Leasing alebo úver na auto

14. dec 2023

Ahoj ludkovia... mame predchvaleny uver ponúkajú nám až 50 tisíc.. chceli by sme si kúpiť auto do 20 tisíc rozmýšľam ci skôr riešiť leasing alebo uver (keďže ten uz je predchavleny) stále mu chodí ponúka od našej banky že máme predchvalenych 50 tisíc ale toľko nechceme stačí nám 20 tisíc... nikdy sme uver ani leasing nemali celkom mam obavy z toho 🙂 muž nechce dať hotovosť našu stále hovorí ze by vyskúšal ten uver a poprípade by to splatil skôr.... mate skúsenosti s uverom na čokoľvek od Unicredit? Ďakujem

miroslava2710
14. dec 2023

Keby mam hotovost tak by som urcite nebrala ani jedno a uz vobec nie na 20tisicove auto🤦🏻‍♀️

la_dolce_vita
14. dec 2023

To sa neda takto jednoznacne povedat. Viete uz konkretne podmienky u leasingu? Tam je casto podmienkou akontacia. Ak mate udaje ohladom splatok a doby splacania, preratajte si, co je vyhodnejsie, kde menej preplatite.

vlado818
14. dec 2023

Jednoducha matematika:
Uver: aky je urok a poplatok a poskytnutie
Leasing: aky urok / splatka( nevyhoda nieste majitel auta a predrazena poistka)
Uspory: kolko% na nich zarabate ?
Ak vam lezia na ucte tak jednoznacne ich pouzit.
Ponuku mozete nahodou pouzit v pripade potreby

autor
14. dec 2023

@la_dolce_vita menej to vychádza pri uvere na cokolvek ( presto uver od unic.) Chceli by sme ho splatiť určite skôr než je 8 rokov

jaaty
14. dec 2023

Pri úvere si majiteľom autá ty, pri leasingu nie. Takže ak by bola totálka, pri leasingu ide poistka im, nie tebe. Na to treba myslieť. Takže za mňa radšej úver.

masinka
14. dec 2023

My sme podobne riesili pred rokom a pol, kupovali sme auto za 18 tisic. Dala som si schvalit uver v Mbank, teta v telefone slubovala urok okol 2 %, realita bola uplne ina a este k tomu bolo povinne poistenie uveru, takze by nas to auto vyslo na cca 23 tisic, leasing vychadzal o par eur lacnejsie. Nakoniec sme kupili v hotovosti.

huginko
14. dec 2023

urcite uver....auto bude vaše, keby sa niečo stalo, môžete ho predať.

sono2
14. dec 2023

Tak, my sme chceli kupovať novú mazdu ale teda zahraničie, 36 tisíc to bolo a teda preplatenie bolo len 2000e, čo som bola milo prekvapená.
Úver nie. Sú strašne úroky a bol by to spotrebný nie? To katastrofa úrok.
Ja leasing

autor
14. dec 2023

@jaaty ďakujem za názor... nikdy sme nemali ani leasing ani uver nič takže neviem ako to chodí.... možno hlúpa otázka ale uver sa určite sa splatiť aj predčasne či? Samozrejme sú tam asi nejaké penále?

jaaty
14. dec 2023

Samozrejme, že dá. Väčšina bánk umožňuje aj mimoriadne splatky kedykoľvek. Napr.kazdy mesiac okrem splátky až do trojnásobku pôvodnej splátky. Ak sa toto využíva, preplatenie úveru je výrazne nizsie

huginko
14. dec 2023

ano,da sa splatiť skor.Dokonca ja mam tak, že mám istú splátku mesačnú, pričom môžem každy mesiac k tejto splátke prihodiť niečo navyše...bez poplatku

sasa1310
14. dec 2023

aj ste si vyrátali koľko preplatíte?

zuzanka.zuzu
14. dec 2023

HOTOVOSŤ 🙈 tu je tá chýbajúca finančná gramotnosť... že aj keď gramatika správna, vystupovanie slušné, rátať asi nevedia 🙄

sasa1310
14. dec 2023

@zuzanka.zuzu asi tak. V aplikácii banky resp. v IB im píplo 50 000 eur možnosť zobrať pôžičky, tak poďme auto kupovať bez rozmyslu. Snáď sa mýlim

huginko
14. dec 2023

@zuzanka.zuzu otázka bola úver alebo hotovosť

pe_mi
14. dec 2023

Ahoj, autoúver má ešte význam ,ak si živnostník,leasing sa neda.teda tak myslím,že leasing sa nedá dať mesačne do odpisov.ak to chceš uplatniť.dáš si do odpisov splátku mesačne z autouveru .mozno je to aj váš prípad.

esmey
14. dec 2023

Auto je pasívum, stráca rychlo na hodnote a navyše stále treba donho liať ďalšie peniaze na prevádzku. Na pasíva si finančne gramotní ludia úvery neberú, zober ho v hotovosti keď naňho máte.

jaroslav81
15. dec 2023

ani uver ani lizing....ved na uveroch su okolo 8% uroky momentalne, to auto preplatite minimalne o 50%.....takze za auto v hodnote 20 000€ zaplatim aj s urokmi aspon 30 000€ a o 10 rokov bude mat hodnotu tak 7000€...super investicia :D