Šijací stroj pre začiatočníkov

dinkel
10. feb 2024

Ahojte, neviete mi niekto poradit tichy sijaci stroj? Chcem sit len jednoduche veci do domacnosti, obcas nieco na oblecenie. Tych strojov je tak vela, ale skusenost mam len so starym lucznikom este z detstva. Ide o to, aby bol tichsi, nie nieco hlucne.

zorkahorka
10. feb 2024

Mam doma singerku, ale starsi typ. Podla mna moz4s ist do tej rady v cene okolo 100 eur. Moj tolko stal - aj jemu podobne a uuiuuplne staci. Sbojre sme kupovali singerku v lidli s navliekanim ihly, ma ram aj par vysivacich vzorov a tiez to vyzera super

egonsk
10. feb 2024

@dinkel najtichsi sijaci stroj je ten klasicky slapaci, ktory mozno najdes u prababky este ;)

martinkatinka
10. feb 2024

Ja mam toyotu jeans a susedia sa na hlučnosť nesťažuje. Mam pod stolíkom extra koberec, aby to naozaj nebolo počuť.
Mam aj vysivacku Brother. Tiež celkom tichá.

viestta
10. feb 2024

@egonsk to je pekna kravina, pretoze celokovove mechanizmy vydavaju vacsi hluk. Fyzika nepusti.

viestta
10. feb 2024

Autorka, pozri sa na sijacie stroje Lada. Aj ten najlacnesi svojimi funkciami a konstrukciou prekona tie lacne supermaketove "znackove". Najlacnejsa Lada stoji okolo 150 €

egonsk
10. feb 2024

@viestta No pokial slapes ako pri pretekoch, tak urcite ho bude pocut, ale inak je takmer bezhlucny, nema motor a ma inak rieseny doraz - fyzika nepusti 🙂 ... inak sijaci stroj s plastovym prevodom je hracka a nie nieco, co ma roky sluzit.

viestta
10. feb 2024

@egonsk prave to sliapanie, prevod cez kulisu z kyvaveho pohybu na rotacny generuje najvacsi hluk, ktory sa prenasa do liatinovej konstrukcie. Elektricky pohon roztaca piamo os, dnes uz kazdy stroj ma elektronicke riadenie otacok, moderne motory a tym padom je hlucnost nizsia aj pri celokovovej konstrukcii.

egonsk
10. feb 2024

@viestta kto maze, ten jede. Skus dobre namazat a uvidis ten podstatny rozdiel. ;) Ale tak som rad, ze mi tak odborne vywvetlujes nieco, co som napisal ako ironicku poznamku. 🙂

behulka
10. feb 2024

Skús sa spýtať v tejto skupine, je tam veľa šikovných žien čo šijú dlho:
https://www.modrykonik.sk/group/2093/
Pre porovnanie, mám doma podľa mňa tichú Toyotu a šlapací - ten je jednoznačne tichší. Šľapanie nie je hlučné, pokiaľ je stroj namazaný a nie je rozhegané upevnenie toho veľkého kolesa ani pedál. Čo počuť je zvuk pätky, keď sa posúva po podložke a posun látky.
No pre začiatočníka šlapací stroj v dnešnej dobe skôr nie + jeho funkcie sú veľmi obmedzené aj oproti najjednoduchším elektrickým.

viestta
10. feb 2024

@egonsk kolko si ty uz usil, kolko strojov si vyskusal, ze si taky odbornik?

egonsk
10. feb 2024

@viestta Niesom krajcir, ale na ruskom poctivom elektrickom sijacom stroji ma mama naucila sit uz ako 8 rocneho, lebo sa mi to pacilo a usil som si povliecky na vankuse a paplony 🙂 Mali sme aj slapaci, ale ten nepouzivala a skor ako deti sme sa s nim hrali. No potom si kupila novsi a s nim som ako teenager si tiez zasil potrhane nohavice a potahy a frajerky som ucil na ich strojoch ako navliekat nit a nastavit pritlak a aky steh sa da kde lepsie pouzit, atd.. no mas pravdu, v zivote som fyzicky realne obluhoval iba 2 manualne sijacie stroje a 5 elektrickych, cize niesom odbornik, ale zato si dost dobre pamatam ktory ako znel. 🙂

viestta
10. feb 2024

@egonsk dobre, pasujem ta za odbornika

jarmila2010
10. feb 2024

https://www.pean.sk/blog/ako-vybrat-sijaci-stroj/ tu su aj odporucania na stroje pre zaciatocnikov...pripadne zavolaj majitelovi eshopu..on ti podla mna ochotne poradi...

vesimelonimarsista
10. feb 2024

Moj slapaci Pfaff 31 je naozaj tichy. Moje dve mechanicke a elektricke Singerky boli obe hlucne, DX 7 je zase ticha.