Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

blcha_bb
16. jún 2017

@meredithe Mi sme boli na operaciu v Nitre. Mohla som s nim byt aj cez noc. mi sme mali VIP izbu aby som mala postel ale na normal izbach boli tiez maminy len mali iba stolicku. Mi sme lezali na detskom oddeleni a operovali ho na urologii. Boli sme tam dva dni a na treti sme sli domou. Tiez sme mali so sebou piskoty a aj presnidavky. to mal ako prve jedlo po anesteze. ono zalezi aj na tom ake mate stare dietatko.

meredithe
16. jún 2017

@blcha_bb v septembri keď pôjdeme už bude mat akurát dva roky

kikus_mato
17. jún 2017

@meredithe hlavne buďte kludna ja som to prežívala strasne nakoľko môj maly ma 20m .. a najviac mi bolo maleho ľúto ked nemohol od rana od 5 nic jesť a piť ☹ a čakali sme az do desiatej. A o desiatej bol prvý na rade a to bolo jedine šťastie.. 🙂 drzim vam palce

kikus_mato
17. jún 2017

@blcha_bb no ako sa vy mate ? Uz upravilo sa to ? :( ci neviete?

blcha_bb
17. jún 2017

@kikus_mato mi sa mame tak ako predtym. Ako to bude s tym semenikom nevieme az v auguste ma kontrolu ale uz to vidim aj ja ze mu usiel hore. Vyzera to inac ako po operacii. Mi sme stihli byt na operacii aj tuto stredu. Len s usami. V piatok nam usny oznamil ze v stredu ideme. Zostala som doslova cumet. Ale co zvladol dalsiu uz 3 operaciu a 6 uspatie. A ako maly kontrola dopadla dobre?

kikus_mato
17. jún 2017

@blcha_bb bože to mi je veľmi ľúto ☹ my sme boli na tej kontrole hneď tyzden po operácii a ze krasne sa mu to hojí Atd.a teraz mame ist az 7.jula tak som zvedava ☹ drzim vam palce aby ste nemuseli mat ďalšiu operáciu :(

blcha_bb
17. jún 2017

@kikus_mato dakujem. Uz to nejako vyriesime teda dufam. A vy sa drzte nech maly uz nemusi absolvovat nijake podobne operacie. Inac nas veru urologa velmi zle preziva. Krici este ho len dam lahnut 😉😉.

kikus_mato
18. jún 2017

@blcha_bb dakujem.. dúfajme ze bude všetko tak jak ma byt 🙂 aj nas plače strasne sa boji doktorov 😞😞😞

monitta23
25. júl 2017

@meredithe prepáčte, že odpisujem až teraz, dlhšie som tu nebola...áno bola som so synom celý čas na izbe...ja som si požiadala o samostatnú izbu pre nás aj s kúpelkou, takže sme tam mali po celý čas pokoj, iba občas prišla sestrička alebo lekár. Malý mal v tom čase 3 a pol roka....

monitta23
25. júl 2017

@meredithe my sme boli na oddelení urológie...to je tak kúsok od heliportu....boli sme tam tri dni...v jeden deň sme prišli, druhý deň ráno ho operovali a tretí deň nás pustili domov. Ja som s ním išla až po operačnú sálu, tam si ho prevzal sanitár. Čakala som naňho na chodbe. Na posteli ho potom previezli naspäť do izby. Myslím, že tie tri dni sa dajú zvládnuť v pohode...ten prvý sme sa prechádzali po okolí a zase po operácii je lepšie radšej zostať tam, keby náhodou dačo...my sme z PB....čo sa týka príchodu...nám kázali okolo deviatej prísť a to už bola plná príjmová čakáreň....čakali sme ešte hodinu a pol, tak neviem, či je lepšie prísť skôr alebo neskôr...

meredithe
25. júl 2017

@monitta23 ďakujem veľmi pekne 🙂 Nám sa to blíži a ja stále uvažujem či ho dať do Žiliny,keďže v poslednej dobe sa dosť na Žilinu sťažujú asi na každé oddelenie ...a celkom sa bojím ..zvažujem ten Martin aj alebo kľudne aj Pb keďže tam som aj rodila a isto sa ro nedá zo Žilinou porovnať ...môj maly bude mat akurát v auguste dva a nikde nejak neobsedi..samozrejme ,že je lepšie po operácii ostať ležať tam,len keby nerobili ten prv príjmový deň ..to je podľa mna katastrofa tam tis deti udržať ..hlavne môjho napríklad 🙃 A čas pôjde asi veľmi pomaly ten prvý deň

monitta23
25. júl 2017

@meredithe keď bude pekne môžete byť vonku, my sme tiež tak boli pozrieť helikoptéru...tu v PB to nerobia, aspoň o tom neviem...odtiaľto chodia do Bojníc alebo do ZA....ja som malému nabrala hračky, knižky...a ráno telku sledoval a aj večer...dobré je zobrať asi tablet s rozprávkami, ktoré malého bavia...tiež som mala obavy, lebo neobsedí, ale prehral sa tam s autíčkami a traktormi, prečítali sme niekoľko rozprávok a tak 🙂

meredithe
25. júl 2017

@monitta23 ďakujem pekne 🙂

monitta23
27. júl 2017

@meredithe za máličko, držím palce, nech to zvládnete 🙂

zuvra
11. aug 2017

Chcela by som sa opýtať, či ste boli niekto na jednodňovej chirurgii v Šrobárovom ústave..

janula2511
10. okt 2017

@jankakaroli a kde vás operovali?

jankakaroli
10. okt 2017

Euromed...na kramarach maju ordinaciu

meredithe
10. okt 2017

@monitta23 zatiaľ sme neboli,lebo nám povedali,že musí byt maly odplienkovany a tak nám dali ultimátum,že do konca roka ho musím odplienkovat a v januári ho z operujú..lenže maly sa zatiaľ nechce dať odplienkovat..už sme to mohli mat za sebou 😣

janula2511
10. okt 2017

@jankakaroli a mozem sa spýtať koľko ste platili?

monitta23
10. okt 2017

@meredithe to ma mrzí...koľko ma malý rôčkov? My ideme na kontrolu koncom októbra. Mne sa to veľmi nezdá, ako to má malý...akoby mu to znova ušlo...tak som zvedavá...

meredithe
10. okt 2017

@monitta23 maly mal v auguste 2roky..lenže celé leto som sa snažila ho odplienkovat sama a keď sme prišli v septembri na kontrolu,tak nás už išla sestrička objednávať a sestrička v nemocnici sa opýtala,či je maly odplienkovany a sestrička sa na mne celkom odbavila,že ako to,že neni odplienkovany ..a že ísť nemôže ..lenže môj maly zrejme nemá čas ..ja skúšam kadejako..po dobrom aj zlom..a nič,,tento týždeň som to nechala na jasle ..a uvidim ..ale on mi nanom sedí a mic ..má to demotivuje strašne a hnevá,keď má človek ultimátum a nejde to ..takze mám dojem,že to nestihneme ani do toho januára ..už to mohol mat za sebou 😞😞😞 tak to má mrzí ...hádam to ozaj tak nebude ..Jooj to by bola smola ..čo si ty chlapci vytrpia..chcem sa spýtať Vás maly bol asi odplienkovany,však ?

jankakaroli
13. okt 2017

@janula2511 150 € sme platili rano sme prisli a poobede sme isli domov ked sa maly prebral

slavomira236
13. okt 2017

@meredithe ahoj my sme boli v kosiciach ....krpec mal vtedy tyzden pred 2 rokmi a nebol odplienkovany...preco musi byt odplienkovany?

meredithe
13. okt 2017

@slavomira236 sestrička povedala,že Koli zapalovaniu po operácii ..ale príde mi to nezmysel 😞 maly to mohol mat už za sebou ..takto sa zbytočne trápime a nemá žiaľ asi svoj čas na pýtanie sa ..skúšame to kadejako aj v jasliach mi pomáhajú a nič ..čas sa kráti a ja neverím,že to do konca roka dáme ...

slavomira236
13. okt 2017

@meredithe urcite nemusi byt odplienkovany...len by si ho castejsie nechavala vyvetrat...moj uz cez den bol sice doma bez plienocky hoci sem tam bola nehoda ale prave po operacii som musela sa vratit ku plienke kedze nam popri vajku hned robili aj ciastocnu obriezku predkozky a potom som musela aj doma cez den nasadit plienku kedze krpec sa mi prestal pytat na nocnik po tomto zakroku bolelo ho ked pisal pipik opuchnuty vajka opuchnute takze plienka bola nutna...len som ho casto rozbalila a nechala vyvetrat a krasne sa nam vsetko zahojilo...my sme mali mat neskor operovane aj druhe vajko no pri tom ako mu robili to jedno sa druhe same upravilo a ostalo tam kde ma byt ...

meredithe
13. okt 2017

@slavomira236 Jooj super,tak dobre,že vás druha operácia už minula,ale toto všetko čo som čítala až mraz po mne prešiel ...aj mojmu spravia pipika ..nejde mu dole úplne a tak povedal,že to spravia naraz led už bude v narkoze ..bojim sa teda ..koľko sa mu to chudacikovi hojilo ? A koľko ste boli v nemocnici ?

slavomira236
13. okt 2017

@meredithe my sme boli na jednodnovke rano prisli pichli oblbovak potom narkoza a operacia po operacii sme sli domov mozno za 4 hodinky....sme z humenneho a boli sme v kosiciach...a hojilo sa mu to mozno 3 tyzdne ale prvy tyzden bol taky horsi...najhorsie bolo ked som ho doma porozbalovala ked som videla ten opuchnuty modry krvavy pipik az som plakala bala som sa toho dotknut no trebalo mastit a pipika macat v repiku ktory som spravila do stamperlika a tam mal namoceneho pipika krpec nechcel drzat plakal ako by ho drali ...preve 3 dni sa mu zle chodilo kedze to vsetko bolo opuchnute...dajto zoperovat cim skor cim mensie dieta tym skor zabudne

meredithe
13. okt 2017

@slavomira236 hádam to v januári budeme mat za sebou ..ďakujem moc za odpovede 🙂

blcha_bb
14. okt 2017

@slavomira236 ahoj aj mi sme boli na takejto operacii. Nas mal uz cez 3 roky a stale mal plienky. Vobec nechodil cikat a nebol problem ze nemoze ba operaciu. Akurat som mu domou kupila take celke v lekarni co maju dospeli lebo notmalne mu uz boli tesne. Takze cacsiu velkost nech ma volu a netaha ho to a nebi problem. A vetrat. Nakoniec to bolo aj dobre lebo nas maly prve 4 dni len lezal vobec nechcel chodit. Tak drzime palce nech to mate za sebou.

alexandra2222
1. feb 2018

@kikus_mato len piskoty? Nic ine sa nemoze?