Doktorka ma chce nahlásiť pre neočkovanie

klara023
21. sep 2015

Ahojte.. dceru som nedala ockovat v 15mes. Vakcinou MMR. Dnes ma dcera 3roky2mes. A doktorka mi volala ze ma zrazu musi nahlasit pre neockovanie..
Co ma čaká po nahlaseni??

evittam
20. nov 2015

@katy31 To máš úplne zbytočné. A očkovanie nie, že celkom nechráni ale nechráni vôbec pred danými chorobami .
A pre istú osobu - áno zase to "omieľam" - tak sa nenamáhaj - jedine, že by si mala dôkaz a vyvrátila to. 🙂

menatko
20. nov 2015

@aristka nevysvetluj mi tu nic o metabolickych poruchach a tazkych kovoch kumulujucich v tele.mam toho nacitaneho dost z odbornych knih(odotykam vydanych v amerike a su v anglictine u nas sa ani nedaju kupit).Tam sa totizto tejto problematike venuju uz od 90tych rokov a maju uz aj nejaky vyskum za sebou..takze myslim si gastroentrolog a pediater, imunolog a cela plejada ludi s odbornym vzdelanim praxou a zapalom pre tuto problematiku ma co povedat k tejto teme viac ako TY.
@sardinka335 prajem vam aby ste si prezili to iste.potom by som chcela vidiet ako sa budete tvarit..ty sardinka si ocividne odpalena uz teraz..len zakon prirody mas krasne nastudovany..
Aristka tebe niekto plati za tie prispevky? Ked tu odpisujes nieco po 4 hod. nadranom.
😂😂 ved to je chore uz toto.

katy31
20. nov 2015

@menatko aristka má nočné služby.. a vtedy už pacienti spia... tak má čas písať 🙂 ona je čerstvo vyštudovaná zdravotná sestra, podľa všetkého.... 😉

sardinka335
20. nov 2015

@menatko .čo ti ,,rupaju,, nervy??? Sa ukludni...ja sa po 26 rokoch života so sestrou s diparetickou DMO, ťažkou dyskalkuliou, operaciami šliach a nohami v sadre, Vojtovkami a neviem čo všetko ma ,,v papieroch,, uz pozerám uplne inak...my uz nikoho neobvinujeme, ze ,,nam to sposobil,, a uz nehladame vinníka - toto mame uz davno za sebou. K tomu bodu prideš aj ty ..ze nie ,,prečo,, ale ,,ako,,. Ako teraz žiť, čo robiť.
Ešte pride kopa problémov s tým ako dieťa zaradiť do zivota a ako ho viesť aby bolo čo najviac samostatné. Niekedy sa to nepodari uplne a dieťa ostava s rodičmi aj v dospelosti lebo nedokaze sa osamostatniť a fungovať ako ine deti, ktore dajme tomu z domu odidu. pozname to, mam to doma u našich - sestra nedokaze sa o seba postarať a moja mama uz davno nema ,,vlastny zivot,, lebo sa stara o postihnutu dceru. Zničeny chrbát z toho ako ju vlačila, prenašala ...zničene nervy s toho ako neustale za niečo bojovala, aby aspon vychodila normalnu ZŠ a nie osobitku atd. atd...ked mam raz jedneho dna nebude - zomrie - to je zakon prirody tak sa budem museť o sestru starať ja a to mam uz vlastnu rodinu a svoje povinnosti. A vooobec ma to uz nevytača....za tie roky...salam, parek, sekana. Do tohoto bodu pridu všetky matky a zeny čo su nahnevane na cely svet ze ,,prečo oni,,...hm...neviem. My sme uz level čislo 2 - snazime sa s tým ziť a nie furt niekoho obvinovať, nikdy to k ničomu neviedlo a ničomu to nikdy nepomohlo.

katy31
20. nov 2015

@sardinka335 to si vystihla veľmi pravdivo, nik z nás už nepátra, prečo, jednoducho berieme svoj život ako normálny, so všetkým, čo k tomu patrí..... práve preto nás možno niekedy mierne zirutujú poznámky človeka, čo o tom nemá ani páru.... 😉

aristka
20. nov 2015

@katy31 ty vies co robim ....inak vstavala som do prace .ako kvantum pracujucich ludi .ktorych som dnes rano stretla a urcite to neboli len zdravotaci .ani neviem kto bol a nebol z tohto oboru ...myslim si .ze tvoje vedomosti nestacia ani na tu cerstvo vystudovanu zdr.sestru .ktorej intoxikacia tazkymi kovmi nieco hovori .plus v ramci praxe na od OAIM .je mozne .ze nejaku intoxikaciu zazila .nehovoriac aj ine dg .ako pneumokova meningitida .ci v ramci praxe take dojc.ci detske odd.urcite ma omnoho vacsi obzor ako ty a tebe tu podobne .aj napriek cerstvej zdravotacke.....

aristka
20. nov 2015

@menatko mam take iste pravo sa vyjadrovat ako ty ....pokial viem tuto teoriu dokola pluje av a mamicky postih deti sa pekne lapaju do ich pazurov a robi im to nepriamu reklamu na alter.medicinu .rozne detoxy .rozne vyrobky .drahe produkty.homeopatika a kvantum inych alternativ.kde su rodicia aj dobrymi kupcami a siritelmi reklamy na ich produkty...

aristka
20. nov 2015

@katy31 asi nie je zdravy ak je dg autista...inak pokial viem autisticke deti nie su so zdravim na tom najlepsie ...to .ale neznamena .ze krvak nemoze mat ok...

aristka
20. nov 2015

@katy31 asi nie je zdravy ak je dg autista...inak pokial viem autisticke deti nie su so zdravim na tom najlepsie ...to .ale neznamena .ze krvak nemoze mat ok...
@katy31 a inak ortut .hlinik a ine tazke kovy .ci ftalaty sa urcite najdu v kazdom z nas.inak by neboli ani v materskom mlieku .ze ....inak ja mam manzela a tri deti a fakt sorry .ak mam co povedat aj napriek tomu .ze to vadi vasej pravde ...neviem preco .tak to poviem...

katy31
21. nov 2015

@aristka ja som o sebe nikdy netvrdila, že som zdravotníčka, ani sa neoháňam informáciami, o ktorých nemám páru.... píšem len to, čo som zažila na vlastnej koži, čoho som bola prítomná... Pre niečo tie testy autistom robili.. a malo to súvis aj s očkovaním.... A na to, že si mama troch detí, by som čakala trošku viac pochopenia pre ostatné matky.... Lenže ty zrejme za každú cenu potrebuješ uznanie, žiaľ, odo mňa sa ho nedočkáš... Každá máme svoju pravdu... Ja som hlavne matka a ako matka sa rozhodujem výlučne podľa seba.....nie podľa ľudí, ktorýí majú len jedny klapky na očiach.. život má totiž veľa možností.. a jednou je aj to, že sa niekto rozhodne neočkovať....

katy31
21. nov 2015

@aristka a predstav si, nato, že je autista, má vyšetrenia mozgu aj všetky ostatné v poriadku.. podľa toho by mal byť zdravý.. a predsa nie je... a nie je o nič viac chorľavý, ako iné deti.... v podstate za posledných 5 rokov nemal tuším ani angínu..... neviem, kde to berieš, tieto zaručené info.. ale život je niekedy úplne iný, ako všetky štatistiky...

aristka
22. nov 2015

@katy31 takze opakujem ,nepoznas ma ,tak ma laskavo neociernuj ,to ze ti nepritakavam neznamena ,ze ta nechapem ,nie si jedina ktora riesi nejake postihnutie u dietatka ,ci v blizkej rodine ....po dalsie tak ako krvne odbery ,ci EEG ,kde sa patra po poruchach aktivity vzruchov napr.pri epi ,kome ,urcuje sa nim mozgova smrt ,u autistu nemusi nic ukazat ,tak isto ani magneticka ,nedokaze pozriet priamo do buniek alebo bunky ,len mikroskop z odobrane vzorky mozgu pri umrti ....intoxikacia ako tu hovoris sa da zistit uplne lahko ,pre vsetko v org .aj zvonku su nejake pripustne hodnoty ,aj kovov .. ak je hranica nadmieru prekrocena ,lahko sa to da zistit odberom na toxikologiu ,plus klin priznakmi ,ci postih org.,a ich funkcnost sa da tiez zistit rvnymi odbermi ,pri otrave ortutou to nie je postih len mozgovych cinnosti ,ale travenia ,dychania ,obliciek,pecene ....niekde z krvnyc testov ,ci na oblicky alebo pecen ,by sa intoxikacia ukazala tj jej nasledky .....inak anginu som nemala ja 10 rokov a moje deti tiez ...preco ta napadla prave angina ....a bohuzial ,klapky na ociach mate vy rodicia postih deti ,ale je to uplne normalny psych jav a v zdr.sa s tym velmi casto stretavaju a vedeli by o tom hovorit bez prestavky ,takze tvoje reakcie a presvedcenie ma absolutne neprekvapuje a ak ta tvoja verzia ,ci av verzia utvrdila a zije sa ti s tym lepsie ,je len a len dobre ......

alexandramaria
22. jan 2016

@sardinka335 máš veľmi pravdivé príspevky, ako ťa tak čítam. Hlavne o tom, že prírodu neodrbeš, dnes sa vek prvorodičiek posúva do závratných čísel, ako povedal na prednáške jeden známy genetik, čoraz viac detí je z umelého oplodnenia, kde sa tiež rôzne genetické záležitosti vymykajú z rúk.. a podobne. Preto povedal, že on osobne vidí tie mentálne problémy dnešných detí ako je autizmus, rôzne dys- a podobne..najmä dnešným životným štýlom , vysokým vekom matiek a najmä obrovským množstvom neschopnosti páru počať dieťa prirodzene..