PZP a zrážka so zverou

vitez
7. mar 2024

Ahojte vedeli by ste poradiť pzp +stret so zverou poisťovňu ktorá neskúma vek a km na vozidle..vďaka

sissy27
7. mar 2024

@vitez rok výroby a najazdené km si pýta každá poisťovňa už pri uzatváraní poistenia a aj pri PU. Resp. majú k dispozícii VIN číslo, takže si to vedia celkom ľahko zistiť...

vitez
autor
7. mar 2024

@sissy27 nejde mi o.najazdene km..ale aby nebola "podmienka"napr.že nad 300tis.km.už neplati pripoistenie stret so zverou lebo niektore poistovne..uz maju takuto podmienku

dadka1997
7. mar 2024

@vitez rok km aj vek si pyta kazda poistovna, to byctak bolo keby pistovali bez toho 😃 cez vinko si vedia zistit rok, cez tvoje rodne cislo zistia tvoj vek ... no ja som v unione a som spokojna aj na moj vek, teraz je to všade ale, žé vsade drahe

hipuska
7. mar 2024

Len sa smejem z odpovedí. On sa na to nepýtal. Ja poradiť neviem
@dadka1997
@sissy27

aalt
7. mar 2024

Stret so zverov mam v havarijnej, nie v PZP. A teda mam zmluvu, tam su body co a ako preplacaju. Takychto bodov/moznosti tam je viac (predne sklo, nahradne vozidlo ...) Tak bud v zmluve mas stret so zverou, alebo nemas. Podla toho si za to platis, alebo nie. Ci ako sice platis budes, ale poistka sa nevztahuje, lebo mas stare auto ???

sissy27
7. mar 2024

@hipuska aká otázka také odpovede...

tundra
7. mar 2024

@vitez PZP a stret so zverou?To akoze,uhradia skodu polovnemu zdruzeniu za skodu?Alebo myslis,ze Ty nieco dostanes,ked sa zrazis s diviakom?Tak prva varianta,by mala byt automaticky,doslo ku skode prevadzkou motoroveho vozidla.Ked zrazis diviaka,pokial nemas havarijnu,tak mas smolu.Vo Švajciarsku je aj ciastocne poistenie a stret so zverou tam je,ale stoji to raz tolko ako PZP.Ci to poistovne ponukaju aj na Slovensku,neviem.

hipuska
7. mar 2024

@sissy27 nie. Ako kto vie čítať s porozumením (prvý stupeň zs)

koniarova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valer88
7. mar 2024

@vitez Na isto to tak nie je v žiadnej poisťovni, nikde nieje žiadny strop na najazdené kilometre, ak si chcete pripoistiť stret so zverou. Keď to máte poistené či už v PZP alebo havarijnej a platíte si za to, tak vám to kryjú. A celkom by má zaujimalo odkiaľ máte takú informáciu ? 🤔

tundra
7. mar 2024

@valer88 kazda poistovna plati,len do hodnoty vozidla,podla tabuliek.Ked ma auto 10r. a 300 000km,moze byt hodnota 6000€,hoci nove stalo 40000€.Cize poistovna odpocita amortizaciu,aktualnu hodnotu auta a z toho ide plnenie.

mk1111111111
7. mar 2024

@tundra vef ona nechce ako za nove.
Ja mam tiez taku poistku na jednom aute, uz sa mi havarijna neoplati.

tundra
7. mar 2024

@mk1111111111 ona chce poistku,kde poistovna neskuma vek a najazdene km,ale taka asi neexistuje.Podla toho co som narychlo vyguglil,stoji to pripoistenie cca.59€ k PZP,co nie je vela.Otazka je,co je v poistnych podmienkach...kludne tam môze byt vyluka z poistenia,pri vela najazdenych km,preto sa pyta tu,ci existuje poistovna,ktora to nema...V samotnom PZP toto poistenie nie je.

olimuc
7. mar 2024

Stret so zverou si mozes v poistovni pripoistit ako extra … rovnako ako okno a neviem co … samozrejme, ze podla veku a charakteristiky auta Ti preplatia skodu. Su poistovne, kt od urciteho veku auta (km neviem ci su smerodajne) uz nepovoluju extra baliky … ale su poistovne, ktore poistia za drahe €asi aj furik zo stavby…. Pripadne to poistovaci agent nejakym sposobom vie obist 🤷🏻‍♀️

mk1111111111
7. mar 2024

@tundra docitala som sa len, ze union ma obmedzenie - auta do 12 rokov. O km som sa nedocitala. Ale pozrela som len rychle ponuky. Snad sa najde niekto, kto sa tym zaobera a poradi kvalifikovane

jarka_black
7. mar 2024

@vitez v Uniqe takúto podmienku nemáme, ale berie sa do úvahy asi 20 parametrov auta aj majiteľa... každý parameter má inú váhu

jarka_black
7. mar 2024

k PZP sa stret so zverou alebo malá vlastná škoda alebo sklá dajú pripoistiť

dadka1997
8. mar 2024

@hipuska a naco sa pytal ? 😄

petka1982
8. mar 2024

@vitez skús pozrieť Kooperativa,my máme v pzp aj zver ale podrobnosti si zisti u nich

vitez
autor
8. mar 2024

@tundra no..konecne niekto pochopi otazku👍