Staré filmy

xnatalkax
19. jan 2024

Ahojte, poradíte mi dobré staré filmy, ktoré sa oplatí pozrieť. Zn. Včera som pozerala prvýkrát Pretty woman 😀
Ďakujem 😊

barb06
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barb06
19. jan 2024

úplné bezvetrie, dvojnásobné obvinenie, forest gump, vykúpenie z väznice shawshank, hra, firma, diablov advokát, spáči, mystic river, život Davida Galea, v moci posadnutosti, insomnia, mlčanie jahniat, proroctvo z temnot, okamih zlomu, dokonalá vražda, sedem, srdcová sedma ... tých je 🙂

cyberk
19. jan 2024

Butterfly effect 🙂

yoxinka
19. jan 2024

A aký žáner by ťa zaujímal?

xnatalkax
autor
19. jan 2024

@yoxinka moze byt komedia, romanitcke, triler

h2
19. jan 2024

Pretty woman je podľa mňa otrasný film. Ak chceš dobrý film s Juliou Roberts, tak Oceľové magnólie.
Keď si písala, že chceš staré filmy, napadli mi práveže staršie, než Pretty woman. Napríklad Prázdniny v Ríme, Niekto to rád horúce, Ako ukradnúť Venušu... proste toto sú pre mňa staré filmy. Super sú aj staré európske, s Funesom, Belmondom, Sophiou Loren...
Napíš, aký žáner a z akého obdobia by si chcela.

ejbyk
19. jan 2024

Kým si spal
Nepobozkana
Doktor Holiwood
Hriešny tanec
Zápisník jednej lásky
Už teraz mi chýbaš...smutný film

Také jednoduché romantické staršie filmy

simsalabim
19. jan 2024

Ake stare? Take klasiky z mojej mladosti su napr. Duch, Naspat do buducnosti, Policaj z Beverly Hills...

yoxinka
19. jan 2024

@xnatalkax
Čas zabíjať, Prvotný strach, Spáči, Utečenec, Pulp Fiction, Život je krásny, Schindlerov zoznam a keď ide o romantiku, za mňa Duch a Titanic 🤪. A už spomenuté Sedem, Klub bitkárov, Diablov advokát - to sú fantastické filmy!!! Ja mám rada aj drámu, takže za mňa aj Apollo 13, Kontakt, Dobrý Will Hunting a za mňa aj Matrix, ale len prvý ✌️. A keď chceš nejaké úplné stariny, ja mám rada E.T.Mimozemšťan 🤪, Spievanie v daždi (r.1952).

chrobak7
19. jan 2024

@xnatalkax Za mňa Forrest Gump, Galaxy Quest, Vykúpenie z väznice Shawshenk, Zelená míľa, Crazy stupid love, ..

petronellla87
19. jan 2024

Ako píše @h2 tiež odporúčam staré filmy s Audrey Hepburn... Od Prázdnin v Ríme až po Raňajky u Tiffanyho. A ešte milujem Casablancu a Singing in the Rain....Ale to su fakt že staré filmy 😁

chrobak7
19. jan 2024

@xnatalkax Možno by bolo dobré definovať, čo si ty predstavuješ po pojmom "staré filmy". Lebo to môžu byť filmy z obdobia:
- nemého filmu (Metropolis, Pandoras Box, Svetlá veľkomesta)
- čiernobiele filmy, ale už so zvukom (Na sever Severozápadnou linkou)
- začiatky farebného filmu
- 70. až 80. roky
- prelom tisícročia.

Pre niekoho môže byť starým filmom už aj Man in Black 2 (2002), či Táto krajina nie je pre starých (2008).

belllinka
19. jan 2024

Baby, tak keď má autorka okolo 20-30 rokov, tak aj Pretty woman je pre ňu starý film, veď vtedy ešte ani na svete nebola 🙂

xnatalkax
autor
19. jan 2024

@belllinka ano mam 28 takže hej 😀

xnatalkax
autor
19. jan 2024

@chrobak7 1990-2005

yoxinka
19. jan 2024

@xnatalkax
Ešte keď chceš romantiku, tak Holiday (2006) a keď sme pri Kate Winslet, zaujímavý film z tohto obdobia s ňou je Večný svit nepoškvrnenej mysle … tam hrá s Jimom Careym a s ním mi napadajú výborné filmy Truman Show a Yes Man 😉

nikuska744
19. jan 2024

@xnatalkax Láska cez internet

ivangeline
19. jan 2024

Prázdniny v Rime..

jaskolka
19. jan 2024

@xnatalkax moje najobľúbenejšie sú tieto - Cez palubu,Smrť jej pristane, Forrest Gump, Nedotknutelni, Duch,Život je krásny,Svatebni cesta do Jilji
Za mňa veľmi dobrá je aj séria Návrat do budúcnosti.