Psychiatrická nemocnica

andrejkap123
2. nov 2022

Ahojte, poradte mi prosim z vlastnych skusenosti najlepsiu psychiatricku nemocnicu na Slovensku. Kde su dobrí odborní doktori, prijemne sestricky, spravaju sa k pacientom dobre.
Ďakujem

gertrudaosem
2. nov 2022

@andrejkap123 neviem či je veľa ľudí, ktorí pochodili viac psychiatrických nemocníc, resp či vedia porovnať a povedať ktorá je naj. Všade je to asi také... Nie veľmi ok... Všade sú lepší a horší lekári, sestričky... Psychiatria je sama o sebe veľký otáznik "ako bude"

andrejkap123
autor
2. nov 2022

@gertrudaosem bude mozno v cechach lepsie? Kludne aj do inej krajiny odporucenie vezmem….

marianarem
2. nov 2022

@andrejkap123 Ja som bola v Pezinku na psychodomatickom pred 5 rokmi. Nemozem povedat pol kriveho slova na personal, velmi sa snazili. Celkovo mi to prislo ako najlepsia hospitalizacia, na akej som kedy bola. Na inych oddeleniach (myslim nie psychiatrickych) clovek lezi, lekari a sestricky chodia kontrolovat a to je vsetko. Tu sa nam starali o program, o naladu, bola moznost rehabiltacii a masazi, mne tam aj chrbticu napravili. Su k dispozicii rozne terapie, clovek ma moznost nastartovat zmeny v zivote.Jedine teda strava bola katastrofa.

sida447
2. nov 2022

Ja mám dobré skúsenosti s Trenčínom.

andrejkap123
autor
2. nov 2022

@marianarem takze pezinok. Dobre dakujem, pozriem si to.

andrejkap123
autor
2. nov 2022

@sida447 vies to aj blizsie prosim opisat?

dadadada1
2. nov 2022
sida447
2. nov 2022

Tak ako na každej psychiatrii sú tam aj vážne a všeliaké prípady. Mne osobne tam vyhovovala tá voľnosť, žiadne veĺké obmedzenia, že ťa zavrú na oddelenie a vezmú mobil, môžeš sa voľne pohybovať po areáli, neskôr dostaneš priepustku aj von, alebo domov na víkend keď už je lepšie. Aktivity sú dobrovoľné, lekár ťa na vizitu chodí doslova hľadať, či už si na izbe, teda žiaden stres. Ale sú aj negatíva. Je to stará nemocnica, aj to na niekoho zle vplýva. Býva tam vždy dosť plno. Nieje jednoduché sa tam dostať, keď nie ste zo spádu. Ja som sa tam vždy cítila ako na liečení, nie ako v nemocnici, môžeš byť aj celý deň vonku. Už som dlho nebola, neviem, akí sú tam teraz lekári, ale vždy tam boli dobrí. Záleží aj s akou diagnózou.

lulu2014
2. nov 2022

@andrejkap123 Susedinenej dcery priatel bol v septembri-oktobri v PK. Bol na tom lahsom oddeleni a bol velmi spokojny. Ani domov sa mu nechcelo.

andrejkap123
autor
3. nov 2022

@lulu2014 och vazne to znie super. Cize su oddeelene lahke a tazsie pripady. Ide mi o odvykacku ale dosr tazku odvykacku….

lulu2014
3. nov 2022

@andrejkap123 ano su tam rozne pripady. Toto bolo nejake psych.zrutenie….dlhodobejsi problem ktory skoncil takto. Teraz je nastaveny na liecbu a zatial ok.
Vo vasom pripade to bude asi ine. Vzdy zalezi aj na pacientovi ako spolupracuje. Drzim silno palce

mimka1402
3. nov 2022

@andrejkap123 Ja ti len chcem zapriat veľa šťastia na boji voči niečomu čo asi nie je ľahké a som rada, že ideš na to . 🙏🏼 Prístup ako pacient nepoznám, ale viem, že veľakrát je to o tom danom človeku, samozrejme vždy sa nájde tá jedna sestrička, ktorá má zlý deň.😀 Ale vždy je to o vzájomnej spolupráci, ako tu bolo písané.😊 Ti ľudia nechcú ublížiť, iba pomôcť.

euka210
11. nov 2022

@andrejkap123 Trencin by mal byt ok, chcela som tam ist kvoli ich skusenostiach s traumami, aj by ma zobrali, ale nakoniec aj kvoli dialke som nesla...dost som to olutovala

ajca18
25. apr 2023

V Ga je super si tam len dva tyzdne a mas celkom volnost..aj Pezinok je ok ale tie pripady tazke co tam su mi nahanali strach moc som sa ich bala ..ale v Ga to je uplne ok take lahke pripady

29467
19. jún 2023

@marianarem chcela by som sa spitat mne tiež teráz primár z neurológiu povedal že ma tam pošle na hospitalizáciu na neuropsychiatriu nakoľko mám problém zo stabilitou a už si nevedia so mnou radi idem ešte na MR hlavi a že keď bude ok tak ma tam pošle keď ste tam bolí tak je to tam ako bo ja zvažujem že odmietnem že nepôjdem na psychiatriu.

marianarem
19. jún 2023

@29467 Ja som bola spokojna, urcite by som sla. Ja som bola na inom oddeleni, ale trochu som sa tam kamosila z jednou babou z neuropsychiatrickeho a jej to tam pomohlo. Bola tam tusim 6 tyzdnov.

29467
19. jún 2023

@marianarem a nevravela že ako to tam prebiehalo či mohli tam mať všetko ako telefón a či tam robili s ňou aj niečo iné ako len napchavali liekmi

29467
19. jún 2023

@29467
@marianarem a nevravela že aký malá problém keď ju tam poslali.

marianarem
19. jún 2023

@29467 Neviem co mala. Telefon tam myslim ze mozu mat, my sme mali neobmedzene. Na tazsich oddeleniach su na to obmedzenia. Tak oni su tam aj rozne aktivity, my sme sa napr. stretavali na keramickej dielni. A robia aj rehabilitacie, ked treba, mne tam napr. tak napravili chrbticu, ze odvtedy (6 rokov) sa mi ten problem s nou nevratil.

29467
19. jún 2023

@marianarem a tá neuropsychiatria je spolu zo psychiatriu či je to nejako oddelené bo ak by som sa rozhodla a vydela by som tam nejaké zlé stavi tak ja by som bola z toho hotová.

marianarem
19. jún 2023

@29467 To je samostatne oddelenie, neuvidis zle stavy, ani ja som nevidela.

29467
19. jún 2023

@marianarem ďakujem ❤️