Vydajú mi potvrdenie na úrade práce alebo SP?

18. jan 2024

Ahojte, v roku 2023 som bola 2 mesiace a 24 dni evidovaná na úrade prace ako uchádzač o zamestnanie a poberala som podporu, následne som sa zamestnala. K manželovou ročnému zúčtovaniu vraj potrebujem potvrdenie o tom že som bola a ako dlho som bola evidovaná na úrade prace. Viete poradiť či mi toto potvrdenie vydajú na úrade prace alebo na sociálnej poisťovni? Dakujem.

mamickalisticka
18. jan 2024

ÚP

pe_mi
18. jan 2024

úrad práce

autor
18. jan 2024

@mamickalisticka
@pe_mi výborne, Dakujem dámy

miggy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
19. jan 2024

podporu vypláca Sciálna poisťovňa a manžel ku ročnému zúčtovaniu bude potrebovať potvrdenie o výške podpory, ktorá sa počíta ako tvoj vlastný príjem

autor
19. jan 2024

@lucka_ke takze?

veronikalubko
19. jan 2024

Najlepšie si zavolať na úrad na príslušný orgán prípadne ťa prepoja ..ja som bola zamestnaná aj pracovný pomer na dohodu mi trvá ,,manžel živnostník,bolo treba moje potvrdenie aj že pracujem z práce na daňové plus potrebovala som tlačivo že poberám rodičovský príspevok už na toto obdobie a to mi pani ochotne poslala aj na email a vytlačila som doma.Da sa všetko

luccija
19. jan 2024

Napíš mail na úrad práce sprostredkovatelke

lucka_ke
19. jan 2024

takže čo? potvrdenie ti môže vydať len ten, kto ti niečo vypláca

autor
19. jan 2024

@lucka_ke dali mi ho na úrade prace

lucka_ke
19. jan 2024

dali ti potvrdenie o tom od kedy dokedy si bola evidovaná, ale nie o výške podpory

miggy
20. jan 2024

Teraz to riešila švagriná. Na úrade práce ti dajú obdobie dokedy si bola evidovaná, na sociálnej poisťovni ti dajú potvrdenie o poberaní podpory, ktoré k dani potrebujete.
@lucka_ke radi dobre.