Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

moni83
12. okt 2009

Ahoj podla mna radsej odlozit. My sme na vysoké teploty použivali aj zemiaky. Ošupes zemiak odkrojíš z neho kúsok priložíš na zápästie a obviažeš obväzom. Nám to teploty zrazilo.

martimarti
19. okt 2009

Tak máme 14 dní po očkování a naprosto bez reakce, tak jsem moc ráda 🙂 🙂 Toto téma moc klidu nepřidá, fakt jsem měla strach a proběhlo to dobře 😉

vajsarka
20. okt 2009

to Kam.zyk
ahoj rada bych se te zeptala na tvuj nazor na ockovani priorixem.
Muj syn 2,5 roku byl v breznu ockovan Trvivacem,z duvodu alergie na vejce,prokazana jak krev testy tak kož testy. Ted ale trivivac neni a ma byt ockovan Priorixem. Nase obvodni byla na seminari,kde jim pry bylo receno ze je ockovani bezpecne,nas alergolog ale rekl ze ne. Tak ted nevim komu vic verit a jak dal. Jestli druou davku nedat vubec a riskovat onemocneni,nebo to risknout? Malej jeste vejce nemel,takze nevim ani reakci. Dika moc za odpoved. 🙂

katka.m
20. okt 2009

vajsarka, neviem síce, čo ti odpovie kam.zyk, ale myslím si, že kľudne môžeš zatiaľ druhú dávku odložiť. Veď u nás na Slovensku je druhá dávka až v 11 rokoch, tak hádam ti neochorie. Ináč takýto rozdiel v očko schéme je divný.

artuse
20. okt 2009

vajsarka, já bych ho Priorixem určitě neočkovala, pokud má alergii na vejce, myslím, že i v příbalovém letáku Priorixu je, že se nesmí očkovat s touto alergií, měl by dostat Trivivac, vakcínu bys možná mohla sehnat v očkovacím centru Motol Praha, tam jsou na očkování zaměření a mají různé vakcíny. Kam.zyk Ti určitě odpoví přesněji 🙂

libuks
21. okt 2009

Ahoj holky, já jsem chtěla zase napsat jeden uklidňující mailík 🙂 My už jsme taky 14 dní po očkování a dobrý 😀 jen asi 8. den měl trošku zvýšenou teplotu, ale jinak nám vůbec nic nebylo. Jen jsme daleko líp spinkali 😅
Očkovali nás Priorixem 😉
Tak držím palečky, aby všem dětičkám bylo dobře!!!

luckahr
21. okt 2009

tak ja holky nevim, malej ma alergii na vajicka (mirnou az stredni) a nase alergo nam rekla i do zpravy napsala, ze to vsechno konzultovala s Motolem a klidne Priotix dostat muze, v Motole pry rikaly, ze tom normalne tyhle deti ockujou......jen se to samozrejme musi ohlidat, par dni predtim a potom by mel malej dostavat antihistaminika a melo by to byt pry v poradku. Tak ja teda nevim 😒

luckahr
21. okt 2009

oprava-priorix 🙂

vajsarka
21. okt 2009

moje obvodni taky rikala ze jim na seminari rikali ze se deti s alergii ockovat priorixem muzou. v letaku pisou ze by injekci nemely dostat osoby ktere po podani vaj. bilkoviny prodelaly anafylakt.sok jenze kdyz Kuba jeste vaj. bilkovinu nemel,tak jak muzu vedet,jak by na to zareagoval? ja uz z toho jsem fakt jelen. jeste jsme se objednali na alergo,at mu udelaj novy testy a podle vysledku uvidim.

vanish1
21. okt 2009

vajsarka, ja by som nedala priorix určite🤐
trivivac už vôbec nie, od podania tejto vakcíny v 12. tich rokoch som alergička (cca do mesiaca)

my nedávame ani jednu

www.rizikaockovania.sk

anta
22. okt 2009

Holky, my byli na tom priorixu v 15. měsících a dobrý, žádný rekace extra katastrofální nebyly. Kluk má slušnou imunitu, musím zaklepat, ale od ledna tohoto roku nebyl ani jednou nemocný 😉

kam.zyk
29. okt 2009

Vajsarka, jde o tvé dítě a především ty jsi za něj zodpovědná. Jakékoli vystavování dítěte riziku mi proto přijde jako naprosto nevhodné. To riziko tady je a je nemalé. Neznám výsledky alergo testů - ale popravdě řečeno, ony ani nejsou všeříkající - jsou děti s hodnotou sp.IgE vejce velmi nízkou, a přesto reagující anafylaktickými šoky při podání stopových množství vajec. A naopak, jsou děti, které mají nehorázně vysoká čísla téhož, a jejich reakce jsou velice mírné.

Ano, Priorix je nebezpečný, a sice velmi (neb je pomnožen na buňkách kuř.embryí) hlavně pro děti reagující anafylakt.šokem na bílkoviny vejce. Jenže - protože tvé dítě ještě napřímo nikdy vaj.bílk.nedostalo, nelze určit, jakou reakci bude ve skutečnosti mít- hodnota IgE v tomto ohledu skutečně není všeříkající a jediný test, který by řekl, jakou reakci kluk skutečně má, je EET test s dvojitým placebem, pod vedením special.lékaře na spec.pracovišti (variantu, že bys to vyzkoušela doma sama na malém - což by teoreticky šlo - bych nedoporučovala, nesprávný odhad množství může vést k reakci a nevíme, jak silné).

Dokud tedy neznáš jeho reakci na vejce v reálu, je očkování Priorixem jednoznačně vysokým rizikem. Já sama za sebe bych toto riziko nepodstupovala v žádném případě. Riziko onemocnění některou z očkovaných nemocí je oproti riziku reakce na očkovací látku Priorix velmi nízké.

kam.zyk
29. okt 2009

PS:konzultuj to ještě s očkovacím centrem Motol a hlavně se zeptej, kdy bude Trivivac. Volej po-čt 14-15:30 na číslo 224 433 810.

Opravdu závisí hlavně na tom, jakou má syn reakci v reálu. Podle toho by se odvíjela i jeho reakce na Priorix. Důvěru bych měla spíše k lékaři odbornému, tj.alergologovi, než obvodní lékařce, co se reakce na očkovací látku týče.

motylek
30. okt 2009

Taky my jsme dnes desátý den po očkování priorixem, v noci horečka, srazila jsem ji ibalginem a od rána dobrý, žádná teplota, tak uvidíme co dneska večer, v noci.

evicka7
30. okt 2009

my máme taky Priorix, naočkovaný minulé uterý, teď od středy teplota, dnes i pupínky ☹

power700
30. okt 2009

Tak my taky Priorix, od pondělí, od včerejška teplota a dnes už je i celá osypaná ☹ 😢

power700
30. okt 2009

Jo a my teda máme už druhou dávku. Při té první to byla paráda, jen malinko zvýšená teplota a sem tam nějaký pupínek, ale zato teď. 😖

kam.zyk
31. okt 2009

Power, Evicka, nasaďte kvalitní probiotika (např.BioGaia probiotické kapky), očkování má jistý vliv na střevní mikroflóru a probiotika jsou nejrychlejší věc, jak ji vrátit zas do normálu.

evicka7
31. okt 2009

kam.zyk, díky, to by mě teda vůbec nenapadlo, od doktorky taky žádný rady, má pocit, že očko je nejlepší věc na světě ☹

andnov
1. nov 2009

my jsme naočkovali Priorix tetra a až na rýmu ,kterou už trochu měla úplně v pohodě- jsme po vakcíně přes měsíc. Hodně záleží na konkrétním organismu jak je kdo vnímavý a to dopředu bohužel nikdo neví ☹

motylek
1. nov 2009

Tak my už se taky osypali, snad je to to poslední 😠 😠 😠

power700
5. nov 2009

kam.zyk, taky díky, ale čtu to až dnes a zítra to bude týden po osypání a jsme už skoro o.k. 😉 , ještě pár pupínků, ale už se ztrácejí. Tak doufám, že už je to za námi. 🙂

vercak.
5. nov 2009

Ahoj, příští měsíc jdeme na očkování Priorix tetra. Nečetla jsem to tu celé, ale chtěla bych se zeptat, jak dlouho pak asi trvají reakce a jaké jsou průběhy??? Jen bych chtěla vědět, na co se mám připravit? Díky za odpovědi 😉

helcenka
5. nov 2009

My jsme měli první očkování Trivivacem, malej se jenom trochu asi za 9 dní osypal, asi tak na 4 dny, pak to zmizelo. Dneska jsme byli na druhé dávce, ale už Priorixem, lékařka nám řekla, že pokud měl na Trivivac jenom minimální reakci, tak by to mělo být OK.
Malej neměl reakci na žádné očkování, tak jsem zvědavá. 😀

keba
8. nov 2009

ahojky holky prosím vás mám prosbičku!(nečetla jsem to celé tady)za jak dlouho se může u dětí projevit reakce po tomto očkování cca po 8 dnech jsme dostali vysoký tepltoty ale nic jiného nám není...tak nevím..díky za odpověd

artuse
8. nov 2009

keba, myslím, že většinou se reakce objevuje mezi 7. a 14. dnem po očkování, takže to u vás asi byla reakce.

helcenka
8. nov 2009

naše doktorka nám říkala, že zhruba osmý den po očkování se může dostavit reakce

power700
8. nov 2009

Ahoj, nám doktorka řekla 5.-10. den po očkování. My to měly 5.den. 😖

dzein25
8. nov 2009

Ahojte, my sme nemali žiadnu reakciu. 😉

emka17
10. nov 2009

ahojte,my sme po tomto očkovaní dostali na 5 deň teploty,ktoré trvali 3 dni.čakala som že sa vysypeme,ale nič.som rada že už máme potom.to boli hrozné tie 3 dni ☹