Centrum reči Dialóg v Bratislave. Máte skúsenosti?

katrin
24. aug 2009

Ahojte, máte niekto skúsenosť s týmto centrom v BA na Jelačičovej? Ďakujem

kszur
8. feb 2017

@sesilia ja sa chcem ,spytat či tam bola adka majkova.mame tam syna a prosily sme aby ho dali spynkat na obed ,lebo rano vstava skoro a poobede ked ide domov tak zaspi v autobuse.on normalnej skolke spava ale tu mu pobalili vanluš a pyžamo ,že maju vela deti a nemaju miesto.Dalšia vec bola ,ked sme povedali ,že naše dieta bolo šikanovane od chlapca čo chodieval snim do školky kvoli čomu sme ho prehlasili do druhej školky tak sa to riešilo tak ,že sa obratily chrbtom .

kszur
8. feb 2017

A ten čo ho šikanoval tak bol jeho skupine.a mali sa ani nevedel sustredit.tak nie je žiadna zmena .pametate sa na tie učitelky čo tam boli,lebo nepochybujem že vtom čase bolo všetko o.k.2 učitelky sú tam strašne mile ale ta jedna ,ani dobry pocit z nej nemam.

sesilia
8. feb 2017

@kszur my sme sa tiez chodili teraz v januari a maly bol u adky.nikdy sme s nou nemali ziaden problem,je trocha prisnejsia,ale ja aj syn sme boli velmi spokokjni.myslim,ze tam pracuje uz dost dlho. Niekedy sa treba kriticky pozriet aj na svoje dieta,nemoze za vsetko ucitelka.

kszur
8. feb 2017

@sesilia ano,ale ten chlapec čo ho sikanoval bol v jeho skupinke a maly sa bál .Ked sme upozornily učitelku aby sa to nezopakovalo z minulosti ešte sme boli mi najhorši.primarka sama povedala že to nie je sranda skrz s toho sa maly zablokoval .

janocka1
8. feb 2017

@erikavesela
@katrin
foniatria uz v dialogu nie je, bola som tam na uvodnej diagnostike v novembri s mladsou dcerkou a kedze to v minulosti deklarovali (foniatriu), tak som mala o to zaujem (skontrolovat aj sluch priamo tam, vsetko v jednom pri uvodnej diagnostike), bohuzial, informovali ma, ze nemaju momentalne foniatra (budeme to riesit cez klasicke orl kramare),
t.c. je dialog orientovany iba logopedia/psycholog

sesilia
8. feb 2017

@kszur a ako sa volal ten chlapec,mozes aj ip. Su tam rozne deti,niektore maju aj ine diagnozy. Vy ste toho chlapca poznali odniekial zo statnej skolky,ci z dialogu?

hors
8. feb 2017

@erikavesela kolko rocni ste tam boli.Nasa bude mat teras 4 r.Mala by ist od septembra do normalnej skolky.Bojim sa co bude .Dialog stale neobjednava deticky uz som tam volala 10x a nic .Chodime klinickemu logopedovy v Ba ale nejde to tak ako by malo robi pokroky ale pomalinky.A ja neviem co ju bude cakat ako do skoli ako skolku zvadne .

erikavesela
8. feb 2017

@hors
nas syn zacal asi 4 rocny...mal problemy...jednoducho v 2 rokoch prestal rozpravat (v tom case sme sa vratili z DE, tam sa aj narodil), cakala som asi rok a pol, ci sa rozrozprava a pocas toho sme absolvovali papcovu, jakubovo namestie, dubravku, antolsku a bola to vsetko slabota...najhorsia bola asi papcova a tak som nieco musela urobit...lebo ho cakala skola
Inak skolka by mohla trosku pomoct, sice tam nie su logopedi, ale su tam deticky...drzim palce

erikavesela
8. feb 2017

@janocka1
Tak sa to muselo zmenit, jedna zo zakladajucich bola foniatricka a ako som tu citala, tak tam uz nie je...mozno preto...je to skoda, lebo to bolo super...vsetko naraz

kszur
8. feb 2017

@sesilia bol zo štatnej skolky a moj snim chodil dva roky .moj syn išiel plnym elanom do škplky a mali sme s toho radost.ale po dvoch tyzdnoch začalo to hrozne diať:bral mu hračky ,kusal ho a bral nasho syna ako jeho majetok.rodičmi ked sme to chceli riešit tak zrazu ochoreli.a navšetko zabudli .všetko pokračovalo tak sme ho dali na inu školku kde je štastný.a ked nastupil do dialogu tak sme sa tešily že ho zobrali a všetcia boli prijemný tam.a ked sme sa pozreli na zoznam deťí prišlo neprijemné prekvapenie aj ten chlapec tam bol.ked sme to povedali čo sa dialo tak ta učitelka povedala čo sme nečakali.on ho vyhladava.no jasne!!!ja nehovorim že moj syn je v pohode ale nikdo nepochopi kym to neprežije.ked sa dieta nesustredi tak sa nič nenauči a toto je ten pripad.nebol uvolneny.k tomunasi tolko.

katrin
autor
9. feb 2017

@erikavesela ďakujem za odpoveď, moja otázka padla v roku 2009 🙂

erikavesela
9. feb 2017

@katrin
Sorry😁

nika2212
10. apr 2017

@sesilia ahoj mozem sa informovat my sme na cakacke a asi budeme riesit skolku na mesiac v Dialogu prosim Ta ake su poplatky za skolku? A kolko za vstupne vysetrenie? Ake poplatky ma cakaju? Vopred dakujem za info

elisadavinci
10. apr 2017

@nika2212 kedy si tam volala?

ja som volala v januári, tiež sme na čakačke na prvé vyšetrenie a potom aj školku ... nepamätám sa na poplatky, ale nie su to obrovske palky, ked si to porovnam s ASOBI..... tolko viem že školku hradí zdravotná poisťovna, plati sa len strava.

nika2212
10. apr 2017

@elisadavinci Tiež som volala v januari a že cca tých 6mes. budem čakať no viem že aj skôr volávajú ked sa im uvolni miesto.

kremy
10. apr 2017

@elisadavinci dialogu vsetko preplaca poistovna. Nasla som na internete zmluvu so vszp, tie su normalne dostupne. A nasla som tam sumu 12 tis eur na mesiac len na skolku. Co viem, tak Asobi nema ziadnu zmluvu s poistovnami. A dialog to je len skolka na mesiac nie? Nie na cely rok? Alebo sa mylim?

elisadavinci
11. apr 2017

@kremy čo som čítala, maximálne mali deti dvojmesačný pobyt alebo jeden mesiac 2-3krat do roka, záleží od stupňa postihnutia reči a veku.

yuyenka
2. máj 2017

V januári som volala aby nás zaradili na cakacku do Dialógu, že sa ozvu vo februari/marci...minulý týždeň som tam volala že sa mali ozvať vo februári/ marci...tak milá pani čo mi zdvihla telefón najprv zvýšeným hlasom zahlásila že 2 mesiace nerobili príjem a hneď nato že ale ja som vám aj tak chcela volať že o týždeň na prvé stretnutie. Nejak sa mi nechce veriť že naozaj chcela volat😈 Tak ideme zajtra...ako to prebieha? A keď bude mať tie úvodné testy za sebou tak potom ako dlho sa čaká kým bude môcť nastúpiť na pobyt? Počula som že robia cez aj cez leto, len neviem či by jej aj mne nebolo ľúto ju dávať tam keď zvyšní súrodenci aj deti z ulice budú doma😕

elisadavinci
2. máj 2017

Určite volať nechcela, ja tiež čakám od januara a nič, ani obraz ani zvuk. Na pobyt sa vraj čaká 6-9 mesiacov, podľa toho akú máte poisťovňu. Som z toho čakania znechutená

yuyenka
2. máj 2017

@elisadavinci ja si tiež myslím že nechcela, len som možno zavolala vo vhodnej chvili😉 ja som fakt čakala serióznosť a že sa sami ozvu...nejako som to aj vypustila z hlavy len manžel na mňa tlačil nech zavolám a necakam. Tak uvidíme čo povedia zajtra. my máme doveru tak som zvedavá, lebo 6-9m je dosť dlhá doba

elisadavinci
2. máj 2017

Prosím ťa, potom mi daj vedieť ako bolo, ja tam chcem malého dostať do škôlky, logopedičku máme, ale potrebuje intenzívne dupnúť na plyn. Budúci týždeň tam skúsim zavolať, opýtať sa čo a ako.

yuyenka
2. máj 2017

@elisadavinci ok zajtra dám vedieť ako bolo. My tiež chodíme už rok k logopedicke ale postupujeme pomaly a potrebujeme väčšiu intenzitu. Malej sme dali aj ročný odklad do školy lebo jazykovo nie je na tomto ako sú jej rovesníci, zapísali sme sa aj do školy kde majú prípravný ročník pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou ale tam nemáme veľmi šancu tak verím že ju v Dialógu "nakopnu".

elisadavinci
2. máj 2017

Prečo nemáte šancu? U nás široko ďaleko ani nie je škola, kde by mali triedu pre takéto deti, preto ho potrebujem naštartovať, kým pôjde do školy. S odkladom spolu máme na to 3 roky. A vďaka za info

yuyenka
2. máj 2017

@elisadavinci v Bratislave je ale prioritné berú deti zo svojho rajona a na zápise nám vraveli že majú veľa detí aj do prvého aj prípravného ročníka a priestorovo by nezvládli zobrať toľko detí koľko sa im hlási...ale snáď motyka vystreli😉

elisadavinci
2. máj 2017

@yuyenka držím palce

yuyenka
3. máj 2017

@elisadavinci Tak boli sme tam dnes na prvu konzultaciu, taká milá doktorka nás mala na starosti, vypytoval sa kadejaké veci súvisiace s problemom reči, potom mi dala vyplniť 8stranove tlačivo a mala zatiaľ zostala s ňou tak tam niečo robili. My sme mali logopedicku aj psychologickú spravu tak nás už nemuseli objednávať na ďalšie testy našťastie. Hneď nás objednala na 22.5 na logopedicke cvičenia aby vedela logopedicka aký postup zvoliť ked pôjde do tej ich "škôlky". No a na denný stacionár si musíme počkať 4-5m lebo teraz že robili nábor nových deti a ďalší budú až na konci augusta.

elisadavinci
3. máj 2017

@yuyenka ďakujem ti

minyminy
16. nov 2017

@elisadavinci
@yuyenka

Ahojte baby dostali ste sa do dialógu prosím vás? Ste spokojné? Ďakujem

elisadavinci
16. nov 2017

V januári som tam volala, zapísali nás na čakaciu listinu, v auguste som volala že nás ešte stále nevolali, tak nám dali termín na polku augusta, máme za sebou 2x psychologické vyšetrenie, mali nám volať koncom septembra\zaciatkom novembra kvôli logo vyšetreniu, ale zatiaľ nevolali. Až keď budú tieto vyšetrenia, potom nás zapisu na čakaciu do sanatória.
Ja osobne nie som spokojná s psychologickým vyšetrením. Uvidíme aké bude logo vysetrenie

yuyenka
16. nov 2017

@minyminy ja som volala v januari, lebo skor nebrali objednavky, ze sa ozvu vo februari/marci...Ozvala som sa v maji, hned mi dala termin mozno o 2tyzdne. Urobili vstupne vysetrenie, a kedze sme uz mali spravy logopedicke a psychologicke obisli sme tuto cast a hned nas zapisali na cakacku... kedze sme dovera tak sme museli cakat 4-5mesiacov. Volali nam v auguste ze od septembra mozme nastupit, ale malu zobrali do skoly do pripravmeho rocnika tak sme nenastupili do Dialogu. Ale ich treba asi bombardovat a otravovat, lebo nam sa neozvali ako vraveli a v maji mi tvrdila do telefonu ze nerobili nabor co stresujem a potom osobne sa preriekla ze estelen nedavno robili nabor tak reto musime dlhsie cakat 😈