Podozrenie na Aspergerov syndróm

luciaha985
16. máj 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či nemá niektorá z Vás skúsenosti, či už vlastné alebo z okolia s diagnostikou aspergera u dospelých a či nepoznáte nejakých odborníkov, čo sa tomu venujú, najlepšie na východnom Slovensku, poprípade stredné. 🙂 Ďakujem vopred

sara07
16. máj 2020

úprimne šla by som do prahy do nautis v pripade dospeleho možného apergra, zaplatila si to a mala poriadnu diagnostiku

alana1
16. máj 2020

a naco to je dobre diagnostikovat to v dospelosti?

sara07
16. máj 2020

@alana1 má to svoj význam pre toho človeka určite , to by ste museli zažit alebo to mat v okoli ,naša spoločnosť je uplne "boží" v spravaní k svojmu okoliu

alana1
16. máj 2020

@sara07 no ano spolocnost oznacuje takých ludi za cudakov...ale co si ten clovek potom tu diagnozu nalepi na celo?

mummy01
16. máj 2020

@alana1 nie nenalepi si ju na celo. Evidentne nevies ako sa taky clovek citi po cele roky svojho zivota. Je to velka ulava,ked zisti preco je taky aky je.

sara07
16. máj 2020

@alana1 možno sa mu ulavi, jeho najbližšia rodina pochopí niektoré reakcie , vidím že zrovna patríš do tej užasnej časti spoločnosti ktorá by najradšej zhadzovala z hradieb alebo odviezla na pusty ostrov
niečo také že je to jeho osobná vec, pocit , skusenost vyslovene sukromie
a načo dávaju deti diagnostikovat ? netreba čo si ju tiež nalepia na čelo ?
dospely človek skorej pochopi prečo, možno nie je asperger možno je atypicky pas , možno ak mu tvrdia že má biopolarnu poruchu a nemá ju a tlačia ho do liekov ktoré su mu nanič lebo poruchu nemá atd
možnosti a variácii je vela

alana1
16. máj 2020

@sara07
@mummy01 cudovali by ste sa, ako blizko mam k tymto PAS diagnozam :(

sara07
16. máj 2020

@alana1 tak potom prečo tá totálne debilna poznámka s čelom

luciaha985
autor
17. máj 2020

@alana1 no nie, naozaj si to nechcem nikde nalepovať, ani to hovoriť každému koho stretnem, ako píšu dievčatá vyššie,ide o môj pocit. Dlhé roky som nevedela pochopiť, prečo som taká, či som divná ja, alebo okolie. A teraz mám príliš vysoké podozrenie, že som prišla na to, v čom to je. Tak by som to rada zistila, či mám pravdu, alebo mám hľadať ďalej.
A už len to, že som našla takmer identické znaky s aspergerom, mi prinieslo obrovskú úľavu, pretože som pochopila, prečo sa veci v živote vyvíjali tak, ako to bolo.

akvi
26. máj 2020

@luciaha985 skus si spravit test, co ma Janosikova na stranke https://www.ambulanciajanosikova.sk/testas.html U nas to sadlo uplne.. My v rodine mame tiez par AS.. Moj syn je pravdepodobne AS aj ked nikdy nebol testovany na AS.. On ma diagnostikovane nadanie a tam je velmi vela znakov zhodnych s As, cize je to niekedy tazko urcit.. Janosikovej test mu ale vysiel na 100% a ked som sa zamyslela, my mame v rodine par dospelych AS urcite.. Kto nezazil nepochopi.. az ked si to clovek zacne studovat, tak si uvedomuje zrazu,preco niekto kona tak, ako kona a je to ulava, ze uz viem, preco a chapem..

sara07
26. máj 2020

@akvi to je len orientačny test cca , v skutočnosti je diagnostika aspon v zahraniči o viac testoch a nie za hodiny ale cca dva sedenia po 3 hodiny kym daju diagnozu

akvi
26. máj 2020

@sara07 ved netvrdim, ze je 100%-ny--ale aj orientacny test moze pomoct, obzvlast, ak to chce pre seba, nie pre dieta koli skole a pod.. To by som samozrejme na tu diagnostiku sla, ale pri dospelej osobe je to mozno zbytocne a pre klud v dusi staci mozno aj toto..

marybery
17. apr 2023

@luciaha985 ahoj, ako si dopadla? Kde si prosím šla na diagnostiku? Tiež hľadám...