Emla krém pred očkovaním

11. nov 2023

Ahojte, ktory emla krem ste zvykli kupovat pred ockovanim/bratim krvi dietata?
Dakujem

rude_baby
11. nov 2023

Inak ja nechápem, prečo tento krém nie je samozrejmosťou u každého pediatra... 🤦‍♀️

drake122
11. nov 2023

@rude_baby vo veľkom aplikovať sa to neoplatí, tam chodia deti od 0 do 18, väčšina po istom veku už nerobí cirkus. Navyše to treba aplikovať istý čas pred odberom, aby sa to vstrebalo, inak dezinfekcia to odstráni z kože a tým pádom to zdržuje prevádzku...

autor
11. nov 2023

@rude_baby presne...

evaachesa
11. nov 2023

@drake122 nemyslím si že dezinfekcia s tým niečo urobí..najskôr nie už keď to máš umŕtvené. Keď som chodila na epiláciu laserom v intímnych partiách kde to fakt hrozne bolelo, aplikovali mi krém, no musela som to mať hodinu na sebe. Potom som si to išla normálne zmyť a ostalo to umrtvene, voda s tým nič neurobila. Bolesť som ale aj tak cítila, len o niečo tlmenejšie. Ktovie ako to je pri odbere. Neviem ale či by som toto chcela dať dieťaťu na kožu....predsa dieťa má oveľa citlivejšie kožu ako dospelý človek. Radšej tých pár sekúnd vydržať....dieťa aj tak stresuje a kričí hlavne pred odberom keď ho drží rodič a sestrička, má stres z toho čo sa bude diať. Samotný odber už netrvá tak dlho. Tak neviem či je to až tak na prospech lebo dieťa bude asi aj tak vystresované. Aj to strpnutie ruky potom môže byť pre dieťa niečo nepríjemné a stresujúce. Treba si to poriadne zvážiť. Ale určite dajte vedieť ak to skúsite u dieťaťa že ako reagovalo a ako to zvládlo. Ja som ešte nepočula o možnosti použitia tohto anestetického krému u dieťaťa.