Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
8. nov 2009

no tu tak otrasne prší, to je pech 😝

Helka, krásne ti tie týždne tehotenstva ubiehajú a Mima nám už o chvíľu hádam aj pre bábätko pôjde 😵

lalupa
8. nov 2009

no super baby 😀
crocsy sme zrusili na chvilu, lebo jedny su nam male a tie dobre- v tych padaju viac,ako sa patri 😢 , skusaju aj moje samozrejme, len marg, vy mate o rok viac, tak stekle uz mozete 😀
a kde suuu tie moje???? pokial ich nepotrebujem, neviem o nich 😀

mne sa lubia tieto modre 2004/10 http://www.rak-obuv.sk/products.php?gr=1&mat=0
alebo na doma ideal 980012/03, tiez len modre 🙂

zabka0609
8. nov 2009

adrol mam dakujem velmi pekne 😉

lalu mi nosime po byte ponozky a na to papucky,ktore kupujem tu od nas z vyroby za necelych 5 eur par.

lilinka super recept,dik zajtra skusim 🙂 drzim palce na tom zakroku,neboj bude to v pohode

margaretka vitaj po dlhom case a drzim palce nech si uz z tej choroby von 😉

kocky idem ja spat,tak dobru a pokojnu nocku+krasne sny vsetkym papa 😉

lalupa
8. nov 2009

zabka,mozes dat nejake foto? dakujem a dobru noc vsetkym

lili,budeme na vas mysliet 😉

ajka72
9. nov 2009

lalu moje dievčatá veľmi papučky nemusia, radi behaju v ponožkách a tiež sa veľmi radi vyzuvaju a chodia bosé, a taktiež radi obuvaju naše topánky aj ockove a v tých naozaj vyzeraju rozkošne a celkom v tých velikanskych vedia chodiť 😀 ale svokrovci ktorí su zaťažení na papučky ke´d dievčatá idu ku nim tak ich musím pribaliť im kupili tie RAK čo si poslala link nie na šnurky ale na tu bočnu cvočku s voľným prštekom vpredu, vyzeraju ako sandálky ale su to papučky a su celkom fajn 😉

lenkamt
9. nov 2009

ahojte 🙂

Očkam všetko naj k 18m 😵

naše majú tiež na doma papučkoponožky a tiež sa vyzúvajú 😒 no a tiež si najradšej obúvajú moje štokle 😀

ja by som šla do tatier aspoň na noc 😉 my teraz s levíčatami ideme sem www.umlynarky.sk spravia nám aj mikuláša /ideme 4-6.12/, donesú koníka, pozháňajú viac detských stoličiek a postieľok, takže zatiaľ to vyzerá fajn 🙂

asi by sme mali napísať do modrého z neba, nech spravia stretko aspoň 20ks rodín s dvojičkami niekde v 5*hoteli v tatrách 😀

nana77
9. nov 2009

ranicko sa zela 🙂 !
aj ked ako komu ranicko, kedze my sme hore uz od 4.15h!!!! 😒 , tak mame teraz uz den!!! ja sa zblaznim z toho nasho syna o 7 minut starsieho.... proste on je ranne vtaca, ale 4.15????? to je uz moc, nieee?

rosarita20
9. nov 2009

Bre ranko,
nanus, no aj nasi dnes uz o 4,10 hukali" tavááááááme, doblééééé lááááno", ale ked som kukla na hodiny, hned som ich spacifikovala, nahnala do nasej postele a spali este do 6,00 😉
Dnes sme sli do skolky, iked trosaku kuckaju, ale volala som s dokinou, ze ked nekaslu v kuse ze mozu, no ved uvidim, ale hlavne som nechcela pokazit radost nasmu dnesnemu meninovemu oslavencovi, si niesol balicek drobnosti pre kamosov a fotku na nastenku 😀
Inac to pocasie otras ☹ , keby mrzlo mame tu uz aspon vela snehu 🙂
Lenka a s tym modrym z neba to nie je zly napad, este k tomu treba pripisat, ze nech prenajmu par opatrovateliek nech maju rodicia trosku zasluzeneho oddychu 😀 Alebo by sme ich vsetky nechali Vilovi??? 😀 😀
A k topankam nasi maju ponozky a papucky..

nana77
9. nov 2009

ros, srdecne blahozelame krpcekovi k meninam!!! nech si to poriadne uzije!!!
no to je ten problem, ze nas oliverko uz nezaspi... ondrejko ano, aj zaspal okolo 6.00 a spal do 8.15, ale oliver je od 4.15 hore.. 😝

rosarita20
9. nov 2009

Nana, dik.. 😵 😵
No nas Oli je zase ten vacsi spachtos, jemu nevadi ani ked mu pri hlave huci notak s pesnickami " na plne gule" a spadko spi... (akurat tak predvcerom rano sme uz nevedeli ako zabavit jeho brata 😉 😉 )

zefa
9. nov 2009

ahojte...tak ja mám deti džungle 😀 😀 od samého začiatku ako sa snažili chodiť si vyzúvali čokoľvek mali na nohách a doteraz mi neznesú papuče,takže len v hrubých ponožkách chodia 😒 sa bojím aby nemali ploché nohy
ja si píšem s Marie Stracenskou(tá čo písavala do mama a ja o svojich dvojičkách),tak jej napíšem o našom sne a nech Vila zatrénuje 😀 😀

rosarita20
9. nov 2009

Teraz som si vsimla, to spadlo malo byt sladko, ale to ste asi pochopili 😀 😀
Zefa, tak mas "bojovu ulohu"!!! 😀 😉 😉 😉

lumah
9. nov 2009

jeeej dracik, teba som tu dlho nečítala. 🙂
Dnes ráno - frajer David, mi vzal flašu s mliečkom a sám ju vypil, nemusela som mu ju vôbec držať. 😀
Filipko má už druhý deň teploty-chuďa, aj ho preháňa, ešte počkám do zajtra, ak to neprejde, radšej skočíme k dokine, neviem či to má zo zúbkov, alebo je to niečo iné, nič iné mu zatiaľ nie je.
Ozaj neviete akoje na tom mimi, ešte nerodila? 🙂

lumah
9. nov 2009

nanuška tak to je fakt skoro 😝 Nie je hladný, keď sa tak skoro budí? Ja dávam chlapcom ešte mliečko, kým idem spať, síce spia, ale vypijú ho a spia ďalej, tak potom spia aj do 7.

womenne
9. nov 2009

čauky som dnes ubehana ale konečne som sa objednala ku kaderničke hurááá budem mat normlane farbene vlasy,doteraz som si sama ale nieje to bohviečo 😅 aky luxus pre mna 😎
Rano som bola na kontrole so Sebastiankom a pipik ma už lepši,nas pochavlil ž je spokojny.Sebastianko mu poedal:Nie pan doktor ty pichat nebudeš!!!! 😀 lebo som ho mala položit na stol a on sa knemu približil no sranda 😀 Tak som mu ukazala ao to pretahujeme a o tyžden znova na kontrolu 😎 Som rada ešte v sobotu to ma napuchnute a take modraste a v nedelu už normalne tak super.

lili nočiky nerieš mate čas väčšina davaokolo 2 rokoch 😉

womenne
9. nov 2009

no a sveter nakoniec čierny beriem fialovy nieje na sklade.

lalupa
9. nov 2009

ahojte
nase,odkedy spinkajus o mnou hore, spia dlho, dnes dokonca do 8,45,ale nie vkuse, mrvia sa,pripadne asi kakaju okolo 6,30, ale ked mami povie,ze este spime, bo je tma, tak sa nastastie vedia este ulozit,ufff

teuskom vsetko naj, znamena to "dar"

lalupa
9. nov 2009

leni, vy sa mate!!! 😵

a to s tym vilom je super napad, nechapem,kde sa to v tebe berie 😉

lenkamt
9. nov 2009

Lalu - sa doma nudím tak vymýšľam sprostosti 😀

aha a ešte som chcela napísať k tomu pneukokovému očkovaniu, ono sa teraz už zasa hradí, jedine žeby dieťa v čase keď bolo zadara malo nejaké prekážky a nemohlo sa očkovať, my napr. kvôli onko sme nemohli očkovať do 2rokov, tak teraz to mala Lenka zadarmo. inak keď kamoška chcela dať zaočkovať svoju dcéru tak už musela platiť 😉 ale je možné že sa to zas zmení, asi by bolo najlepšie sa spýtať v poisťovni 😉

lilinka76
9. nov 2009

Nanus, tak to Ti nezavidim, my vstavame tak 6,20 hod., obycajne ked nasmu ockovi zazvoni budik a to sa hnevam, ze je skoro...

Lalu, nevies mi poradit, ked pojdeme na ten zakrok, drobcek bude cca 20 min. v narkoze. Pred nou nesmie 6 hodin jest a 4 hodiny pit, to ma uz poucili, ale ako je to po jeho prebudeni z narkozy?Tiez nesmie? Viem, ze niekto to zle znasa a zvracia...

lenkamt
9. nov 2009

Lilinka - nesmie 😔 začína sa pomaly čajíkom a čaká sa či zvracia alebo nie, no a stále bude napojený na infúzke 😉
neboj, my sme boli v narkóze 7x a v pohode, deti to znášajú oveľa lepšie ako dospelí 😉

lilinka76
9. nov 2009

Leni, dik, tak to ma ten drobec zahrdusi, on teraz v noci aj 3 x pije mlieko, o polnoci, okolo tretej a o siestej uz krici "haaaaaaaaaam". Chudak, je mi ho uz teraz luto.

lenkamt
9. nov 2009

Lili - neboj, aj naša lenka bola žrútik a toto zvládla nejako v pohode, ono tie utlmujúce veci robia svoje a infúzka tiež 😉 dôležité je, aby ti ho dovolili mojkať na rukách, lebo napr v martine som ju musela nechať priviazanú v postieľke 😠 v bystrici mi ešte aj kočík doniesli a ja som ju normálne kočíkovala s infúzkou 😵
hlavne sa neboj ozvať a rob všetko čo si myslíš že bude pre neho najlepšie. 😉

lilinka76
9. nov 2009

Tak to si neviem dost dobre predstavit, ako bude lezat s infuzkou v ruke. Ved to je take sidlo, ten sa hybe snad vkuse. A este ked bude uboleny, no zbohom. Na anesteziologickom nam vraveli, vraj okrem narkozy dostane aj nieco podobne ako epiduralku, ale picha sa to kdesi do chrbtoveho kanala, aby po precitnuti lepsie znasal bolest. Ja sa toho tak bojiiiiiiiiiiiiim....

lenkamt
9. nov 2009

neboj 😉 fakt detičky sú v tomto úžasné, Lenka išla po ťažkej 6hodinovej operáci na 5ty deň domov akoby nič 😉

nana77
9. nov 2009

lili aj u nas to bolo ako lenka pise - najprv len infuzia, v nej nejake energeticke roztoky, ktore predstavuju denny prijem, a potom postupne najprv cajik, potom som mohla zmiesat caj s mliekom v urcitom pomere a az potom mlieko. a tym, ze bol operovany este ako novorodenec, tak mlieko bola jeho jediny strava. v tom case jeho jedna davka bola asi 60ml a mohla som mu zo zaciatku davat len 5ml, potom 10ml, potom 15ml a tak... az sme dosli na tu nasu normalnu davku. a vsetko sa zapisovalo - stolica, davka jedla, vaha plienky... no vsetko. a nezlakni sa, lebo neviem teda ci je to obvykle, ale moj ondrejko vrackal hlieniky po narkoze - dosledok intubacie ☹

najhorsie to bolo pred operaciou, to bol hladny a vrestal ako pavian... ale vydrzali sme, vydrzite aj vy, nebojkaj 😉
ale je pravda, ze deti to akosi lepsie zvladaju, lebo dva dni po operacii bol na tom uz tak dobre, ze nas pustili domov, a to sme tam predtym tyzden lezali...

grmitko
autor
9. nov 2009

ahojte babulky,

lalu nasi doteraz nosili sandalky po dome, mame tiez plavajuce podlahy, ale uz ich nechcu tak som kupila aspon tie ponozkopapucky, boli si vybrat, tak tie nosia som zvedava ako dlho, lebo oni su ako ja neznesu papuce 🙂 🙂

ja som dnes mala na plane veeela upratovania, ale volala mi mama, ze ju vyhnali z prace, lebo je nejaka chora, tak som s nou stravila cele doobedie u lekarky 🙂 upratovanie pocka, nie je predsa zajac 😀 😀

zabka0609
9. nov 2009

ahojte dievcata

lalu dala som fotky tych papuciek do albumu tak pozri,maju rozne velkosti,farby a aj s otvorenou spickou,ktore nosime v lete ,a nie vsetky su na snurky maju aj na zapinanie a vraj budu robit aj na kvalitny suchy zips 😉 My nosime tie papucky asi od 9 mesiacov a som s nimi nadmieru spokojna 😉

lili neboj bude to ok naozaj a viem akurat,ze bezprostredne po narkoze sa nesmie nic pit.ja som bola operovana ked som mala asi 3 mesiace a potom este niekolkokrat a zvladla som to takze neboj aj vy to zvladnete.strasne silno ti tu budeme drzat palce. 😉

mima595
9. nov 2009

ahojte - ja som este 2 v 1 pre nfo - na kntrolu idem zajtra - tak som zvedava

vieruna
9. nov 2009

Ahojte
Nejako vas vobec nestiham. Moja smola ☹ Dnes isiel velkac po dvoch tyzdnoch do skolky, tak hadam sa mi trosku ulavi. Aj ked moc tomu nedavam, lebo do konca novembra chcem stihnut vianocne upratovanie, nech mozme potom zdobit dom.
K vasej poslednej teme papuce: u nas velmi neficia. Mali este v pohode. Ked naaahodou strati, tak sa potesi. Velkac ani za svet. Tesim sa, ked aspon obcas zabudne na ponozky a tie si necha. Cela mama 😀
Lili narkoza nie ne nikdy bohvie co, ale co som pocula, tak deti ju zvladaju excelentne. Par hodin po lietaju ako odtrhnute vagony. Nikto by nepovedal, ze su po nejakom zakroku. Drzime vsetky palce v rodine 😉
Vsetkym prajem vela zdravia 😵