Špinavé veci z pračky, ako ju vyčistiť?

gaga24
9. okt 2019

Vie mi niekto poradiť ako vyčistiť práčku ?Keď periem vyťahujem z nej niekedy špinavé veci...nieco ako mastné fľaky..nieje to na všetkých veciach ale vždy sa niekde nájde.mate s tým niekto skúsenosť?dakujem

alivoda7
9. okt 2019

Asi to nebude tvoj pripad, ale svokre sa dialo to iste a potom zistila, ze jej pracka nezohrieva vodu.

januska20
9. okt 2019

Mne toto robila aviváž.. bola taká mastnejšia

galioska
9. okt 2019

@gaga24 dva celé octy do práčky vyliať a bez oblečenia pustiť prat na 90 stupnov, keď ani to nepomôže nehreje ti

yanni
9. okt 2019

@gaga24 vycistit pracku bud ictom alebo specialnym pripravkom z drogerie. Tym vycistit aj nadrzku, vsetky tesnenia (dvere,. bubon). Pouzivat klasicky prasok a zrusit uplne avivaz.

gaga24
autor
9. okt 2019

@galioska nebude práčka potom zapachat?

galioska
9. okt 2019

@gaga24 ocot nieje novinka používa sa do pracky roky aj do prania trolinku bezne

katuskapd
9. okt 2019

Nwchcem strašiť, mne takto znicila pracka kopec vecí a bola pokazená, kupili sme novu. Akoby tam tiekol olej nwbiem presne odkial ale to nam povedali.

aleshka_supermama
9. okt 2019

@gaga24 mne toto robila práčka keď som bývala v podnájme, vyskusala som aj ocot aj špeciálne prípravky z drogérie nič nepomohlo, potom som tam dala klasické Savo a krystalicku soľ pustila pracku na 90 a mala som krásne čistú pracku.

gaga24
autor
9. okt 2019

@galioska a vyliať to priamo do bubna?

galioska
9. okt 2019

@gaga24 áno priamo alebo do nádobky aj tak to stečie, ja dávam napríklad večer a ráno zapnem alebo aspoň hodinku nechám a zapnem

nikpa
9. okt 2019

@gaga24 Mne to tiež robilo z aviváže.

suesue1983
9. okt 2019

No ja som raz dala takto ocot do práčky a pustila na 90 a na druhy deň prala uteráky... Po oprati vonali a po ususeni a utrpení sa fuj katastrofa sami ocot všetky uteráky som opakovane oprala asi 4x a nakoniec ich všetky vyhodila. Chvála Bohu že som neprala po octe oblečenie... Takže za mňa skúste radšej niečo iné ja som použila calgon

oomina
9. okt 2019

@gaga24 ja by som tiež riešila octom, keď mi smrdí riad z umývačky tak tiež dávam na prázdno s octom 🙂

joja101
9. okt 2019

Minule tu niekto pisal, ze sa to da aj tak, ze tam hodis kapsulu co je do umyvacky a pustis na prazdno na 90

lenulik88
9. okt 2019

..aj nam sa to dialo kym som uplne neprestala pouzivat avivaz a tekuty prasok.. dllllho som skusala rozne druhy, zmeny, vycistit, octom cistim stale.. nic nezaberalo, az som zacala iba s obycajnym praskom prat a odvtedy halelujah... 🙏

cacianka
10. okt 2019

Tiez cistim pracku octom aj do každého prania davam trochu octukrasne vyčisti a pradlo vobec nesmrdi po octe. Este lepsia je kyselina citronova ta nie je taka agresivna na kov