Dať dieťa očkovať proti kliešťom, ak nemá ešte rok?

loren
5. feb 2008

moze sa dat ockovat aj este nie rocne dieta?

junovka
5. feb 2008

Moj synovec bol ockovany tusim na 2 roky, nasli mu kliesta za uskom a po vybrati sa mu zapalilo miesto 😕 😒

loren
autor
5. feb 2008

prave preto ze aj v tv vraveli ze bude vela kliestou a aj daka nova choroba kde zial umieraju psi na nu zacnu krvacat tak pre istotu jeu chcem dat zaockovat

mata79
5. feb 2008

Loren, vraj su na klieste dobre homeopatika. Neviem sice ako sa volaju, ale kamaratka to ma odskusane aj na male miminko. Da sa par guliciek roztopit do trochy vody alebo mliecka a da sa to babenku.
V lekarni by Ti vedeli poradit.
Akymkolvek nepovinnym ockovaniam sa vyhybame...... 😉

jaduska
5. feb 2008

ja som sa asi pred 1,5 rokom pýtala našej lekárky na to očkovanie proti kliešťom. Nepamätám presne, čo mi povedala, ale niečo v tom zmysle, že to proti zápalu mozgových blán nepomôže, nejako vehementne mi to očkovanie neodporúčala 😉

mletymlynarik
12. okt 2012

Baxter (mimochodom zapletený do šírenia chrípkového vírusu H1N1) ako jedna z firiem čo vyrábajú očkovacie látky proti kliešťovej encefalitíde si zaplatí na slovo vzatého odborníka a ten vystúpi v televízií a celému národu natára, že prichádza sezóna z vysokým výskytom kliešťov a na druhý deň sa bez použitia zdravého rozumu davy matiek a otcov vrhnú k pediatrom aby im zaočkovali deti. A už biznis prekvitá ! Koľko krát v živote ste mali kliešťa? Ja chodím pravidelne do lesa a za 44 rokov len raz, na vojenčine keď sme dva dni ležali vo vysokej tráve! Úplne stačí ak po návšteve lesa dieťa úplne vyzlečiete prehliadnete ho a vlasy vyčešete hustým hrebeňom. Najväčšou chybou tých čo dostali encefalitídu je, že ak sa už kliešť prichytil, nesprávne ho vyberali a v podstate si vytlačili obsah jeho tela do rany! Je potrebné ho chytiť za prednú časť hlavičky - v žiadnom prípade nie za telo! Nepoužívajte žiadne oleje ani mastičky, pretože tie môžu spôsobiť, že sa kliešť do rany vyzvracia. Stačia kývavé pohyby a jemný ťah a o chvíľu je preč! Následne je dôležitá kvalitná dezinfekcia rany peroxidom vodíka a dobré je i viackrát nakvapkať do ranky koloidné striebro. Ak budete takto postupovať je zbytočné zaťažovať telo ťažkými kovmi jedmi a rakovinotvornými látkami obsiahnuté vo vakcíne.