Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katullka
3. nov 2009

Caute baby,

ja som iba pred chvilou douspavala 😝 .

Zuzi, na vecerny spanok mas nejaky tip? Lebo po tme by mi asi tu varechu nebolo vidiet 😀 😀 😀

Inak baby my sme dnes mali priserny zazitok, ked si na to spomeniem, tak ma este teraz boli pri srdci ☹ ☹ ☹ . My sme boli dnes rano na odberi krvi u toho imunologa, ranne vstavanie bez jedla zvladli drobci uplne ukazkovo, tak si hovorim, ze uz to bude v pohode. Ale Paulinke ked isli brat krv, ta sa hrozne triasla od strachu, bola uplne cervena, pot jej kvapkal po tvaricke a kricala nebojim sa, neboli, no priserne sa triasla, ja som sa bala, ze mi tam skolabuje, ona aj tlakom vytlacila ihlu z ruky, museli ju dva krat pichat, no taky panicky strach som este nezazila, chudiatko moje 😢 . Samulko ked ju vonku pocul, tak prisiel ku dveram a plackal s nou. No potom brali aj jemu krv a ja som bola po tom vsetkom, asi nejaka bleda, lebo sestricka stale, ze ci mi nie je zle, ci neodpadnem. No je to hruza, a to bolo "len" odber krvi. Co musia prezivat deticky, co lezia v nemocniciach a podstupuju kadejake vysetrenia, infuzky... 😢

Mima, tak to je fajn, ze je vsetko v poriadku a aj pridas nejaku fotecku bruska? 😅

Heli, drzim Vam palce nech testiky dobre dopadnu 😉 Uz si sa asi aj Ty zacala gulatit, ci nie? 🙂

Lumi, dufam, ze sa mi podari zajtra kupit casak, uz som na Vas zvedava. A ty ked das vecer drobcov spat, tak musis byt pri nich, ci su tam sami?

zabka0609
3. nov 2009

katulka ☹ ,aj nam brali krv na alergo a to len 4 skumavky,ale prebehlo to v pohode,Andrejka bola velmi statocna,ale ja som sa bala ako nikdy predtym takze ta chapem muselo to byt pre teba hrozne.

babulky idem ja spat takze ako vzdy prajem pokojnu a nicim nerusenu noc 😉

mima595
3. nov 2009

KAtulka - nemam fotku,posledne mam z dovolenky 😉 - to mi staci 😉

dievcenske meno - no to bolo "klasicka hadka" - MM chcel Lenku - už pri prvom tehu - ale mne to meno nejako nesedí - tak mu hovorim - Lenka Lehetová - ved to znie tak - že to bude jasna Mgr. 😀 - ale Laura lehetová - to má cveng 😀 / proste sibnutí manželia sme my dvaja 😀 😀 / - to bude cista doktorka 😀 😀
tak mala byt Laura - ale nakoniec by asi nebola, lebo som nevedela, ako ju volat zdrobnelinou...
mne sa velmi paci Vladka - ale to MM striktne odmietol - mal taku spoluziacku na ZS a o to meno vyslovene neznasa 😉 - takže my asi takto vymyslame mena pre nasich potomkov 😀

ajka72
3. nov 2009

mima lenku chcel aj moj manžel vravel mi že keď raz bude mať dcéru tak bude lenka takže pri tomto mene som vobec nemohla diskutovať a ja som nemala nič proti tomu menu tak prešlo no a ke´dže sme čakali dve dievky povedal že druhé môžem vymyslieť ja, aký milý 😀, tak mne k Lenke išla natálka a to zas nemal on nič pri tomu takže si viem celkom živo predstaviť ako u vás diskusia ohľadne mena prebiehala, samozrejme že sme mali dlhočizný zoznam aj iných mien a prebiehali veľké diskusie ohľadne mien rozhodnutie padlo až v poslednej chvíli 😀 pre chlapcov sme mali Martin a Peter 😉

lenkamt
4. nov 2009

ahojte 🙂

Mima - gratulujem 🙂 , ale škoda tej Lenky 😀 nevestu ti teda musí zabezpečiť Helka 😉 😀

u nás tiež vyberal mená ocko lebo moje Miško a Maroško nám zase raz nevyšlo 😀 ja som bola dlho proti ale teraz musím uznať že sú to "čisté" Lucka a Lenka 😀 už som to tu spomínala že manžel mi dovolil pri ďalšom "vrhu" vybrať mená 😀

my máme obdobie sama - Lucka a necem - Lenka, parááááááááááda 😝

ajka72
4. nov 2009

lenka u nás je to podobne obidve obliekať sama, podať mobil keď zvoní obe naraz sama, podať nejaku vec sama, zavrieť dvere sama veľakrát vec musím vrátiť na to miesto kde bola a samé bud jedna alebo najlepšie obe naraz mi ju musia podať 😀 a necem je tiež u nás bežné slovo meno Maroško sa páčilo vždy aj mne 😉

lumah
4. nov 2009

dobeé ránko!
mimuska aj ja ti gratulujem, nech sa synček narodí zdravý, krásny bude určite. 😀

lumah
4. nov 2009

katullka chuďatká malé, viem si predstaviť, ako ti bolo. A prečo im brali krv? Kvoli tomu, že sú čaasto chorí alebo prečo?
No u nás je to tak, že si k nim večer tatino ľahne-jemu to nevadí, on si na mobile pozerá filmy a občas pri nich aj zaspí. 🙂)) Filip by zaspal v pohode, ale David piští, musí niekoho vidieť v izbe, niekeddy si tam ukladám prádlo a upratujem veci a on leží a niekedy stihnú obaja aj zaspať. Cez deň ich len položím do postielok a idem preč, občas sa vrátim, keď David piští uložím ho, poviem pekne spinkaj a odídem. On je hotové žihadlo, ešte aj v postielke nadskakuje pri ležaní, tak potrebuje čas, kým sa ukľudní a zaspí.
Idem pokukať vaše fotky drobcov. 🙂

nana77
4. nov 2009

ahojky!
lumi, ja uz mam ten casak a podla mna tam vyzeras veeeeeeeeelmi dobre!!!! tvoja dcera (mimochodom ozaj velmi pekne dievca) vyzera skor ako tvoja sestra 🙂

mima, aj ja blahozelam k odtajneniu pohlavia!!!! takze chlapcek 😵 , vidis a ja by som ti tipovala dievcatko, ani neviem preco 🙂

zabka, sranda, aj mm sa vola vladko! a my dve sme navyse tusim menovkyne, vsak? teda aspon podla fb sa mi to tak mari...

katuska, chudatka!!! mali a aj ty. viem si predstavit, ze si bola na odpadnutie, tiez tazko nesiem, ked im cokolvek robia. vacsino je vtedy s nimi mm, lebo ja nezvladam taketo situacie. ale kazdopadne dufam, ze aj ked taky neprijemny zazitok, ale pomoze vam najst pricinu toho, preco su mali tak casto chori, a ze sa to zlepsi. inak, som na teba nedavno myslela, ako si na stretku spominala, ze nevies do malych dostat mlieko, ze tak max. 50ml. uz sa to zlepsilo? lebo u nas je to asi dva tyzdne trvajuca zalezitost, ze do ondrejka neviem dostat teraz uz ani kvapku. musim to maskovat vselijako v jedle. len dufam, ze je to prechodny stav...

no a k tym menam, keby sme mali my dve baby, asi by boli tak ako u lenky - lucka a lenka 😵 😵 😵 . meno lucia bol nas jednoznacny favorit a dalsie sme zvazovali nina, sofia a lenka. a L&L je super!!

ajka72
4. nov 2009

vidím že meno lenka tu fičí 😀

zefa
4. nov 2009

ahojte
mimka gratulujem..len nech všetko dobre dopadne
ste tu minule rozoberali horúčky..si kúpte novú maminu tam je na 3str.rozpis liekov,ako a čím ju znižovať atď
minule mi prišiel mail,že prečo je naj meno lenka u mužov
dovoLENKA
miLENKA
aho LENKA 😀 😀

ajka72
4. nov 2009

dievčatá čo máte detičky 2 a viac ročné kedy vám začali spoznávať farby? 😒mali ste nejaké knižky na učenie farieb?

zefa
4. nov 2009

ajka... ja deťom od malička hovorila akej farby im čo dávam a oni aj ked nevedeli rozprávať farby poznali,pretože ked som povedala,že dones si modrý svetrík tak ho vytiahol zo skrine a doniesol..ked som ich začala učiť farby anglicky som si trošku pomáhala pastelkami,na prechádzke som im ukazovala napr.autá,pomenovať,že tráva je zelená ap...všetko,čo im podávaš im povedz akej je to farby 😉

zefa
4. nov 2009

nám sa zas nedarí povedať R a F..č,š ap povedia pekne

katullka
4. nov 2009

cauko,
Lumi, aj ja som Ta uz videla v casopise, vyzerate velmi dobre, chalani su strasne zlati a ako uz narastli, uz som Vas dlho nevidela.

Mima, ja mam brata Vlada a aj otca 🙂 . No a co sa tyka mena Laura, tak zdrobnenina je pekna Laurika a este aj Lauruska 😅 . Ja mam neter Lauriku a mne sa to meno velmi paci.

Aji, ja sa s nimi uz ucim pomaly farby, s kolikmi mame take farebne, alebo s gulickami, ale su aj knizky na ucenie farieb.

Idem pokukat fotecky.

ajka72
4. nov 2009

r sa nedarí ani nám ale f vedia povedať 😉

zabka0609
4. nov 2009

ahojte

nana ano sme menovkyne +nasi manzelia 😀

zefa dik za tip urcite kupim 😉

rosarita20
4. nov 2009

Cafte kecalky,
ja som prave dosla z polskych trhov (som sa nanominovala k svokrovcom 😀 ) tak som aspon nakupila chlapom este nejake veci na zimu.
Nanus, si sa pytala na mlieko, u nas je to tiez problem ale uz strasne dlhodoby, nasa lekarka mi povedala, ak to nahradime inymi potravinami, ktore obsahuju vapnik, ze problem nevidi... tiez som z toho vedla, ale maju ozaj pestru stravu, tak sa to hadamm nejak neodzrkadli na zdravi,,,, dufam.. ☹
A MM je tiez Vladko 😉 😉
Ajka, nasi idu mat uz tri a obcas este farby popletu, niekde som citala tusim ze v mama a ja kde je lumi, ze dieta si riadne zacne uvedomovat farby az v piatich rokoch...

mima595
4. nov 2009

no nasi r,l este tiež nehhovoria a nejako na to netlacim, podla mna je to u 3 rocnch deti normalne
a farby zacinaju rozoznavat tak naisto asi posledne 2 tyzdne - asi od 2 rokov som komentovala vsetky auta - ake maju farby, aj na Jim jam chodia obrazky s farbami, aj knižky sme mali, ale žeby ich to nejako moc trhalo, sa neda povedat, 😉

prave dnes som prisla na jednu teoriu - uvidime - ci sa vyplni 😉 - este chcem do porodu stihnut kadernicku, aj nakupit darceky - teda obehat nejake obchody - no a podla toho, ci to stihnem, uvidim, aky bude vLadko tolerantny k svojej manželke a k jej ženskym manierom 😀 -ak pocka, tak by mohol patrit k tym tolerantnejsim - no nie? 😀

mima595
4. nov 2009

a k menam - mne sa mužske velmi pacia tie klasicke - Michal, martin, matej, Peter, Maros - ale to su u nas rodinne mena - teda okrem Petra - ale hlavne Misko - len na toto meno je u nas rezerve - moj oco, bracho, svagor, a teraz už aj synovec je Misko

womenne
4. nov 2009

čaute babule už sme doma no nedopadlo to ako som to dufala ešte pojdeme raz 😔 od rana ma prišerne boli hlava a je mi zle,taketo stresy neznašam už jto na mna moc 😢

mima595
4. nov 2009

wom - no skoda, bolo by fajn, keby si to už mala za sebou

nana77
4. nov 2009

kocky, od kedy mozu deti med? myslim aspon osladit caj medom, alebo aj na chlebik..

grmitko
autor
4. nov 2009

nanus med od dvoch rokov sa doporucuje oficialne, ale ja som sladila caj od roka a pol tak trosku medikom, a nasi miluju chlebik s medom 🙂 🙂

wom skoda ze to este nie je uzatvorene, ale verim ze to uz skoro skonci 🙂

womenne
4. nov 2009

babule davate decka očkovat proti chripke????

zefa
4. nov 2009

nana ak ste alergici alebo potencionálny aler. med až po 3 roku(to je s orechami naj.alergén)
proti chípke už po zlej skúsenosti ani seba nieto ešte deti

grmitko
autor
4. nov 2009

ja urcite nedam ockovat proti chripke ani seba ani deti

womenne
4. nov 2009

tak segra davala a vždy vše ok ale ja neviem ked čitam pro aj proti no neviem neviem ved uvidime dost sa bojim tej chripky čo sa sem vali.ešte som chcela to tamiflu je asi len na predpis však?

zefa
4. nov 2009

deti sa kúpu,tak vám napíšem čo sme sa doteraz hrali 🙂
deti si vymysleli,že dávajú bábiky spinkať,zavolali nás do izby,že aby sme si ľahli aj my...zhasínali svetlo a my sme normálne s mm chytili mikrospánok..ale ja som ich počula ako si vraveli"budme tichučko maminka a tatik spia.sú unavený chudáci"...tak na toto neviem čo mám povedať 😒
žeby som zajtra skúsila hru,že koho celý deň neuvidím večer dostane odmenu? 😀 😀 😀

womenne
4. nov 2009

zefa sranda 😀 my sme dnes zalahli s mužom do posteli sme využili chvilu kym sa hrali a nevšimali si nas,tolko čo sme lahli už aj bol Niko pri nas ked videl že"akože"utekal pre Sebka s krikom:"sebo maminka,tatiko spinakaju.a Sebo mu na to:"Hej?tak pod ideme ich zobudit" 😝

muž mi ide inštalovat niečo na notas tak vas len zdravim a prajem pekny večer 😎