Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

lojzina
17. okt 2011

@martinak11mk ja teda ne

martinak11mk
17. okt 2011

@lojzina je to risk co?ach jo. Je to zákon schválnosti. Kdy ty jsi měla děti naočkované? 1. a 2. dávku?

lojzina
17. okt 2011

@martinak11mk jo,kdyz jdes ockovat tak vsichni doma by meli byt zdravi...nemusi to dobre dopadnout.moment,u starsiho mrknu do prukazky a pisnu.Mladsiho to teprve(mozna)ceka.

lojzina
17. okt 2011

@martinak11mk takze,starsi byl ocko priorixem 5.2.2009,druha davka 6.8.2009,reakce krom prisernyho zhorseni ekzemu,a to teda bylo sileny, zadna.

martinak11mk
17. okt 2011

@lojzina tak super že bez reakce. No mladej byl 21.4.2010 a doted přeočkovaný není právě. Ráda bych to měla za náma, ale jak ten starší soplí, tak teda nevím.

martinak11mk
17. okt 2011

a když by se naočkovalo dítko / v ten den zdravé / a mělo v sobě nějaký bacil, co by se dělo?Kolikrát člověk neví jestli třeba není nachlazené nebo něco nezačíná. Ikdyždr předtím prohlídne, myslím, že stejně nic nenajde, když už to má nachystané k aplikaci🙂

lojzina
17. okt 2011

@martinak11mk rikam,krom toho ekzemu nic,ale i tak stacilo,on ho ma od narozeni a to ocko byla jen voda do ohne.
Jo tak to nevim,kdyz jeste nic neni poznat a uz se neco v tele chysta.... 😕 .
No tak to jeste posun

lojzina
17. okt 2011

jestli to teda jde jeste,

martinak11mk
17. okt 2011

@lojzina už minulý týden byla dr naštvaná - to měl mladej rýmu.

lojzina
17. okt 2011

@martinak11mk nastvana?jako proc?ze netecou korunky tak mozna,ne? 😅 🙄

martinak11mk
17. okt 2011

@martinak11mk to věřím že to stačilo s ekzémem, starší na to taky trpěl a to neměl moc.Ale dostal nás z toho glycerin krém. Mast nepomohla ani trochu a ten krém - fakt zázrak. Od té doby nic. A to už pár let uteklo🙂

martinak11mk
17. okt 2011

@lojzina prý chudinka malej, ještě chytí příušnice a nebude moc mít děti....asi to udělám tak, že pokud straší dneska nebo ráno bude vypadat nemocný odložím to.

lojzina
17. okt 2011

@martinak11mk mel to sileny,nekam jet-drama,porad doma a resil se ekzem.ted uz je to lepsi,ikdyz taky ne uplne dobry.

lojzina
17. okt 2011

@martinak11mk raci chytit priusnice nez....ani to nebudu psat.

martinak11mk
17. okt 2011

@lojzina zkus ten glycerin krém. Ekzém je potvora. mamka chytla něco na nohu a už to má 9měsíců a ne se toho zbavit.

petot
17. okt 2011

@martinak11mk Priusnice (mumps) je vo vseobecnosti lahke ochorenie. Trvala sterilita je medicinskou raritou. Myslis, ze ked sa ockovanie odlozi o 2 tyzdne tak dieta bude natolko ohrozene tymto miernym ochorenim?

Ockovat dieta, ktore nie je UPLNE zdrave, je podla mojho nazoru hazard s jeho zdravim; k tomu virusu, co mu prave sarapati v tele, mu este pridaj dalsie 3 zive virusy z vakciny, to sa z toho moze imunitny system akurat tak pos...kladat. Ale rozhodnutie je na Tebe.

takyja
17. okt 2011

@petra.vavra Aha, takže na jednu stranu je to velké tajemství, neveřejné info, tajný zdroj, atd. a ty tady nemůžeš napsat vedlejší účinky, ani nic jiného, ale na druhou stranu, když si zavolám na SÚKL, tak mi to řeknou do telefonu. Aspoň, že jsi přiznala, že si to triko taháš. Jen mi to přijde dost ujeté tam, kde jde o zdraví dětí.

petra.vavra
18. okt 2011

@takyja 😀 😀 😀 ....

martinak11mk
18. okt 2011

@petot ale já nepsala, že ho určo nechám naočkovat. Ráno se to vyřešilo, starší syn měl teplotu, kašel, hroznou rýmu. Sice s řečma to mladému odložila. Jen nechápu 1 věc. Zjistila jsem, že na Slovensku se 2.dávka dává v 11letech. Přitom je to taky priorix. Proč čr musí očkovat tak brzo? Přece na Slovensku by jen tak nehazardovali se zdravím ne? Když tady mi doktorka vykládá jak mu topřeočování už ted chybí🙂

ajca123
18. okt 2011

Ahojky ja som Ceska co zije na Slovensku 🙂
Moj prvy syn nemal ziadnu reakciu na ockovanie-ani teplota ani sa mi nevyhadzal.
A druhy na deviaty den mal teplotu a za dva dny sa mi vyhadzal-mal osypky (zardenky)
Vse sme prezili nic ho nesvrbelo aked dostal tie zardenky tak teplota skoncila...
Ale mam kamaratky co nedaly ockovat svoje deti,kazdy mame svoj nazor 🙂

martinak11mk
18. okt 2011

@ajca123 nejsem odpůrce očkování, jen jsem s tou 2.dávkou u tohoto nespěchala a ted nám do toho lezou virozy. Ale jak budou kluci ok, hned nechám přeočkovat. Jinak všechny očkování mají za sebou. Jen chybí ta 2.dávka priorixu.A jen by mě zajímalo proč to tady očkojí tak rychle za sebou a jinde ne. U tohoto je spíš nepříjemná čekací doba na reakce. 14dnů je dlouho. 😢

sunysara
18. okt 2011

ahojky, tak my jdeme po třech odkladech v pátek na priorix, no se mi tam nechce, malému furt leze ještě poslední zub jako 14 dní, včera mel zvýšenou teplotu a průjem, no slintá je protiva tak jsem zvedavá co dr. furt to odkládá jeno týden kdyby řekla jako příjdte až budete v pořádku tak chápu, a to bývala fakt super dr. ted jí jde podle me o prachy no. chjo se mi tam v pátek opet nechce

martinak11mk
18. okt 2011

@sunysara u nás podobně. Dr bývala ok, ale poslední dobou je očkováním posedlá. Kdysi očkovala 1 den v týdnu, ted už 2. Jen čekám, že za rok bude mít 1 den vyhrazený pro ostatní 😀
A kolik je malému? To jdete asi na 1.dávku že?

petot
18. okt 2011

@martinak11mk Druha davka sluzi len na to, ze ak dieta nezareaguje na prvu davku, tak z nejakych dovodov urady veria, ze zareaguje na druhu. Pre tych 90%, ktori na prvu davku zareagovali, nema druha davka ziadny vyznam, ale je lacnejsie dat vsetkym dve davky, nez testovat zaockovanych prvou davkou a davat druhu len tym, ktori nezareagovali.

Kym existuju protilatky z prvej davky, druha davka nema ziadny posilnujuci ucinok na imunitu. Asi preto sa v SR druha davka ockuje az v 11 rokoch, lebo tam uz znacne percento deti stratilo akekolvek protilatky z prveho ockovania, takze druha davka ma nielen podchytit neodpovedajucich na prvu davku, ale aj posilnit protilatky u tych, ktorym uz prva davka vyprchala.

Treba otvorene povedat, ze protilatky este neznamenaju imunitu, a ze toto ockovanie je kontraproduktivne ako take, pretoze po par rokoch sa protilatky vytratia a ostanu zranitelni dospeli, u ktorych maju tieto choroby omnoho tazsi priebeh nez ked si ich prekonaju deti a ziskaju dozivotnu imunitu.

sunysara
18. okt 2011

@martinak11mk jj jdeme na první, ale až v pondělí jsem si spletla datum ale i tak. malý má rok a 7 měsíců

martinak11mk
19. okt 2011

@petot napsal jsi to super. Díky 😉

martinak11mk
19. okt 2011

@sunysara tak to je myslím vhodná doba..nás dr pozvala hned 1.den 15.měsíce...ale jen byl protiva a ubrečenější pár dnů.Tak to budeme mít podobně - pokud mladý nechytí od staršího rýmu. měli bysme to o den později jako vy🙂

sunysara
19. okt 2011

@martinak11mk no jako bojím se toho docela dost, ale je to povinný a s tím asi nic nenadelám. budu se modlit, aby bylo všechno v pořádku. ted je fakt strašná doba. , koukám,že jsi z Brna 😀 nechodíte ke stejné dr???? 😀

martinak11mk
19. okt 2011

@sunysara Jsi taky z Brna?🙂) To bysme mohli někdy na kafčo ne? No naše zatím neočkuje v PO..ale kdo ví🙂 My jsme ze žabin a chodíme do Medispolu. A vy?

martinak11mk
19. okt 2011

@martinak11mk No já se taky těch reakcí bojím. Ale na 2 stranu to budou mít za sebou. A kamarádka očkovala holčičku - drobeček, pořád nemocná a bez reakce. Tak musíme doufat, že nebudeme taky mít. Já i trnu vždy těch 30minut po očkování co se může stát.