Šitie látkových vložiek.

annazk
14. apr 2020

Dobrý deň prajem, chcem sa spýtať ci tu je niekto, kto si šije doma látkové vložky a vedel by mi poradiť látky, z ktorých je najlepšie šiť + stránku z ktorej látky objednať.
Ďakujem 🙂

jajka71
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jajka71
14. apr 2020

@annazk na sashe je viac zeniciek napr.azavodska js nepouzivam, kupovala som u nej sukne neterksm ked boli mladsie...

extempore
14. apr 2020

Toto je návrat do stredoveku? preboha

annazk
autor
7. máj 2020

@jajka71 ďakujem 🙂

annazk
autor
7. máj 2020

@extempore nie, v stredoveku predsa neexistovali látkové vložky. Odporúčam Vám pozrieť si kanál na YouTube "dejepis inak", tam sa venujú aj tejto téme. 🙂

extempore
7. máj 2020

@annazk látková vložka a kus handry... nevidim v tom žiadny rozdiel. V stredoveku ženy používali stare handry.

ajka0207
7. máj 2020

@extempore tak to je neprijemne, ked medzi usitou bavlnenou vlozkou a kusom nejakej handry nevidis rozdiel. Predpokladám ze ty pouzivas vatu, pretože predsa medzi jednorazovou vlozkou a vatou tiez ziadny rozdiel nie je, ci?

extempore
7. máj 2020

@ajka0207 nechutná je rovnako handra ako látková vloźka.. to uz fakt nemate čo robit počas korony? Nevidim prinos

bona69
7. máj 2020

Myslím že tento týždeň to bolo v reflexe o tých latkovych vložkach a sama gynekologicka sa vyjadrila že to nie je hygienické a neodporúča ich,
Osobne si to neviem predstaviť žeby som to nosila

ktochytavzite
7. máj 2020

@bona69 ale vies ako tym usetris prirodu?

eliska13
7. máj 2020

@ktochytavzite to myslíš ironicky či naozaj?

ktochytavzite
7. máj 2020

@eliska13 naozaj

ajka0207
8. máj 2020

@extempore akoze jednorazova vlozka nie je "nechutna"? Akoze je to aj o pristupe k vlastnemu telu a menstruacii, ako to kto citi. Ale teda ja pouzitu vlozku nepovazujem za nieco, co by malo byt "chutne" a je jedno z akeho materialu je vyrobená.

extempore
8. máj 2020

@ajka0207 lenze jednorazovu vložku vyhodíš... pričom predpokladam, že tie látkové sa perú 🤮🤮🤮