Psychologická poradňa v okolí Banskej Bystrice pre 5 ročné dieťa

nikaap
15. jún 2020

Ahojte , nevie niekto o dobrej psychologicke v BB a okolí? Mám 5 ročnú dcérku s ADHD, expresivnou poruchou reči , poruchou senzorickej integracie. Naša terajšia psychologička trvá na tom aby sme jej dávali lieky od psychiatra. Brala lieky asi 3 mesiace a bola z nich úplne mimo aj keď sme upravovali davkovanie. Dnes ma zhukala že prečo nemá lieky že jej takto nevysetri intelekt že je ulietana a neviem čo. Potrebujem radu a zmeniť psychológa , ktorý vidí aj iné alternatívy ako podávať decku oblbovaky. Prípadne , aké lieky vaše dieťa užíva? Moja užívala Tiapridal a keď som si neskôr prečítala že načo to je a že to není vyskúšané na deťoch tak som vysadila a vidím pozitívnu zmenu. Ďakujem za odpovede

sara07
15. jún 2020

ja mám doma adhd
psychiater ste boli u ktorého ?
intelekt vám vyšetria aj v cppš , doporučujem bud sukromné p. Gelanyová v Levoči alebo štátne v cppš v Lučenci kde vám intelekt testy urobia bez liekov psychologička, je tam mladunka ale fakt velmi dobrá, ako baví ju to , pracuje aj s detmi čo tam má, vie odpovedat na otázky a potom spravia aj logo stránku reči iná baba
v podstate pokial nechcete brat lieky potrebujete íst raz ročne kôli papieru ak je integrovany k pedopsychiatričke a to je celé
správna psychologička by mala s vami pracovat, riešit ako zvladat situacie, prebrat modelové situácie neg, správania a konanie, v podstate by to malo byt aj u pedopsychiatra ale ja len kody vidím že si nahadžu, no neviem možno pri mne už nemajú čo
ale lahšie je šlahnut lieky s tým že to sa všetko vyrieši, lenže ono dieta utlmi ale nelieči ani neodstranuje poruchu
psycholog čo má iné alternatívy neviem ale pokial potrebujete mat vyšetreny intelekt to vedia aj v cppš na to nemusíte chodit zvlast k mudr
moje dieta pri vyšetreni , testoch na intelekt všetky vtačiky zaregistruje, ulietana pozornost ale lieky nemáme a nemaju s tým problém
nevie s dietatom pracovat tolko len k tomu
mená neporadím

brita7777
15. jún 2020

s liekmi na adhd opatrne, poriadne si prestuduj vela googli aj v anglictine, ak mozes, reviews od ludi, aby si vedela a bola o krok vpredu, myslim, ze o adhd sa stale nevie dost a chce to ozaj odbornika, aj vediet o tych lieloch trosku z tvojej strany, no bohužiaľ neporadim ti, kedze nebyvam na Slovensku. Ake lieke jej dali a davkovanie ? mozno by som skusila inu cestu, hypnozu napr. najst nejakeho dobre hypnoterapeutu, isto najdes nieco.
pri adhd je velka cast samozrejme o rodicoch, mate v rodine predispoziciu z ktorej kolvek strany? rodicia by mali byt jednotni, castokrat sa prave v tychto vztahoch pri detoch s adhd objavuje model rodic a rebel, jeden rodic je rodic, druhy rebeluje (moze mat psychicku poruchu nediagnostikovanu), tiez nie je dobre byt rozdielny v pristupe ku dietatu do extremu (jeden rodic mily laskavy, druhy hruby prisny), vela deti s adhd si vynucuje pozornost prave ak je v rodine nerieseny/neriesitelny konflikt, rozvod tiez napriklad, tiez
sa to dalej moze rozvinut alebo dokonca maskovat ine poruchy - napr. poruchy osobnosti vekom, pri ktorych je velakrat pritombe problemove abnormalne spravanie v detstve ci v puberte.

brita7777
15. jún 2020

tiez este je pri dobre pri adhd podavat detom vitaminy a mineraly najmä zinok, magnezium

brita7777
15. jún 2020

a tiez by som doporucila obom rodicom terapiu, mozu mat skryte mechanizmy spravania, ktore dieta podvedome viedlo k adhd a tiez, aby rozumeli lepsie samy sebe preco sa im to deje, ak tomu nerozumeju, pretoze to nie je nahoda 🙂

sara07
15. jún 2020

@brita7777 zinok a magnezium pri adhd sa nedoporučuje, pozri si skupinu adhd
zhoda na vitamine B, D a C nič iné
magnezium po čase môže narobit velku šarapatu

sara07
15. jún 2020

@brita7777 bože ty na čom frčíš ?? čo za bludy tu píšeš,si ako v pohode ?? ty doma nemáš dieta či potrebuješ do sekty nalakat niekoho, lebo radi zneuživaju rodičov presne takymito dristami všeobecnymi

eliska13
15. jún 2020

@sara07 to čo si dovoľujes?presne to, čo píše som aj ja čítala v psychosomatickej poradni kde radila osychologick.To neznamená, že to je tak všade asi sa cítiš dotknutá, alebo vztahovacna neviem?

sara07
15. jún 2020

@eliska13 môžeš mi dat meno psychologičky ? rada si ju preklepnem

sara07
15. jún 2020

@eliska13 silno mi to závana letničiarskym slovnikom

brita7777
15. jún 2020

@sara07 intuicia plus roky odpozorovane, mame to v rodine, aj z muzovej strany

brita7777
15. jún 2020

@sara07 hlavne sa ukludni, ak takto stresujes, nikomu to neprospieva, je 22:26, ludia idu spat, ber ohlad aj na inych

sara07
15. jún 2020

@brita7777 nemám rada ked sa za diagnozu adhd niekto snaží vyvolat pocit viny v rodičoch, ich zlyhanie a podobne
jasné nehodí sa čo píšem ale to čo píšeš je typicka manipulácia a podvedome tahanie

brita7777
15. jún 2020

asi si necitala moj predosly prispevok, mame to v rodine z oboch stran, viem o com pisem, to ze ty to vidis ako manipulaciu, je tvoja projekcia. a prepac, tento prispevok som pisala osobe, ktora sa pytala, na nazor. Vinu by si nemala citit, chcela som len otvorit stranu pohladu o ktorej sa vobec alebo malo hovori, riesi sa "len dieta". a castokrat maju tieto deti aj narcistickych rodicov s neadekvatnym spravanim, kde ego je viac ako dieta. A diagnostikovat skryty narcizmus je velmi velmi narocne niekedy aj pre samotneho terapeuta.

sara07
15. jún 2020

@brita7777 čitala som ho viackrát dokonca som ho prečitala pomaličky manželovi , ma podobny nazor
vážne veriš že hypnoza adhd vylieči alebo zlepší

brita7777
16. jún 2020

@sara07 ano hypnoza je lieciva, ale k tomu sa musis dopracovat sama, ak mas k tomu negativny resp. ziadny vztah plus nevies o tom nic a nemas zaujem o tom vediet viac, asi na hypnozu nepojdes, ako vsade ci medzi lekarmi, ci inymi alternativnymi odbornikmi, su profesionali i neprofesionali, ak by som si mohla vybrat medzi liekmi a touto cestou isla by som po alternativnejsej volbe (minimalne, ked sa jedna o deti)

sara07
16. jún 2020

@brita7777 ja sa pýtam či si ti bola na hypnoze ?
pýtam sa či si vážne myslíš že hypnoza vylieči adhd ?
a len tak na okrej ja som bola na hypnoze, lebo som chcela vediet o tom viac
alternatívna volba je napr. aba terapia, špeciálne pedad. psychol. cvičenia, montessori , cvičenie pre rodiča ako zvládat zátažové situácie atd
už si videla zlepšený stav po hypnoze ? omáčky okolo toho čo píšeš môže utočit kolko chceš to je vyslovene vyvolat pocit viny v rodičoch a následne spracovat , klasicke letničiarske podvedomé manipulovanie
je vedecky dokázane že skôr ako genetika má neg. vpylv na nervovu sustavu plasty, znečistenie, ečka, chémia v strave vo všetkom , potom nastupuje genetika , potom zápaly počas tehotenstva na to je xy vedeckých študii
a to že dieta je adhd má znaky rodič vie spozorovat už v 8 mesiacoch a to ako čo píšeš nesedí mám 3 deti synov, ten rozdiel proste vidno
tak ako napr pri pas už matky vidia , to isté dysfázia ta sa dá v 18 na tvrdo už diagnostikovat a vidíš tiež znaky aha toto už nie je len nejaké opozdenie čo sa vyrovna dobehne

brita7777
16. jún 2020

@sara07 ty sa rada hadas, ze a rada mas pravdu, ze !? plus este k tomu trpis dakym bludom o manipulacii a si si ista, ze je to tak a nik ta o tom nepresvedci, tomu sa hovori blud. a tento fakt, ze ta nepresvedci ani sam boh, lebo ved ty vies najlepsie dost vystihuje narcisa. sorry a ale ja na takych ludi nemam energie. a tento prispevok nie je O TEBE.

nikaap
autor
16. jún 2020

@sara07 ďakujem za odpoveď aj rady 🙂 chodíme do špeciálnej škôlky , kde by sme mali možnosť vyšetriť intelekt , ale keď mi zahlásila špeciálna pedagogička že môže mať nízke IQ na základe toho že neudrží pozornosť a že je na tom slabšie aj s motorikou a nakoľko má aj poruchu sluchoveho spracovania v mozgu tak si myslím že urobila unáhlené závery keďže s ňou pracuje málo. Keď má dieťa narušenú komunikačnú schopnosť tak neznamená že prirodzené IQ má nízke. Ktoré dieťa vykladá umývačku riadu, vie umyť podlahu, skladať jednoduché puzzle, venčiť psa, obliecť, obuť, určiť všetky zvieratká , dopravné prostriedky ... Ja si myslím že keď s ňou žijem tak viem či mám sprosté dieťa , alebo s normálnym intelektom. Za to že všetkému nepochopí hneď a že jej to nedovolia poruchy ... Nervy mám na to... Takže ďakujem , určite zvážim ktorú cpps skúsim 🙂 ešte raz ďakujem

nikaap
autor
16. jún 2020

@brita7777 mne dala lieky psychiatrička kde písali v pribalovom letáku že je určený pre dôchodcov , alkoholikov a NENI odskúšaný na deťoch... Toto mi predpíše pre 5 ročné dieťa... Som si povedala že radšej budem každý deň chodiť na terapie ako dávať lieky decku ktoré iba mne uľahčia život ale nechcem aby mi z nich dieťa zdebilnelo... Z mojej strany predispozíciu nemá , ale z otcovej strany sa mohlo niečo stať ... Nakoľko spolu nežijeme lebo sa na nás vysral skôr ako sa narodila tak sme žili samé s babkou ... Počas tehotenstva som mala komplikácie tak aj to mohlo zavážiť... Hypnozu by som neskusila ... Nemám s tým žiadne skúsenosti ani som o tom ešte nepočula...

sara07
16. jún 2020

@brita7777 stále neodpovedáš na otázky

sara07
16. jún 2020

@nikaap ja ti to poviem takto poznám chalana čo teda tvrdili podla testov v jednom cppš u pani psychologičky že musi ist do pripravky pre deti s mentálnym postihom, že ledva sa nauči pisat a čitat a počitat velmi mala šanca
potom šla inde urobili uplne iné testy na ktoré dieta ani len nebolo pripravované, robilo ich prvy raz a dieta za 3 mesiace malo zrazu postup a malo normo intelekt miestami nad, doporučili klasika alebo nks škola ale rozhodne nie do špecky, dieta chodi do klasiky a najnovšie sa uči anglicky, matiku počita z hlavy, čita, všetko, gramatika mu ide bez problémov
ak sa ti niečo nezdá zmen mudr , zmen cppš ,

nikaap
autor
16. jún 2020

@sara07 a prečo si mysleli že patrí do specky?? Bol hyperaktivny alebo nedával pozor? Lebo moja malá nerozpráva z toho dôvodu že má narušené sluchove vnímanie , inak keď upriamy pozornosť tak rozumie všetko aj to čo nemusí niekedy... Tak som uvažovala že ak budú silou mocou chcieť dať do specky tak skúsim alternatívu normálna škola s asistentom. Mne sa ani to nepáči že rozdeľujú deti s ľahkými diagnózami hneď do špeciálnej školy... Moja malá sa javí ako normálna iba je kúsok viac rozhádzaná a nerozpráva ... V jej škôlke sú deti s horšími diagnózami a nemá ju tam kto ťahať v pred... Hodnotia podľa sprostých tabuliek

sara07
16. jún 2020

@nikaap lebo mal dysfáziu , čiže skoro nerozpraval, poruchu pozornosti má nie adhd len poruchu pozornosti , fakt stačil iny test a zrazu intelekt niekde inde, a to mi ešte vravela že ked len zazrela čo tam boli papiere ju pot oblial lebo niektoré veci doslova robil prvy raz v živote ,inak on sa po pobyte v dialogu v blave rozkecal mesiac tam bol a ako totál iné dieta nejak 5,5 mal ked tam šiel
nám dialog tiež dost pomohol neviem aké sú tam teraz baby ale vtedy sa dalo okrem primarky
no ano v takej triede ti ešte navyše nachyta nie to potiahnut, v bb mi vraveli že je nejaka logo škôlka len už recenzie nemám
pripadne skus pripravny ročník na gaštanovej ulici v bb tam je nks logo škola, velmi dobra, maju logo priamo vo vyučovani zakomponované, + logopedička si berie dieta na cvičenie, mala trieda, len ako tam sa dostat ale ak si z bb budeš to mat lahšie pohladaj si to a začni riešit dost skoro , maju pripravny ročník ,prvy ročník takto a potom normálne pokračuju v klasike škole, vlastne tie dve triedy sú v klasike škole, aj družinu dokonca maju
len potrebuješ vyšetrenie z ccpš že má normo intelekt a doporučenie na pripravny ročnik v tej škole, inak mavaju aj den otvorených dveri že si priamo na hodine, možno to by bola cesta pre vs , pozor nie nulty to je niečo iné v papieroch musí byt pripravny

sara07
16. jún 2020

napadlo nechceš pripadne ist do dialogu to je štátne ale aj tak čast platíš, tam je logo čast vyšetrenie + psychologické vyšetrenie zvlášt a tam ti tiež vedia urobit testy k danému roku dietata čo sa týka intelektu
a potom je sukromné asobi v blave ale to sa cvaka
a ked budeš mat od nich papiere, cppš papier máš väčšie šance na tu gaštanovu alebo klasiku školu
základ je mat dobré papiere , v dialogu si radšej zaplaat aspon pred školou ked budeš potrebovat za rozšírenu spravu

sara07
16. jún 2020

inak rátaj tak rok v dialogu cca kym sa dostaneš na vyšetrenie ale oplati sa

nikaap
autor
17. jún 2020

@sara07 ďakujem pomohli ste mi 🙂 a ten dialóg je kde prosím vás?

sara07
17. jún 2020

@nikaap dialog.sk je to v bratislave tehelná ul
http://centrumdialog.sk/kontakt/
ak ti neotvorí daj si do vyhladávača logopedia dialog a hodi ti to presne