Kolaudácia domu

24. máj 2023

Ahoj.. keď bol dom skolaudovaný 2 týždne pred svadbou patrí dom len jemu? Na Liste vlastníctva figuruje podiel 1/1 len jeho meno. Ďakujem

ariannazara
24. máj 2023

Ano

dilino
24. máj 2023

áno.Kto platil stavbu davala si tam aj nejake peniaze TY.

oli18
24. máj 2023

Kto bol na stavebnom povoleni, je aj na LV.

lelelienka
24. máj 2023

Ano dom patri presne tomu, kto je na LV.

autor
24. máj 2023

@ariannazara
@dilino
@oli18
@lelelienka
Aha tak dôležité je co je na LV ?

lelelienka
24. máj 2023

Samozrejme, ved ten urcuje vlastnictvo

melanta
24. máj 2023

Vlastníctvo nemá nič spoločné s tým, kedy bola kolaudácia. Si vlastníkom pozemku? Bola si pri stavebnom povolení uvedená ako staviteľ spolu s partnerom? Ak nie a ak rozostavaná nehnuteľnosť bola zavkladovaná na kataster ešte za slobodna, nie si vlastníkom. Ak si spolufinancovala výstavbu či kúpu pozemku, je na dohode s mužom, aby si bola vlastník aj ty. Ak si výstavbu ani pozemok nefinancovala, je myslím fér, že vlastníkom nie si.

zooeynka
24. máj 2023

Najlepsie je, ked snubenec stavia dom a ja chcem byt na LV len z titulu ze som priatelka.....

nelca0510
24. máj 2023

No vieš...list vlastníctva. To ti môže niečo napovedať.

h2
24. máj 2023

Termín kolaudácie nemá s vlastníctvom vôbec nič spoločné.

kristinka92
24. máj 2023

“ Aha tak dôležité je co je na LV ?” no mne sa sníva 😂😂 aaaale tak nie, list vlastníctva je len tak zo srandy nejaky papier, co potom čo je v ňom napísané 😃

divokykonik
24. máj 2023

Poteším ťa, ani ja nie som na LV, aj keď som mala titul priateľka, keď muž byt kupoval 😁. Bola som študentka, nevyšla by nám hypotéka. Keby muž čaká dlhšie, zaplatí za byt o 30% viac, keďže bývame v dosť lukratívnej lokalite. Môže ma odtiaľto pratať no, aj tvoj teba, sme dopadli, čo? 😁

zooeynka
24. máj 2023

@divokykonik ak si manzelka tak ta uplne lahko nevyprace ;)

zuzkaa1991
24. máj 2023

Ked sa kolaudovalo pisalo sa do ziadosti"majitelia" takze ak by vas uz terajsi manzel napisal na žiadosť o kolaudáciu tak by ste mali dom napoly
Napr pozemok som majitelka len ja ale na dome sme uz obaja a do žiadosti som napisala aj muza....aj to mi poradila na úrade pani

draik
24. máj 2023

@kristinka92
Predstavte si, že údaje na LV sú záväzné len do okamžiku, kým sa nepreukáže niečo iné. Pretože bývajú situácie (nie táto), že na LV je údaj o vlastníctve niekoho, hoci skutočnosť je iná.

solange7
24. máj 2023

Aj keby bol skolaudovany 2 tyzdne po svadbe tak by bol len jeho. Tvoj dotaz vyznieva tak, ze nemas s pozemkom ani financovanim stavby nic spolocne.
Predpokladam, ze by si sa nepytala taku otazku, keby si mala vedomost o tom, ze pozemok vlastnis a ze si ucastnicka stavebneho konania.