Poraďte dobrého detského kožného lekára v Žiline

jamelia
26. mar 2014

Ahojte, mam 14 mesacneho synceka, ktory ma zacervenane licka - mam s nim ist na kozne. Patrime k Mudr. Petranovej, ale kedze som o nej zatial nic dobre nepocula a zaroven mi ani nevyhovuje cas, kedy sa k nej chodi s takymi malymi detickami, chcela by som sa objednat u niekoho ineho. Poradite niekoho v Ziline? Mate s niekym dobre skusenosti? Velmi pekne dakujem za odpoved.

lentilkaza
26. mar 2014

ahoj, my sme tiez u nej boli, so starsim synom, ja tiez nemam najlepsie skusenosti, ale ani nie tak z jej pristupu, bola mila, ale tolko masticiek a liekov co dala malemu (a to vtedy mal len 1 mesiac), som bola zhrozena. Bola som tam raz - prvy a posledny. S malou nas tam tiez chceli poslat, ale to som uz odmietla. My mame atopicky ekzem. Kozna ti vzdy predpise len nejake kortikoidne masti, nic ine. Skus nejaky krem, nam u oboch zabera Excipial, mala ma casto cervene vysusene licka a toto pomaha.

jamelia
autor
26. mar 2014

@lentilkaza Ved to - jemu totiz aj z krvicky vyslo, ze ma na nieco alergiu, zistovat na co, mu zatial nebudu - az ked bude starsi, tak si myslim, ze to ma na tvaricke skor prejav alergie. Boli sme s nim nedavno na pneumologii - mal uz 3x zapal priedusiek a ked ho doktor uvidel, tak sa pytal, ci ma atopicky ekzem. Nasa detska lekarka nam na to raz dala iba taky chladivy mesiany krem, ale to mu nepomohlo. A zda sa mi divne, ze by si ona nevsimla, ze ma na tvaricke ekzem. Na kozne nas poslal vlastne az doktor z plucneho. Preto by som mu nechcela davat zbytocne taketo masticky. A je este stale kojeny, tak dufam, ze mu ta alergia este ustupi. A kde si teda bola, u ktorej doktorky? Ten Excipial mam doma iba ako telove mlieko, ale ked som ho skusala na sebe, tak ma z neho stipali ruky.

brtkulka
26. mar 2014

@jamelia ahoj, ak ti mozem poradit skus tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/ a oslov kam.zyk, ona je profik na atopicky ekzem. sami sa trapime s 2-rocnym drobcom s AE, kozna nam vobec nepomohla, same kortiokoidy, a po ich vysadeni - katastrofa. skus sa este pozriet na stranku proalergiky.cz a prestuduj si eliminacnu expozicnu dietu (vysadenie mlieka a mliecnych vyrobkov, vajec atd.) 😉

jamelia
autor
26. mar 2014

@brtkulka Ahoj, dakujem za rady - toto som uz par dni dozadu studovala, aj o tej diete. Len si netrufam, vsetko odtial vysadit, lebo uz potom neviem, co by som jedla ja a aj maly 🙂 skusala som zatial nedavat mu a ani sebe mlieko a mliecne vyrobky a este kakao. Ale zatial po 2 tyzdnoch nevidim ziadnu zmenu. Kedysi, ked mal len par tyzdnov, tak mal ruzove hovienka - vtedy som vysadila na tyzden vsetko mliecne a preslo to. Tak neviem na co bude alergicky. Ale este si popozeram tu temu, ked mi deti vecer zaspia 🙂 Najhorsie na tom je, ze sa casto zahlienuje a potom mu to steka do priedusiek. Pridavam aj foto, ako tie jeho licka vyzeraju - trosku to ma cervensie, lebo sa hneval. Inak nema ziadne suche miesta - ani na zahyboch.

brtkulka
26. mar 2014

@jamelia ja som tiez na diete, kedze ho este dojcim. Na tie 2-3 tyzdne sa da riadit tabulkou, a potom postupne pridavas ostatne potraviny,jedine tak zistis,co mu vadi. Koza sa cisti ze vraj az 3 mesiace. Bohuzial na testy sa neda spoliehat, a uz vobec nie na to, ze mu to zmizne samo, moze to prerast do inych alergii atd. Kazdopadne drzim palce, nech ta pliaga zmizne co najskor 🙂

jamelia
autor
26. mar 2014

Velmi pekne dakujem 🙂 tiez drzim palce, nech sa toho zbavite. Idem teda napisat tej pani, ci mi nieco poradi 🙂

lentilkaza
27. mar 2014

@jamelia nesla som s nimi nikam, tu na konikovi som nasla, co inym maminam zaberalo a to som skusila a nastastie nam zabralo, my sme mali ekzem po celom tele, tak som ho aj kupavala s roznymi prisadami, najviac sa mi osvedcil solamyl 🙂
ak ma na nieco alergiu, tak treba zistit na co, kozna nepomoze, ta len vylieci (ak sa zadari) tu tvaricku, ale pricinu nezisti.
Este ma napadlo, ze nam sa to robilo vtedy, ked som pouzivala detsku avivaz, teraz nepouzivam ziadnu, len tekuty detsky prasok, a musim si zaklopat, je to OK.

jamelia
autor
27. mar 2014

@lentilkaza tak ja som urobila to iste - zatial s nim nikam nejdem, tiez som sa radila tu 🙂 a uvidim, ci to pomoze. Avivaz tiez nepouzivam. Predtym som prala detom vacsinou s woolite alebo perwoll, teraz som radsej tiez kupila detsky - pre istotu. Syn to ma zatial len na tvaricke, na telicku ma len malicko vysypane ramienka, snad sa mu to nerozsiri. Vylucili sme zo stravy vsetko mliecne, tak dufam, ze to pomoze 🙂
Ved to - ale na co ma alergiu mu teraz zistovat nebudu - este je moc maly, to az tak za dva roky.

wandeirra
1. apr 2014

@jamelia ahoj mozem ti odporucit dr.Frlickovu. podla fotky my sme mali podobnu tvar.pomohol nam holtov krem a umyvat v dubovej kore a premastovat obycajnou indulonou a zatial mame pokoj.plus zmenit mlieko neviem ci kojis...

jamelia
autor
2. apr 2014

@wandeirra dakujem za radu. Praveze este kojim. A mate tiez aj sklon k alergii? Zatial som s nim este nikde nebola. Radila som sa s jednou pani, tu na MK, uvidim, ci mu to pomoze. Ked nie, skusim tu koznu. A ako sa u nej objednava? Myslite, ze ma zoberie, aj ked k nej obvodovo nepatrim?

wandeirra
2. apr 2014

@jamelia ahoj ano mame predispozicie na alergiu musime mat aj hypoalergenne mlieko ja nekojim. Ak sa budes objednavat je tam cakacia doba par tyzdnov.ja som radsej bola tiez sme to mali na tvari a kusok nizsie ako aj vy a som sa bala az sa to dalej nerozsiri. Objednava sa telefonicky a doktorka je zlata. Ano zoberie aj mimo obvodu.my tiez k nej nepatrime.k petranovej nikdy mam s nou zlu skusenost skusa silne kremy rozne ako na pokusnych kralikoch na detoch.a nemas zaco🙂

jamelia
autor
2. apr 2014

Ok, tak vyskusam 🙂 ja som pre istotu vysadila mlieko sebe a aj jemu, nepapa nic s obsahom mlieka uz cca 3 tyzdne, ale zatial na nom nevidim ziadnu zmenu. Tak neviem, ci to bude prave reakcia na mlieko. Len dufam, ze z toho casom "vyrastie" 🙂

jamelia
autor
10. apr 2014

@wandeirra ahoj, tak sme boli u Dr. Frlickovej - bola v pohode, velmi mila. Potvrdila nam atopicky ekzem a predpisala aj hormonalnu masticku - ale len na 2-3 dni, aby sa to preliecilo a potom uz len premastovat. Tak uvidime 🙂 este raz dakujem za odporucanie Dr.

wandeirra
10. apr 2014

@jamelia ahoj to som rada ze vam pomohla a dufam ze budete coskoro ok bez ekzemu...