat" 😵 Baby, ale on cura snad kazdych 10minut 😝 . Takze ako pise womene, je to fakt casovo narocne ich davat na nocnik, ja som ich tiez dala prvy krat az v 18mes. myslim si, ze sa nie je kam ponahlat a kazde dieta na to pride same, jedno skor, druhe neskor. Paulinka napriklad vobec nechce cikat ani kakat do nocnika, ani ked vidi Samka.

Lalu, a k tomu batiu, aj Paulinka dnes viac krat povedala, ze sa boji 😕 . Jedine pomoze asi iba to, co pisala zuzka, upokojit ju tym, ze si stale s nou a nic sa jej nemoze stat.

Baby a este jedna h...o story z dnesneho vecera: dnes sme sa vybrali von az okolo 18h uz sa zacalo stmievat, chodime pozerat na kohutika a sliepocky za bytovku, tam su take zahrady, no ludia tam chodia vencit psov, takze bobky su snad vsade, tak sme si tam bezkali, Paulinka sa pytala na ruky a ked som ju potom polozila, tak zistila som, ze mam nieco na gatiach a ja cela od hovien 😠 😠 😠 , ona do toho stupila a mne to preniesla vsetko na gate a este som to aj rukami pochytala... 🙄 No katastrofa!

Dobru a hlavne dlhu noc Vam prajem!! pa pa

lalupa
12. okt 2009

zuzu, dakujem... 😔 a vystihla si to uplne s tym narazanim

nam povypadavali tie kovove ''pisatka'' a to umele pero bez toho je na vyhodenie...

mrknem sa aj ja na to babylove bio, celkom ma to zaujalo

grmitko
autor
13. okt 2009

bre ranko,
len nakukam, ideme k zubarke dnes 🙂 🙂

lalu, toto ja mam doma kazdy den, nasi su strasne vzdoroviti, maju to priblizne od roka aj nieco a stale to trva, ja tiez ziapem, vrestim, dam na zadok a casto som vecer uz uplne zrela na psychiatriu 😒 takze vieme o com to je, ale tak pri dvoch detoch si velmi nevyberies, ono sa to casom zlepsi 🙂

katulka, Samkovi gratulka velka, je to sikulka

aj my mame tabule, a presne ako lalu pise, tie kovove hroty vypadli a su nam nanic a to ich mame 4 😀 😀

aj ja davam detom babylove z DM, je lacne a deti ho piju, maju v nom vsetko co potrebuju, takze toto ani ja nijako neriesim kravskym, nasi su slabi jedaci, a tak maju aspon rano svoju davku zivin a vitaminov 🙂

lenkamt
13. okt 2009

ahojte 🙂

Lalu - že semtam vypeníme je podľa mňa normálne, však je to dvojnásobný zaberák na nervy 😉 ako darčeky ti poradím také tie vkladacie drevené "puzzle" to naše vedia skladať aj 30min v kuse, potom riadiky - bábiky tiež rady krmia, tabulky frčia aj u nás, u nás ich majú za 67sk v číňanovi tak ma opotrebenie pier netrápi 😀 no a potom sa strašne rady hrajú s tými umelohmotnými zvieratkami , z kociek im stavajú domy, a robia si malú zoo 😉 no a ja chcem našim na vianoce takéto čosi, lebo sa strašne rady hrajú s takýmito serepetličkami, ibaže Verča im to nechce požičiavať : http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6264925

cumle neriešim, čakám kým ich vyžužlú tak že ich bude nadrapovať a vyhodia ich samé, pri jednom si to viem predstaviť vydržať tri dni, pri dvoch nie, lebo by ma porazilo keby budili jedna druhú, + musím brať ohľad na Verču že potrebuje ísť večer spať v normálnom čase ☹

a mlieko - ak zjedia deti všetko a nemali by im chýbať vitamíny tak by som dala kravské 😉

a už neviem, nejako vás nestíham 😒

adrolka
13. okt 2009

caute!!!
lalu akoby si písala o mne. vybuchujem ako sopka, plieskam aj plienke 😔 . OTRAS. Keď je mm doma tak to zvládam lepšie, ale ked som v kuse s nimi sama to je hrozné. a potom si po výbuchu idem zapáliť ako nejaký dilino. ja som objavila super vec na krreslenie- ako darček to bude skvelé. volá sa to AQUADRAW- Lalu ty máš segru v anglicku, ona by ti to vedela odtiaľ zohnať. u nás to nie je, len na mmb som to videla ale drahé jak fras. lepšie sa oplatí z uk. ja som kúpila cez ebay. aj to len menšie vydanie. to vám je taká podložka na ktorú sa dá kresliť/malovať, ale sa nezašpinia, lebo to funguje s takým perom, do čoho sa dá voda a s tým sa kreslíb na podložku, treba pozrieť na nete,, lebo to neviem ani poriadne vysvetliť, mne už úplne šibe, sa neviem ai vyjadrovať.

lenkamt
13. okt 2009

Adrol - to by som chcela aj ja, je to super, hrali sme sa s tým u kámošky, len neviem či by ich to bavilo aj doma 😀 však ako všetko, aj jedlo chutí u druhých lepšie 😀

nana77
13. okt 2009

caute kocky!
no tak my sme od vas o volaco mladsi, ale takuto pakaren zaciname mat aj my ☹ . jeden je uplne v pohode, ale druhemu ako keby preskocilo koliesko v hlavicke ☹ . chyta strasne nervy na vsetko, nic nie je dobre. jeho proste vytoci do nepricetna hocico a potom nastane koniec sveta, zacne nervacit, najprv place, potom, ked dojdu slzy, tak len vrieska, ruci, ryci ako pavian, zacne sa hadzat o zem, minule normalne hlavou buchal o zem... je toto normalne??? ja som zufala, lebo taketo zachvaty ma niekolkokrat za den a hlavne fakt bez priciny. viem, ze ho nic neboli, nikto mu nezobral hracku, ani inak neublizil... proste z nicoho nic. teda trva to dnes treti den, aby som bola presna, ale zarobilo mi to na poriadnych par sedivych vlasov. mali ste aj vy take? a ak ano, prejde ho to???? pomoooooooc!!!!!

mima595
13. okt 2009

ahojte - tak co sa tyka tabuliek, nasi su opacny pripad - už mame 3. - a pero sme znicili iba jedno - to tabulky stale polamu, bud na nich skocia, tak vam budem odkladat pera a potom vam poslem 🙂 - tieto nove tabulky už mame 2 mesiace, tak predpokladam, že už len taky mesiac a budu v kosi 😉

a inak s tym vzdorom nepomožem - tym si musi prejst kazda - a ja som si myslela, že ked deti budu v skolke, tak poobede bude parada - ale kdeže - stale dokola tie iste hadky, bitky,Baska vyslovene provokuje Matusa - mu vezme auticko, ktore on ma rad, uteka pred nim a krici "Matusko, nahanaj ma...."on ju nahana - krik, piskot, potom ju chyti, zacne ju bit - ona zacne plakat a tak stale dokola ☹