Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

simona161
9. feb 2010

shaula, uplne podobne ako u nas 🙂 horucky, vyrazky po tvari, hrudniku, chrbatiku a zdurene uzliny za usami ... trvalo to 4 dni, zacalo myslim na 10. den ... a to iba po MMR ...
nikdy predtym nic ... ani po hexavakcine ani po prevenare ...
som stastna, ze je to za nami 😉

shaula
9. feb 2010

Simona - jo jo, u nás taky začátek 10. den. A ty uzliny byly hlavně v tříslech (ty byly vidět i pouhým okem, nejen pohmatem, velikost cca 1,5 centimetru) - volala jsem doktorce, raději je chtěla vidět, aby vyloučila kýlu, a ta našla uzliny pohmatem i za ušima a v podpaždí.

simona161
9. feb 2010

shaula, moj maly mal tie uzliny za usami takmer 2 cm velke ... bolo mu to tiez vidiet volnym okom, lebo on ma malicko vlaskov ... strasne som bola vydesena, lebo ja som tuto temu nasla az po navsteve pohotovosti, kde zistili, ze mu nic nie je, ze dychanie ma ciste, ziadny soplik, zapal nic, ze je to iba reakcia na ockovanie ... takze sme iba znizovali horucku a davali vela tekutin ...

usounek25
9. feb 2010

Ahoj, toto očkování nás taky za nějaký čásek čeká - jen by mě zajímalo jestli se musí očkovat přesně v 15ti měsících? Může být i nějaký posun. Jde o to, že 15 měsíců bude mít Adam v 24. dubna a 2. května odjíždíme do Irska a jak jsem si tady přečetla u většiny dětí toto očkování neprobíhá zrovna o.k., takže bych docela nerada někde v Irsku řešila horečky, průjmy atd. Asi bych to raději absolvovala až po návratu, ikdyž doufám, že to proběhne v normě - snad 😉 . Díky.

simona161
9. feb 2010

Usounek, myslim si, ze sa urcite da dohodnut s lekarom na odklade, kym sa vratite ... urcite to nemusi byt striktne v 15. mesiacoch, poznam vela aj starsich deticiek a este neboli zaockovane z roznych dovodov - choroba, dovolenka, aktualny vypadok vakciny, atd ... spytaj sa lekara, ale myslim si, ze to nebude problem ... 😉

jankapiknova
9. feb 2010

jak vas tu tak citam tak uz sa pomaly zacinam bat ☹

shaula
9. feb 2010

Usounek - nemusí. Zákon určuje jen dolní hranici a tou je 15 měsíců. Pediatři tak rádi očkují, ale není to nutné. Mrkni sem - dávala jsem tam i linky,kde si to můžeš najít.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Věřím, že když doktorce vysvětlíš, proč to chceš posunout, tak se dohodnete. Tedy snad 😅

simona161
9. feb 2010

Janka, klud 😉 Je dobre, ze o tom vies, ze ta reakcia moze (ale nemusi) prist ... ja som nevedela, pocitala som s tym, ze nic nebude tak ako po predoslych ockovaniach ... a uz vobec ma nenapadlo, ze reakcia nastane po 10 dnoch ... ty aspon budes pripravena a mozno nepride nic 😉 drzim palce, aby to bolo ok 🙂

usounek25
10. feb 2010

Ahojky, díky, tak to jsem ráda, fakt si nedovedu představit, jak by to probíhalo, asi by jsme měli všichni celý výlet zkaženej, navíc jedeme za kamoškou, která v té době bude mít čerstvě narozený miminko. Tak snad se s naší dr. nějak domluvím a ona to pochopí a hlavně doufám, že po tom očkování bude ta reakce co nejmenší 😒

jankapiknova
10. feb 2010

usounek mozno nebude ani ziadna reakcia,ja dufam ze ani u nas 😉

shaula
10. feb 2010

Janka, Simonka - no to je ale podle mě hrubá chyba Vašeho pediatra, že Vás na to neupozornil... Mě to při očkování říkala doktorka, jaké reakce a kdy mám čekat. Sice jsem to už věděla, ale to už je druhá věc.

kukasa
10. feb 2010

kam.zyk - psala jsem zde ohledně průjmu po očkování,nasadila jsem probiotika,včera už měla tuhé hovínko a dneska opět průjem ☹ dávám jí pořád Sunar,asi bych ho měla vysadit,ale co jí mám dávat místo něho?Dočetla jsem se tu o mléku od Nutrilonu low lactose,ale není k sehnání,přestal se dodávat a vůbec nevim co jí tedy dát,má ho 2x denně,ráno a večer,tak mám strach,že bude mít hlad.Koupila jsem i kaši od Nestlé rýžovou nemléčnou s mrkví proti průjmům a tam se taky má přidávát koj.mléko,tak jsem bezradná 😢

sendy10
10. feb 2010

Mile mamicky, poradite mi prosim spravnu kombinaciu homeopatik pri ockovani MMR? V jednom rozhovore som zachytila, ze by to mala byt thuya occidentalis a silicea v sile 9 CH, podana tyzden pred ockovanim , den pred ockovanim, v den ockovania a par dni po, ale nikde na internete som o tom nenasla viac..Dakujem pekne! 🙂

baroco
11. feb 2010

Dávkováni: Thuya occidentalis ředění 9CH- 1krát denně 1 dávka roztoku ode dne očkování po dobu 10 dní.

jankapiknova
11. feb 2010

shaula praveze ma vzdy upozornovala a aj teraz hned jak dostal injekciu hovori ze netreba ani nurofen nic,lebo tato injekcia nema ziadne reakcie 😕 Dufam ze nebude mat ale ak hej t 😕 ak pojdem snim k nej a spytam sa... 😉

simona161
11. feb 2010

shaula, ja som so svojim doktorom nadovsetko spokojna, urobil pre nas vela ... dokonca prisiel ku nam domov, ked som ja bola bez auta a maly mal problem, ktory o par hodin skoncil na operacnom sale, ale to sem nepatri ... skratka, nepoviem na neho zle slovo ... a to, ze ma neupozornil na reakciu bol mozno dosledok toho, ze maly tam robil taky cirkus, ze sme ho traja dospeli drzali, aby ho vobec doktor zaockoval a aj tak sa od placu "zasiel" a nemohol sa nadychnut, takze sme mali co robit, aby sme maleho ukludnili ... a mozno aj nieco doktor hovoril, ale ako vravim, musela som sa venovat malemu a nevnimala som si ho ... beriem na seba, ze som si vopred nepozrela nic o tomto ockovani, ale na doktora nepoviem nic zle

shaula
11. feb 2010

Simona - OK, v takové situaci chápu, že třeba pozapomněl.

Janka - a nemyslela to tak, že V DEN OČKO nebývá žádná reakce? Já totiž taky jsem zásadně proti tomu, aby se dítěti dávaly jakékoli léky preventivně, "aby nedostalo teplotu" 😝 😝 😝

sendy10
11. feb 2010

Baroco, dakujem pekne za odpoved. Este by som poprosila upresnit: 1x denne 1 davku roztoku...to nie su gulicky? Totiz poznam chamomillu a to davam denne 5 guliciek do cca 2 PL vody, ked sa ozvu zubky... Tak neviem, ci ta thuya je roztok..

jankapiknova
11. feb 2010

no vyzeralo to ze mysli ze celkovo nieje ziadna reakcia ale uz nech to je jak chce,vyckam a uvidim 😉

mimi198
12. feb 2010

ahojte, pridavam sa k vam , chcela by som sa spytat, ci nahodou neviete ze co je vsetko mozne ak vam zaockuju dieta priorixom a dieta uz moze byt v tej dobe chore ale este sa o tom nevie. no my sme boli sa dat zaockovat asi tak nieco vyse mesiaca priorixom a pravdepodobne bol uz maly chory alebo aspon nanho nieco liezlo lebo dopadlo to tak ze sme dostali v ten den ale v noci teploty a trvali asi tri dni maly bol mrzuty no proste des, a tak sme pre istotu zasli k lekarke a ta nam zistila ze ma zapalene hrdlo a co bolo horsie ze mal vysoke zapalove hodnoty, tak nas poslali aj na vysetrenie ale nic nenasli, dali len atb a to bolo vsetko potom mu to troska ustalo teploty presli na dva dni snad, zase sa mu opat vratili aj popri uzivaniu atb tak nanovo do nemocnice, nakoniec ma vraj afty a ze s toho teploty no trvali dlho zase tak znova do nemocnice a tam nam uz potom zistili zapal pluc, ked sme prisli z nemocnice tak teraz mavame zvysene teploty a take skakave tak neviem uz ze co nas este caka. neviem ani ze ci to naozaj malo suvislost s tym priorixom ci mozu byt aj taketo problemy. momentalne nam idu aj zubky takze mozno tie teploty teraz aj s toho. tazko povedat, ak budu pretrvavat tak zase pojdeme k lekarovi. ale viem ze od vtedy ako nas zaockovali tak zatial stale problemy. nechcem strasit, mozno to naozaj bola taka nahoda vsetko a nema to s tym nic co robit ale ak ste mali vy niektora take problemy dajte vediet aspon na ukludnenie. dakujem

baroco
12. feb 2010

1 davka roztoku znamena, ze ty kulicky se musi rozpustit ve vode. 5 kulicek do cca 1dcl vody a davat po lzickach anebo rozpustit primo na lzicce s vodou( tak to delam ja). lzicka nesmi byt kovova, jen plastova.

sendy10
12. feb 2010

Baroco, dakujem velmi pekne 😉 . Tak to robim aj s tou chamomillou, ale v mensom mnozste vody, lebo to davam vecer pred vecernym mliekom, tak aby sa mu velmi nezaplnilo brusko. Snad to nevadi...A inak preco sa to nesmie podavat kovovou lyzickou? To len pre zvedavost, popravde som to este nepocula.. 😕

petja
12. feb 2010

Kov je pro homeopatikum možné antidotum.Nesnese se to spolu.Chamomil nevadí,když dáš před večerním krmením,dodržuj však odstup aspoň 20 min,abyste homeopatikum hned ´´nespláchly´´

sendy10
12. feb 2010

Petja, dakujem pekne 😉 . Len skoda, ze na taketo veci neupozornuju lekarnici.. 😔 . Spominala som tu ockovanie MMR (Mumps, morbili, rubeola)- tak este otazka pre istotu: Po ockovani v pripade nekludu mozem podat viburcol? A zaroven budem 10 dni davat denne 1 davku thuye occidentalis (ako pise baroco). Mozem davat aj chamomillu kvoli zubkom, dufam, nadalej...(idu nam spodne 3-ky)?

dejna3
12. feb 2010

malá je po očkovaní asi 17 dní, reakcia nebola žiadna, dokonca sa jej organizmus dokázal ubrániť aj chorobám, ktorými sme prešli práve v kritickom období ja aj mm 😉

petja
12. feb 2010

Myslím,že můžeš kombinovat vše uvedené bez problémů.Ve Viburcolu je chamomila taky,ale pokud to bude jdnorázově,neměl by být problém.Není už ale dobré podávat čaj,kde je heřmánek.Dítě by mohlo začít mít symptomy,které právě chamomila léčí.

petja
12. feb 2010

Dejna úplně skvělý!!! Super začátek do života,jste jí dali asi moc dobrou imunitu 😉

kam.zyk
13. feb 2010

Kukasa, Nutrilon low lactose je mléko při intoleranci laktózy, čili pro vás naprosto nevhodné, potřebujete, aby byly upraveny hlavně bílkoviny, nikoli forma cukru - takže Nutrilon digestive allergy care.

lilyk
13. feb 2010

ahojte 😉 vyzera to tak ze u nas reakcia ockovania Priorix Tetra prebehla uz na 4 den, maly mal horucku okolo 38.1 tak 3 dni a potom este 2 dni 37 a vyzera to tak ze sme z toho von 😝 😉

elisabeth232
14. feb 2010

Ahojte maminky.Nasa Elisabeth bola ockovana priorixom tetra.Minuly tyzden vo stvrtok .Uz utorok mala teploty nie vysoke.K tomu sa neskor pridruzil aj soplik .Vsetko som to pripisovala zubkom , ale uz neskor ani jest nechcela .Co ma trapilo najviac.Nic ju nebavilo , bola malatna.Nakoniec v piatok som s nou zasla k lekarke a mala ma zvecsene mandle , cervene ale nie ohnisane .dala jej antibiotika a vsetko pekne ustupuje.Doteraz nikdy nemala problem pri ziadnom ockovani .Pocula som ze po tomto ockovani mozu byt aj zdurene uzliny pretoze sa ockuje aj proti mumpsu.Som z toho vedla , ci mi dieta ochorelo nahodne , alebo prave z toho ockovania.tak tolko moj prvy prispevok.