Centrum reči Dialóg v Bratislave. Máte skúsenosti?

katrin
24. aug 2009

Ahojte, máte niekto skúsenosť s týmto centrom v BA na Jelačičovej? Ďakujem

petramurinova
20. jan 2019

@dami23 aha takže tam môže byť dieťa dlhšie ako mesiac? Ubytovanie si kazdy zháňa sám?

dami23
21. jan 2019

@petramurinova ubytovanie neviem my sme z BA, je to podla poistovne ale zatial co sme boli skupinka tak zatial vsetci boli 2 mesiace a potom sa opat caka na termin

petramurinova
21. jan 2019

@dami23 Aha tak to mi asi viac povedia pri diagnostike. Ďakujem zatial

dami23
23. jan 2019

@petramurinova Určite ano po diagnostike Vam povedia co a ako ale viac menej su to zakladne veci..

erika12345
9. máj 2019
jitus2
16. sep 2019

Ahojte, mam 4 rocnu, ktora ma naruseny recovy vyvin. Sme v cakacke do Dialogu. Pomohli Vam tam prosim, popripade nakopli dieta k rozpravaniu? Dakujem

petramurinova
16. sep 2019

@jitus2 ahoj ja mám tiež 4 ročnú dcérku, momentálne sme začali 3 týždeň. Ak chceš info napíš mi správu. Dik Peťa

chiarav
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiarav
29. nov 2020

Ahoj. Ja mam 4r. chlapca.kt. nerozpráva.
Prosím napis mi na seba kontakt.Pomohlo Vám to?

ohnivka
29. nov 2020

My máme velmi zlu skúsenosť. Čakali sme rok než nás zobrali. Najprv sme išli ku psychologické, dcéra mala vtedy 3,5 roka. Zostala sama s psychozkou a asi po 10 minútach už bolo počuť plač tak ma zavolala. Pani nám povedala ze dcéra je asi autista, pretože nechcela sa s nou rozprávať, chcela sa hrať s hračkami a jej mobilom. Keď som som jej v šoku povedala ci to myslí vážne, že po 10 min určila diagnózu, tak mi nato povedala ze to si ona len myslí ved ona na to nemá ani atestáciu... Ale do papierov nám to dala, a k logopedicke nás neodporúča pre nespolupracu. Takže po roku čakania nás na základe 10 minut vyskrtli. Škoda ze som nemala dosť síl narobiť tam vietor, a nechala som sa ľahko odbiť ale bola som v takom šoku že... Apropo... centre pre autistov dcére autizmus nediagnostikovali. Takže taka naša skúsenosť a rok čakania v prde.i

artmaka
30. nov 2020

Baby hlavne len tak nečakajte. Ja som sa chcela dostať do centrum reči TT a keby som čakala tak sme sa nikam nepohli a prešli 3r.
Vtedy syn nerozprával, nespolupracoval, nám pomohla ABA terapia, ba všetko, reč, spoluprácu, porozumenie. Chodíme stále 1x za mesiac, za mňa👌

jitus2
30. nov 2020

Ahojte, ja odporucam na 100 %
Nasu krasne nakopli, v januari ani ahoj nevedela povedat. ako tam zacala chodit tak nam ju krasne rozrospravali. Vysledky boli uz po 2 tyzdnoch. Mame absolvovane 3 mesiace za tento rok ( podla poistovne ), tak dalsi nastup opat po novom roku. Zobrali nas takmer hned po vstupnych testoch.
Ucitelky vsetko mlade a usmiate

zuzuliennka1
4. máj 2021

Dialog preplaca poistovna? alebo si vsetko hradim sama?
akurat sme sa dostali na radu po pol roku, tak vaham trochu, lebo medzitym som si nasla aj ine veci

erikavesela
4. máj 2021

@zuzuliennka1 hradis sama, ale sanatorium je hradene, okrem cca.50€ poistovnou...ja som bola so starsim aj v statnych, ako papcova, antolska a teda nula bodov...oproti statnym sa dietatom zaobera aj psycholog...bola som aj u rajcaniovej v dubravke, napriek tomu, ze je to rodina, taktiez nula bodov

zuzuliennka1
4. máj 2021

@erikavesela pisem spravu

sesilia
4. máj 2021

@zuzuliennka1 keď ste sa dostali na radu,určite choďte. A využite to sanatórium. Deti robia v Nitre m obrovské pokroky. Určite neoľutujete.

sesilia
4. máj 2021

@sesilia nie v Nitre,ale v sanatku som chcela napísať.

zuzuliennka1
5. máj 2021

@sesilia problem je, ze vsetko toto riesim skoro rok a pol, viacmenej neuspesne, lebo aj covid. a teraz nas navyse caka stahovanie mimo BA, a zrazu sa mi po roku ozvali z Dialogu…🙄 ked idem odtialto prec, a netusim, ako to poriesit, a vravela mi este pani v telefone, ze ani nie je iste, ze by syn vobec do toho sanatoria bol vhodny, ze proste nevezmu kazde dieta, ked je tam mozno nejaky problem, napr. odplienkovanie, separacia,…
A kvoli kovidu je rok syn len so mnou doma a zrazu ma byt bezomna niekde v uplne cudzom prostredi bez pripravy…🤷🏼‍♀️
akoze fakt som teraz v koncoch, ze co.

minyminy
5. máj 2021

@zuzuliennka1 Ahoj . Nepoznam tvoje dietatko, len ti cchem napísat že moja bola mesiac v Sanatoriu a takýý pokrok bol u nej 🙂 Prvý den plakala a potom sa tam tešila každý jeden den 🙂

chiarav
5. máj 2021

@minyminy ahoj, v prvom rade, ďakujem. Ako dlho tam chodila? My sme akurat ten tyzden na tie vstupne vysetrenia, zatial to vyzera naozaj nadejne.ze ho zoberú. Teším sa a este raz ďakujem za odpoveď.

ria_ba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
medulienka121
17. máj 2021

@jojo161 môžem sa spýtať keď ste boli v sanatórium a nie ste z Bratislavy ako ste to riešili v práci formou PN-ky lebo ja nemám mesiac dovolenky a ani mu zamestnávateľ nedá v kuse. ĎAKUJEM

erikavesela
17. máj 2021

@chiarav 1-2 mesiace, ako sa rozhodnes..ale favaju to na 2 mesiace

jojo161
17. máj 2021

@medulienka121 ja som to riešila keď som bola na predloženom RD. Mala som do 4r. Predĺžený RD

chiarav
7. jún 2021

@erikavesela ďakujem za odpoveď

lluciiiii
11. nov 2021

Ahojte mate niekto z poslednych rokov skúsenosti? Ideme 3.12 prvý krát a veľmi by sme chceli aby syna vzali aj do denného stacionára kvoli reči a výslovnosti tak ci mame šancu ze aké su tam kritéria.. ďakujem za každú skúsenost 🙂

alena1778
11. nov 2021

Chystáme sa do sanatória, ale nie sme z Bratislavy, vie mi tu niekto poradiť blízke a cenovo rozumné ubytovanie. Ďakujem.

erikavesela
11. nov 2021

@lluciiiii nas syn tam chodi...uz bol 3x v sanatoriu...podmienky su take, ze vam urobia diagnostiku...psycholog a logoped a ak uznaju, ze je sanatorium potrebne, tak sa dostanete do poradovnika..samozrejme musite absolvovat aj ich ambulantnu terapiu, bez toho so sanatkom ani nepocitaj..kedysi to bolo tak, ze 1/2 roka muselo dieta navstevovat tie ich 1/2 hodinove posedenia a az potom dieta zapisali do poradovnika sanatoria...ale vtedy boli len mesacne pobyty...nas syn sa dostal do sanatoria asi po 5 mesiacoch

lluciiiii
12. nov 2021

@erikavesela a aj teraz sa tak dlho čaká na sanatórium? Ja ako som volala s tou pani na recepcii tak som sa jej hned nato aj pýtala a ona ze si zápise ze mame zaujem aj o sanatórium tak som myslela ze menej sa čaká

erikavesela
12. nov 2021

@lluciiiii ako pisem, my sme pred 2 rokmi cakali 5 m...ono je to sucast terapie, kt.robi dialog a plati sa za nu len 55€ na mesiac...co je brutalne malo, lebo sa pocita s tym, ze platis tie ich 1/2 hodinove sedenia...a ked nemas este urobenu diagnostiku, tak ti do sanatka dieta urcite nezoberu...sesternicina kamoska cakala rok myslim...teraz 1.x jej dieta nastupilo do sanatka