Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kúpanie po očkovaní

jana208
8. nov 2012

dobrý deň. chcem sa spýtať , či sa môže dieťa po očkovaní kúpať. ďakujem.

jasminet
8. nov 2012

@jana208 ja v ten den nekupem. ale ani neviem preco, tak nejak zo zvyku asi. ani pri dcere som nie, ani teraz pri synovi 😅 😀

ankaevka
8. nov 2012

@jana208 asi radšej nie lebo môže mať zapálené nôžky po vpichoch a teplá voda nemusí spraviť dobre

rose1988
8. nov 2012

nemalo by sa lebo sa mu moze zapalit nozka, mne to pri prvom ockovani lekar nepovedal a ked som sa ju pokusila dat do vody revala ako o zivot, pravdepodobne ju to palilo, takze som ju nekupala 2 dni, co mineskor pri druhom odporucil uz iný lakra. Sesternica mala tiez skveleho doktora, okupala malu a skoro to malo nasledky. Pocuj nehovorim ze to je pravidlo ale radsej nekup 2 dni.

zigzag
8. nov 2012

@ankaevka mas pravdu, nemusi robit dobre, a celkovo samona vakcina nerobi dobre krehkemu detskemu organizmu,

@jana208 ale naozaj radsej nekup, co ak by mu nahodou uskodila chlorova voda, staci ze vo vakcine dostalo uz do tela formaldehyd a hlinik, a ine "vecicky" chlor by uz fakt zvladnut nemuselo 😒

zigzag
8. nov 2012

@rose1988 a ake nasledky malo po tom kupani ?

jana208
autor
8. nov 2012

ďakujem za odpovede, nekúpem.

gaby21
8. nov 2012

@jana208 Ja som vzdy kupala, ale maje deti nemali ani po jednom ockavani ziadne reakcie, dokonca ani len teplotu, ale 😒

svetlusska
8. nov 2012

@jana208 nam lekarka vravela ze nekupat

rose1988
9. nov 2012

@zigzag No ked som je volala po ockovani , ze ci mozem kupat malu lebo moj nový lekar mi povedal ze nemozem tak mi hovorila ze to mam radsej dodrzat lebo ze jej skoro museli vyrezat z nozky dajaký zapal tam mala neviem co presne ale to to mi povedala ze na nasledujuci den mali ist ku lekarovy keby jej taka tvrda cast v nozke nezmyzla no nastastie zmysla a netrebalo rezat. No radsej by som neryskovala

pectore
18. nov 2012

to jedno kupanie po kazdom ockovaní sme si tiez radsej odpustili....len jemne navlhcenym uterakom som ju poutierala.

hajanka
18. nov 2012

@jana208 osobne nevidim dovod preco dieta po ockovani alebo pocas choroby nekupat, nesprchovat, ci neumyt, zalezi aj aj od toho v akom stave po ockovani dieta je, ak ma vazejsie nez. ucinky (napr. encefaliticky plac, unava, nervozitu, nemoznost zobudit, ak je dieta na oko otapene... a pod.) tak by som ho uz nezatazovala, ale napr. ak ide o horucku, tak je sprcha ci kupel urcite vhodnejsi ako nasadenie antipyretik, co sa tyka opuchov stehien, tak na tie treba dat ihned po ockovani studene zabaly a casto ich menit po cely den - miesto ochradzovat, pricom 1-2 minutky vecer v kupeli alebo sprche nemozu nijak uskodit

my sme vzdy aspon narychlo osprchovali (genitalie, nozky a rucky urcite) kazdy den, aj pocas choroby

Tu začni písať odpoveď...

Odošli