Centrum reči Dialóg v Bratislave. Máte skúsenosti?

katrin
24. aug 2009

Ahojte, máte niekto skúsenosť s týmto centrom v BA na Jelačičovej? Ďakujem

alena1778
17. nov 2021

Opätovne sa pýtam : Chystáme sa do sanatória, ale nie sme z Bratislavy, vie mi tu niekto poradiť blízke a cenovo rozumné ubytovanie ? Ďakujem.

zuzuliennka1
18. nov 2021

@sesilia piplo mi upozornenie z tejto konverzacie, tak to vyuzijem na napisanie aktualnej skusenosti - do sanatoria syna nakoniec nevzali…. pre nespolupracu 🤦🏼‍♀️ myslela som si naivne, ze prave pre taketo deti je to urcene, ocividne ale nie, tak nic no

katka1981
23. feb 2022

@leteku, ako vam deti vracaju? Syncek je predskolak, no potrebujeme riesit rec, do skoly ho od septembra kvoli reci dat nemozem, potrebujem viac ako logopedicku. Dakujem za pomoc.

katka1981
23. feb 2022

@zuzuliennka1, toto nemyslis vazne. Ja preto hladam pomoc, lebo od septembra sa mi zmenil a odmieta doma cvicit, predtym so mnou trenoval 2x denne a prisiel posun.

katka1981
23. feb 2022

@alena1778, uz chodite?

katka1981
23. feb 2022

@erikavesela, ako to prosim prebieha?

erikavesela
23. feb 2022

@katka1981 myslis sanatorium? Je to ako normalna skolka, s tym rozdielom, ze su tam logopedi, psychologovia, deti tam pracuju pocas celeho dna, rano pride dieta do 7,50, vyzdvihnut ho mozes od 15 do 15,50...deti si nosia domov zosit s tym, co vypracovali v sanatoriu a kazdy den maju domacu ulohu...sanatorium funguje aj pocas prazdnin

lluciiiii
24. feb 2022

@katka1981 my mame presne tento istý problém aj tak starého chlapca a logopedička ku ktorej chodí do ambulancie tak povedala ze urcite potrebuje stacionár takze momentálne čakáme este na jedno logopedicke vyšetrenie do dialógu aby mohol nastúpiť. Pevne dúfam ze mu to pomôže ale co som počula ohlasy tak za mesiac deti mali veľmi veľký posun az niektoré mohli aj nastúpiť hned do školy

zuzuliennka1
24. feb 2022

@katka1981 ano, vazne. Do sanatoria ho nevzali, ze tam “nebol vhodny”. Mam pocit, ze to je urcene len pre deti, co obsedia poslusne za stolikom.
Nevadi, my sme si medzitym nasli skvelu spec. pedagogicku, ktora so synom pracuje 4m a neuveritelny pokrok

ria_ba
24. feb 2022

@zuzuliennka1 a ku komu chodite ak sa smiem spytat? nas chodil takmer 2r ambulantne do dialogu. po roku nam povedali, ze uz je vhodny do sanatoria a dalsich 9m sme cakali na miesto.

katka1981
5. mar 2022

@zuzuliennka1, ste v BA prosim?

katka1981
5. mar 2022

@lluciiiii, prosim ta a do tej skolky sa da nastupit kedy aj v priebehu skolskeho roka? V pondelok pojdem volat, ech nas objednaju na vysetrenie. Mne konecne maly zacina hovorit makcene ale len obcas ale tesim sa. On vie povedat vsetko okrem R ale nepouziva. R povie neiekdy ale take rengave skor.

lluciiiii
6. mar 2022

@katka1981 ano každé dieťa ma nárok na jeden mesiac od poisťovne myslím 2x do roka az ak sa nemýlim alebo da sa aj ako samoplatca platiť ďalej a do sanatória berú v prebiehu celého roka aj cez prázdniny fungujú

zuzuliennka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka8555
13. jún 2022

Ahojte mate niekto aktualne info ale su cakacky na vstupne vysetrenia. A este som sa chcela opytat,kto ma viac skusenosti a vie porovna dialog a Asobi... dakujem velmi pekne🙏

lluciiiii
13. jún 2022

@janka8555 psychológia skoršie termíny cca do mesiaca ale na logopediu sa dlhšie čaká cca dva tri mesiace.. porovnať ale neviem iba z počutia ze mi odporúčali obidve zaradenia

ria_ba
15. jún 2022

@janka8555 my sme zacali v dialogu, a maly sa tam krasne rozbehol, tak sme to chceli podporit, a pokracovali sme v asobi. nastastie mali hned volne miesto. obe mozem len a len odporucat. asobi ma tu vyhodu, ze to nie je len "na pridel" raz, dvakrat za rok. sice sa to plne plati a sli s cenou hore, ale nasmu velmi pomohli. z nerozpravajuceho dietata v 4,5r mam ukecane vrabca od jeho 6r.

ria_ba
15. jún 2022

@janka8555 samozrejme nie je to len a len ich zasluha, vzhladom na synove dg.sme to podporovali aj inymi terapiami. ale aj oni velmi vyrazne prispeli k rozvoju. a to prve 3 mesiace sa kvoli covidu ucil online. A kedze oni su zdrav.zariadenie, tak okrem tych prvych par mesiacov celonarodneho lockdownu boli uz potom stale otvoreni. aj ked ine skolky boli zavrete.

janka8555
15. jún 2022

@ria_ba dakujem,vcera som tam volala a mali uvolneny termin na dnes,tak ideme🙏

katka1981
17. jún 2022

Dievcata ja som volala v marci do dialogu, ze na termin sa caka 5 mesiacov, sme v poradovniku a stale nic. Prisla len automaticka odpoved mailu a to je cele :(

katka1981
17. jún 2022

@ria_ba, asobi???? prosim ta co to je?

katka1981
17. jún 2022

@ria_ba, uz som googlila, ale nikde ziadna cena, budem tam volat.

janka8555
18. jún 2022

@katka1981 asobi ma za vstupnu diagnostiku 65€, potom kaza polhodinova terapia tusim 30

ria_ba
18. jún 2022

@katka1981 celodenna skolka je teraz aktualne aj so stravou okolo 640eur, plus je mozne ak ma clovek zaujem doplacat terapie s liecebnou pedagogickou. V ramci skolky maju aj individualnu logopediu cca 2x do tyzdna. Okrem toho cely doobedny program je strukturovany a kazda cinnost ma ciel. Ale ak chcete lacnejsiu podobnu variantu tak odporucam ms hrdlickova. Tiez sa venuju detom s nks a ppuzivaju elkonina ale je to statna skolka, tak aj pristup je tam niekedy taky.

katka1981
18. jún 2022

@ria_ba, vyborna cena, pomaly cela moja vyplata. Takze tam ani volat nebudem, pockam na dialog, tam je mesiac za 200 eur.

ria_ba
18. jún 2022

@katka1981 no to ano. Ale dialog da tak 2 pobyty za rok (kazdy na mesiac). Ci uz sa nieco zmenilo a da sa celorocne? Lebo o tom neviem.

katka1981
21. jún 2022

@ria_ba, nie mesiac. Ale kde by som preboha vzala cely rok po 640 eur? To nijako. Co som citala, pomohol aj ten mesiac, strasne by som bola rada. Teraz mi zacal syn pekne davat makcene a hovorit makko, tak som stastna. Ajked stale nehovori š,č,ž,dž L prehlta a R sa nevzrusuem. Ale chvalabohu toto je tiez velky posun. Skoda ze nebude mat teraz 5 rokov ale uz 6, bolo by to este lepsie. Ono zavisi od vyvoja konkretneho dietata, cize trpezlivost a asi sa modlit. Maly berie bachove kvapky, a omega 3, tak snad aj to prinesie aspon trosku ovocie.

ria_ba
21. jún 2022

@katka1981 drzim palce. ano, pomoze aj mesiac, ale samozrejme idealna je pravidelna a poctiva terapia. Nas ked nastupoval do dialogu nerozpraval takmer vobec. preto sme museli spravit vsetko pre to, aby to, ako ho nakopli nezakrpatelo. Nastastie nam to situacia umoznila. ale je mi jasne, ze je to velmi tazke.

katka1981
22. jún 2022

@ria_ba, dakujem pekne. Drzim palce aj vam.

ketere
12. júl 2023

@zuzuliennka1 Ahoj, vieš mi prosím dať kontakt na špec.logo? Ďakujem krásne