Presto úver Unicredit

5. feb 2024

Ahoj riešil niekto presto uver a jeho predčasne splatenia? Aké sú poplatky ci pokuty? Ďakujem

janai1
5. feb 2024

To sa dozvieš v zmluve ktorú si podpísala.
Ja som nemala žiadne

jaji99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. feb 2024

@janai1 ďakujem a vy ste mala tiež cez Unicredit presto uver?

janai1
7. feb 2024

Tak logicky, keď píšem že som nemala žiadne poplatky pri predčasnom splatení ...

autor
7. feb 2024

@janai1 ďakujem pekne

jaji99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacusik69
13. feb 2024

predcasne som Presto uver splatila v 11/22 (o 23 mesiscov skor) - platila som zostatok istiny + uroky (za alikvotnu cast ku dnu splatenia) + poplatok za poskytnutie uveru (kedze bol rozpocitany do celej doby splacania, takze len mesacna suma krat pocet mesiacov o kolko skor sa uver splatil)

autor
13. feb 2024

@kacusik69 ďakujem.. celkové dojmy na presto uver a jednanie banky boli ake? Celkovo ste bola spokojná? Takže žiadne pokuty ? Lebo som čítala že jendo percento zo sumy je pokuta

kacusik69
13. feb 2024

ja mam aktualne cerstvo zobrany druhy… nemala som za cely cas predtym ani najmensi problem, mala som aj poistenie schopnosti splacat (mam ho aj teraz) a ak sa bude darit, rovnako ho planujem splatit skor ako aj ten predosly… i ked teraz mam 3x taku sumu… s tym 1% som to citala aj ja, no pravdepodobne sa to na tento typ uveru nevztahuje… a ak by aj, pri 10000 je to 100 eur, nepokladam to za taku horibilnu ciastku… mne alikvotny urok a poplatok za poskytnutie spravil cca 30 eur “navyse” k sume zostatku… samozrejme zalezi od sumy atd.

kacusik69
13. feb 2024

s bankou som spokojna, som ich klient cca 15 rokov a nemenila by som nakolko tam mam dost vyhodne podmienky (narozdiel od teraz novozalozenych uctov) teraz som mala dost specificku situaciu a pomohli mi vsetko doriesit k mojej spokojnosti… prvotne hrozilo ze by som musela oslovit inu banku, ale skutocne som rada ze nakoniec sa vsetko doriesilo prave v Uni…

autor
13. feb 2024

@kacusik69 super ďakujem

autor
19. feb 2024

@kacusik69 ešte by som sa rada spýtala keď som si požičiava tento rok 15tisic môžem uver predčasne splatiť aj na budúci rok? Neviete aké sú poplatky v tomto prípade? Momentálne sok potrebovala ald viem ze som schopná to splatiť aj na rok... myslite ze nebudú nejaké veľké penále?

kacusik69
20. feb 2024

nemyslim ze by boli… vyplatite zvysnu sumu, alikvotne uroky a pripadne poplatok za poskytnutie (alikvotna cast ak je rozpocitany do celej doby splacania) … a ak by aj bolo to 1% zo zostatku istiny, z plnej sumy uveru je to 150 eur (hypoteticky po roku splacania o nieco menej) co ja osobne ako som pisala nepovazujem za horibilnu ciastku a radsej zaplatit to ako preplacat zbytocne na urokoch a podobne…

ja som si teraz brala uver za urcitym ucelom, ktory nakoniec je otazne ci vyjde… ak nevyjde, dane peniaze nepotrebujem, napriek tomu ze som este len tento mesiac uver nacerpala, ho pri najblizsej prilezitosti naraz vyplatim - “predcasne splatim” (v pripade teda ze plan nevyjde podla predstav) - takze mozno budem mat realnu, aktualnu skusenost… zbytocne budem preplacat na urokoch ponechanim uveru, ak tie peniaze nebudem potrebovat… je to sice mozno take blbe, ze v jeden mesiac poziadam a nacerpam a na druhy splatim, ale zial 🤷🏻‍♀️ taky vyvin situacie sme nepredpokladali (zatial to nie je 100% ale ta alternativa tu je)

autor
9. mar 2024

@kacusik69 mam ešte predsa jednu otázočku a najlepšie od vás keďže mate skúsenost s prestom od unicreditu... blíži sa mi termín prvej splátky ... pani mi povedala ze mi to strhnú sami .. ale chcem si to overiť aby som náhodou nemeskala keby to tak nie je... aj váš sa pýtali ktorý deň v mesiaci chcete uhrádzať uver. A tiež vám to strhali samí? Ďakujem prepáčte ale toto je môj prvý uver tak preto som taká bojka 🫣🫢

kacusik69
9. mar 2024

ano, zadala som den (predtym som mala 13., kedze 12. mavam vyplatu) a vzdy si sami stiahli. Ak padol ten den na vikend, stiahli najblizsi pracovny den po, ale zase sami, nebolo treba nic…

Inak co sa tyka predcasneho splatenia, pri sume do 10000 je to bez poplatku, pri sume nad 10000 je to do vysky 1% z predcasne splatenej sumy… ja idem teraz vyplacat cerstvo zobraty uver (brany 7.2.) lebo ucel na ktory mali byt peniaze pouzite, padol… a kedze slo o sumu nad 20000, bude to aj s poplatkom… idem to riesit buduci tyzden akurat… co som zbezne pocitala, “prerobim” na tom, ale na druhej strane lepsie prist o par stoviek navyse, ako preplatit niekolko tisic kvoli urokom ak by som si peniaze nechala - momentalne ich nepotrebujem, a ked budem, budem riesit novy uver 🤷🏻‍♀️

autor
10. mar 2024

@kacusik69 ďakujem pekne .. jasne to dava zmysel radšej splatiť a byt čistý ako sa hovori.. a koľko cca prerobite za tých 20 tisic? Aj s poplatkom atď. 😊

kacusik69
10. mar 2024

neviem este presne, nemam to zatial vycislene

autor
15. mar 2024

@kacusik69 dobrý večer dnes som mala mat prvú splátku . Nastavila sok si 15 deň v mesiaci vždy q ešte mi nič nestihli. Ako je to možné. Ďakujem 😊

autor
15. mar 2024

Nestrhli oprava (píšem ako tatar)

kacusik69
16. mar 2024

odchadzaju v noci - isto odisli uz