Najlepšie životné poistenie pre deti

david294
25. jan 2024

Ahojte, kde je najlepšie životné poistenie pre deti Allianz?, Uniqa?, Generali? alebo niekde inde? samozrejme iba poistenie žiadne investície

candii
25. jan 2024

Metlife

cubo2
25. jan 2024

Žiadne.

jarka_black
25. jan 2024

Uniqa pre deti je so sporiacou zložkou. Deti odporúčam pridať do rodinnej poistky - je tam širšie aj vyššie krytie rizík a vyjde to na dieťa 10-12 €/mesiac.
Keď tak mi napíšte a urobím ponuku.

esmey
25. jan 2024

@david294 prečo poistenie áno a investície v žiadnom prípade?

huxy
25. jan 2024

@esmey ja som pochopila tak, že nechce poistku so sporiacou castou. Lebo to nie je vôbec výhodné.

pink_lady
25. jan 2024

@ol1234 ...porad ;)

amonet
25. jan 2024

@esmey kazde zvlašť. cez poistku sa nešetri

ibrunova
25. jan 2024

Za mňa žiadne..

diamand2326
25. jan 2024

@david294 Žiadne

sprjuska
25. jan 2024

@ibrunova
@diamand2326 preco ziadne? Len teda poistenie bez setrenia by mal mat asi kazdy, aj deti..nie? Vsak aj dieta moze spadnut -zlomit si ruku,nohu, rozbit celo, rozne operacie, ved taka poistka toho celkom dost pokryje, ked je dobra..a vela krat pridu z poistky celkom dobre peniaze a hlavne rodicia s tym maju naklady, ktore je fajn pokryt..pytam sa preto, ze to momentalne riesim pre deti a ak je to hlupost, tak by som to zbytocne neriesila, takze rada si precitam, preco nie

ibrunova
25. jan 2024

@sprjuska to, čo píšeš, je úrazové postenie, to je niečo celkom iné ako životné, na ktoré sa pýta autorka.
Kedysi boli v móde životné poistky, kde ti sľubovali obrovské peniaze a reálne ľudia nedostali ani to, čo do toho vrazili.

katika901
25. jan 2024

@david294 najlepšie životné poistenie pre deti je dobre poistený rodič.😉
A k tomu sa dajú na zmluvu pridať aj deti😉

sasa1310
25. jan 2024

@sprjuska a čo chceš pokrývať? zlomeninu ruky? to potrebuješ pokryť poistkou, aby si dostala napr. 100 eur? Totálna zbytočnosť. To si radšej odkladaj každý rok 100 eur, a za 3 roky keď si dieťa nič nezlomí, tak budeš mať 300 eur. Ako písala baba vyššie, treba aby bol poistený rodič, ktorý prináša peniaze do domácnosti a nie dieťa

sheila121
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dajda_01
25. jan 2024

@sprjuska žiadne...najlepšie poistenie pre dieťa je dobre poistený rodič/živitel rodiny....lebo rodička zaplatia XY eur za poistky na dieťa a a pri zlomenej ruke dostanú 200-300€?...Jasne tragédie sa stavaju ale aká je šanca ze zomrie dieťa? Podstate menšia ako keď zomrie rodič zivitel, vypadne prídem 1000e alebo aj viac stačí keď si zlomil nohu, nedajbože umrie a hypotéka na krku...Proste 300e za zlomenú nohu dieťaťa z biedy asi nevythne, zato keď rodičom vypadne príjem hoci len na mesiac tisicka...nedajbože fakt zo zomrie rodič je to strata z hladiska financii obrovska

sheila121
25. jan 2024

Poistovat samotné dieťa je bullshit, treba poistiť seba a do toho pridať dieťa.

david294
autor
26. jan 2024

dakujem za vaše nazory, ale ako sa poistit ak je niekto nepoistitelny? v pripade ak rodič trpi nejakou zavažnou chorobou?

jarka_black
26. jan 2024

@david294 Nepoistitelny je len na určitú "vec". Ostatné riziká sa väčšinou poistiť dajú.
Okrem toho pre tzv. nepoistitelnych existujú poistky s limitmi v poistných sumách. Sú bez skúmania zdravotného stavu. V Uniqe to tak máme, viem že aj NN má taký produkt.

sheila121
26. jan 2024

@david294 tá choroba pôjde do výluky, na ostatné sa poistiť môžeš.

andula1961
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frapper
17. apr 2024

@david294 keď je už nejaké ochorenie pred poistením,to by už bolo vo vyluke,plnenie by na to nebolo.Lebo cez vyplnenie zdravotného dotazníka sa skúma predchorobie. Neodporúčam ani to zatajiť,nakoľko pri poistnej udalosti by sa na to prišlo, poisťovne skúmajú to.

andula1961
17. apr 2024

@david294 ak mate vazny zaujem viem vam poradit cloveka ktory sa v tom vyzna

sinsity
Včera o 11:32

@david294 alianz