Aké nežiadúce účinky malo vaše dieťa po očkovaní?

gubcikova
17. aug 2012

Keďže nik nevie presné číslo detí ktoré trpeli,alebo stále trpia nežiaducimi účinkami po očkovaní zakladám túto otázku.aspoň trošku budeme vedieť aké sú čísla.každý lekár sa ohradí,že toto sa ešte nestalo,tak uvidíme.napíšte prosím o akú vakcínu šlo a čo sa vám stalo.ďakujem.

PS:poprosím mamičkám ktorým sa nič nestalo nekomentovať

a my-dcérka tretia dávka hexi-na tváry fľaky.ani po dvoch rokoch nevedia prísť čo to je
syn.druhá dávka hexi-problémy s dýchaním,ihned začervenanie a opuch v mieste vpichu,sopeľ,hnačky,nervozita,nespavosť,spavosť,hrče pod kožou-verdikt zo sona-zgrcnuté tkanivo a pod ním medzi svalmi jazierko s očkovacou látkou,ktoré telo neprijalo

montemotherone
5. máj 2018

@didi35 bádateľ, to už je len seriózny zdroj 😂

evittam
5. máj 2018

@montemotherone A co je podla teba seriózny zdroj? Napríklad taky čo tebe vyhovuje? Nerypem, len sa slušne pytam.😉

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
proud507
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkus
9. aug 2018

moj sused 38r. ktory ma silnu cukrovku nadvahu a velmi poskodene oblicky sa dal na navrh lekara zaockovat proti chripke aby ho neohrozila a po 42.hod. upadol do soku kde bol 11dni na jiske a len tak tak usiel hrobarovi z lopaty

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkus
10. aug 2018

@teegreen mas pravdu

didi35
11. aug 2018

@ivkus Žiaľ, takto ešte asi musí veľa ľudí dopadnút, kým to konečne pochopia.... a tiež veľa nevinných deti musí okúsiť nežiadúce účinky očkovania, aj trvale, kým rodičia pochopia. Smutneee...

mmisell
12. aug 2018

Moja dcerka v piatok ju očkovala pani doktorka do nedeľe rána čiže dnes teploty do 39, opuch bolo červený celý dnes od rána takýto fľakatý nôžka bolela obklady nepomáhaly... Malá nechcela nič jesť a v noci sa neustále budila dúfam že už jej to odpuchne do zajtra... :'(

jankaga
12. aug 2018

@mmisell dalsiu davku nedavajte. Chuda.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lmml
12. aug 2018

Prvá hexa poruchy dýchania s epi kŕčmi.. odvtedy neočkovaný.. druhý nedostane nič¡!

didi35
13. aug 2018

@mmisell Mala by si nahlásiť nežiadúce účinky očkovania

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katharines
14. aug 2018

@peter952 po posledne vypocutej "odbornej" diskusie lekarov o ockovani, som tiez dospela k nazoru, ze ide o pokusy na ludoch. Raz sa im to s vakcinami podari lepsie, raz horsie.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majik66
14. aug 2018

@mmisell dalo sa to aspon kusok dokopy? :(

mmisell
15. aug 2018

@majik66 Už má nôžku v poriadku našťastie nemá ju opuchnutú..... aj keď včera vravela že ju bolí nôžka a čelo že si musí ľahnúť....tak do večera ležala pred tv...a kde sa nahlasujú nežiadúce účinky... @didi35

majik66
15. aug 2018

@mmisell super, aspon to. drzte sa

momoika
15. aug 2018

Tak prispejem aj ja. Pri odchode do zahraničia v r.2013 som sa dala preočkovať proti tetanusu. Bolo to pred letom. V to leto som začala badať, že mi býva z horka zle, stále smädná, unavena atd’ Niekedy šokové stavy, že ma šlaktrafi. Bušenie srdce, hlavne večer...Výsledok? Autoimunne ochorenie štitnej žlazy. Náhoda?!

alienka73
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sbear
31. jan 2019

ja som si v 23-27r. dala vsetky mozne vakciny, naratala som 11 roznych inekcii - zltacky, borelioza... mala som velmi velke problemy odrazu so zdravym, hlavne klby. Pomohlo len vyradenie lepku, zdrave stravovanie. To mi potvrdila aj nova lekarka. Syn sa narodil oslabeny, kedze ja sama som bola z tych vakcin imunitne oslabena. Precitala som si vela knih a clankov na tuto temu. Ak sa rozhodnete dalej neockovat, nikomu to nehovorte, maximalne na fore, kde vas nikto nepozna. V rodine to tiez zahovorte. Hlavne kamoskam a kolegyniam nespominajte. Toto je velmi citliva tema dost tabu a ludia si myslia, ze vase dieta nakazi ine. Ja vsetky ockovania odmietam. Je to maximalny business, vysoko reklamovany svetu a v niekt. krajinach povinne zlo. Slovensko ma zatial neuveritelnu vyhodu, ze dostanete len pokutu a neprijemne sedenie s uradnikom, ak vas pediater nahlasi. V niekt. krajinach dieta zoberu, zaockuju a rodic potom si ries sam.

ivanatim
6. feb 2019

Vsetky reci o neziaducich ucinkoch alebo nezmyselnosti ockovania su HOAXY a poplasne spravy a ich siritelia by mali byt potrestani zakonom. Ockovat sa treba, netrepte tu nezmysly, ze nie, vy konspiratori! Hazardujete so zdravim a sirenim epidemii! Len vdaka ockovaniu tu dnes tieto epidemie nemame.

katharines
6. feb 2019

@ivanatim vsimla si si nazov temy? Hadam rozumies pisanemu textu.

evittam
6. feb 2019

@katharines Vyzerá že ťažko.😉

tin007
6. feb 2019

Ako rozne o rizikach vaznych neziaducich ucinkov informuju dve statne agentury - NHS (UK) vs CDC (US):Expert na rakovinu, Dr. Martin Gore, zomrel vo štvrtok 10.1. po rutinnom očkovaní proti žltej zimnici, ktoré je odporúčane pre cestovateľov do oblastí subsaharskej Afriky, väčšiny Južnej Ameriky, časti Strednej Ameriky a Karibiku. Smrť Goreho upozorňuje na zvýšené riziko, ktoré spájané vakcínu proti žltej zimnici so seniormi nad 60 rokov. Podľa NHS (National Health Service) sú typické nežiaduce účinky tejto vakcíny bolesti hlavy, svalová bolesť, mierna horúčka a bolesť v mieste vpichu.Avšak podľa NHS, toto očkovanie môže v zriedkavých prípadoch spôsobiť vážne nežiaduce účinky vrátane alergických reakcií a zlyhaní mozgu a orgánov. NHS odhladuje, že takéto reakcie sa vyskytnú v menej ako 1 prípade na 10 miliónov dávok vakcíny. Vážne nežiaduce účinky uvádza aj stránka CDC, avšak jej odhad je až 40-násobne vyšší - zlyhanie orgánov sa môže vyskytnúť u 1 osoby z 250 000 s tým, že viac ako polovica tých, u ktorých sa tento vážny nežiaduci účinok vyskytne, zomrie. Ak vezmeme do úvahy, že hlásenosť nežiaducich účinkov sa odhaduje medzi 1-10%, ktovie, aký je skutočný výskyt týchto vážnych nežiaducich účinkov.
https://edition.cnn.com/2019/01/11/health/yello... NHS
https://www.cdc.gov/vaccines/hcp/vis/vis-statem... CDC

nata18
6. feb 2019

@ivanatim ake reci prosim ta? ty si sa kde vyskytla? teraz ta osvietilo a mas potrebu sa vyjadrit? tak by bolo fajn, keby to obsahovalo aj nejake relevantne informacie. Uplne na zaciatok vies co? Precitaj si len pribalovy letak ockovacej latky a vies co tam najdes? Neuveris, ale ups, mas tam vypisane aj neziaduce ucinky. Ono asi tie neziaduce ucinky ockovania nebudu len reci. Ono niekedy staci len citat a nielen slepo nasledovat.

tin007
9. feb 2019

V CR predklada minister navrh zakona o odskodnovani neziaducich ucinkov ockovania (a aj smrti) do parlamentu. By som chcela vediet, kedy sa dockame serioznej diskusie o NU aj na Slovensku a halavne odskodnovania. https://zpravy.aktualne.cz/pokud-dite-po-ockova...