Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

bera28
3. máj 2010

A teď mi ještě vyblindil večeři i sváču 😒

misa84
3. máj 2010

Tak my jsme 6. den po očku, 4. začak ošklivý kašel, dnes jsem naměřila 38,5 v zadečku, takže dostal nurofen a šel spinkat. zatim tam teda jenom šíleně kašle ☹ honzík byl očkovaný pár dní po skončení nachlazení, prosila jsem o odklad, ale prý nebyl důvod.... 🙄 🙄

jabber
3. máj 2010

dvojka - aspoň tím příště můžeš argumentovat, že byla nachlazená a jak to dopadlo. Každej rozumnej doktor tohle přece musí uznat 😅 A jestli s ní není řeč, tak bych jí příště suše zavolala, že má malá teplotu, očkování ruším a ozvu se, až bude naprosto zdravá a nazdar. A nechala bych si tam po rýmě nebo nachlazení ještě mezeru 14 dní.

bera28
4. máj 2010

Holky, tak jsem teď volala doktorce a ta mi řekla, že se určitě nejedná o reakci na očkování (což je pochopitelné, přeci jen by to bylo extrémně brzy), ale spíš jsem se očkováním strefili do inkubační doby virozy. Podráždil se imunitní systém a viroza zvítězila 😒 Každopádně klukovi už je líp, i se nasnídal. A ptala jsem se taky na tu bouli na ruce, tak někdo skutečně takto zareagujr, alr pokud zmizela během dvou hodin, tak je to v poho.

dvojka
4. máj 2010

jabber-no,od týhle doktorky nejspíš definitivně odcházim a doufám že ta příští bude mít pro tak stále nemocné dítě jako je Anetka víc pochopení

dvojka
4. máj 2010

Bera-tý brdo,tak at jste dobrý 🙂

jabber
4. máj 2010

dvojka - dobře děláš 😉 Jestli se tohle opakuje u každého očkování a dr není schopná se z toho poučit a mít nějaký individuální přístup, tak není co řešit 🙄 Navíc často nemocné dítě = špatný pediatr 🙄

dvojka
4. máj 2010

no naše doktorka hlavně popírá,že by to bylo z očkování,dle ní jsou dnešní vakcíny velice šetrný.Navíc,když jsme byly s Ančí na prvním proprixu tetra,tak mi řekla,že v den očkování můžu čekat horečky,ale tot vše-opravdu jsem nevěděla jestli si ze mě dělá legraci 😨
Naše doktorka bude teda asi velmi špatný pediatr 😀 ,Anče marodí od 5 měsíců 😖 pořád dokola

dvojka
4. máj 2010

priorixu 😀

beruska2x
4. máj 2010

teda holky nechci bejt oskliva ale prijde mi posledni dobou je vse jen vina okovani ☹ 😉

mja mit 5 meisicu porad nemocne dite tak hlavne uz davno necham udelat imunologicke testy 😅 byli jste na tom???

dvojka
4. máj 2010

Beruska-sedni na houpacího koně a v klidu se houpej

beruska2x
4. máj 2010

opravdu inteligentni... uz se nicemu nedivim.. o.k. 😀

misa84
4. máj 2010

ahojk holky, malý má horečku poprvé v životě, potřebuju radu:
jsme týden po priorixu, vcera vecer horecka 38,5 v zadecku, dostal nurofen, v noci se mi uz nezdal horky, ale v 6 rano, jeste v postylce slo videt, ze topi, tak dostal dalsi nurofen. nevim kolik mel teplotu. do pul hodky slo poznat, ze se mu ulevilo. kolem 10 jsem merila, zase 38,5 - dostal octove ponožky (jak dlouho se maji nechat na nozkach?). ted jsem ho dala spinkat, znova mereni - porad 38.5 - podotykam vsechno mereno v zadecku, digitalnim teplomerem, odecita se pul stupne, ze? v navodu nurofenu jsem cetla, ze pri horecce po ockovani se ma davat max 2x za 24 hodin. tak nevim, co mam zkusit ted? diky

misa84
4. máj 2010

uz usnul, dala jsem mu na celicko jeste studeny kapesnik, ale ma studene rucicky a nozicky, kdyz jsem ho prebalovala, mel husi kuzi a to doma fakt zimu nemame.

ba80
4. máj 2010

misa84, hej odpocitava sa 0,5°C... ja som dvala malej paralenovy cipok a studene obklady na zapastia, clenky a hlavku (v noci s tym aj zaspala)... vyskusaj, mozno vam to pomoze...

beruska2x
4. máj 2010

zadny zabal se nema nechavat dyl jak 10 minut... a pak az tak po pul hodce opakovat, pokud to do 2 hodin neklesne tak bul lek a kdyz ho uz dostal tak k Dr...

artuse
4. máj 2010

misa, pokud má v zadečku 38,5, tak se odečítá půl stupně a má tedy 38, což není tak hrozné, normálně se teplota sráží až nad 38, já být tebou tak bych ještě počkala...my bojujeme s horečkou vyšší, malá měla večer 39,4, teď dopoledne 38,9 měřeno v podpaží, takže neodečítám...pokud je horečka déle než tři dny, jít k dr.

misa84
4. máj 2010

díky všem, to víte - vyplašená "prvomatka" 😉 už aby začal zase zlobit 🙂

artuse
4. máj 2010

miso, jj, já to taky říkám, jen ať zlobí, vztekají se, apod., jen ať nemarodí, nehorečkují... Ale teplota od 37 do 38 se většinou označuje za zvýšenou, tak neboj... Včera jsem narazila na docela zajímavý článek o horečce: http://neomimi.iprostor.cz/horecka-u-deti.htm

misa84
4. máj 2010

artuse, super clanek, dekuju, hned to dam precist manzelovi az prijde z prace, kdyby to bylo na nem, maly má v sobe nurofen uz pri 37,5 😕

artuse
4. máj 2010

miso, do 38 opravdu není potřeba lék, to ti řekne, každý dr, tělo samo bojuje, opravdu srážet nejdřív až nad 38, autor toho článku je asi trochu alternativnější lékař, protože píše, že ve většině případů je podání léků zbytečné, ale aspoň si člověk udělá i trochu jiný náhled na horečku 🙂

frola
4. máj 2010

misa84 a ake mas skusenosti s digitalnym teplomerom? ja nic moc, pri kazdom merani aj 5x krat za sebou ukazuje inak. som skusala uz vsetky mozne digitalne ale uz tomu neverim. u nas su zakazane ortutove ale nechala som si doniest z ciech, lebo tie su naozaj spolahlive

jabber
4. máj 2010

misa84 - těch 38 opravdu nemusíš nějak zvlášť řešit, dala bych mu maximálně homeo čípek Viburcol, Nurofenem bych ho nervala 😉

berenika39
4. máj 2010

misa, není nad rtutovou rychlobežku.... 😉 😉

do 38 opravdu neboj, dokonce není nutné to snižovat, ale co si budem povídat, taky nevydržím čekat, až teploměr ukáže 40.
hodně účinný je při vysokých horečkách, když nejdou srazit (je zbytečné podávat při normální horečce...) střídat dva léky, s různou účinnou látkou. používá se třeba nurofen a paralen. dáš jeden, za třeba 4 hodiny ten druhý, pak zase podle potřeby ten první. v podstatě se dodrží ta časová prodleva mezi jednotlivými dávkami jednoho léku teplota se udržuje na nějaké přijatelné hodnotě.
nezáleží, v jaké formě ten který lék je, sirup, čípek...jen se musej dodržet mg na jednu dávku.
tak at jste brzo ok.

berenika39
4. máj 2010

artuse, fajn web. díkes.

artuse
4. máj 2010

bereniko, to je fajn, že zrovna píšeš, zda lze kombinovat dva léky při vysoké horečce, když nejde srazit...včera večer jsem nad tím právě špekulovala, když nám nešla srazit horečka jen paralenem, měla jsem za to, že kdysi na pohotovosti nám řekli, že v případě nutnosti lze kombinovat paralen a nurofen, ale nebyla jsem si jista, samozřejmě, že se musí dodržet časová prodleva...

berenika39
4. máj 2010

ano, určitě, jde to, řekla mi to i mudra. mám hodnou 😉 . už jsem to jednou použila při šesté nemoci, rozjela se po očkování hexou 😠 😠 😠 . nic nepomáhalo, 4 dny horčeky jak blázen, pořád mi říkali, že je to z očko, naše mudra měla jak na potvoru dovolenou. náhradní doktorka byla naprosto vyřízená, sto dětí na dopoledne. fakt jsem nevěděla kudy kam. její diagnoza byla: hmmm,hmmm, to už má ty vysoký horečky dlouho 😠 .
v paralenu je paracetamol a v nurofenu je ibuprofen, dávala jsem to tak po 3-4 hodinách. taky nejsem zastáncem léků, ale než riskovat febrilní křeče, je lepší udržet tu horečku pod 40. křeče vznikají při prudkých výkyvech. všechny se asi bojíme, co si budem povídat.

misa84
4. máj 2010

tak spinkal skoro 4 hodinky, vzbudil se a teplota 39,2 po odecteni ☹ 😒 dostal zas nurofen, nez pujde spinkat, dam jeste panadol, jestli se to nespravi. je uplne vyrizeny, jen place, nechce chodit, nechce lezit, nechce nosit...nastesti ji a pije...

artuse
4. máj 2010

miso, to mě mrzí, snad se to spraví, dej ty léky, jak píšeš...my jsme na tom podobně, 39,3 ☹ nejí vůbec a pije minimálně, dneska jsem jí dávala pít stříkačkou - 2,5leté dítě, které normálně pije samo s hrnku, my to ale nemáme po očku, budeme muset k dr.

petot
4. máj 2010

misa84: Keby to bolo moje dieta a malo taketo teploty od virusu (MMR je ziva virusova vakcina), dam mu vitamin C aj 1000mg kazde 2 hodiny. Hlavne aby pilo, pretoze vitamin C je diuretikum. Taketo davky by boli nevhodne pri poruchach obliciek, metabolizmu zeleza/medi a deficiencii G6PD.

Striedanie nurofenu a paralenu je riadna pecka pre pecen.

bera28: Vacsina doktorov popiera nasledky vakciny. Nie je to nic prekvapive. Pozri si sama pribalovy letak. Horucka je bezny neziaduci ucinok.