HPV očkovanie pre dievčatá

11. apr 2024

Ahojte,

mam 12 ročnú dcéru a neviem sa rozhodnúť či ju dať, alebo nedať ockovat proti HPV. Pediatrička nám to veľmi odporúčala. Ale počula som aj vela proti. Áno, viem di otvoriť internet a prečítať si, ale rada si prečítam aj vaše názory

Ďakujem

nika23t
11. apr 2024

Aj nám to odporúčala pediatricka. A tiež mam susedu lekárku a ta mi povedala, ze by som bola veľmi hlupa, keby som to nevyužila, ze tym dcéru viem chrániť. Tak som ju dala zaočkovať.

beata_k
11. apr 2024

Urcite dat. Pri skoro vsetkom mas neziaduci ucinok. Aj pri vitamine D. Benefit prevazuje riziko.

bytc20
11. apr 2024

Urcite dat. Mozes jej tym v buducnosti zachranit zivot. Ja dam buduci rok ockovat syna, ked dovrsi 12r.

martinmmartin
11. apr 2024

co si pocula proti a hlavne od koho?

veklipo
11. apr 2024

Určite dať.

falbala132
11. apr 2024

pozri si dokument Obetne panny a potom sa rozhodni.

autor
11. apr 2024

@falbala132 presne toto mam na mysli

autor
11. apr 2024

@martinmmartin dokument obetné panny

autor
11. apr 2024

@nika23t
@beata_k
@bytc20
@veklipo veľmi veľmi zvažujem, zomrela mi príbuzná na rakovinu krčka maternice
Mladá zena, ani 40 nemala

nika23t
11. apr 2024

Autorka, keby som toto vedela, ze si si pozrela dokument, ani nepíšem prvý komentar... Neviem, ci ešte je iné očkovanie, ktoré vie chrániť pred rakovinou. Nad čím premýšľas? Radšej ako dokument sa porad s viacerými lekármi.

beata_k
11. apr 2024

A ty po tejto skusenosti este vahas? Cudujem sa ti. Ja ti najdem dokument ako skodi mlieko. Na vsetko sa da najst "dokument". Riad sa radou lekara a nie scenaristu.

autor
11. apr 2024

@beata_k áno, to je pravda

evaachesa
11. apr 2024

Aj ja som poznala ani nie 40 ročnú ženu, mamičku malého dieťaťa ktorá tu už nie je. :( ja som sa dala očkovať cca pred 15 rokmi.

accuz
17. apr 2024

Dobrý deň, ak Vám môžem odporučiť, určite očkovať. Ja osobne by som teraz rada vrátila čas a dala sa očkovať. Bohužiaľ nikdy neviete kto to do budúcna môže na dcéru preniesť, odhaduje sa že až 80% populácie dostane HPV počas života. Čo Vám uz nepovedia že cytologia do budúcna môže ukázať aj zmeny/nálezy na krčku maternice od žiadnych, cez ASCUS až po závažnejšie nálezy ktoré vedú ku konizacii krčka. Ja som mala len ASCUS- teda neidentifikovateľné bunky na krčku, mala som šťastie a pol roka nemala žiadne. Ale kolegyňa už také šťastie nemala a bola na konizacii myslím dvakrát s tým že už jej viac nemôžu odobrať z krčka lebo by nemusela donosit do budúcna deti a odporucaju jej mať deti asap a dať si to vybrať v jej prípade. A v okolí poznám ďalší takýto príklad. Očkovanie proti HPV je jediné ktoré reálne chráni pred rakovinou. Mám dcéru a keď bude mať 12 tak na očkovanie určite pojde

evaachesa
17. apr 2024

@accuz mojej kamarátke odporučili očkovanie aj po náleze. Neviem presne aký nalez mala, ale očkovanie sa odporúča aj vtedy.