Kde zoženieme zdravotne nezávadnú tapetu?

leuska15leuska15
14. máj 2021

Dobrý deň,
Neviete prosím niekto poradiť, kde sa dá zohnať zdravotne úplne nezavadna tapeta?
Prosím bez urazok, proste nám na tom zalezi
Dakujeme

birika
14. máj 2021

@leuska15leuska15 v com su bezne tapety skodlive? nepocula som o tom

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pondelok01
14. máj 2021

@birika vinylove su nejake karcinogenne, to do detskej izby moc nechces.

birika
14. máj 2021

@pondelok01 to vazne?? chcem ju dat do spalne za postel

pondelok01
14. máj 2021

@birika som to iba na instagrame zachytila, jedna dievcina davala dva dni storky, ako sa morduje z lepenim, lebo jej dobre nelicoval motiv, celu stenu nad detskou postielkou, a potom o par dni v slzach postla, ze sa prave docitala o varovani pred vinylom, a ze s tym mavala babatku dva dni nad hlavou a ho zbytocne ohrozila, a vyplytvala cas nad niecim, co aj tak musi ist dole. Ale neskumala som to blizsie, kedze nic take neplanujeme davat.

leuska15leuska15
autor
14. máj 2021

@birika
@bambulienka25
@birika
podľa článku o testovaní z r. 2010 z toho tapety nevyšli vôbec dobre - takmer všetky, ktoré boli v teste (96%) obsahovali PVC a ftaláty, ktoré sú dnes zakázané v detských hračkách. Vyše polovica obsahovala vysoké množstvo nebezpečných látok ako olovo, chróm, cín, antimón, kadmium

leuska15leuska15
autor
14. máj 2021

A áno, jasne ze to nemusí byť pravda alebo neviem. Ale mnohí článkov som o tom čítala, tak sa bojím. Nonstop sa mi tvoria nádory a už to nie je možné- Nádory v prsiach (už idem na 3.operaciu), nádor v maternici, nádor pokožky. Prosím, nečudujte sa mi, že ch Em co najviac toxických látok odstrániť zo života. A áno,, viem, že to vôbec pravdepodobne nie je z takýchto veci ale proste sa už toho bojím