Šijací stroj Lada, Singer - máte s nimi skúsenosti?

montemotherone
11. máj 2020

Ahojte, máte niekto skúsenosť s českou značkou Lada? Chystám sa kúpiť nový stroj. Nech má nejaké tie príjemné vychytávky (zapošitie, odstrih, nastavenie rýchlosti, jednokroková dierka...)+ dekoračné stehy a abecedu. Zaujali ma celokovová Lada H73A a Singer SMC 9960. Máte s nimi niekto skúsenosť?

ckocka
11. máj 2020

@montemotherone Ak je na výber z týchto dvoch určitě Lada, ten Singer nikde neuvádza kovové telo, čo je ovela doležitejšie ako 600 stehov.
Ja by som v tejto cenovej kategorii hľadala Brother, Janome, Toyotu.

montemotherone
autor
11. máj 2020

@ckocka a na druhej strane, Singer majú vysoké predaje a nízky počet reklamácií 🤷‍♀️ potrebovala by som napriklad vedieť, ako sa stroje tejto kategórie reálne správajú pri striedaní bežných stehov a dekoračných... Ono rozdiel 600, či 200 stehov, to už je v tomto prípade asi aj jedno 😕

ckocka
11. máj 2020

@montemotherone Čo sledujem diskusie na téma šitie tak práve Singer má recenzie cca 50:50. Je pravda že nemám moc porovnanie u tých drahších. To že majú vysoké predaje je iba preto, že sa z neho stala značka predávaná všade kde je pult. Ja by som si šijaci stroj inde ako v špecializovanej predajni nekúpila.
Ale naozaj odporúčam zaslať dotaz či to má kovové alebo plastové telo - v plaste je to
iba nekvalitná hračka.

montemotherone
autor
11. máj 2020

@ckocka aký máš ty? Ako vyzerá servis pri Janome a Brother? A je možné u nich použiť aj univerzálne päťky? Lebo čo som si všimla tie origoš sú 3-4 x drahšie 🙈 Toho servisu sa trochu obávam. Aby to nebolo len o značke 🤔

ckocka
11. máj 2020

Mám starú veritasku, novú Toyotu a overlock Brother. Som so všetkým spokojná, ale mojmu nákupu predchádzal asi polročný výber a prieskum. Každý stroj má svoj účel - Veritas ušije všetko ale už mi neutiahne hrubé látky a veľa vrstiev, preto som kúpila Toyotu Power fabriq - tá prešije aj kožu ale zas má iba základné stehy. No a overlock na úplety. Sú to stroje okolo 7000,-- Kč - som v Čechách, takže s potrebnými parametrami skor lacnejšie. Vedela by som určite vybrať drahšie, ale zas by som nemala tri.
Vždy keď kupujem stroj informujem sa či mám dostupný servis, Janome a Brother sú teraz povedala by som najrozšírenejšie takže tam nebude problém určite, Singer práve v tom plastovom prevedení moc servisovať nechcú.
No a príslušenstvo ktoré chcem bez problémov kúpim - ale zase ja som si to u konkrétneho stroja vopred zistila.
Jo a elektronické stroje - ja mám všetky mechanické aj preto, lebo si na nich viem vela vecí opraviť sama, u tej elektroniky sa musí s každým problémom do servisu. Ale zas je to určite fajn hračka a bavilo by ma to.

montemotherone
autor
13. máj 2020

@ckocka nakoniec som sa rozhodla pre Ladu 😊 Ešte som zvažovala Brother A150 (dosť podobná výbava), ale presvedčil ma ten servis a 5 ročná záruka. Ďakujem krásne za rady 😊

forrestgump525
1. apr 2023

@montemotherone ahoj. Aku ladu si nakoniec kúpila. Hľadám i ja nový stroj. Si spoko. Dik