Aké sú podľa vás výhody a nevýhody nepovinných očkovaní?

10. jan 2024

Aké sú podľa vás výhody a nevýhody nepovinných očkovaní?
Prípadne aké ste dali svojim deťom a prečo?

evaachesa
11. jan 2024

Tak ja v nich vidím jedine výhody. Veď pointou očkovania je predsa ochrániť dieťa pred chorobou alebo aspoň zmierniť priebeh. Môj syn má všetky nepovinné okrem žltačky, ale aj tu určite dáme a na hpv je ešte malý.

autor
11. jan 2024

@evaachesa je niekde nejaká tabulka so zoznamom očkovaní? Kedy a aké sa môže očkovať?

evaachesa
11. jan 2024

Mrkni tento článok. Ja som všetko konzultovala s Dr a plánovali sme tak aby bol aj odstup.
https://spokojnamama.sk/ockovanie-deti/
Toto sú nepovinné očkovania.

evaachesa
11. jan 2024

A tu sú povinné očkovania

autor
11. jan 2024

@evaachesa ďakujem ti veľmi pekne

evaachesa
11. jan 2024

Za málo ☺️ odporúčam začať s očkovaním proti meningitíde (oba typy vakcínami Bexsero a Nimenrix)...meningokoky sú strašne nebezpečné a behom 24hod kedy sa ani nezistí čo je dieťaťu môže dôjsť k najhoršiemu. Dávala som hneď ako to bolo možné.

autor
11. jan 2024

@evaachesa momentálne má 15 mesiacov.

evaachesa
11. jan 2024

Inak v 15m sa dáva mmr a vtedy je možné očkovanie kombinovať s ovčími kiahnami...keby som to vtedy vedela tak dám určite naraz v tých 15m...dávali sme až keď už bol malý v škôlke čiže mal vyše 3 rokov a to bolo potom dosť náročné nakoľko bol veľmi často chorý a nosil bacile zo škôlky, takže sme veľa krát odkladali očkovanie. V okolí bolo veľmi veľa ťažkých príbehov kiahní ..našeho sme našťastie stihli zaočkovať a potom vypukli v škôlke kiahne a našťastie ich nedostal. Poradila by som sa s pediatričkou čo a ako. My sme ako prvé dávali meningitídu nakoľko sme cestovali do zahraničia a tam je potom vyššie riziko a samozrejme meningitída je nebezpečnejšia ako kiahne. Len teda vravím že tie kiahne sa dajú kombinovať s mmr ak ste ešte neboli.

autor
11. jan 2024

@evaachesa povinné mame zatiaľ všetky a nepovinne zatiaľ iba rotavirus sme dávali.

nicka1986
23. feb 2024

@evaachesa to ti gratulujem ,toľko chemie napchat do malého telíčka.

evaachesa
23. feb 2024

@nicka1986 ďakujem 🙂