Čím umyť žalúzie pri umývaní okien?

13. máj 2021

Prosim poradte cim najlepsie umyt záluzie pri umyvani okien aby sa prach a spina skutocne zotrela a nelietal prach vsade naokolo? Da sa to vobec?

darina1952
13. máj 2021

Mikroutierka - švédska alebo obdobný druh + obyčajný šampón dixi. Má výbornú odmasťovaciu schopnosť, nedávaj ho veľa do vody aby veľmi nepenil. Čistenie bude pracné, každú lamelu pekne zotrieť, priebežne oplachovať handru.... no výsledok bude na 1.

briss
13. máj 2021

Ja na to používam takú tú huňatú ponožku. Namáčam ju do teplej vody zmiešanej s trochou jary a octu. potom už len pretriem servítkami

katkamatka7
13. máj 2021

Do ostrekovača teplú vodu, zmäkčenú ( jar, pur, gel, ocot, ajax). Nastriekať, nechať pôsobiť. Utrieť papierovou kuchynskou utierkou. Potom ich suché vytiahnuť a umyť okno.

janetinka27
13. máj 2021

pomaha aj zotierat zaluzie pravidelne, zotieram ich vzdy v sobotu pri upratovani vlhkou handrickou, kazde okno zaberie menej ako minutu. zaluzie mam bronzove a prach je tam strasne vidiet.

hapkova
13. máj 2021

@janetinka27 viem o com hovoris a tiez kazdy tyzden utieram mokrou handrou zaluzie, lebo je vidiet neskutocne prach.

halci
13. máj 2021

Namokro handrou v teplej jarovej vode, umyvam po jednej zaluzii, ano, je to na dlho ale raz za cas treba dokladne.

silvusias
13. máj 2021

Pripojím sa, ja keď umývam žalúzie vždy mi ostanú na nich čmuhy hoci prepieram handru

simca06022011
13. máj 2021

No asi tie na oknách, horizontálne...(?). Ja som ich riadne na mokro umývala, hlavne v kuchyni. Mala som hliníkové biele ak sa dobre pamätám. Najskôr žalúzie, umyť, utrieť do sucha (klasika mikrovlakno) a až potom som okno umyla. A jasne, keď bolo vidno prach tak hocikedy. Ale mne sa na to osvedčili aj pronto prachovky. Neviem ci to ešte existuje.

katkamatka7
13. máj 2021

Takéto pomôcky na uľahčenie čistenia môžu pomôcť. Ale nemám ich, známa používa a tvrdí, že nechávajú čmuhy a aj tak musí každý jednu koľajničku prejsť zvlášť. Na mokro. Možno pridať tekutý glycerín, bude prach odpudzovať. Aj na nábytku.

nikynike
13. máj 2021

Ja to robim vlhcenymi utierkami.

dakota404
13. máj 2021

Zdravím Vás. Ja žalúzie najprv povysávam od prachu. Mám na to taký malý nádstavec a potom utriem vlhkou utierkou🤗

marzii35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prirodka
17. jún 2021

Ja mám skúsenosť s rukavičkou s nanostriebrom- Používam len čistú vodu., žiaden prípravok, takže aj ušetrím a je to zdravšie/ dýchanie/Existuje rukavička na prach, tú používam nasucho a ak chcem navlhko,tak na to mám druhú. Na jedno namočenie urobím žalúzie na 3 oknách.Dokonca ani nesadá tak často na ne prach, keď sa používa len rukavica s čistou vodou.Používam 3-tí rok a som veľmi spokojná.Dovtedy som vyskúšala všelijaké zlepšováky a handričky,ale na toto nedám dopustiť, fakt./ ak máte záujem o viac info, tak napíšte do správy, rada sa podelím so skúsenosťou,aby to tu nepovažovali za reklamu./

ivanka33
17. jún 2021

@ctrl súhlasím, najlepší na žalúzie je tento prípravok.... A krásne vonia po ňom celý byt 👍

prirodka
16. júl 2021

@ivanka33 hm....to vonia chémia....😒

prirodka
16. júl 2021

@katkamatka7 Toto je úplne vyhodená investícia...a nielen môj názor....

ivanka33
16. júl 2021

@prirodka nie nie levanduľa 🌸

prirodka
18. júl 2021

@ivanka33 😉

prirodka
18. júl 2021

mne zasa vonia čistotou....celý byt.🙂
@ivanka33

roja01
1. nov 2022

@katkamatka7 nie je dobry tento pomocnik na umyvanie zaluzii. Zle sa nasadzuju a mozem s nimi umyt len strednu cast zaluzii. Krajne casti, tie za vodiacimi snurkami, ako umyjem?

yvett78
3. feb 2023

Ja najskor utriem zaluzie so spec.utierkou antistatickou, nevyri vobec prach.Ziadne pripravky nepouzivam, iba teplu vodu a dve specialne utierky.Jedna je na hrube necistoty a druha lesti a okna su velmi rychlo umyte.naozaj doporucujem

prirodka
3. feb 2023

Ja na žalúzie používam rukavicu,ktorá obsahuje nanostriebro a aj mikroprach drží vo vlákne- keď chcem len od prachu.Potom ju len vyprášim a keď jeuž ozaj šoinavá, operiem v práčke. Ak chcem-namja v lete, keď je veľa múch- navlhko, tak tiež, pomalšie sadá na tie povrchy prach, lebo ju len mierne omočím a prežmyknem.Neprenášajú sa nečistoty a prach z jedné´ho povrchu na druhý, takže na všetkých oknách v izbe mi stačí jedno namočenie. Vynikajúce,odporúčam.