Prirodzené plánovanie rodičovstva

jahuodka
4. apr 2013

Ahojte, som tu nova a vidim, ze je tu vela milych skusenych zienok, tak by som vas chcela poprosit o radu. Co mam robit, ked nechcem otehotniet ani pouzivat ziadnu neprirodzenu antikoncepciu? Skusala som si meral BT, ale nevidela som v tom velky vyznam. Stacilo, ze som v iny cas isla vecer spat, pripadne inokedy rano vstavala a hned bola teplota ina.. niekedy sa to stalo aj viac dni po sebe. Hlien sa mi sleduje tazko, mavam problem s vytokmi. Laboratorne testy ukazali, ze ide o laktobacilozu s cim sa vraj toho neda vela robit. Ked k tomu pridam nepravidelny cyklus a ovarialne cysty... Skratka citim sa byt v beznadejnej situacii. Mame dve deticky. Prve pocate planovane, ovu v 14. den cyklu. Druhe pocate tesne pred koncom cyklu, cca 10 dni po domnelej ovulacii (pozorovanie hlienu + ovulacne bolesti). Po milovani som dostala bolesti a myslela som si, ze prichadza mrcha, ale neprisla. Mam este nejaku nadej chranit sa pred pocatim prirodzene? Aj ked neviem ci manzela este niekedy na PPR vobec ukecam...

aristka
4. apr 2013

ak máš takéto problémy,skúsila by som nasadiť dlhodobo čaj alchemilku,je veľmi dobrá na ženské veci,potom aj v lekárni dostaneš kúpiť čapíky alebo krém ,ktoré sa zavádzajú do pošvy a majú spermicídny účinok,neviem už ako sa volajú,ale sú voľnopredajné a manžel,keď chce sexovať bez prerušenia nech si dá prezervatív alebo sa dá sterilizovať ak už nechcete deti

jahuodka
autor
4. apr 2013

aristka, dakujem pekne za odpoved. Prosim ta, nevies ci sa ta alchemilka moze pocas kojenia? Ja si nie som ista, ze sme uz s detmi skoncili, celkom by ma potesilo mat este jedno. Ale manzel... ten by bol ochotny ostat do konca zivota bez sexu len aby sme nemali dalsie 🙂 Kondomy nam velmi nevyhovuju, lebo vacsinou su lubrikovane a obsahuju lactacyd acid a sposobuju mi problemy.