Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

zzuzzik
23. nov 2011

Ja som moju malinku dala ockovat povinnym ockovanim, dokonca aj na rotavirus a nelutujem, fakt je ten ze v akom svete zijeme, mozno sa tu neobjavila nejaka choroba uz 50 rokov ale v tretom svete sa taketo choroby vyskytuju a migracia ludi je v dnesnej dobe vyznamna, bala by som sa. Ale respektujem samozrejme nazor ludi, len som chcela prispiet do diskusie ze my sme to uplne v pohode prezili, trosku zvysena teplotka a to je vsetko 😀

luciferkax
23. nov 2011

@kbeata môja pediatrička mi dáva príbalový leták prečítať, prečo nie? ved to nie je tamostvo....

ponkoponko
23. nov 2011

neviete ake su pravne postihy alebo ake su postihy vseobecne,ked malicku nedam zaockovat?ako je to so skolkou?rozhodnuta uz som len ma zaujima ,akym problemom budem celit

kbeata
23. nov 2011

@heimdalls nehadajte sa 🙂 ,ale rozdiel je ked je nejaka latka aplikovana injekcne,alebo vdychnuta,ci konzumovana

ponkoponko
23. nov 2011

to mas pravdu.injekcne sa ti vstrebe do tela ovela viac ako pri vdychnuti alebo pri jedeni

kbeata
23. nov 2011

@ponkoponko hej,najhorsie je ze tam niekde zostavaju pridavne latky a nenavratne poskodzuju zdravie ☹ mozno pred tymi mnohymi desiatkami rokov co vakciny vymysleli to mysleli dobre,ale pozabudli na zvysenie zivotnej urovni ludi 😉 ,staci ze si aj laik vygugli vsetky latky a uroobi si z toho zaver,ja len tak na okraj:mmr vakcina sa nesmie podat detom s DMO,s lahsou ci tazsou formou,a kto mi zaruci ze moje zdrave dieta ju zvladne bez problemov?

ponkoponko
23. nov 2011

stat nariaduje ockovanie ale ten kto podpisuje suhlas je rodic...som zvedava ,kto riesi,ked sa dietatku nieco stane...samozrejme ze stat da ruky prec...

ponkoponko
23. nov 2011

@kbeata Hliník z potravy a vody: vstřebatelnost cca 0,25%, doba vylučování řádově hodiny. Povolený limit v pitné vodě 200 µg/l, tj. z litru vody vstřebáme cca 0,5 µg/l, odhad celodenní konzumace u dospělého se odhaduje na cca 30–50 µg. Hliník ve vakcíně: vstřebatelnost téměř 100%, doba vylučování roky, protože se rozšíří do celého těla. Povolený limit pro parenterální (infúzní) zdroje hliníku pro dialyzované pacienty a nedonošené děti je 5 µg/l. Na celé cca dvouměsíční dítě to je cca 30 µg/l.
Za povšimnutí stojí, že kdyby tyto vakcíny - dávku pro kojence - dostal dospělý člověk o váze 60 kg, i u něj dojde k překročení toxické hladiny více než 2x. Na internetu visí nabídka odměny pro jakéhokoli zástupce farmaceutické firmy nebo lékaře propagujícího očkování, aby si nechali veřejně píchnout doporučené dětské očkování, ale v dávce přepočtené na jejich hmotnost, tj. cca 10-15 ampulí. Odměna je postupně zvyšována. Nyní je již více než 100.000 amerických dolarů. Dosud se nikdo nepřihlásil. Proč ne, když je to podle nich bezpečné? Nikdo nechce stotisíc doláčů za „včeličku“?

tak toto som nasla

kbeata
23. nov 2011

@ponkoponko tak,tak,aj pacienti na dialyze mali nejake problemy,roztok obsahoval vela hlinika,museli im upravit liecbu,ale presnejsie neviem

ponkoponko
23. nov 2011

@kbeata tak nech mi potom niekto vysvetli,ze ked tie dializy boli take neskodne a preverene...zrazu je situacia ina...preco? co si ma fakt clovek mysliet.tvrdia vam ze vakcina tbc je super a v nemecku zistia ze je vlastne nanic,pretoze je vacsia pravdepodobnost nakazy cez vakcinu ako moznost dostat tuto chorobu v beznom zivote...ked bola taka preverena a taka super,preco je teraz uz nepovinna....to mam cakat ze sa to dostane na povrch aj o ostatnych vakcinach...pripominam ze dostane na verejnost to co uz mamicky,ktore troska zistuju a citaju ,uz davno vedia...

jajka0211
23. nov 2011

@sofia2008 uz nedavate ockovat? A dostali ste pokutu?

kbeata
23. nov 2011

@ponkoponko ved prave,vsetko az po rokoch...aj tu co sa pise si mozme po rokoch pozriet,lebo niektore prispevky su fakt infantilne ☹ ,ja mam najradsej tie z ktorych sa nieco uzitocne dozviem
taka polio ziva vakcina proti obrne napriklad:moj starsi ich mal cca asi pat,bolo to sladke ruzove na lyzicke ☹ ,zistilo sa pred par rokmi ze je neucinna a sposobuje viac problemov ako prevencie proti obrne

raffaella
23. nov 2011

@ponkoponko je tu vela ten o (ne)ockovani a podobne, takisto niekolko stranok, kde su relevantne info o vsetkom a zakony dobre vysvetlene aj laikom. Hrozi ti pokuta od RUVZ max. do vysky 331 eur. Skolka pri nastupe vyzaduje potvrdenie o sposobilosti dietata navstevovat zariadenie. Podla vyhlasky sucast potvrdenia tvori udaj o ockovani. Avsak, velmi podsttna vec je, ziadna skolka nie je opravnena prijimat alebo neprijimat na zaklade ockovania, resp. neockovania. Neviem, ani som sa nikde nedocitala o nikom, komu by dieta na zaklade neockovania nezobrali. Okrem toho, mnohe potvrdenia, co davaju skolky/jasle rodicom, ani nemaju kolonku na zaznamenania vykonanych ockovani, tym padom ked to tam nie je explicitne uvedene, tak to tam z vl. iniciativy lekar ani nema co pisat. Dolezite pre skolku su rozne alergie, lieky a ine.Co bezprostredne ohrozuje dieta na zdravi a zivote.

ponkoponko
23. nov 2011

@kbeata je to smutne ze pchaju do malych miminiek veci,co niesu preverene .este vaic smune je ze nas mamicky do toho svinstva nuti stat.a co je k placu uz naoza-ze ked sa branis a branis svoje dietatko a nechces dat ockovat-povazuju ta za nezodpovednu matku....cakam ,kedy vsetko vyde na povrch a budem Bohu vdacna ze som sa rozhodla spravne 😨

ponkoponko
23. nov 2011

@raffaella a nieje to ne-ockovanie nejako chranene lekarskym tajomstvom a teoreticky to skolka nema pravo ziadat?----asi troska odveci ale za zamyslenie to stoji.nemam skusenosti.Lucy je moje prve dietatko tak naozaj neviem.

sofia2008
24. nov 2011

@jajka0211 nic sme zatial nedostali..aj keby mi mali dat, co nikomu skoro nedavaju, nemam problem zaplatit..

heimdalls
24. nov 2011

Nechem zbytočne túto tému živiť dámy, ale jednu otázku, čisto hypotetickú by som ešte mal, čo by sa stalo, keby sa deti prestali očkovať, proti všetkému a na celom svete, keď sú s ním spojené také obrovské riziká? Tisíce rodičov dávajú deti očkovať niekoľkotisícovou očkovacou dávkou proti HPV (human papiloma virus) proti zhubným ochoreniam krčka maternice, dalej očkovanie proti žltačkám, na Slovensku je málo škol kde by v triedach chýbali aj deti z cigánskych osád kde je napríklad aj toto riziko, prednedávnom tu v našom okolí novohradu bola žltačková epidémia a to tu cigánov až tak veľa nie je, V SK ich žije z 6 500 000 obyvateľov 500 000 a ich počet rastie, čo bude o 10 - 15 rokov keď budú naše teraz ročné deti študovať v jednej lavici s touto čvargou?

Na záver ešte jedna podotázočka, viete si predstaviť, čím očkovali pred 30-timi rokmi nás? V roku 2011 preberáme pri genetickom inžinierstve hexavakcínu, ktorá je vyrobená čo najšetrnejšie najmodernejšími supertechnológiami a nikto si nepoloží otazku, čo napichali (v mojom prípade 1979-tom) do nás, látka proti obrne sa konzumovala na lyžičke a bola veľmi agresívna, napríklad, ale neboli médiá internet, tvrdý komunizmus a nikto sa nad ničím nezamýšlal - skutočne sladká nevedomosť, ako dobre je cigánke s 8 detmi, ktorá vie o očkovaní prd makový. (Nechcem, aby moj prispevok vyznel rasisticky, cigánov som použil ako príklad)

piacere
24. nov 2011

@heimdalls na budúci mesiac má syn dostať tretiu hexu.... chceš? Darujem ti ju... pripi si ňou na svoje zdravie....

ponkoponko
24. nov 2011

nasla som aj toto,len je to v cestiene :Živé virové vakcíny, jako je proti planým neštovicím, spalničkám, zarděnkám a příušnicím, znamenají pro dítě s oslabenou imunitou speciální nebezpečí, protože některé z těchto virů se mohou v těle včetně mozku natrvalo usídlit. V jedné studii, která zkoumala tkáně starších lidí zemřelých z neinfekčních příčin, byl živý spalničkový virus nalezen v 45% těl a v 20% mozků. 164,165 Tyto spalničkové viry byly vysoce zmutované, což znamená, že mohly způsobit mnoho nemocí, které nejsou běžně považovány za infekci spalničkami.

Problémy s očkováním nejsou časté, ale přesto se vyskytují. "Jsme v kontaktu s rodinou, kde po aplikaci dávky hexavakcíny ochrnulo do té doby úplně zdravé dítě," uvedla právnička. Rodina prý zvažuje právní kroky, ale neví, proti komu.

Také je dobré si uvědomit, že při očkování je sice posílena imunitní reakce proti určitým specifickým virům, avšak celková obranischopnost je snížena. To často zůstává bez povšimnutí. Následky se mohou projevit mnohem později. Dítě se může hůře učit nebo může mít problémy s chováním. Avšak nikdo to již nespojuje s očkováním

Apeluji na matky, aby naslouchaly svému mateřskému instinktu, ten se nikdy nemýlí. Bolí mě srdce, když čtu ty nešťastné příběhy, kde maminky píší, že měly špatný pocit, ale nechaly se přesvědčit proti svému instinktu. Instinkt nelže, díky jemu jsme tady. Jakmile se vám na dítěti něco nezdá, nejspíš to bude pravda.

Toto sa teraz zásadne zmenilo. Aspoň v Nemecku sa zrejme disciplína v hlásení účinkov značne zlepšila. Vidieť to v databáze Výskumného ústavu Paula Ehrlicha, v ktorej je do roku 2007 registrovaných teraz už vyše 100 úmrtí, ktoré vznikli v časovej následnosti po podaní hexavakcíny. A vďaka zvýšenej disciplíne lekárov je už teraz nahlásený viac ako dvojnásobok úmrtí po očkovaní Infanrix Hexa (69 prípadov) ako po Hexavac-u (32 prípadov).

Väčšina úmrtí je v evidencii obyvateľov zaznamenaná ako „náhla smrť dieťaťa“. Čiže ako náhle úmrtie v prvom roku života, ktoré sa nedá vysvetliť a zvyčajne nastane v spánku bez predošlého varovania. Niektoré diagnózy z hlásení SIDS však znejú naozaj bizarne. Napríklad prípad popisujúci anafylaktickú reakciu so zástavou dýchania bezprostredne po očkovaní. Alebo keď dieťa po očkovaní nápadne zbledne, vyvráti oči, kričí a v ten istý deň umrie.

• Počas dvoch týždňov po očkovaní bolo zaregistrovaných 1,93 prípadov úmrtia za deň.
• Počas 168 dní ďalšieho polroka po očkovaní bolo ale registrovaných iba 0,61 prípadov úmrtia za deň.

je to troska utrzkovite ,ale z viacerych zdrojov...

dia6
24. nov 2011

@sofia2008 @ponkoponko Ja ešte deti nemám, ale chceli by sme. Moje detičky nechem dať očkovať, lebo veľa ľudí okolo mňa s tým malo problémy.
Jedna známa dala očkovať svoje dieťatko a už skoro rok ho liečia, lebo malo nejaké problémy a teraz má ochrnutú polovicu tváričky. Neviem presné detaily, ale viem, že tváričku mu už nikto nevráti a všetko kvôli očkovaniu.
Ďalšia kamarátka má teraz už 6-ročné dvojčatá. Zlaté detičky, no po očkovaní dcérka dostala, takmer okamžite cukrovku a synček o rok na to. Sú to rozumné detičky a chápu, že nemôžu sladké a iné rôzne obmedzenia, veď si viete predstaviť. No mohli byť úplne zdraví nebyť hlúpych výmyslov -ako sú očkovania.

ponkoponko
24. nov 2011

@dia6 zaujimave ze tieto dokazy,ze je ockovanie viac skodlive ako uzitocne,nikoho zo statu nezaujimaju...hlavne ze su prachy...

heimdalls
24. nov 2011

@ponkoponko - tomuto sa hovorí KATASTROFICKÝ scenár, neruzumiem potom, ako može detský lekár pod hypokratovou prísahou vedome zabíjať očkovaním malé deti, keď máte tieto informácie vy je isté že ich musí mať aj samotný očkujúci a ak niečo takéto, čo ste tu uviedli ignoruje, treba ho žalovať, samozrejme, musíte mať relevantné dôkazy.

dia6
24. nov 2011

@heimdalls nedá sa žalovať. Ty ako rodič podpisuješ nejakú somarinu, takže nemáš potom právo niečo namietať.

dia6
24. nov 2011

inak, baby, ja som podpisovala petíciu proti povinnému očkovaniu. Som aj zháňala viac podpisov. Inak som zistila, že veľa ľudí je proti tomu. Veď prečo to nemôže byť dobrovoľné? Nech sa rozhodne každý sám.
No nie?
http://www.slobodavockovani.sk/peticia/

ponkoponko
24. nov 2011

@heimdalls je to z viacerych zdrojov a su to hlavne take najpodstatnejsie veci-myslis ze by sa viac zdrojov dohodlo?pozrela som si aj asi 2hodinovu prednasku pani Anity Petek...stoji to za to sa nad tym zamysliet :
http://www.mustwatch.cz/film/anita-petek-dimmer...
nezda sa mi ze by si ta pani kajdila do pusy...
a ked sa kuknete na net -je ovela viac presvedcovacich clankov,preco radsej neockovat...
diky Bohu za internet a za sirenie informacii...

ponkoponko
24. nov 2011

@dia6 stat ti to nariadi ale nasledky beries na seba ty,ako rodic,s tym ze podpisujes nejaky suhlas...

anicka1981
24. nov 2011

hexa ma 6 bacilov +prevenar-pneumokoky, a to si zober, hlinik, ortud, hormaldehyd a mas smrtiaci koktail,,,, ktory tvojemu babetku asi len tazko pomoze k zdraviu. ja som nedala ockovat nic, ani tbc v porodnici, a ani hexu som nedala, 😉

dia6
24. nov 2011

@heimdalls počuj, neviem či by si takto hovoril, keby si musel v noci odnášať svoje takmer mŕtve dieťa z domu do sanitky, lebo prestalo dýchať - a to všetko z cukrovky a teda z očkovania.
Myslím, že by si si prestal zastávať štát ako nám chce všetkým dobre.

dia6
24. nov 2011

@anicka1981 a čo ti na to povedali? a zatiaľ si z toho nič nemala?

anicka1981
24. nov 2011

@heimdalls a ja nechapem,preco vsetci lekari teraz vydieraju pacientov tym, ze sa zbalia a odidu, ked v hipokratovej prisahe sa hovori, ze budu liecit chudobnych bohatych a bla bla, lekari uz davno zabudli na prisahu, a davno im uz neide o dobro svojich pacientov, a to odkedy si ich kupili farmaceticke firmy a oni zacali mat vrecka plne penazi a sa z nich stali nenazranci,,,,, za to ze splnia limit, ktory dostali od farmako firmy dostnu luxusny zajazd a podobne, nebud naivny, davno je to uz vsetko iba o peniazoch,,,,,, a cast vynimkam, moj pediater je v pohode, zatial co k nemu chodievame, ani ma nezastrasoval, a berie nase rozhodnutie neockovat v pohode,,,, 😉