Je lepšie očkovať Prevenar 13 alebo Rotarix?

silkos
27. feb 2012

prosim o informacie co je lepsie

lubica89
24. jan 2013

@karamel
Ahoj,
písala si, že Vás neočkovali ani Prevenarom ani Rotarixom.
Čo na to doktorka?? Čo si jej povedala ako dôvod, že odmietaš očkovanie??
Nemala si s tým problém??
Budúci týž. ideme očkovať našho drobca, ale vôbec sa mi to nepáči, že mi štát niečo núti a určuje a pritom ani "on" (myslím štát) nevie povedať či je to OK alebo nie.
Ďakujem

denisafono
24. jan 2013

@silkos mame prevenar13 (je pneumokoková vakcína) aj rotarix.(virusova vakcina). Prevenar13-tam je doplatok okolo 17eur a rotarix 2davky okolo 90eur.
Nam lekarka dala na vyber Prevenar13 s doplatkom alebo Synflorix bez doplatku a je moznost ockovat proti rotavirusom Rotarix- cele hradi pacient (poistenci Union ZP si mozu poziadat o vratenie 10% vychadza to cca 9eur z ceny celej ockovacej latky Rotarix-ako aj ine dalsie-na stranke je viac info.)

denisafono
24. jan 2013

@lubica89 stat ti nic nenuti, ak si informovana o tom ze ockovanie mozes odmietnut tak si na tom dobre, niektore to nevedia a povazuju to za povinne ale nie je to povinne.

hajanka
24. jan 2013

@denisafono @lubica89 ako nie je povinne?? JE povinne, je to v zakone, tak je to povinne, ci zaco potom platime pokuty??? 😲

"Očkovací kalendár pre rok 2013 bol vypracovaný v súlade s § 5 zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
A v súlade s vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR č. 585/2008 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení v znení neskorších zmien a doplnkov."

samozrjme ze odmietnut to mozes, nikto ta ani tvoje dieta nemoze zaockovat nasilim, ale za porusenie tohto zakona a predpisu ti hrozi priestupkove konanie a pokuta.

denisafono
24. jan 2013

@hajanka myslela som to tak ze to mozes odmietnut - ano pokuta. Inak neviem preco niektore maminy to odmietaju, idem nieco precitat o negativach ockovania-budem mudrejsia. Ja som ani nerozmyslala nad tym ze nedam ockovat-inak ziadne problemy sme nemali-teplota......vobec nic.

hajanka
24. jan 2013

@denisafono je to povinne a to je fakt 🙂
... len citaj.. je toho naozaj velmi vela na studovanie 🙂 tiez som pred cca 3-4 rokmi nad tym neuvazovala, kym sa neprejavili neziaduce ucinky ...

vanish1
24. jan 2013

V Belgicku prepukol nový škandál, pretože z ich štátneho ústavu pre kontrolu liečiv unikol ďalší tajný dokument, tentoraz o vakcíne Prevenar 13. Obsahuje zhrnutie 1691 ohlásených vážnych nežiaducich účinkov z obdobia 2 rokov. Popri 22 ohlásených úmrtiach "v úzkej časovej súvislosti s očkovaním", znepokojivý je aj 4-násobne vyšší výskyt závažných neurologických komplikácií pri súbežnom podaní Prevenaru s vakcínou Infanrix Hexa, než pri samostatnom podaní. Tento údaje je v pozoruhodnej zhode s dávno známym pozorovaním z predregistračných skúšok, kde deti, ktoré dostali Prevenar v kombinácii s hexavakcínou, mali 4x vyšší výskyt kŕčov. Ide teda o závažnú informáciu, ktorú úrad pozná už niekoľko rokov, zodpovední úradníci však tvrdia, že nevideli dôvod, aby ju dávali do príbalového letáku vakcíny! Pre úplnosť dodávame, že na Slovensku sa tieto vakcíny podávajú takisto súbežne, a že po takomto očkovaní aj spolu s rotavírusovou vakcínou zomrel pred rokom aj 3-mesačný Maroško Skrucoňák z Oravy. V Belgicku je omnoho známejší prípad rovnako starého dieťatka menom Stacy Sirjacobs, ktoré zomrelo po rovnakej kombinácii vakcín. Popri týchto informáciách už vyznie pomerne banálne konštatovanie o ohlásených 51 prípadoch "neúčinnosti" vakcíny, čiže ochoreniach spôsobených sérotypmi pneumokoka obsiahnutými vo vakcíne, najmä 3, 7 a 19A.
http://vactruth.com/2012/12/27/1742-adverse-eve...

micinka1156
25. jan 2016

My mame oba aj prevenar 13 aj rotarix.nemali sme ziaden problem.tam treba iba odstup.odporucam.prevenar 13 urcite je na toho meningoka.

kbeata
25. jan 2016

@micinka1156 a na akeho meningoka?ak ale myslis na meningokovu meningitidu,/to tazke ochorenie/ na tu bakteriu /neisseria meningitis/,na to je urcena ina vakcina,prevenar je na ine bakterie,daj si do googlu

aristka
26. jan 2016

@micinka1156
@kbeata prevenar je profylaxia pneumokokov .nie meningokokov .ale pozor aj pneumokok sposobuje meningitidu .ktorej priebeh je tazky a pac.ohrozuje na zivote .

kbeata
26. jan 2016

@aristka ano,ale ona zrejme myslela ten aktualny pripad z ba zo skolky

majkamin
8. jan 2018