Urológ, ktorý nie je zástancom obriezok

adrietkaj
27. júl 2015

Poraďte mi prosím urológa kt. nie je zástancom obriezok, ale vie mi poradiť a predísť obriezke kt nám odporúčajú.
Syn má 3 roky a diagnoza - fimoza.

0silvia0
29. júl 2015

@evica01 a u nás sa niekedy rieši každý prd... nosné mandle detto, keď ich už spomínaš. Tiež sme mali dať ich von synovi kvôli soplu, žiadne iné problémy nemal... počkali sme rok a sopel odišiel a problém s nosnou mandlou odišiel sám od seba. Niekedy čas veľa vecí vyrieši, telo si poradí aj samo, neviem čo je na tom pozitívne dávať deti do narkózy hlava-nehlava, lebo ujo doktor má svoje zažité stereotypy bez individuálneho prístupu...

tilka82
29. júl 2015

@diusik na plodnost to urcite nema vplyv,ved v predkozke sa predsa spermie nenachadzaju.moj manzel nema predkozku od svojich 7mich rokov a len tak nimochodom,mame spolu 3 deti

lilimoni
29. júl 2015

Zalezi aj od stupna fimozy. Vacsinou sa upravi do troch rokov. Znamej syn sa "trapil" este ako prvak a potom to uz slo v pohode. Nesla by som pri lahkom stupni hned do obriezky, vsak ta predkozka ma nejaky vyznam inak by ju muzi nemali. Su dake oleje s ktorymi namazete bimbasa a skuste jemne kolko ide natahovat 🙂

evica01
29. júl 2015

@0silvia0 aha, takze ste to riesili. Bavime sa o nerieseni. O lenivosti rodicov a lekarov. Rozumieme si? V Japonsku chodia deti "polobose". V ramci otuzovania. V strednom veku nosia zeny vlozky na inkontinenciu.
V UK zakazuju deti prilis obliekat. Ani ciapocku babatku davat. Zakazuje sestricka - brzda vo vetrovke.
Iny kraj, iny mrav.
Nie som zastancom ze za kazdu cenu. Moje deti su uz velke a skoro bez antibiotik. Ale nie vzdy je dobre nedat si poradit, porozmyslat...
Skoda, ze su nasi lekari ovplyvneni farmac.firmami.

mircalla
29. júl 2015

@adrietkaj Napriklad Mudr. Vargova Kramare...nam dala cas a kazala nam na tom pracovat.
Musim povedat, ze pravidlenym kupanim v sleze, stahovanim a natieranim kremom firmy Just (zo slezu) sme za 2 roky dany problem vyriesili a predkozka sa krasne stahuje.

Chcelo to ale vela trpezlivosti, to nestaci robit mesiac ci dva a je po probleme....

evica01
29. júl 2015

@mircalla ano, ked sa da, tak je to dobre. Ked je to ta lahsia diagnoza, tak naco obriezku?

mircalla
29. júl 2015

@0silvia0 ak uz pises o nosnej mandli - maly absolutne nebyva chory, ale chrape v noci a ma otvorene usta a mam pocit, ze bude mat problem z nosnou mandlou....dost ma to prekvapuje, kedze ono sprevadzana by mala byt castymi infekciami dychacim ciest (maly nebol 2 roky chory) a aj z toho titulu vraj aj rastie.

Citala som, ze nosna mandla rastie medzi 3-5 rokom, potom ma tendenciu sa zmensovat. ak ju ma zvacsenu (je dost problem ho dat pozriet - jednoducho vzdy peklo u lekara) som dost proti tomu to riesit vyberom...Naozaj sa to podarilo u vas fixnut? mozes mi napisat daco viac prosim? moze pomoct napriklad more

mircalla
29. júl 2015

@evica01 my sme mali mini dierku - skoro nic....stiahnut to neslo absolutne, len otvorit asi na 2 mm....nemal sice ziadne problemy, ale jednoducho fakt mini dierka, zalud mi ledva bolo vidiet v zaciatkom...teraz to krasne stiahneme
uz som to chcela vzdat
moj maly je strasny pacient, co sa lekarov tyka, neviem, ako by sa ta operacia vobec realizovala. inak je to zlaty chlapec, ale strasne sa boji lekarov....

0silvia0
29. júl 2015

@evica01 asi si nerozumieme, lebo ja tu nikde nevidím, že sa bavíme o lenivosti, či už o lenivosti lekára alebo rodiča. A ja som sople nemala potrebu riešiť, ale syn začal chodiť do škôlky, tak riešili učiteľky a sopľavé deti im vadili. Vyriešila som to tak, že bol väčšinou doma ako v škôlke, aj tak som bola na materskej s mladšou dcérou a zo všetkého vyrástol...
Aj moje deti sú už veľké a skoro bez antibiotík. A som rada, že som netrtošila keď boli malé a neriešila každú somarinu. Práveže zvažovanie či sa pre daný zákrok rozhodnem alebo nie, je rozmýšľanie, nemyslíš? Len niektorý rodič verí výhradne lekárovi a iný rodič svojej intuícii/iným zdrojom atď.

0silvia0
29. júl 2015

@mircalla bolo mi vysvetlené otorinolaryngológom, že jednak nosná mandľa do puberty zmizne, jednak deťom rastie vekom hlava a priestor kde je nosná mandľa sa tým pádom zväčšuje a nosná mandľa nerobí časom také problémy. Ak sú problémy len mierne, určite by som to nedávala vyberať. Ak sú vážnejšie, tak to asi v niektorých prípadoch treba riešiť. U nás pomohol len čas, pretože syn vláčil zo škôlky rôzne infekcie a nosná mandľa sa vplyvom týchto infekcií zväčšovala a sople mu dlho trvali. Príchodom jari a menšieho počtu infekcií to odoznelo samo...

mircalla
29. júl 2015

@0silvia0 Rozumiem...no mne syn za 2,5 roka skolky mal sopel 2 krat....akurat sa mi nepaci ze pochrapkava a spi s otvorenymi ustami, chcem to dat pozriet

0silvia0
29. júl 2015

@mircalla jasné, konzultovať to samozrejme môžeš, aspoň budeš vedieť, či máte nejaký problém alebo nie. Ale chápem, že chceš syna ušetriť každej návštevy lekára, môj syn bol tiež taký bojko a stresman, našťastie, už je vo veku, kedy už potrebuje hrať hrdinu 🙂

vevesh
29. júl 2015

@evica01 moja skusenost so slovenskym zdravotnictvom - urobia ti vsetky mozne dostupne vysetrenia, pozru do viac - menej komunistickych smernic a na nic nepridu, resp. Pridu nas to, ze ti treba este horu lieciv alebo operaciu
V nemecku ti lekar urobi len vysetrenia, na ktore mas indikacie, pozrie sa do najnovsich vyskumov a aktualizovanych tabuliek, zisti pricinu a snazi sa ju odstranit... (homeo, akupunktura, klasicka liecba,atd. - podla preferencii pacienta)
Mas pravdu, sk zdravotnictvo nie je najhorsie (ponuka akekolvek vysetrenie zadarmo ) , ale najnovsie pristroje a vysetrenia ti nezarucia spravnu interpretaciu vysledkov ci adekvatnu liecbu . . ..

tinuska1801
29. júl 2015

Ahoj, staršiemu synovi sme tiež nevedeli vôbec staihnuť predkožku cez žaluď a bola prirastená za žaluďom, boli sme u chirurga a ten nám poradil cca mesiac sme to robili, keď sa malý kúpal, na konci kúpania, keď bola kožka zmeknutá mali sme ju pomaly a opatrne ako bolo možné skúšať ju preťahovať, nebolo to bolestivé a po mesiaci, sa nám podarilo ju celkom stiahnuť, bez zákroku a bez traumatického zážitku. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ena70
30. júl 2015

@evica01 máš úplnú pravdu !!! veru tak..v japonsku deti slabo oblečené, neskôr inkontencia...no a v USA?? takmer každý muž obrezaný....

ena70
30. júl 2015

@0silvia0 ale môj syn bol v kuse chorý a sám primár čo ho operoval, povedal že za mandľou mal hnisavé ložisko a to tam furt ostávalo, hoci sa to občas prekrylo atb....keby nešli mandle von, tak sme v kuse na liekoch.... a to je ešte aj alergik....takže nie je vždy jednoznačné že "to samo prejde"....

0silvia0
30. júl 2015

@ena70 veď som hore už písala, že ak sú komplikácie vážnejšie, treba to riešiť. Písala som náš prípad, kedy syn mal len sople a tiež už som mala vypísaný lístok na výber mandlí. Len kvôli soplom, čo sa mi nezdalo dosť vážny dôvod. Takže dala som na svoju intuíciu a lístok zahodila a do roka mal po probléme. Takže treba skutočne individuálne pristupovať ku každému prípadu a zvažovať a pýtať sa. Nie vypisovať odporúčania na výber mandle hlava-nehlava...

ftakgabo
30. júl 2015

ahojte baby, stale som neni ista, malemu uz uz ked som sa rozhodla mu odhalit zalud filmoza zmizla, vy mate ake skusenosti, dat nedat? syn ma penis cca 16-17 cm strednej hrubky a okruhly zalud. zdravotne problemy nemame

cartridge
31. júl 2015

@ftakgabo Fimóza je dlhodobejší stav a ak hovoríš, že "fimóza zmizla", tak potom nie je čo riešiť, či ?