Osobný bankrot - reálne skúsenosti

monika101146560
2. nov 2023

Ahoj baby, prosím vás, má niektorá z vás osobné skusenosti s osobnym bankrotom? Skôr by som prijala keby to bola skúsenosť s manželom/partnerom.

alickapusinka
2. nov 2023

Môj kolega mal osobný bankrot môžeš mať vtedy ak už máš exekútora .Sú poradne že sa môžeš ísť bezplatne poradiť. Ale nie vždy musí byť osobný bankrot schválení. Aj počas toho ako si podáš na bankrot musíš preukázať vôľu dobrovoľne platiť určitú čiastku po dobu 1 roka. To znamená podáš si ale platiť musíš stále až dokiaľ súd neprebehne .Vtedy ak ukážeš že platíš za určitých pravidiel ťa môžu ale aj nemusia oddlžiť. Ak ťa oddlžia nemôžeš si brať nič na úver na byt/dom, žiadnu pôžičku TI nedajú po dobu asi 6 rokov. A máš zápis v úverovom registri. Neviem či by TI dali hypotéku na dom alebo byt ak by si chcela asi nie .A tak isto ani nebankovka by TI nedala žiadnu pôžičku lebo ONI si to overujú už tiež.

monika101146560
autor
2. nov 2023

@alickapusinka týmto sme si už s partnerom prešli, skôr by som chcela vedieť skúsenosť po tej 5 ročnej lehote, lebo ja mám na seba hypotéku a chceli by sme sa zobrať, že či to nejak pri refinance dávajú dokopy, alebo pokiaľ bola hypo na mňa pred manželstvom, či to tak ostane aj naďalej. Chcem osobnú skúsenosť, lebo finančná poradňa ma obracia na právnika a oni zase že to závisí od banky.

draik
2. nov 2023

@monika101146560
Závisí od banky, v zozname úpadcov je "naveky".

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika101146560
autor
2. nov 2023

Vďaka, určite keď budem v banke sa na to opýtam, ja som len chcela vedieť či niekto už prešiel touto situáciou 🙂 ale ďakujem 😉

lussinda19
7. nov 2023

@monika101146560 ja som prešla bankrotom tento rok v máji 🙂