Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

zzz111
13. feb 2012

@tygrous jestli čekáš mimi, asi bych to nechala co nejdřív. Pak budeš mít v hlavě očko s malinkým a k tomu tě bude strašit to přeočkování u staršího. A prý pokud je ok imunita - ty reakce nejsou tak hrozný,...a ted věřit že to tak je. Já z toho nespím. Ale co když nějakou nemoc chytí...a něco se stane☹(( Je to velký dilema s tímto očko. Chjo

zzz111
13. feb 2012

@mates22 že nemá imunodeficit a že když neměl u 11.dávky - hned v 15.měsíci vysoké horečky, že by neměl mít ani ted. A že taky čím větší skluz tím to pak může být pro tělo ne jako přeočkování, ale nové očkování. Ale toto nevím jestli věřit.

zzz111
13. feb 2012

@mates22 A podle p. Petráše je imunuta na podobné úrovni jako ve 3,4.....

zzz111
13. feb 2012

@mates22 a co na to mudra? Já už měla potíže odložit ted na únor k jeho 3letům. A ted už bych to asi ani nerozchodila.

oli26
13. feb 2012

prosim ste tu nekdo, kdo nebudete davat mmr vubec? my se tak rozhodli, prave z duvodu velmi castych komplikaci a nezadoucich ucinku

apollo11
13. feb 2012

@tygrous Taky se mně dr. ptala ted při první dávce, zda nejsem těhotná. Nějaký důvod to asi má, ale myslím si, že jde hlavně o ten 1. trimestr, kdy je třeba nebezpečná vysoká horečka - v případě, že bys nemoc chytla.

mamkamarketa
13. feb 2012

@oli26 ahoj, jen pozor, skolky vyzaduji papir,ze je dite ockovane. kdyz ho mit nebudes je to pro ne duvod dite neprijmout

oli26
13. feb 2012

@mamkamarketa doktorka mi vystavi papir, ze sme ockovani podle individualniho ocko kalendare a to staci, alespon dle mudry a dle skolek tady v okoli, kde jsem se byla ptat

mamkamarketa
13. feb 2012

@oli26 aha,tak to potom, jo

zzz111
13. feb 2012

Je to vůbec někdo kdo má priorix obě dávky bez odkladu? 🙂

mates22
13. feb 2012

@zzz111 no zatím stále odkládáme, protože je nemocnej, drží se ho dlouhodobě zvýšený teploty a s tím žádnej doktor nenaočkuje živou vakcínu, takže nevím, ale ona je rozumná a já jí to klidně podepíšu, že to chci odložit a navíc, jak sem psala, malej měl na první tu reakci, teploty+průjem, takže si myslím, že to v pohodě proběhne, no uvidíme. No možná, že čím větší rozestup, tím míň je to přeočkování, ale co, stačí i ta jedna dávka na ochranu, ať mi nikdo netvrdí, že je na Slovensku nechávaj bez dostatečné ochrany. A reakce nebude o nic větší, dcera měla i na přeočkování reakci jako hrom a to byla naprosto zdravá, proto se toho tak bojím. Ale jako určitě to nedám v zimě, kdy je populace prolezlá nemocema, co já vím, co v sobě už má........

zzz111
13. feb 2012

@mates22 já se tohoto očko taky hrozně bojím. Jak jsem byla rozhodnutá pro tu středu, tak ted popravdě zase nevím. A je fakt že si taky říkám, že na sk by neriskovali. A pokud to očko chrání max 15 let - nebo ty příušnice z té vakciny / doufám, že to píšu ok /....tak to by byli naše děti chráněni max do 17let. Takže v tom blbým období by chráněni nebyli. Kdežto čím později, tím dýl budou paradoxně chráněni a neměla by hrozit neplodnost po příušnicích.NAše dr je na to pes....nevím zda se bojím víc jí nebo toho očko😀

zzz111
13. feb 2012

@mates22 a kolik máte ted měsíců? My už 3roky☹

zzz111
13. feb 2012

za chvilku budu volat pro sichr na neurologii a poptám se

mates22
13. feb 2012

@zzz111 no my teprve budeme mít dva roky, takže to taky bude odsun na delší dobu, do školky by měl jít na 3,5 tak tam někde to budu znova řešit.... právě mě taky přijde divný, že se jim naprská ta vakcinace teď a pak v pubertě už jsou bez ochrany ☹ , no ještě si o tom s naší doktorkou pohovořím, ale ona je taková zrychlená, moc na diskuze není 😀, zas na druhou stranu není velkým příznivcem očkování proti všemu možnýmu, tak snad s ní bude řeč.

Ty argumenty očkovacího centra mě bohužel nepřesvědčily, víc věřím vlastní zkušenosti

Ten kdo očkuje dle plánu asi na tuhle diskuzi nepůje :-d

mates22
13. feb 2012

@zzz111 dej pak vědět, co na to na neuro, ale oni doktoři většinou drží při sobě 😉

takyja
13. feb 2012

@mates22 Můžeš to dohlásit sama dodatečně přes www.sukl.cz (pediatra k tomu nepotřebuješ, hlásit můžeš i po 2 letech).

Já jsem se SUKLem několikrát mluvila kvůli nám, hlásila jsem NÚ a oni jsou vysloveně NEŠŤASTNÍ z toho, že se jim nežádoucí účinky nehlásí. Smyslem těch hlášení je, aby nahlásilo cokoliv a SUKL je tady od toho, že pokud se tam bude scházet neobvykle mnoho nežádoucích účinků (např. stejného druhu), tak mohou to léčivo znovu prověřit, pozastavit jeho aplikaci, atd. Tak to prosím všichni HLASTE!!! Má to význam a kašlete na své nevzdělané pediatry, kteří nevědí, co mají a co ne (my měli také jednu takovou a jak jsme dopadli..).

Tady je link SUKL, kde je (str. 5) výslovně napsáno, že se MAJÍ HLÁSIT VŠECHNY NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY PO MMR OČKOVÁNÍ (pokud to lékař odmítá, vyměnila bych ho - je riziko pro dítě): http://www.sukl.cz/sukl/informacni-zpravodaj-ne... Dále tam jsou NÚ, které se mají vždy hlásit (str. 6), atd.

Hlásí se nejen nežádoucí účinky, ale i NEOČEKÁVANÉ, tj. takové, které nejsou v příbalovém letáku. Pediatři toto zásadně opomíjejí, že když to není v letáku, není to nežádoucí účinek - opět nesmysl. Link dávám proto, abyste si všichni mohli ověřit, že to není můj výmysl, ale požadavek státního orgánu, jehož úkolem je "hlídat léčiva", tak jim v tom pomáhejme!

mates22
13. feb 2012

@takyja aha, kouknu, ale já když sem to tenkrát chtěla hlásit, tak tam právě bylo, že to musí potvrdit pediatr, nebo něco takovýho, mám ten dojem, no jdu do školky, tak třeba odpo

takyja
13. feb 2012

@mates22 Dává se tam kontakt na pediatra, ale ten má potvrdit jen to, zda se např. průjem vyskytl, nemá právo hodnotit, zda se jedná o NÚ či nikoliv. A u MMR se má hlásit vše (viz ten zpravodaj SUKLu), takže vaše MUDra pochybila, neváhala bych ji tím lehce vyděsit. Zjednodušují si práci na úkor zdraví dětí a to se mnou cloumá... 😠

zzz111
13. feb 2012

tak podle neurol. to popsání - byl jako na omdlení spíš po injekci než po té látce. tak jako třeba někdo omdlívá při odběrech...takže toto hrozí vlastně u každé injekce - tak jak to dítě vystresuje nebo ne. A ty vysoký horečky ke 40st a víc jsou spíše tam kde je naeušena imunita celkově. A asi by to očkoval, po roce od 1.dávky klesají protilátky příušnic a v čr je jich prý dost.

takyja
13. feb 2012

@zzz111 Víš, je to o porovnání rizik - zda více může uškodit ta druhá dávka, či zda je větší riziko z onemocnění některou z nemocí, proti kterým se očkuje. Jednak si myslím, že až na případy jako jsme my, není na toto jednoznačná odpověď a jednak se musíš rozhodnout sama a důsledky poneseš také hlavně ty. V tom je to "peklo" očkování. Žádný doktor ti neřekne nic na 100%, protože to prostě nemůže vědět.

zzz111
13. feb 2012

@takyja to je právě ono - nechám očko, něco se pose....a budu říkat, že jsem to neodložila. Chytne to, že nemá dostatečnou imunitu a budu si nadávat, že by byl třeba neplodný....a každý dr řekne, ale za to si můžete sama. Fakt nevím co dělat....nechat doočkovat a říkat si, že se to zvládne.
A je pro tělo nejhorší ta 1.dávka, 2.dávka?

tygrous
13. feb 2012

@mates22 Ale malej mel fakt od toho 1.dne typickou virozu - rymu a kasel, jinak zadna vyrazka, zadne horecky 40°C, az pak 10.-12.den mel 38°C. Ty nocni zachvaty vzteku mel zhruba od 4.dne do toho 14... takze i podle me kasel a ryma s tim ocko opravdu nesouvisela.

tygrous
13. feb 2012

@evlyn Diky. Tak nam by to mohlo vyjit, pokud se ted vylize z te rymy (uz ji v podstate nema, tak jen ted pockat ty 2-3 tydny) a pak by nam to vyslo akorat ten mesic pred porodem... Ja osobne bych to radsi zvladla jeste pred narozenim mimi, pak mi to prijde rizikovejsi pro to novorozene a taky uz chci mit ockovani jednoho mrnouse z krku a ne na to myslet...

zzz111
13. feb 2012

@tygrous syn taky - kašel, v noci buzení, protivný, uplakaný. Koho znám a šel ok na očko, tak ,,náhodou,, po tom dostal virozu. Já myslím, že je to z očkování.

takyja
13. feb 2012

@tygrous Tak já beru zpět - pochopila jsem to, cos psala, jinak ...
@zzz111 To se musíš rozhodnout sama. A co konkrétního tě vede k odložení 2. dávky???

zzz111
13. feb 2012

@tygrous právě🙂 já ikdyž vyžebrala odklad na tu 2. co ted půjdeme , tak jsem podvědomě na to myslela a myslím doted.

zzz111
13. feb 2012

@takyja Nevím🙂))) vylekalo mě že byl malátný, jak čtu o těch 40horečkách. ...a toto očko je pro mě noční můra, ale kdo ví, možná je to i tím, co o tom čtu.

mates22
13. feb 2012

@tygrous však já se nehádám, nic jsem o viroze nepsala ani to nijak nezpochybňovala, neplatilo to někomu jinýmu???

mates22
13. feb 2012

@zzz111 hele, tak se pokus s doktorkou dohodnout na jaro-léto , až nebudou tolik ty rýmy, chřipky a angíny - to by mohla celkem pochopit, že chceš, aby byl před očkováním úplně fit, ne?