Mumps, rubeole a osýpky vakcína - za a proti

miskatomy
5. jan 2015

Ahojte chcela by som sa opytqt na jednu vec.Moja mala bude mat 15 mesiacov zatial presla ockovaniami bez nejakych vacsich problemov.Ale stale mi vrta v hlave ockovanie mmr vakcinou kedze je z tych vsetkych asi najhorsia.Problem je v tom ze moj partner ma z predosleho vztahu syna ktory zdravotne nie je v poriadku bolo mi povedane ze sa o kusok vyhol autizmu.A samozrejme mnozstvo inych problemov ma.Neviem ci to mali rodicia v genoch ale bojim sa ze prave ta vakcina by mohla spustit nieco u mojej malej.Co si myslite vy ? Dakujem za odpovede

jana_eyre
5. jan 2015

@tanapeta v 23 rokoch a tento rok ma to caka znova..

lucy125
5. jan 2015

@ushuaia však to 😔

zabka1987
5. jan 2015

@pectore 😀 tak len zistuj

zabka1987
5. jan 2015

@pectore ten dokaz z tvojej strany aj bude

jana_eyre
5. jan 2015

@zabka1987 vies, preto vymysleli interpunkcne znamienka aby sa dalo rozoznat co ako myslis.. viac sa tu s tebou hadat nebudem, pretoze so slabomyselnym clovekom sa hadat neda - ten ma totiz pocit, ze zemegula sa toci vdaka nemu a neprizna si preslap ani vtedy, keby mu ten preslap vytkol sam boh..

pectore
5. jan 2015

@tanapeta a nieco nove nemas? bavime sa snad o tvojej skusenosti nie o tom kde som prispela a neviem co este o mne .. ale to je jedno mne je jasne skade viettor fuka.... vykrucame sa kudy tudy....
@zabka1987 tu mas zoznam štúdií, ktoré hovoria, že neexistuje spojitosť autizmu s MMR očkovaním : http://www2.aap.org/immunization/families/faq/v...

zabka1987
5. jan 2015

@pectore toto ma byt ako dokaz 😀 vsak aj ja ti dam aj 20linkov kde je pisany opak

23simi
5. jan 2015

Ja som očkovať dala, a nemala som s tým ani ja ani malá problém. Nehovorím že neexistuje žiadna nežiadúca reakcia, ale vždy sa viac hovorí o tom ak sa niečo po očkovaní udeje a málo sa píše o tom ako to deti dobre zvládli( a nehovoriac o zrušení povinneho očkovania proti tuberkulóze od roku 2012 a koľko malých detičiek teraz trpí touto chorobou)

zabka1987
5. jan 2015

@jana_eyre ze ich ani nevies pouzivat 😀 teraz si teda zabila 😀 a existuju inak aj velke pismena 😀

pectore
5. jan 2015

@zabka1987 tak daj som zvedava co mi posles... urcite budem naramne prekvapena.... a udivuje ma ako rychlo si si tie studie presla a vyhodnotila.... aky dokaz by si si predstavovala ked sa ti vedecke studie malia....?

tanapeta
5. jan 2015

@jana_eyre super, to si jediná o ktorej viem, že sa aj v dospelosti dáva preočkovať 😀
Idem, lebo vidím, že tuto to nemá význam. Adios

zabka1987
5. jan 2015

@pectore len a len taky, aky ziadas od Tani !

5katarina7
5. jan 2015

@miskatomy ja som mmr nedala a ani nedám,nežiadúce účinky z nej pokladám za závažnejšie ako choroby proti ktorým sa očkuje.

zabka1987
5. jan 2015

@tanapeta Táni toto by malo jeden výraz 😀 ale radšej aj ja kašlem na toto 😀

pikino
5. jan 2015

Ahoj u nás bola MMR posledná vakcína - týžden 40 teploty, príšerné bolesti, fialová koža, dostala osýpky. Odvtedy neočkujeme. Moja malá ale mala odmalička problémy s kožou po každom očkovaní sa strašne vyhádzala. Obidvaja s manželom sme alergici na chemiu v kozmetike, tak sa to dalo čakať.

pectore
5. jan 2015

@zabka1987 vsak som ti ho dala... mas tam zoznam studii ktore problem rozoberaju... napis konkretne teda aky dokaz chces ked ti studie nestacia..konkretne.... pretoze ja som po tani chcela lek spravu.... a o tom ze ockovanie nesposobuje autizmus o tom lek spravu nemam.... a nemyslim ze by ju vobec niekto mal...tomu sa venuju studie.... ale tie niesu pre antivax nazory nikdy dolezite.....tak co za dokaz chces ...skus popisat co by tak postacovalo...?

curious_george
5. jan 2015

@miskatomy ahoj, nečítal som celú diskusiu, ale keďže má za tak krátky čas už 3 strany, viem si predstaviť čo sa tu píše... koniec koncov, ako v každej debate o očkovaní tu na koňovi...
ja ti, ak dovolíš, dám len jednu úprimnú radu - o tom, či svoje dieťa dať očkovať sa, prosím, neraď tu na tomto fóre. s najväčšou pravdepodobnosťou v tom viac jasno mať nebudeš. je tu veľmi veľké množstvo ľudí, ktorí vyslovene čakajú na takéto témy a vrhnú sa ako supy chŕliac pseudoargumenty a konšpiračné teórie ktorých výsledkom má byť zastrašovanie a presvedčenie ostatných aby neočkovali. naopak, všetky relevantné argumenty a štúdie v prospech očkovania odpálkujú slovami, že sú to klamstvá zaplatené farmaceutickou mafiou, všetko je zmanipulované, všetko je len biznis a podobne...
my sme si minulý rok prešli naozaj veľmi ťažkým obdobím, ktoré neprajem zažiť nikomu. no tento rok sa nám narodila zdravá dcérka a aj my sme, samozrejme aj pod vplyvom kadejakých článkov a informácií typu "jedna pani povedala", váhali či očkovať alebo nie. po prečítaní si pár očkovacích tém tu na fomto fóre sme ale hneď vedeli, že tu to nemá význam. poradili sme sa s tými, ktorým maximálne dôverujeme, ktorých považujeme na danú oblasť za maximálnych odborníkov a ktorí nám pomáhali prekonať ťažké chvíle a rovnako tak boli pri tom, aby sa nám podarilo nakoniec priviesť na svete zdravé dieťatko. sú to špičkoví lekári-pediatri (na špecializovaných pracoviskách, nie ambulatní) s mnohoročnými skúsenosťami. jedine takí lekári sú z môjho pohľadu fundovaní poradiť v tejto oblasti. fórum znesie veľa a preto sa nečuduj, ak tu nájdeš medzi najväčšími "odborníkmi" na očkovanie napríklad it-čkárov...
moja rada teda je - poraď sa s lekármi, hľadaj podľa referencií. aj my máme bohaté a nie dobré skúsenosti s niektorými lekármi, no nie všetci sú takí. najlepšie si nechaj poradiť od viacerých, minimálne troch nezávisle od seba a uvidíš, čo ti povedia.
ak dokážeš sama seba zbaviť myšlienky, že by títo ľudia mohli byť pod vplyvom farmaceutickej mafie, biznisu a neviem ešte čoho (aj keď nevidím jeden jediný dôvod prečo by to robili), bude to fajn.
na záver za mňa - my našu dcérku očkujeme, zatiaľ má za sebou 2x hexu a budeme pokračovať normálne podľa očko kalendára ďalej.

pectore
5. jan 2015

@pikino mali ste potvrdene osypky?.. Po ockovani sa zvykne vyskytnut i ked zriedkavo mitigovana forma...ma lahsi priebeh a je neinfekcna..... nejedna sa o klasicke osypky....ako dlho ste sa liecili? a akou formou....nakazil sa niekto? ....kludne aj IP

siska53
5. jan 2015

@curious_george skoda.ze sa ti neda dat viac lajkov.

siska53
5. jan 2015

@miskatomy ja uplne suhlasim s
@curious_george

My ockujeme,ale ak mate nieco v genoch,tak urcite to treba zvazit s odbornikmi,lebo tu sa pravdu nedozvies
Mna caka vakcina proti tetanu,len cakam na obdobie,kedy nebudeme.chori alebo cestovat. Lebo viem,ze za akych okolnosti je treba ockovanie odlozit.
Drzim paste,nech natrafite na naozaj skvelych odbornikov,ktori vam odpovedia,co je u vas vacsie riziko -ockovat ci radsej nie.

zita19
5. jan 2015
pikino
5. jan 2015

@pectore potvrdila ich lekárka detská ževraj sme jej 3 prípad za 10 desať rokov. Bola z toho dosť prekvapená. Nemali sme lahkú formu. Odskákali si všetko až na zápal mozgových blán. Trvali presne týždeň. Tak ako normálne osýpky. Nenakazil sa nikto. Boli sme celý čas doma. Nechodili sme nikam. Ja som ani nevedela že má osýpky kým mi to nepovedala dr. Žiadne lieky len na teplotu.

pectore
5. jan 2015

@pikino co vsetko ste si preskakali? to ste ako mali napr aj zápal horných a dolných dýchacích ciest, pľúc, zápal stredného ucha, ..je toho vela co ste mohli mat...celkom ma to zaujalo preto sa pytam na konkretnejsie info ake komplikacie po ockovani boli a akou formou sa prejavili.... lekarka ich mohla potvrdit pretoze sa to výnimocne moze stat ale ide o mitigovanu formu .... ak dieta nieslo zle uz ockovanie s oslabeným vírusom tak neoslabeny vírus by u neho mohol mat daleko horsi priebeh....a hlasili ste to ako NU?

ushuaia
5. jan 2015

@curious_george velmi vystizne a najma rozumne napisane...

pikino
5. jan 2015

tie prvé tri veci čo si vymenovala mávala dokolečka od troch mesiacov až do troch rokov takže ak by to aj bol vedlajší učinok nevšimla by som si to. Je mi jasne že to bolo z očkovania a nie ozajstné osýpky. AKo by reagovala na ozajstné je ťažko povedať. Je rozdiel ochorieť na jednu chorobu alebo dostať koktejl troch živých virusov. Napríklad ovčie kiahne sme ani nevedeli že má keby nemala vyrážky. Choroby ako také zvláda v pohode. V tej dobe som ani nechyrovala že vakcina može mať nejaký NU okrem teploty, na to lekár dopredu neupozorní, ja som nehlásila nič, lebo som nevedela, že sa to mám hlásiť a lekárka neviem, podla mňa nie. Už si nepamatám čo všetko presne mala utkveli mi vysoke teploty, velke bolesti, mala triašku, bolavé klby, a fialovú kožu, vyrážky. Tuším aj soplila. Ale hovorím u nej to bol sviatok ked sopel nemala.
@pectore

miskatomy
autor
5. jan 2015

@curious_george dakujem za radu...mrzi ma ze sa to tu zvhrlo a kocky sa urazali....to ma ani nenapadlo....chcela som len vediet ci je niekto taky ze to uz riesil a nejake vyjadrenie od lekarov...urcite to ideme prebrat...uz som pisala aj jednemunlekarovi mail cakam na vyjadrenie. Nasa mala ma zatial vsetky ockovania ...okrem teplot to prebehlo lahko...len mi to vsetko zacalo v hlave vrtat ked sme toho syna mali tu.

lucy125
6. jan 2015

@miskatomy čo sa tyka očkovania,kojenia,sladkosti a čajov,tu sa bude každy vždy hadat lebo toto sú super temy kde sa da chytit.uvidiš čo ti povedia lekari,určite nie su platení za to,aby zničili tvojmu dietatu život vakcinou.

veriiii
6. jan 2015

@zabka1987 vies co,tak toto je uz sila, nic neprajes,,ale prajes...,
vy tu co nazyvate ockujucich tymi, co uctievaju ockovaciu latku a biju sa za ockovanie zakernymi,ze sa vysmievaju z vasich chorych deti,ale tolko zloby ,az sa cloveku rozum zastava..
@irenkask
@bralilienka
@sanym a mozem pokracovat.. uz sa zeny vazne nevpracete do koze!ked nemate nic ine k teme ako vecne urazat,tie vase expresivne vyrazy, veticky,akoze dokolecka dokola.

nehovoriac o tom,ako sa tu niektore mamicky samy nachytali,ze klamu.alebo samy si zdiagnostikovali cudzie dieta..

@tanapeta tuto teta zo sukromneho autistickeho centra jasne hovori,ze autizmus je vrodeny..
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/339420-de...

sanym
6. jan 2015

@veriiii no dovoľ 😠 Túto diskusiu som otvorila prvýkrát teraz, keď si ma označila 😕

veriiii
6. jan 2015

@pikino @pectore sa pyta,ci ste to mali potvrdene laboratorne, nie ci dr povedala bez laboratorneho potvrdenia..na 6-10 den moze u niektorych deti sa vyvinut vysyp posobny osypkam a teplota, nechutenstvo atd..fialovu kozu som u osypiek este nepocula..
ale ak tvoje dcera nema imunologom diagnostikovany vazny imunodeficit,tak zo zivej-OSLABENEJ ockovacej latky neochorie..