Buď sa zruší daňový bonus alebo okresajú prídavky

veklipo
17. apr 2024

Bez budenia politických vášní a bez akéhokoľvek urážania sa , verím, že sa vsetkym pomaly otvárajú oči -
- Zvysene poplatky na všetkých uradoch
- Zrušené benefity v zdravotných poisťovniach
- Znížené príspevky do 2.piliera
- Zastavenie dotácii na obnovu domu
- Zastavenie dotácii ma zelene riešenia
- Stopnute nové investície na Slovensku

A teraz zrušenie prorodinneho balíka
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/706969...

Toto všetko postihne strednú vrstvu, nielen najchudobnejsich.
Ešte prídu drahé energie a ďalšie prekvapenia.

Zato vláda si výrazne zvýšila svoje nezdanené príjmy (nezdvihli si plat, ktorý by museli danit, ale náhrady).
A prezident lieta súkromným lietadlom z Ba do Kráľovského Chlmca.
Naozaj nepripúšťate ani v kútiku srdca, ze vás oklamali?

gribka1
17. apr 2024

A čo bude po eurovoľbách, to ešte len bude škrtanie.

mimolimit
17. apr 2024

@veklipo Pobavilo ma, ze v clanku uvadzaju, ze tento prorodinny balicek kedysi presiel s Tarabovou podporou🤯😂

ekira1
17. apr 2024

@veklipo a prepúšťanie úradnikov a ešte také vedľajšie bonusy ako pravdepodobné zastavenie eurofondov na rozvoj.. jediná útecha je, že čím bude horšie, tým je väčšia šanca že ďalšie voľby nevyhrajú..

monicazbb
17. apr 2024

@veklipo jasne ze je to naprd, ale to si slovaci zvolili. Zvíťazil strach nad kritickým myslením.

oli18
17. apr 2024

Dozorujuci prokuratorovi pripadu Kuciak boli donuteni odstupit.

guiseppinka
17. apr 2024

@ekira1 ale cosi, zase tesne pred volbami naslubuju hory doly... ak by aj nahodou slovaci dostali rozum, dalsia vlada (je jedno, kto to vyhra), bude musiet setrit a ozdravit peniaze a zase budu musiet robit nepopularne kroky... a ludia budu nadavat na koho? No jasne, ze na nich... a nie na fica...

nivea777
17. apr 2024

Keď som videla pri svojej práci,aké vysoké daňové bonusy vychádzajú ľuďom tak bolo jasné,že niekde budú musieť škrtať. To,čo nastavil Matovič žiaľ nie je udržateľné

littlel
17. apr 2024

Hlavne, že si prasce platy zvýšili, to už plytvanie nie je a ľuďom len znižovať, veď čo už chudáci zmôžu po voľbách 🤦🏻‍♀️

vanilkovazmrzka
17. apr 2024

Ja som spokojna. Dufam, ze niektorych realita poriadne vyfacka, ako si za svoje hlupe volby zasluzia. Hlavne ze budu doma sediet na riti a nepojdu na front (co by ofc aj tak nesli, ale to nevysvetlis).

veklipo
autor
17. apr 2024

@nivea777 zavádzaš. Daňový bonus je závislý od príjmu a ma hornú hranicu. Ten najvyšší dostanú len dobre zarábajúci, ktorí zároveň platia vysoké dane a vysoke odvody, ti najlepsie platení maju aj vyššiu daňovú sadzbu. Tých 200€ mesačne pri takom malom množstve ľudí bolo udržateľných.
Neudržateľne sú 13.dochodky. Ale to su ich voliči. Tam sa šetrit nebude

nivea777
17. apr 2024

@veklipo Ja nijak nezavádzam.. Áno, je to od príjmu a to nikde nesporím,ale sú to sumy,ktoré sú dosť vysoké oproti tomu,čo tu bolo. Samozrejme sme tú sumu dostali aj my, ale zaplatiť 1680€ na jedno dieťa a zaplatiť ako pominulé roky necelých 530€ je sakra rozdiel. Nastavili to hrozne vysoko a áno vtedy to bolo nastavené trochu inak,ale stále to stojí štát viac

ekira1
17. apr 2024

@nivea777 daňový bonus bol snáď jediný spravodlivý príspevok. Tí čo poctivo platili dane, dostávali menej ako tí čo robili na čierno a pod. Neplatili dane, alebo minimálne a príspevky maximálne.. takto aspoň tí čo riadne platili dostali niečo navyše..

kofa77
17. apr 2024

skrtat sa bude detom, nie dochodcom, lebo ti su drzitelia rana... deti nie su volici, maju smolu.

bublinka1426
17. apr 2024

@veklipo

nepoznam stat minimalne v okoli, co by takto kolisavo udeloval davky a stale podla volieb menil prispevky ludom...

take Rakusko minimalne ma stupajucu tendeciu, to len na SVK to ide podla toho, aka svina je pri koryte.

ale co ludia chceli, to mame. 👽

kofa77
17. apr 2024

ako skrtat by sa skrtalo tak ci tak, lebo smer Grecko. ale len terajsia vlada mala kampan zalozenu na socialnych istotach a heslach typu zasluzitie si, aby sa o vas stat postaral. ale fico to predsa povedal-do pekla na velkom bielom koni

nivea777
17. apr 2024

@veklipo a teda pre mňa človek,ktorý má niečo cez 800€ v hrubom nie je dobre zarábajúci,ved to nie je ani suma minimálnej mzdy pre druhý stupeň náročnosti.

kofa77
17. apr 2024

inac preco zo ohlasuje minister ziv, prostredia?

bublinka1426
17. apr 2024

@kofa77 preco si hned po mesiaci velenia panicko zvysil plat? ked chce skrtat, preco nie su platove stropu pre politikov?

veklipo
autor
17. apr 2024

@nivea777 ľudia s príjmom 800€ nedostali plný, dostali ca 135€ bonus. Im určite pomohol.

nivea777
17. apr 2024

@veklipo a nie som ani proti škrtaniu dôchodkov,ani proti vyšším daniam za alkohol. Škrtať musia,ale nech škrtajú u každého. Mne osobne sa nepáči,aby zobrali DB,ale nechali také vysoké 13. dôchodky. Názov témy bol o DB a k tomu som sa vyjadrila. Proste nech vezmú všetkých, nech to postihne všetkých v nejakej miere,ale žiaľ pozerám sa na to racionálne a takýto DB nie je udržateľný aj keď pre mňa výhodný keďže mám nárok na 140 mesačne

kofa77
17. apr 2024

@bublinka1426 mna sa nepytaj 😉

tilly
17. apr 2024

Sociálna vláda ako z katalógu

bublinka1426
17. apr 2024

@nivea777 no k comu to bude viest, uz teraz ma porodnost klesajucu tendenciu, o 20r nam oznamia, ze nie je na dochodky.

bublinka1426
17. apr 2024

@kofa77 to bola uvaha na tvoj koment. nie narazka na teba

bublinka1426
17. apr 2024

@tilly demokracia ako vysita. ale zakony si panickove tvoria podla ich uvah.

kofa77
17. apr 2024

no tak lebo su to hajzli, ktori prisli nahrabat, stat je im hlboko u prdele, teraz su pri koryte oni a ich vodcu zenie pomsta, nic ine.

a k tomu zneuzili cast obyvatelstva ducha mdleho, ktory im skoci na vsetko, cim vacsia blbost, tym vacsia podpora. tak preto.
@bublinka1426

kofa77
17. apr 2024

a odsereme si to vsetci, lebo zatial, co by sme sa mohli nejak posuvat trooooska dopredu, budeme cuvat a zas nam uniknu dalsie 4 roky. ale to je tak, ked najvacsia hrozba je 117 pohlavi z tej hnusnej EU, ci jak sa to argumentuje..

tilly
17. apr 2024

@bublinka1426 hlavne, že oni majú dvojnásobné platy...

bublinka1426
17. apr 2024

@tilly presne tak.

katka700
17. apr 2024

@veklipo Škoda reči, darmo ľuďom pred voľbami vysvetľujes že keď sa k moci dostanú ich "milovaní socani" bežný človek sa bude mať rovnako zle ako keby vládli "nenavideni progresivci" . Fiko oblbol ľudí soci recickami a potichučky ide (čo sa týka životnej úrovne) extrémne pravicovú antisocialnu neoliberalnu agendu pred ktorou chcel údajne ľudí pred voľbami chrániť. Čistý hnus.