Výdavky 3-člennej rodiny na jedlo

27. feb 2024

Ak 3 clenna rodina minie mesacne na jedlo + drogeriu od 550 -600€??Dakujem za nazory.

sono2
7. mar 2024

@bubuzu mimo tému 😀 ak budeš renovovať použiti osmo olej/vosk na podlahy myslím, keď budete brúsiť. Údržba žiadna. Podlaha ako nová stále. Tie oleje to je o ničom, aj keď, niečo by mal vydržať.

lulupulu
7. mar 2024

@vafinka jogurty okolo 4zl co je 0,70 približne. Mäso je lacnejšie. Napr kuracie štvrte v akcii kg 1,50€, syr 1€100g

timeahav
7. mar 2024

@lulupulu to nejak draho 😃 však v Kauflande kúpim jogurt za 40-50centov a syr 100g tiež nejakých 60-80centov😀

bubuzu
7. mar 2024

@ailiba vieš čo, chodí 4 dní v týždni a platíme 3.5 za jedlo na deň (obed plus olovrant, desiatu si nosia vlastnú z domu). Ale niektoré obedy a olovranty robía laskaví rodičia, ktorým nevadí, že ich práca na obede bude oceňená skôr symbolicky. Robia to aj pre svoje deti, tak to tak aj berú a zaroveň sa fakt snažia a varia super veci. Ale keďže to vidím aj z druhej strany, lebo som v tej škôlke pracovala, tak to nie je úplne udržateľné, akonáhle je menej ochotných rodičov. Je to súkromná školka.

bubuzu
7. mar 2024

@sono2 áno, osmo olejo-vosk poznám. Keď sme to robili, chceli sme či najmenej prídavných látok, takže sme dali tungový olej a ako riedidlo sme dali pomarančovnikový. A je to stále super aj po skoro desiatich rokoch. Vyzerá krásne, vlastne stále krajšie.Žiadne poškodenia, ani keď sa niečo vyleje neostávajú fľaky. Myslím, že ďaľších pár rokov fakt nebude nič treba s ňou robiť.

vafinka
7. mar 2024

@lulupulu teda ja som si myslela že tam kúpiš napr tie jogurty lacnejšie ale mäso tak to jefakt lacné a čo maslo

lulupulu
7. mar 2024

@vafinka maslo približne tak ako u nás v akcii. Nieje tam všetko úplne lacné, áno také ako jogurty kupujem viac u nás. Aj mlieko je o pár centov drahšie ale naozaj to zloženie mlieka je neporovnateľne s naším. Mäso áno je lacnejšie. Napríklad syry sú možno tiež trocha drahšie ale chuť je taktiež neporovnateľna.

vera55555
7. mar 2024

No my sme 5 clenna rodína z toho všetky malé deti 7, 4,1, a nás rozpočet na jedlo a drogériu je cca 400 e. A to fakt že jeme. A drogériu myslím aj čistiace potreby. Je to individuálne. Vieš ak si bola zvyknutá vyžiť z menších peňazí tak potom aj keď máš viac no stále si vážia všetko a nenakupujes veľa. To je náš prípad ale musím povedať že máme vždy všetko zeleninu ovocie syry no úplne všetko ale možno snažíme sa nič nevyhadzovsť a nekupovať zbytočnosti.

taja567
7. mar 2024

@baja812 ahoj, prosím ťa, kde kupuješ ten biely ocot, chcem ho tiež použiť v domácnosti, veľa som o tom čítala v prisp., že je naozaj super. Dik.

taja567
7. mar 2024

@vera55555 len pre predstavu, kde robím chybu ja pri 2 deťoch, vieš opísať vašu stravovanie počas 1 dňa, počnúc raňajkami po večeru. Ja sa starám o 3,5 a 6 ročné, len za 2 jogurty, alebo poprípade 2 Pribinakov v akcii keď sú u nás po 1,09 eur, ktoré zjedia denne miniem mesačne 60 eur. Varím aj pudingy, robím strúhane jabĺčko s mrkvou, výživy. Keď sú akcie, ako napr. teraz majú úžasné Zvolenské jogurty s rôznym ovocím po 0,35 eur dá sa ušetriť, ale nieje to tak stále. Napr. my sme polievkoví, mliečna polievka so zelenou fazulkou ma vyjde na 2 eura, mame na 2 dní. Zvyknem kupovať vianočku 2,30 eur, alebo 2 lupacky spolu 1 euro. Keď prídu len zo škôlky, vždy niečo spapaju, kebyže len tie 2 lupacky s jogurt mi, tak máš 1,70 x 30 dní = 51 eur a to je len taka svačinka. Denne sa u nás vypijú 2 litre mlieka, to je ďalších 72 eur mesačne ak je po 1,20 eur za liter. Tak neviem, klobúk dole pred všetkými, čo sa v stravujete za 400 eur mesačne a je v tom aj školné z MŠ + drogéria.

vafinka
8. mar 2024

@lulupulu ja tomu verím,aj sestra mi žije tiež na Orave a tiež chodia do pl na nákupy,len ziram koľko potravín tam vie nakúpiť lacnejšie ako u nás ,my z mužom sme kedysi chodili do auchanu keď sa nám to ešte fakt oplatilo,aj natankovať tam aj do kanistra,a máš pravdu veľa potravín je tam chuťovo fakt lepších ako u nás a napr aj mliečne výrobky ako píšeš,neviem ako je to teraz cenovo lebo sme tam neboli snáď aj 13 rokov

kapurka270
8. mar 2024

@lulupulu si mimo kurz zo včera je 4,30 zl za 1 euro, teda 4 zl sú v prepočte 0,93 centa a nie 0,70.

lulupulu
8. mar 2024

@kapurka270 napísala som príklad, tie jogurty sú napr 3,7zl alebo niektoré 2,9zl už je to pre teba lepšie? 🙂 nestoja všetky 4zl. Nemusíme sa tu zase chytať za slovicka

kapurka270
8. mar 2024

@lulupulu už keď uvadzas ceny uveď aj gramáž

kapurka270
8. mar 2024

@lulupulu mne to nemusíš uvádzať ja si viem pozrieť letak aktuálny kurz a prepočítať si to, a aj pri cenách ktoré si v biedronke lepšie a znala pomerové neverím ze minies len 250 eur na jedlo.

lulupulu
8. mar 2024

@kapurka270 ešte sme to s manželom dnes ráno prepočítavali, lebo som povedala ze že tu ženy píšu o 800€ na mesiac. A naozaj je to tak ako píšem. Idete tu zo mňa robiť blbú? Preboha, hádam viem koľko platím!

baja812
8. mar 2024

@taja567 ahoj vieš ho kúpiť na nete,ale aj v dmke ho už majú ,kupujem značku allnature. Do Googlu zadaj biely ocot, akurát včera som objednala z 4home,lebo som potrebovala formu na tortu a našla tam parádne výhodné balenia aj kyseliny citrónovej.

najjulinka
8. mar 2024

Tolko asi za 6členu rodinu u nas.

luccija
8. mar 2024

Niekto písal, že ovocie, zelenina je lacná to naozaj?paradajky za 2,50 v akcii, paprika, ladový šalát, či banány, pomaranče za 2,20 jablká okolo 2,20 je lacné?Niektoré sumy čo píšete sa mi nechcú veriť, ale tak každý považuje niečo iné za dobrú stravu.Ja nemusím príliš škrtiť rozpočet, ale, keď vianočka, alebo makovník stoja okolo 3 eur tak sa mi to zdá veľa.Minule som kúpila nejakú lacnejšiu za 1,7 to sa nedalo jesť ani chuť ani sladké otras.
Úplne presnú sumu neviem, ale okolo 600 to je určite mozno aj viac.
Stravujeme sa 2 z 3 komplet doma a varím denne občas na 2 dní.Drogeriu som zredukovala mala som zbytočne veľa veci na nábytok, dlážku, parkety...ale zase k tej strave kúpim parmezán, halloumi syr, rybu, hovädzie mäso, morčacie, lepšiu ryžu, bryndzu určite by sa dalo lacnejšie, ale múčne jedlá a sladké u nás nejdú, cestoviny tiež moc nie neviem ako ušetriť.
Domáce mám vajíčka, zemiaky, koreňovú zeleninu, zamrazené ovocie

lakebabe
8. mar 2024

@luccija ja tomu nechápem dnes som kúpila ozaj veci do jednej tašky a 50 eur preč a to fakt len suroviny na obed Gnochi Šampiňóny smotanu atď plus nejaké ovocie na smoothie a na odstavenie, pečivo Parmezán Syry ani nič dokopy fakt na jeden obed večeru a zajtra na raňajky a obed. Ja nechápem ako ľudia varia ze minú 50 eur na celý týždeň

luccija
8. mar 2024

@lakebabe to musíš brať s rezervou ja som sa minule rozprávala s kamarátkou jej deti neranajkuju, alebo len jogurt, na desiatu kupi v pekárni koláč, pagáč obedy v škole, práci poobede kto si čo nájde a večer parky, omeleta.Varia iba cez víkend, alebo idú k svokre.To radšej miniem výplatu na stravu ako takto žiť.Verim ja som dnes zapekala brokolicu smotana syr k tomu šalát uhorkovy a vyšlo ma to toľko, že som mohla kúpiť kilo karé a mať obed na 2 dní z ktorého nebudem za chvíľu hladná🙂

lakebabe
8. mar 2024

@luccija ved to ale zas my milujeme ovocie a zeleninu a cestoviny kadejaké na jedle šetriť nechcem kamarátka tiež tak vari granadir na tri dni len aby ušetrili ale pre mňa toto nie je veru radšej oplieskam pol výplaty v obchode a oželiem iné veci

11bodka11
8. mar 2024

@lakebabe ja som za 80 eur dnes nakupila za 3 tasky

lakebabe
8. mar 2024

@11bodka11 o tom hovorím ze každý asi kupujeme iné suroviny

luccija
8. mar 2024

@lakebabe moja dcéra príde 14:30 zo školy zje obed, potom ovocie, a ešte aj teplú večeru aj, keď len hustu polievku, alebo šalát s tuniakom, alebo znova niečo rýchle varím my sme hladni tiež to niekedy preložím toustami, alebo omeletou so zeleninou, alebo zemiaky v rure u nás neexistuje, že sa nevarí čo mám robiť?a to muž zje na chlapa veľmi málo.Kde sú ešte raňajky, desiate..

lakebabe
8. mar 2024

@luccija ved to a my sa stravujeme 90 percent času doma ja robím z domu muž chodí na obedy domov denne keď von tak tam jeme cez víkend alebo na výletoch doma raňajky desiate obedy olovrant večere to je bez šance

11bodka11
8. mar 2024

@lakebabe ja som kupila normalne suroviny. Nic podradne. V Coop Jednote. Mlieko, jogurty, sunku, jablka, redkovku, kalerab, vody, chleba, rozky, syry, sladkosti, slane,rybu,vianocki,vyzivy detske, azt. Nic z toho dokonca nebolo znacky Jednota. Vela veci bolo v akcii.. Normalne som cakala ze mi zahlasi 120 eur pri pokladni. Som bola prekvapena ze len 80. A to uz len cez tyzden sa pojde raz na rožky, sunku... Cize na tyzden 120 eur.

taja567
9. mar 2024

@baja812 super, ďakujem

kapurka270
9. mar 2024

@11bodka11 a aké teplé jedlo s toho čo si kúpila uvarís. Nemáš tam mäso, zemiaky, ryby niečo čo je plnohodnotný obed, polievka z čoho, či sackova, ovocie ziadne

lakebabe
9. mar 2024

@11bodka11 ja nehovorím ze podradne napr naša jednota v dedine mi príde najdrahší obchod v okolí preto chodíme každý deň do mesta tak nakupim tam.
Ja som kúpila bobulove ovocie lebo mam na to chuť aj v zime jedny maliny čučoriedky jahody ale všetko bolo v akcii. Ale kúsok panenky na obed šľahačku Šampiňóny len tie stali cez dve eurá, croisanty za jeden zatoceny criisant pýtajú euro dzus mame radi čerstvo lisovaný krabicové nekupujem ten 2,50 preto vravím ze jedna taška a 50 eur. Išlo všetko strašne hore